Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Up Shpall Konkurs Pėr Zgjedhjen E Pers. Akademik
r.mislimi
Postuar nė: 02.05.2007, 12:15
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004Universiteti i Prishtinės shpall konkurs pėr zgjedhjen e personelit akademik nė fakultetet e UP-sė
I. FAKULTETI FILOZOFIK

Departamenti i Filozofisė
1. Katėr asistentė pėr grup lėndėsh nė Departamentin e Filozofisė

Departamenti i Sociologjisė
1. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Sociologji e komunikimit masiv dhe Shkrim akademik
2. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Identiteti shqiptar nė shekullin XX dhe Integrimet evropiane
3. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Transformimet globale dhe Globalizimi e integrimet
4. Njė asistent pėr grup lėndėsh nga Sociologjia
5. Njė asistent tė ri pėr grup lėndėsh nga Sociologjia

Departamenti i Historisė
1. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Bazat e historisė sė diplomacisė dhe Histori ekonomike
2. Njė asistent tė ri pėr lėndėt Histori antike I e II, Bazat e arkeologjisė dhe Arkeologji ilire
3. Njė asistent pėr grup lėndėsh nė Departamentin e Historisė
4. Njė asistent pėr lėndėt Histori e Bizantit, Histori e mesjetės dhe Histori e Ballkanit
Departamenti i Shkencave Politike dhe i Administratės Publike
1. Dy asistentė pėr grup lėndėsh nė Departamentin e Shkencave Politike dhe tė Administratės Publike

Departamenti i Etnologjisė
1. Dy asistentė pėr grup lėndėsh nga Etnologjia

Departamenti i Psikologjisė
1. Njė asistent tė ri pėr grup lėndėsh nga Psikologjia
2. Njė asistent pėr grup lėndėsh nga Psikologjia

Pėr tė gjitha Departamentet
1. Dy lektorė tė Gjuhės angleze


II. FAKULTETI I SHKENCAVE MATEMATIKE NATYRORE

Departamenti i Fizikės
1. Njė asistent pėr grup lėndėsh nga Fizika

Departamenti i Kimisė
1. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Elektrokimia dhe Elektrokimia organike
2. Njė asistent pėr lėndėn Kimia analitike
3. Njė asistent pėr lėndėn Kimia analitike instrumentale
4. Njė asistent pėr lėndėn Kimi analitike I
5. Njė asistent pėr lėndėn Kimi analitike II
6. Dy asistentė pėr lėndėn Kimi fizike
7. Njė asistent pėr lėndėt Teknologji kimike dhe Kimi e mjedisit
8. Njė asistent pėr lėndėn Kimi e pėrgjithshme
9. Dy asistentė pėr lėndėn Kimi organike

Departamenti i Gjeografisė
1. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Klimatologji me meteorologji dhe Kozmografi
2. Njė asistent pėr lėndėt Bazat e gjeologjisė dhe Gjeomorfologjia
3. Njė asistent pėr grup lėndėsh nga Gjeografia

Departamenti i Matematikės
1. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Inxhinieri softueri dhe Ndėrtimi i kompilatorit
2. Dy asistentė pėr grup lėndėsh nga Matematika
3. Dy asistentė pėr grup lėndėsh nga Shkencat kompjuterike

Departamenti i Biologjisė
1. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Fiziologjia krahasuese, Ndotja dhe mbrojtja e ambientit
2. Njė asistent pėr grup lėndėsh nga Botanika
3. Njė asistent pėr grup lėndėsh nga Zoologjia

Pėr tė gjitha Departamentet
1. Njė lektor tė Gjuhės angleze

III. FAKULTETI I FILOLOGJISĖ

Dega e Gjuhės Shqipe
1. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Sociologji e gjuhės shqipe me histori tė standardizimit dhe Leksikologji me semantikė
2. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Morfologji dhe Psikolinguistikė
3. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Fonologji dhe Hyrje nė gramatikė tė tekstit tė gjuhės shqipe
4. Njė asistent pėr lėndėn Gjuhė shqipe
5. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Letėrsi e vjetėr dhe romantizėm – Dega e Gjuhės Shqipe, dhe Letėrsi shqipe I – Dega e Letėrsisė sė Pėrgjithshme dhe Krahasimtare

Dega e Gjuhės dhe e Letėrsisė Angleze
1. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Zhvillimi i anglishtes standarde I e II dhe Fonetikė me fonologji
2. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Morfologji dhe Sintaksė I e II
3. Njė lektor tė Gjuhės angleze
4. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Poezi moderne angleze dhe Romani modern anglez
5. Njė asistent pėr lėndėn Gjuhė angleze

Dega e Gjuhės dhe e Letėrsisė Gjermane
1. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Hyrje nė gramatikėn e gjuhės gjermane dhe Gramatikė e gjuhės gjermane
2. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Fonetikė dhe Leksikologji
3. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Hyrje nė letėrsi gjermane dhe Letėrsi gjermane nga mesjeta deri te iluminizmi
4. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Letėrsi gjermane (Strum und Drang e klasika) dhe Letėrsi gjermane (Romantizmi dhe Biedermeier Und Vormarz)
5. Dy asistentė pėr lėndėn Gjuhė gjermane

Dega e Gazetarisė
1. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Zhanret e gazetarisė dhe Hyrje nė letėrsi
2. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Bazat e komunikimit masiv, Gazetari televizive dhe Gazetari e shkruar

Dega e Gjuhės dhe e Letėrsisė Frėnge
1. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Morfosintaksė, Sintaksė dhe Frėngjishte praktike
2. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Analizė e tekstit letrar dhe Letėrsi bashkėkohore frėnge
3. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Hyrje nė letėrsinė frėnge, Mesjeta e renesanca dhe Letėrsi frėnge
4. Njė asistent tė ri pėr lėndėn Letėrsi frėnge
5. Njė asistent pėr lėndėn Letėrsi frėnge

Dega e Gjuhės dhe e Letėrsisė Turke
1. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėn Gjuhė osmane I
2. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėn Kulturė gjuhe
3. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėn Letėrsi popullore turke
4. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėn Letėrsi turke e misticizmit
5. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėn Dialektologji e gjuhės turke
6. Njė asistent tė ri pėr lėndėt Gjuhė osmane I e II

Dega e Orientalistikės
1. Njė asistent tė ri pėr lėndėn Gjuhė arabe
2. Njė asistent tė ri pėr lėndėn Gjuhė turke

Pėr tė gjitha Degėt
1. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėn Gjuhė latine
2. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Gjuhė italiane I e II

IV. FAKULTETI JURIDIK

1. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėn e Drejta ndėrkombėtare publike
2. Njė asistent pėr lėndėn e Drejta ndėrkombėtare publike

V. FAKULTETI EKONOMIK

1. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Matematikė dhe Matematikė elementare
2. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Menaxhimi i resurseve humane dhe Hyrje nė informatikė
3. Njė asistent pėr lėndėt Financa dhe Financa publike
4. Tre asistentė pėr grup lėndėsh nė Departamentin e Menaxhmentit dhe tė Informatikės
5. Dy asistentė pėr grup lėndėsh nė Departamentin e Marketingut
6. Njė asistent tė ri pėr grup lėndėsh nė Departamentin e Bankave dhe Financave

VI. FAKULTETI I NDĖRTIMTARISĖ DHE I ARKITEKTURĖS
1. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Hidraulikė dhe Hidrologji
2. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Gjeoinformatikė I, II dhe III
3. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Kadastri i patundshmėrive I e II dhe Matje shtetėrore I e II
4. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Gjeodezia praktike I, II, III dhe IV
5. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Rezistenca e materialeve I e II
6. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Urat dhe Projektimi i urave metalike
7. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Projektimi i rrugėve dhe Bazat e vijave tė komunikacionit
8. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Konstruksionet arkitektonike dhe Konstruksionet nė ndėrtimtari
9. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Mekanika e fluideve dhe Konstruksionet hidroteknike
10. Dy asistentė pėr grup lėndėsh nė Katedrėn e Projektimeve
11. Dy asistentė pėr grup lėndėsh nė Katedrėn Zhvillimi i Arkitekturės
12. Dy asistentė pėr grup lėndėsh nė Katedrėn e Konstruksioneve Arkitektonike
13. Dy asistentė pėr grup lėndėsh nė Katedrėn e Urbanizimit
14. Njė asistent pėr grup lėndėsh nė Katedrėn e Gjeodezisė
15. Dy asistentė pėr grup lėndėsh nė Katedrėn e Teorisė sė Konstruksioneve
16. Dy asistentė pėr grup lėndėsh nga Matematika


VII. FAKULTETI I INXHINIERISĖ ELEKTRIKE DHE KOMPJUTERIKE

1. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Rrjetet kompjuterike dhe Inxhinieri softueri
2. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Matematika I e II
3. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Matematika III e IV
4. Njė asistent tė ri pėr grup lėndėsh nė Departamentin e lėndėve fundamentale tė Inxhinierisė Elektrike dhe Kompjuterike
5. Katėr asistentė tė rinj pėr grup lėndėsh nė Departamentin e Kompjuterikės
6. Dy asistentė tė rinj pėr grup lėndėsh nė Departamentin e Sistemeve Elektroenergjetike
7. Tre asistentė tė rinj pėr grup lėndėsh nė Departamentin e Automatikės
8. Njė asistent tė ri pėr lėndėt Elektronika I e II dhe Elektronika energjetike
9. Njė asistent tė ri pėr grup lėndėsh nė departamentet Sistemet Elektroenergjetike dhe Elektroenergjetika Industriale
10. Njė asistent pėr lėndėt Matematika I e II
11. Njė asistent pėr lėndėt Matematika III e IV
12. Njė asistent pėr lėndėt Fizika I e II
13. Tre asistentė tė rinj pėr grup lėndėsh nė Departamentin e Elektronikės
14. Dy asistentė tė rinj pėr grup lėndėsh nė Departamentin e Telekomunikacionit

VIII. FAKULTETI I INXHINIERISĖ MEKANIKE

1. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Modelimi dhe optimalizimi nė termoenergjetikė dhe Makinat termike
2. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Metoda e konstruktimit dhe Vizatimi me kompjuter
3. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Detalet e makinerisė-Bazat e makinerisė dhe Konstruktimi ekologjik
4. Njė asistent pėr lėndėn Fizikė
5. Njė asistent pėr lėndėn Matematikė
6. Dy asistentė tė rinj pėr grup lėndėsh nė Departamentin e Konstruktimit dhe Dizajnimit
7. Njė asistent tė ri pėr grup lėndėsh nė Departamentin e Komunikacionit
8. Njė asistent tė ri pėr grup lėndėsh nė Departamentin e Termoteknikės dhe Termoenergjetikės
9. Dy asistentė tė rinj pėr grup lėndėsh nė Departamentin e Prodhimtarisė dhe Automatizimit

IX. FAKULTETI I MJEKĖSISĖ

1. Dy asistentė tė rinj pėr lėndėn Anatomi
2. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėn Fiziologji
3. Tre asistentė pėr lėndėn Fiziologji
4. Tre asistentė pėr lėndėn Imunologji me alergologji
5. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėn Biokimi
6. Katėr asistentė pėr lėndėn Biokimi
7. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėn Anatomi patologjike
8. Pesė asistentė pėr lėndėn Anatomi patologjike
9. Dy asistentė pėr lėndėn Fiziologji patologjike
10. Katėr asistentė pėr lėndėn Farmakologji me toksikologji
11. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėn Mjekėsi interne – Endokrinologji
12. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėn Mjekėsi interne – Hematologji
13. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėn Mjekėsi interne – Reumatologji
14. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėn Mjekėsi interne – Nefrologji
15. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėn Mjekėsi interne – Kardiologji
16. Dhjetė asistentė pėr lėndėn Mjekėsi interne
17. Gjashtė asistentė pėr lėndėn Pneumoftiziologji
18. Dy mėsimdhėnės pėr lėndėn Neuropsikiatri
19. Gjashtė asistentė pėr lėndėn Neuropsikiatri
20. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėn Dermatovenerologji
21. Pesė asistentė pėr lėndėn Dermatovenerologji
22. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėn Sėmundjet infektive
23. Katėr asistentė pėr lėndėn Sėmundjet infektive
24. Dy mėsimdhėnės pėr lėndėn Radiologji
25. Dy mėsimdhėnės pėr lėndėn Kirurgji abdominale
26. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėn Kirurgji-Urologji
27. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėn Kirurgji torokale
28. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėn Kirurgji vaskulare
29. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėn Kirurgji-Traumatologji
30. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėn Kirurgji plastike
31. Njėzet asistentė pėr lėndėn Kirurgji
32. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėn Kirurgji-Ortopedi
33. Njė asistent pėr lėndėn Kirurgji-Ortopedi
34. Dy mėsimdhėnės pėr lėndėn Fiziatri
35. Nėntė asistentė pėr lėndėn Fiziatri
36. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėn Pediatri
37. Dymbėdhjetė asistentė pėr lėndėn Pediatri
38. Dy mėsimdhėnės pėr lėndėn Gjinekologji me obstetrikė
39. Gjashtė asistentė pėr lėndėn Gjinekologji me obstetrikė
40. Katėr asistentė pėr lėndėn Otorinolaringologji
41. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėn Oftalmologji
42. Pesė asistentė pėr lėndėn Oftalmologji
43. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėn Epidemiologji
44. Dy asistentė pėr lėndėn Epidemiologji
45. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėn Mjekėsi sociale
46. Katėr asistentė pėr lėndėn Mjekėsi sociale
47. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėn Mikrobiologji
48. Pesė asistentė pėr lėndėn Mikrobiologji
49. Dy mėsimdhėnės pėr lėndėn Protetikė stomatologjike
50. Gjashtė asistentė pėr lėndėn Protetikė stomatologjike
51. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėn Sėmundja e dhėmbit
52. Tre asistentė pėr lėndėn Sėmundja e dhėmbit
53. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėn Kirurgji maksilofaciale
54. Katėr asistentė pėr lėndėn Kirurgji orale
55. Dy asistentė pėr lėndėn Kirurgji maksilofaciale
56. Katėr asistentė pėr lėndėn Pedodonci
57. Tre asistentė pėr lėndėn Ortodonci
58. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėn Sėmundjet e gojės
59. Dy asistentė pėr lėndėn Sėmundjet e gojės
60. Njė asistent pėr lėndėn Morfologji e dhėmbit
61. Dy asistentė pėr lėndėn Teknologji farmaceutike
62. Njė asistent pėr lėndėn Kimi toksikologjike
63. Njė asistent pėr lėndėn Bimėt mjekėsore-Farmakognozi
64. Njė asistent pėr lėndėn Kimi sanitare-Bromatologji
65. Njė asistent pėr lėndėn Informatikė farmaceutike
66. Njė asistent pėr lėndėn Hulumtimi dhe kontrolli i barnave
67. Njė asistent pėr lėndėn Farmakognozi dhe analizė e drogave
68. Njė asistent pėr lėndėn Kimi farmaceutike
69. Njė asistent pėr lėndėn Farmaci klinike
70. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėn Mjekėsi e punės
71. Njė asistent pėr lėndėn Mjekėsi e punės
72. Njė asistent pėr lėndėn Higjenė
73. Dy asistent pėr lėndėn Fizikė mjekėsore

X. FAKULTETI I ARTEVE

1. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėn Skenar filmi - Drejtimi Regji Filmi
2. Dy asistentė pėr lėndėn Dramaturgji
3. Dy asistentė pėr lėndėn Aktrim
4. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėn Regji teatri
5. Dy asistentė pėr lėndėn Solfexho
6. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėn Piano obligat
7. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Kontrabas dhe Muzikė kamertale
8. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėn Avista - Drejtimi Piano
9. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėn Dirigjim - Drejtimi Pedagogji e Pėrgjithshme Muzikore
10. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėn Njohje instrumentesh – aranzhim
11. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėn Histori e muzikės
12. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėn Solfexho
13. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėn Kor dhe orkestėr
14. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėn Metodika e mėsimdhėnies sė muzikės
15. Njė asistent tė ri pėr lėndėn Violinė
16. Njė asistent tė ri pėr lėndėn Histori e muzikės
17. Njė asistent tė ri pėr lėndėn Flaut
18. Njė asistent tė ri pėr lėndė Harmonia
19. Njė asistent tė ri pėr lėndėn Forma muzikore
20. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėn Skenar filmi – Drejtimi Dramaturgji
21. Njė asistent tė ri pėr lėndėn Regji teatri
22. Njė asistent tė ri pėr lėndėn Regji filmi
23. Njė asistent tė ri pėr lėndėn Vizatim i lirė

XI. FAKULTETI I BUJQĖSISĖ

1. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Fisnikėrimi i pemėve dhe hardhisė sė rrushit dhe Pėrpunimi i pemėve-rrushit dhe enologjia
2. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Ekologjia e prodhimtarisė pemėtare dhe Prodhimi i fidanėve
3. Njė asistent pėr lėndėt Kafshėt e vogla-shpendėt dhe Blegtori e veēantė
4. Njė asistent pėr lėndėn Bazat e makinerisė I
5. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Fitopatologji dhe Mbrojtja e bimėve
6. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Mikrobiologji e pėrgjithshme me imunologji dhe Mikrobiologji e veēantė
7. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėn Lindshmėria e kafshėve shtėpiake
8. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Parazitologji me sėmundjet invazive dhe Ligjshmėria veterinare
9. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Higjiena, teknologjia e mishit dhe e prodhimeve tė mishit dhe Rritja, prodhimi e mbrojtja shėndetėsore e shpendėve
10. Njė asistent pėr lėndėt Biokimi dhe Histopatologji me embrionologji
11. Njė asistent pėr lėndėt Higjiena e kafshėve dhe e mjedisit dhe Zoohigjienė
12. Njė asistent pėr lėndėt Seleksionimi dhe fisnikėrimi i kafshėve dhe Blegtori e pėrgjithshme
13. Njė asistent pėr lėndėt Mikrobiologji e pėrgjithshme me imunologji dhe Mikrobiologji e veēantė
14. Njė asistent pėr grup lėndėsh nga Ekonomia

XII. FAKULTETI I XEHETARISĖ DHE METALURGJISĖ

1. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Bazat e proceseve tė mbrojtjes sė ambientit dhe Bazat e toksikologjisė.
2. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Teknika e matjes dhe Gjeodezia me elemente tė topografisė
3. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Kimi dhe Kimi e aplikuar
4. Njė asistent tė ri pėr lėndėn Kimia fizike I e II
5. Njė asistent pėr lėndėt Matematika I e II
6. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Fizika I e II
7. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Kimia e pėrgjithshme dhe Kimia inorganike
8. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Gjeoteknika I dhe Mekanika e truallit
9. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Mikrobiologjia e produkteve ushqimore dhe Kimia e fermenteve
10. Njė asistent tė ri pėr lėndėt Mikrobiologjia e produkteve ushqimore dhe Njohja e lėndėve tė para nė industrinė ushqimore
11. Njė asistent tė ri pėr lėndėt Industria ushqimore dhe e mjedisit dhe Bazat e toksikologjisė
12. Njė asistent pėr lėndėt Materialet qeramike, Materialet ndėrtimore dhe Materialet prej qelqi
13. Njė asistent pėr lėndėt Shkėmbinjtė sedimentarė dhe Petrologjia magmatike e metamorfike
14. Dy asistentė tė rinj pėr grup lėndėsh nė Departamentin e Gjeologjisė
15. Njė asistent tė ri pėr grup lėndėsh nė Drejtimin Inxhinieri e Mbrojtjes sė Mjedisit
16. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Mineralogjia e pėrgjithshme dhe Bazat e gjeokimisė
17. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Dinamika e ujėrave nėntokėsore dhe Mbrojtja e ambientit nė gjeologji
18. Njė lektor tė Gjuhės angleze
19. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Kimi analitike dhe Kimi analitike instrumentale
20. Njė asistent tė ri pėr lėndėt Teknologjia e eksploatimit sipėrfaqėsor I dhe Teknologjia e shpim-plasjes

XIII. FAKULTETI I KULTURĖS FIZIKE DHE SPORTIT

1. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėn Lėvizjet e njeriut
2. Njė asistent pėr lėndėn Hendboll
3. Njė asistent pėr lėndėn Atletikė
4. Njė asistent pėr lėndėn Not
5. Njė asistent tė ri pėr lėndėn Volejboll
6. Njė asistent tė ri pėr lėndėn Sportet luftarake-Mundje
7. Njė asistent tė ri pėr lėndėn Metodika e edukimit fizik
8. Njė asistent tė ri pėr lėndėn Basketboll
9. Njė asistent tėt ri pėr lėndėn Futboll

XIV. FAKULTETI I EDUKIMIT

Programi Biologji-Kimi
1. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Kimi e pėrgjithshme dhe Kimi inorganike
2. Njė asistent tė ri pėr grup lėndėsh nga Kimia

Programi Parashkollor-Fillor
1. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Matematikė elementare I e II
2. Dy mėsimdhėnės pėr lėndėt Psikologji zhvillimore dhe e personalitetit dhe Zhvillimi i fėmijės
3. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Gjuhė angleze I e II

Programi Gjuhė dhe Letėrsi Angleze
1. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Shkathtėsi tė integruara gjuhėsore I e II
2. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Shkathtėsi tė integruara gjuhėsore III e IV
3. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Qytetėrimi i BM-sė dhe i Amerikės Veriore e Sintaksa e gjuhės angleze
4. Njė asistent tė ri pėr grup lėndėsh nga Gjuha angleze

Programi Gjeografi-Edukatė Qytetare
1. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Sistemet fizike dhe Gjeografia fizike
2. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Sistemet humane dhe Gjeodemografi
3. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Vendbanimi e urbanizimi dhe Gjeografi regjionale

Programi Histori-Edukatė Qytetare
1. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Historia mesjetare botėrore, Shqiptarėt dhe Evropa Juglindore nė mesjetė
2. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Organizimi shoqėror dhe institucional dhe Histori moderne botėrore
3. Njė asistent tė ri pėr grup lėndėsh nga Historia
4. Njė asistent tė ri pėr grup lėndėsh nga Edukata qytetare

Programi Matematikė-Informatikė
1. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Analizė matematike I e II
2. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Gjeometri elementare I e II
3. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Algjebra lineare me gjeometri analitike dhe Statistika dhe probabiliteti


Programi Teknologji-Informatikė
1. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Makinat hidraulike dhe termike dhe Vizatim teknik
2. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Materialet ndėrtimore dhe Konstruksionet dhe dizajnimet


Pėr tė gjitha Programet lėndore
1. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Edukimi parashkollor dhe Shkathtėsitė e edukimit akademik
2. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Histori dhe filozofi e edukimit dhe Teoria e mėsimit
3. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Histori dhe filozofi e edukimit dhe Shkathtėsitė e edukimit akademik
4. Dy asistentė tė rinj pėr grup lėndėsh nga Matematika
5. Tre asistentė tė rinj pėr grup lėndėsh nga Gjuha amtare I e II
6. Njė asistent tė ri pėr grup lėndėsh nga Pedagogjia

XV. FAKULTETI I SHKENCAVE TĖ APLIKUARA TĖ BIZNESIT NĖ PEJĖ
1. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Ekonomia turistike dhe Administrimi me turizėm
2. Njė asistent pėr lėndėt Ekonomia turistike dhe Administrimi me turizėm
3. Njė asistent pėr lėndėn Matematikė
4. Njė asistent pėr lėndėt Kontabiliteti I e II dhe Kontabiliteti nė turizėm
5. Njė asistent tė ri pėr lėndėt Mikroekonomia dhe Menaxhmenti

XVI. FAKULTETI I SHKENCAVE TEKNIKE TĖ APLIKUARA NĖ MITROVICĖ

1. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Fizikė I e II
2. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Baza dhe struktura e tė dhėnave dhe Programimi i orientuar ne objekte
3. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Rrjetat e informacionit dhe Qarqet elektronike
4. Dy asistentė pėr grup lėndėsh nė Departamentin e Informatikės Inxhinierike
5. Njė asistent pėr grup lėndėsh nė Departamentin e Makinerisė Industriale
6. Njė asistent pėr lėndėt Matematikė I e II

XVII. FAKULTETI I SHKENCAVE TEKNIKE TĖ APLIKUARA NĖ FERIZAJ

1. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Matematikė I e II
2. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Termodinamikė teknike dhe Mirėmbajtja e makinave dhe mbrojtja nė punė
3. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Mekanika teknike I e II
4. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Makinat e instrumentet prerėse dhe Teknologjia e finalizimit tė drurit
5. Njė asistent tė ri pėr lėndėt Mekanika teknike dhe Shkenca mbi qėndrueshmėrinė
6. Njė asistent tė ri pėr lėndėt Makina e instrumentet prerėse dhe Teknologjia e finalizimit tė drurit
7. Njė asistent tė ri pėr lėndėt Konstruksionet nga druri I e II dhe Teknologjia e pėrpunimit mekanik tė drurit
8. Njė asistent tė ri pėr lėndėt Projektimi i produkteve nga druri dhe Pėrcjellja dhe pėrgatitja e prodhimtarisė nė industrinė e drurit
9. Njė asistent tė ri pėr lėndėt Pėrpunimi sipėrfaqėsor i drurit dhe Tharja e drurit

Zgjedhja e personelit akademik do tė bėhet nė pajtim me dispozitat e Statutit tė Universitetit tė Prishtinės.
Kandidatėt qė paraqiten nė konkurs duhet t’i paraqesin kėto dokumente: kėrkesėn me biografi, kopjen e diplomės pėrkatėse, certifikatėn e lindjes, ndėrsa, ata tė cilėt janė tė punėsuar nė Fakultet duhet ta paraqesin edhe vendimin e zgjedhjes sė fundit, dėshmitė pėr publikimet shkencore e profesionale, si dhe informatat e tjera specifike shtesė, tė cilat janė tė rėndėsishme pėr ata qė aplikojnė.
Njohja e gjuhės angleze apo e ndonjė gjuhe tjetėr botėrore ėshtė pėrparėsi pėr aplikantėt.
Kandidatėt qė kanė doktoruar ose magjistruar jashtė vendit duhet tė sjellin edhe dėshmi pėr nostrifikimin e diplomės pėrkatėse.
Konkursi mbetet i hapur 15 (pesėmbėdhjetė) ditė nga dita e shpalljes nė gazetė, respektivisht deri me 2 maj 2007 .
Paraqitja e dokumenteve bėhet nė Fakultetin gjegjės.
Aplikacionet e arritura pas afatit dhe ato tė pakompletuara nuk do tė merren nė
shqyrtim.
Konkursin mund ta gjeni edhe nė faqen e internetit nė kėtė adresė:
http://www.uni-pr.edu
----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio