Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Deklarata E Bardhyl Mahmutit Tronditese, HER ANDEJ,HER KENDEJ....!
xami
Postuar nė: 09.05.2007, 18:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 114
Antari Nr: 3468
Bashkangjitur: 20.10.2006DEKLARATĖ-----
Duke e parė gjendjen e vėshtirė tė popullit shqiptar gjatė mandatit qeveritarė tė koalicionit BDI-LSDM dhe pas kontakteve tė shumta qė kam pasur me udhėheqėsit e PDSH-sė, sidomos me zv. Kryetarin, z. Menduh Thaēi, vendosa tė angazhohem nė kuadėr tė kėsaj force politike pėr tė dhėnė njė kontribut sado tė vogėl, pėr pėrmirėsimin e gjendjes sė pėrgjithshme tė shqiptarėve.
Ideja bazė, rreth sė cilės u morėm vesh, ishte krijimi i njė Bashkimi Demokratik Shqiptar, rreth tė cilit do tė tuboheshin vlerat e mirėfillta atdhetare dhe intelektuale pėr tė avancuar tė drejtat tona kombėtare.
Kjo ide u mbėshtet nga shumė personalitete qė kishin peshė nė struktura tė ndryshme politike dhe tė dėshmuar gjatė dekadave nė luftėn pėr zgjidhjen e ēėshtjes sonė kombėtare. Mbėshtetja u bė edhe mė e madhe pas premtimeve publike tė zv.kryetarit tė partisė, z. Menduh Thaēi, se kurrė nuk do tė pėrsėriten gabimet e sė kaluarės.
Ky entuziazėm vazhdoi deri nė pėrfundim tė zgjedhjeve me shpresė se ideja do tė merr formė nė Kongres dhe do tė fuqizohet forca politike shqiptare.
Pas ardhjes nė pushtet, logjika e vjetėr filloi tė bėhet gjithnjė e mė prezente nė kuadėr tė PDSH-sė dhe kjo logjikė po bėhet dominante nė fazėn e pėrgatitjes sė Kongresit.
Mėnjanimi i tė gjithė njerėzve qė janė angazhuar nė PDSH, tė cilėt pėrkrahėn idenė pėr njė bashkim tė mirėfilltė demokratik, ėshtė sinjal i qartė se nė cilin drejtim po shkon PDSH-ja.
I pakėnaqur me zhvillimet politike, qė na kanė karakterizuar pas ardhjes nė pushtet, njoftoj opinionin publik se largohem definitivisht nga PDSH-ja......
AUTOR: BARDHYL MAHMUTI:31-MARS-2007..............??


JU LUTEM TREGOJENI VETEN NE KETE TEME NGASE JA SE ME CFARE KAJN TE BEJN SHQIPTARET NE MAQEDONI,VJEN BARDHYLI I THIRET SHQIPTARET "SHKIJE" SIC THA NE NJE TUBIM TE PDHS SE SHQIPTARET QE VOTOJNE BDI-NE JANE SHKIJE...PRA MR.BARDHYL MAHMUTI ESHTE ANGAZHUAR NE SKENEN POLITIKE SHQIPTARE VETEM E VETEM PER TE MIRA FINANCIARE TE CILAT JA KA MUNDESU MENDUH THACI VETEM PER TE ARDHUR NE TUBIMET E PDSH-SE DHE ME KRITIKU ALI AHMETIN....bARDHYL MAHMUTI ESHTE VETEM NJE...."UNE JAM KA FRIN ERA,HER ANDEJ E HER KENDEJ,KU KA PARA""....JU LUTEM VLERSIMI JUAJ!!!!!!!

jU PERSHNDES....XAMI.......

Datotekat e bashkangjitura ( Shkarkuar: 27 )
Datotekat e bashkangjitura  bardhyl_mahmuti_tetova1.jpg
PM
Top
ronaldinjoooo
Postuar nė: 09.05.2007, 23:47
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 21
Antari Nr: 6991
Bashkangjitur: 19.04.2007palidhje teme paske hapur edhe ti. Cka ka lidhke kjo teme me studentet
PM
Top
Senatori_TeT
Postuar nė: 10.05.2007, 01:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2032
Antari Nr: 5504
Bashkangjitur: 28.01.2007Vetem se Zoteriu ne fjale nuk eshte i kenaqur me te arriturat apo planprogramin e partise pushtetare,i cili planprogram sic pohon z.Mahmuti eshte total ndryshe nga ai parazgjedhor,nuk dmth se ai eshte kah fryn era,por kete duhet sikush te beje,nese me te vertete mundohet per ngritjen e standardeve jetesore dhe ngritjen e nivelit kombtar shqiptar ne kufinjte e Republikes se Maqedonise.
Nese ky eshte shkaku i mirefillte i largimit te z.Mahmutit nga PDSH,une e pergezoj ate,per hapin e marrur dhe lus Zotin te kemi ende kesi persona qe dinjitetin kombetar,si dhe problemet e popullates i vene para rehatise dhe vetepasurimit ne shpine te popullates!


----------------------------------------
Perparesia e te mencurit qendron aty se cdohere mundet te shtiret si i marre!

I'm just a soul whose intentions are good,oh Lord please don't let me be misunderstood.(Yusuf Islam)

Duke shkuar dit' e net,
E duke ndėrruarė moti,
Vemi si lumi nė det,
Nga Zoti,prapė tek Zoti.(Naim Frashėri)

Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e tij.(Sami Frashėri)

Nje Shqiptar vlen sa 1000 njerez,2 shqiptare nuk vlejne asgje.(Faik Konica)
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio