Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ndahen banesa pėr "branitelat"!
xami
Postuar nė: 09.05.2007, 19:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 114
Antari Nr: 3468
Bashkangjitur: 20.10.2006NDAHEN BANESA PĖR “BRANITELLAT” NGA “QEVERIA” GRUEVSKITani kur “qeveria” menaxhohet nga Nikolla Gruevski dhe humbėsit ndėr zgjedhjet e fundit Parlamentare tė njė partie shqiptare me emrin PDSH, u soll vendimi qė “branitellave” tu ndahen banesa sociale tė cilat janė nė numėr 32.

Ēelsat e banesave personalisht ua dorėzoi Nikolla Guevski, dhe nga ana tjetėr PDSH pėr tu treguar indiferente ndaj kėtij rasti vetėm e vetėm pėr tė ndejtur nėn ombrellėn e Nikolla Gruevskit.

Gruevski shtoi se qeveria e Maqedonisė u ka ndihmuar kėtyre familjeve me qėllim qė sa mė lehtė tė ballafaqohen me sfidat e jetės dhe sipas tij. Tė njejtat banesa janė shpėrnda nga “qeveria” dhe me vullnetin politik tė partive politike qė e pėrbejnė atė, ku pėr fat tė keq bėn pjesė edhe nje parti “shqiptare”, (PDSH), e cila nė tubimet parazgjedhore si ēėshtje prioritare e kishte sjelljen e ligjit tė dėshmorėve dhe invalidėve tė luftės. E githė kjo hasi nė vesh tė shurdhėr duke patur parasysh faktin se si kjo parti (PDSH) u bė pjesė e kėsaj “qeverie”.

Bashkimi Demokratik pėr Integrim gjatė mandatit tė vet pėrmes Ministrisė pėr Transport dhe Lidhje u ka ndarė banesa sociale familjeve tė dėshmorėve, kryesisht nė Tetovė e cila ėshtė bėrė nė pajtim me ligjin pėr pjesėtarėt tė cilėt janė ballafaquar me kushte tė rėnda nė periudhėn e pasluftės.

Ndarja e kėtyre banesave ėshtė bėrė nė mėnyrė tė ligjshme nė bazė tė konkursit tė shpallur nga ana e Ministrisė pėr Transport dhe Lidhje nė kohėn kur nė tė ka qenė ministėr z. Xhemali Mehazi, kuadėr i Bashkimit Demokratik pėr Integrim (BDI).

Nga vendimet tė cilat janė sjellė nė atė kohė pėr ndarjė tė banesave sociale, 14 nga banesat qė janė sjellė me po tė njėjtin vendim janė ndarė nė Tetovė dhe kryesisht u janė ndarė familjeve tė dėshmorėve.


Datotekat e bashkangjitura ( Shkarkuar: 57 )
Datotekat e bashkangjitura  images.jpg
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 09.05.2007, 23:11
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006Ekziston nje problem qe mendoj se duhet shtjellar si duhet. E kemi Marreveshjen e Ohrit, UCK dhe ARM.

Kjo marveshje erdhi si rezulat i UCK-se dhe shteti u detyrua qe ta pranoje dhe te shpetoj koken e saj. Mirepo ne arenen nderkombetare ky shtet shte mend dhe mburet me kete marveshje e nga ana tejter ne kushtetute jane futur Branitellat dmth ata qe ishin kunder Marveshjes, dhe kto Branitella kan beneficione shteterore e nga ana tjeter ushtaret e UCK nuk kan asnej beneficion dhe quhen terorist, anipse kta e sollen ket marveshje per te cilet sllavet sot mburen ne arenen nderkombetare. Me ndarjen e disa ndihmave sociale nuk zgjidhet problemi i ushtarve te UCK. ishin kta qe e sollen kete marveshje dhe jo branitellat prandaj ne Kushtetute duhet te hyjne te dyja palet. Lufta ne Maqedoni nga evropjanet me rezolute eshte quajtur lufte per te drejta dhe ushtaret e UCK-ushtar per te drejat e njeriut.

Fillimisht BDI ka bere katastrofen e saj duke i quajtur raste sociale deshmoret tane, ndersa kjo tjetra vazhdon ti konsdieroj cigarexhi per te mos thene terrorista ushtaret e UCK dhe deshmoret e rene si viktima te luftes.
Shkurt shqip asnjera nuk ka te drejte ne ate qe pretendon sepse ata me UCK pretendojne te arijne ne vota, mandate, poste dhe pasuri materiale...


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
xami
Postuar nė: 10.05.2007, 16:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 114
Antari Nr: 3468
Bashkangjitur: 20.10.2006Per mbrojtesit maqedonas te cilet kane luftuar kunder uck-se ne 2001...pra ata jane kriminelet e lube boshkovskit te cilet jane dy gruper me emra te ndrushem pra "llavat" dhe "branitellat"..tung
PM
Top
Gazetari
Postuar nė: 10.05.2007, 20:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 137
Antari Nr: 637
Bashkangjitur: 03.04.2006Patjeter se do ndaj, por harrova te them se edhe mua me ka ndare PDSH-ja banese ne lagjen Cair, sepse kam qene "branitel" dhe jo terrorist shqiptar sic i quan luftetaret e lirise shqiptare Menduh Thaci. Normal qe banesa ndahen per "branitela" dhe jo per "terrorista".
PM
Top
TETOVARI_CH_BE
Postuar nė: 11.05.2007, 12:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 914
Antari Nr: 7303
Bashkangjitur: 10.05.2007PO NORMAL SE DO TE NDAJ BANESA SE JAM MIRATU LIGJET PER VETERANT TE LUFTES SI PER SHIPTARET DHE PER ATO KU ESHT Z:ALI AMETI QE NUK I VLERSOJ LUFTEN QE NUK E VLERSONTE VETERANT E LUFTES GJAT 4 VITEVE KU Asht tash aj KUUUUUUUUU KA HARU


----------------------------------------
Nuk Shishati Shaum e Shaum..

Ban Havaja FAKA FAK
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top
LirimShabani
Postuar nė: 11.05.2007, 12:55
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006Tetovari

asnje ligj nuk asht miratu per veteranet shqiptar....ske pse ja fut kot....


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio