Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> A vepron ne Maqedoni Rinia Aktive Islame?
Abu_Musa
Postuar nė: 05.04.2009, 19:24
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 2
Antari Nr: 22019
Bashkangjitur: 05.04.2009ESELAMU ALEJKUM te nderuar vllazni.

Un jetoj ne Bosnje dhe dua ta di a vepron te shqiptaret Rinia ASktive Islame (Aktivna Islamska Omladina). Ketu ne Bosnje funksionon ne forme tjeter pasi kishte sulme te medha nga jobesimtaret.
Nese nuk ekziston, a pajtoheni ta themelojme ne vendet shqiptare?

Allahu ju bekofte!
PM
Top
Pellumb
Postuar nė: 05.04.2009, 19:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Nė pritje
Postime: 2184
Antari Nr: 18713
Bashkangjitur: 25.11.2008Nuk e di a ekziston, por nese nuk ekziston do te ishte mire te themelohet.


----------------------------------------
PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY
PMEmail PosterMSN
Top
The_Light
Postuar nė: 05.04.2009, 19:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5780
Antari Nr: 14786
Bashkangjitur: 03.04.2008Forumi Rinor Islam egziston ne Maqedoni dhe ne rajonin e Kumanoves eshte shume aktive (per ate me shume mund te na tregoj Studenti20), dhe ne cdo feste qe esht e fese Islame ka manifestime te ndryshme dhe shume te mira...


----------------------------------------
نعم، انا أحب الله

*********
kumanovali- Barca's FAN
*********
PMUsers Website
Top
fato1
Postuar nė: 05.04.2009, 19:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5435
Antari Nr: 5088
Bashkangjitur: 04.01.2007 Citim (Abu_Musa @ 05.04.2009, 20:24)
ESELAMU ALEJKUM te nderuar vllazni.

Un jetoj ne Bosnje dhe dua ta di a vepron te shqiptaret Rinia ASktive Islame (Aktivna Islamska Omladina). Ketu ne Bosnje funksionon ne forme tjeter pasi kishte sulme te medha nga jobesimtaret.
Nese nuk ekziston, a pajtoheni ta themelojme ne vendet shqiptare?

Allahu ju bekofte!

Alejkum Selam

Ne Maqedoni, nese analizon ne menyre te DREJTE pervec : korupcionit, mashtrimit, injorances, tradhetis, PAdrejtesise etc.. nuk ekzsiton gje tjeter vella. Dhe keto gjera, e pengojne tash per tash Rinine te funksionoje ne menyre KOLEKTIVE, per qellime te pastra fetare.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga fato1 nė 05.04.2009, 19:37
PM
Top
PiNKi
Postuar nė: 05.04.2009, 19:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1936
Antari Nr: 19396
Bashkangjitur: 09.01.2009Vepron me ane te Forumit Rinor Islam (FRI)


----------------------------------------
I perjashtuar nga forumi.
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 05.04.2009, 19:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006 Citim (fato1 @ 05.04.2009, 20:37)
Alejkum Selam

Ne Maqedoni, nese analizon ne menyre te DREJTE pervec : korupcionit, mashtrimit, injorances, tradhetis, PAdrejtesise etc.. nuk ekzsiton gje tjeter vella. Dhe keto gjera, e pengojne tash per tash Rinine te funksionoje ne menyre KOLEKTIVE, per qellime te pastra fetare.

...cashto be fatko...ja ke vu vulen shtej mos e zgjat ma shom....


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
Abu_Musa
Postuar nė: 06.04.2009, 17:00
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 2
Antari Nr: 22019
Bashkangjitur: 05.04.2009Po ne Maqedoni qenka Forumi Rinor Islam?

Pune te marre inshallah!
PM
Top
STOP
Postuar nė: 06.04.2009, 17:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1773
Antari Nr: 10064
Bashkangjitur: 06.10.2007 Citim (Abu_Musa @ 06.04.2009, 18:00)
Po ne Maqedoni qenka Forumi Rinor Islam?

Pune te marre inshallah!

e me cka meret Ky forum Rinore Cfare Ben ...Jam kureshtare te di se se pari her degjoje per kte organizate
PM
Top
spartax
Postuar nė: 06.04.2009, 17:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 244
Antari Nr: 15116
Bashkangjitur: 22.04.2008ktu te na jo vetem fri por edhe organizatat tjera fetare egzistojne per ti lare parate ,edhe skane kurfare reputacioni sidomos FRI sepse nuk i jep stipendionet njerezve t duhur por atyre njerezve te cilet kane lidhje me anetaret e forumit, ato stipendionet qe i japin ne naten e vitit te ri islam jane vetem per sy e faqe
PM
Top
alvin
Postuar nė: 07.04.2009, 11:33
Quote Post


Administrator
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008 Citim (STOP @ 06.04.2009, 18:05)
e me cka meret Ky forum Rinore Cfare Ben ...Jam kureshtare te di se se pari her degjoje per kte organizate

Ben propagande mesjetare...agje tjeter nuk ben.
Mundohet te rrenoje themelet sekulariste dhe pro-perendimore tek rinia.


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
Selatini
Postuar nė: 07.04.2009, 13:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 456
Antari Nr: 19498
Bashkangjitur: 12.01.2009 Citim (alvin @ 07.04.2009, 12:33)
Ben propagande mesjetare...agje tjeter nuk ben.
Mundohet te rrenoje themelet sekulariste dhe pro-perendimore tek rinia.

I nderuar Abu_Musa edhe ne Maqedoni ka shkije edhe shejtana shume dhe pengojne aktivitetet e pastra Islame,sikur qysh i fut hundet ky i keqi Alvin ketu dhe mundohet ta prish edhe kete muhabet...
Mirepo fatkeqeisht se do i hase sharra ne gozhde sikur cdo here...
PM
Top
Albasoft
Postuar nė: 07.04.2009, 13:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1223
Antari Nr: 20416
Bashkangjitur: 05.02.2009 Citim (alvin @ 07.04.2009, 12:33)
Ben propagande mesjetare...agje tjeter nuk ben.
Mundohet te rrenoje themelet sekulariste dhe pro-perendimore tek rinia.

Ti jo qe je ka ec me kohen por ti ke dal dhe para kohes ...
PM
Top
xheem
Postuar nė: 08.04.2009, 15:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 884
Antari Nr: 2590
Bashkangjitur: 04.09.2006 Citim (alvin @ 07.04.2009, 12:33)
Ben propagande mesjetare...agje tjeter nuk ben.
Mundohet te rrenoje themelet sekulariste dhe pro-perendimore tek rinia.

Jo,nuk ben propagande fetare e aq me pak nuk mundohet te rrenoje themelet sekulariste dhe perendimore,ngase shumica e shteteve perendimore kan rrenuar njehere e pergjthmone tezen "shtet sekularist"me zgjedhjen e kryqit(aq sa je ti ne kembe)ne flamurin e tyre shteteror.Sikur ky forum t'e merrej me nje pune te "mirefillte"..,t'e angazhohej per "rikthimin e shkijeve ne Kosove" per te bere realitet endrren e dikuje...do t'e thoje se ben propagande moderne dhe jo mesjetare.----------------------------------------
"Zemra ėshtė si njė enė.Mendohu mirė para se tė fusėsh diēka aty".
PM
Top
Strider
Postuar nė: 08.04.2009, 15:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9705
Antari Nr: 8466
Bashkangjitur: 16.07.2007Un kam qene antar i forumit rinor Islam..tash nuk jam se kam obligime tjera..
Mirpo gjate kohes qe isha aty,kemi pasur organizimie te ndryshme si:Kampinge,organizmim per shperblimin e studenteve me te mire shqiptar ne gjith teritorin e Maqedonise.
Kan ardhur edhe mysafir nga Gjermania,Anglia,si Ahmed von Denfer,Khalid Swaid,poashtu kemi pasur orgainzimie ekologjike,per pastrim te vendeve,organizim reth sportit,organizizime reth festave si Bajramet,dhe organizim me porgrame te ndryshem-koktele per ditlidnjen e Muhamedit a.s..,,hapjen e disa bibliotekave dhe shperndarje te literaturave bashkohore..si dhe disa kampinge ne Kodren e Diellit dhe ne Mavrove!Kryetar ishte Magjister Bashkim Aliu ne degen e Tetoves,pastaj erdhi Sali Shasivari,i cili ka kry 3 fakultete dhe tash eshte nje Fisnik ne Tetove,se mbeimrin spo ja di,por me profesion eshte Jurist..hehe nejse..
Ne kete forum,gjate Ramazanit organizonim Iftare neper vende ku gjendeshin degat dhe nendegat e forumti rinor Islam,si dhe kishte ligjerata neper Universitet,nga Teolog,Mjek,Jurist etj,qe tregonin reth dobive gjat agjerimit dhe mjekimi i saj,si dhe njohuri per te drejten e Sheriatit ne pergjithesi dhe Islami ne Europe,ritja e numrit te muslimaneve ne Europ,dhe perkrahja masive e Islamit ne Europ dhe SHBA..

kaq nga ana ime,se ka hala,duhet me fol 1 muj dite per veprimet qe ka bere FRI ne Maqedoni!

Respekte smil3dbd4e5e7563a.gif

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Strider nė 08.04.2009, 16:12


----------------------------------------
Everyone wants to change the world,but nobody wants to change himself
PM
Top
alvin
Postuar nė: 09.04.2009, 10:58
Quote Post


Administrator
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008 Citim (Selatini @ 07.04.2009, 14:03)
I nderuar Abu_Musa edhe ne Maqedoni ka shkije edhe shejtana shume dhe pengojne aktivitetet e pastra Islame,sikur qysh i fut hundet ky i keqi Alvin ketu dhe mundohet ta prish edhe kete muhabet...
Mirepo fatkeqeisht se do i hase sharra ne gozhde sikur cdo here...

Hahahah sharra ne gozhde..
O Taleban pis,ty te ka has sharra ne gozhde,dhe nuk arrin te realizosh propagandat tuaja.


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio