Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ndihme! Ku Te Studioj Ne Uejl Apo Ne Kiril Metodij, Me jepni sugjerime cka te bej!
Besnik.S
Postuar nė: 02.05.2007, 17:02
Quote Post

Tėrė kohėn flas :)

Posti: Antarė
Postime: 54
Antari Nr: 6742
Bashkangjitur: 03.04.2007

Jam maturant nga Shkupi, kam kryer te mesmen me sukses te shkelqyeshem, vendosa qe te vazhdoj studime ekonomike, por, jam ne dilema te dukshme, se nuk e di (pasiqe nuk kam pasur rastin te pyes ndonje person i cili eshte 1 ose 2 vjet me i moshuar se une) se a eshte me mire te studjoj ne UEJL, apo te univerziteti "Sh.Kirili dhe Metodij" ne Shkup...
Ju kisha lutur qe sinqerisht nese mundeni te me jepni ca sugjerime dhe mendime se pse ia vlen apo nuk ia vlen te studjoj ne UEJL apo ne "Sh.Kirili dhe Metodij"
Eshte e dukshme se UEJL ka kualitete me te medha, por a ja vlen te udhetoj cdo dite Shkup-Tetove???
FLM ne mirekuptim...
PM
sami_
Postuar nė: 03.05.2007, 14:50
Quote Post

Postime: 57
Antari Nr: 6030
Bashkangjitur: 23.02.2007

Ne USHT i dashur vella regjistrohu!
PM
arniti
Postuar nė: 03.05.2007, 17:00
Quote Post

Postime: 184
Antari Nr: 4622
Bashkangjitur: 12.12.2006

Une do te kisha preferuar te regjistrohesh ne UEJL ne qofte se ke mundesi te paguash vitin ateher ic mos pyet askend, krejt mvaret nga xhepi juaj, ne qofte se keni mundesi, te studioni ne UEJL, vazhdoni sepse i ka kushtet shume me te mira nga universitetet tjera, ne rajon, a ne qofte se skeni mundesi ateher shifeni ku jane pak ma lire USHT, Kiril Metodij etj.
PM
LirimShabani
Postuar nė: 03.05.2007, 21:28
Quote Post

Happy Soldier

Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006

Besnik

Kape njerin e plase per tjetrin se te dyjat katastrof jane.....nese je student i mir dhe ta mer mendja se mundesh me sfidu shkijet atehere regjistrou ne Shkup.....

----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
DrinZatriqi
Postuar nė: 04.05.2007, 04:05
Quote Post

Postime: 92
Antari Nr: 602
Bashkangjitur: 03.04.2006

Citim (Besnik.S @ 02.05.2007, 17:02)
Jam maturant nga Shkupi, kam kryer te mesmen me sukses te shkelqyeshem, vendosa qe te vazhdoj studime ekonomike, por, jam ne dilema te dukshme, se nuk e di (pasiqe nuk kam pasur rastin te pyes ndonje person i cili eshte 1 ose 2 vjet me i moshuar se une) se a eshte me mire te studjoj ne UEJL, apo te univerziteti "Sh.Kirili dhe Metodij" ne Shkup...
Ju kisha lutur qe sinqerisht nese mundeni te me jepni ca sugjerime dhe mendime se pse ia vlen apo nuk ia vlen te studjoj ne UEJL apo ne "Sh.Kirili dhe Metodij"
Eshte e dukshme se UEJL ka kualitete me te medha, por a ja vlen te udhetoj cdo dite Shkup-Tetove???
FLM ne mirekuptim...

Mos shko te shkijet !!!

----------------------------------------
My door is alwayz open, feel free to leave!
PMIntegrity Messenger IMMSN
noone
Postuar nė: 04.05.2007, 04:28
Quote Post

Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Postime: 21
Antari Nr: 6806
Bashkangjitur: 08.04.2007

Pershendetje,

Nqs e keni xhepin e thell... pra keni para, dhe nuk deshironi te mundoheni shume qe te kryni fakultetin u preferoj te regjistroheni ne UEJL.

Nqs deshirni te kryeni fakultetin me me teper mund, regjistroheni ne St. Kirili and Metodij,

Sa per USHT nuk do te kisha komentuar se me duket se punet nuk rrin mire atje... eshte formuar ne univerzitet partiak... si nderrohet qeveria ashtu nderrohen edhe dekanet dhe profesoret... nuk me pelqen puna atje.

Sa u perket njohurive qe deshironi ti fitoni ne fakultet per profesionin qe do te zgjidhni, ju sugjeroj se me teper njohuri do te fitonit ne Shkup se sa ne Tetove per aryse se kriteriumet per te kaluar provim jan shume me te larta se sa ato ne univerzitet e Tetoves.... POR... kjo nuk do me thene se nqs regjistroheni ne Shkup atehere ju do te merrni me teper njohuri apo e kunderta, nqs regjistroheni ne Tetove do te mbetni pa njohuri per profesionin tuaj edhe pasi ta kryeni fakultetin.... Por mundesit per te studiuar "seriozisht" dhe "me gjith mend" jan me te medhja ne Shkup se sa ne Tetove.

Por sidoqoft eshte pune individuale e secilit se sa do te permbushet me njohuri nga fakulteti... krejt nvaret nga puna qe ai do ta beje e jo aq shume se ne cilin fakultet ai do te studioj.

Vetem ju keshilloj qe te mos veproni si nje pjese e madhe e studentetve te cilet kryejne ndonje fakultet a nuk i kan "dy lidhje" nga ai profesion... Diploma nuk te duhet per ne mur por te nevojiten njohuri.

Pershendetje
PM

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio