Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Shfaqet Ushtria Ēlirimtare E Ēamėrisė, Me lufte do te cilirohen hapesirat Cema
Geotari
Postuar nė: 01.05.2007, 09:01
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 31
Antari Nr: 7066
Bashkangjitur: 24.04.2007Shfaqet nė skenė Ushtria Ēlirimtare e Ēamėrisė

Televizioni News 24 i Tiranės ka publikuar dy video nė tė cilat shihen ushtarė tė maskuar tė cilėt e quajnė vetėn si, Ushtria Ēlirimtare e Ēamėrisė (UĒĒ).
Nė videot e publikuara edhe nė ueb faqen “www.dervina.com” shihen 8 ushtarė tė maskuar tė cilėt bėjnė tė ditur sė ėshtė krijuar Ushtria Ēlirimtare e Ēamėrisė.
Ndėrkohė, ka pasur kėrkesa tė mediave greke tė cilat i janė drejtuar qeverisė sė kėtij vendi qė tė reagojė ashpėr lidhur me kėto video dhe tė kėrkojė IP adresėn si dhe detajet tjera nga kompania amerikane Yahoo se nga cili vend ka arritur kjo video deri te interneti.
Tash pėr tash nuk ka ndonjė prononcim nga asnjė organizatė politike apo apolitike se kush qėndron prapa kėtij formacioni paraushtarak.
Nderkohe, ne Greqi spekullimet vijojne ne nje tjeter menyre. Gazeta nacionaliste "Stohos", e njohur si nje nder mediat qe publikon shpesh deklarata te forta antishqiptare dhe pro bashkimit te "Vorio Epirit" me Greqine, ka publikuar nje video qe i adresohet "Ushtrise Clirimtare te Camerise". Ne komentin e shkruar per kete video, ne sitin e gazetes, shkruhet se ajo duhet te merret seriozisht dhe se organet e drejtesise, sherbimi informativ grek dhe policia duhet te reagojne menjehere. Ajo qe ben me shume pershtypje e qe te le shijen e spekullimit eshte se ne koment shkruhet edhe se kjo video duhet te merret seriozisht dhe jo si sajim, pasi kjo nuk mund te jete thjesht nje loje adoleshentesh. "Djemte dhe vajzat e Camerise martire, me arme ne dore, do t'i thone shtetit helen se ketu nje cam nuk eshte i barabarte me nje grek", thuhet ne video nga nje person i maskuar. Ne fund te komentit te gazetes, i behet thirrje te gjithe perdoruesve te internetit te ndihmojne autoritetet e drejtesise greke per verifikimin e ketyre personave. Gazeta "Stohos" njihet si nje nga mediat me radikale te vendit fqinj qe ne periudha te ndryshme, si ne 1994 pershendeti goditjen e bere nga Mavi, forca clirimtare e Epirit te Veriut, ne piken ushtarake te Peshkepise ku mbeten te vrare nje oficer i larte, nje ushtar dhe u plagosen tre ushtare te tjere shqiptare dhe ku kerkonte mbeshtetjen e luftes partizane qe tashme kishte iniciuar. Apo ne vitin 1997, ku kerkonte mobilizimin e rinise vorio epirote per clirimin e jugut te Shqiperise dhe bashkimin e saj me Greqine.

Burimi i informacionit: www.telegrafi.com dhe


Datotekat e bashkangjitura ( Shkarkuar: 37 )
Datotekat e bashkangjitura  ucc.jpg
PM
Top
Geotari
Postuar nė: 01.05.2007, 09:04
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 31
Antari Nr: 7066
Bashkangjitur: 24.04.2007Nje reagim nga Gafur Adili, zėdhėnėsi Politik i Fronti pėr Bashkim Kombėtar Shqiptar

Ushtria Ēlirimtare e Ēamėrisė (UĒĒ) e proklamuar kėto ditė nga masmedia greke, ka qenė dhe mbetet njė shpikje e qarqeve shoviniste greke, sepse Fronti pėr Bashkim Kombėtar Shqiptar (FBKSH), pėrmes Platformės Politike tė tij, tė bėrė publike qė nė korrik tė vitit 2002, pėr popullsinė shqiptare tė Ēamėrisė, ka kėrkuar dhe vazhdon tė kėrkojė, si mė poshtė vijon:
Ēamėve, qė jetojnė nė Republikėn e Shqipėrisė dhe nė Turqi, t’iu lejohet rikthimi i tyre dhe pronat e tyre,
Ēamėve t’iu paguhet dėmshpėrblimi pėr shfrytėzimin e pasurive tė tyre nga shteti grek,
Greqia tė kėrkojė falje publike, ashtu siē Gjermania iu kėrkoi hebrejve, pėr gjenocidin e ushtruar mbi popullsinė shqiptare tė Ēamėrisė, dhe
Popullsia shqiptare e Ēamėrisė tė gėzojė po ato tė drejta qė i gėzon minoriteti grek nė Republikėn e Shqipėrisė.

Zėdhėnėsi Politik i F.B.K.SH.-sė,

Mr. Gafurr ADILI.

Tiranė, 30.04.2007

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Geotari nė 01.05.2007, 09:06

Datotekat e bashkangjitura ( Shkarkuar: 34 )
Datotekat e bashkangjitura  ucc.jpg
PM
Top
Geotari
Postuar nė: 01.05.2007, 09:05
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 31
Antari Nr: 7066
Bashkangjitur: 24.04.2007Shikoni videot e ushtareve te Ushtrise Ēlirimtare te Ēamėrisė

http://video.yahoo.com/video/play?vid=366315
http://video.yahoo.com/video/play?vid=361087

Ky postim ėshtė ndryshuar nga A.Selmani nė 02.05.2007, 07:53

Datotekat e bashkangjitura ( Shkarkuar: 40 )
Datotekat e bashkangjitura  ucc.jpg
PM
Top
Cusack
Postuar nė: 02.05.2007, 09:03
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006Eshte shpifja e rradhes e propagandes antishqiptare e iniciuar nga qarqet sllave (grekoserbe) te cilet po kapen per kashte ne keto momente vendimtare per statusin final te Kosoves. Duan kesisoji t'i tregojne Botes se shqiptaret jane pro lufterave!!!

Ata qe shfaqen ne ate video ka shume mundesi te jene greke ose shqiptare qe jetojne ne Greqi te cilet per ca dokumenta ose per pak para jane pajtuar qe te bejne videon me maska ne fytyre.


----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
nacionalisti
Postuar nė: 07.08.2007, 16:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 79
Antari Nr: 8807
Bashkangjitur: 07.08.2007Nese Gafurr Adili ka thene se kjo eshte shpifje, skemi pse te mendojme me teper sepse Fronti per Bashkim Kombetare Shqiptare eshte e vetma force qe momentalisht po menaxhon me politiken mbarekombetare e ne vecanti me Camerine dhe nese ata nuk organizojne ndonje luft atehere sdo behet.


----------------------------------------
User posted image
PMUsers Website
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio