Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> FBI arreston 4 shqiptarė, terrorist!
TetovaLovER
Postuar nė: 10.05.2007, 10:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 180
Antari Nr: 5596
Bashkangjitur: 02.02.2007Shqiptarit i jep buke,te permbyse supen!
Keshtu e komentoi dikushi lajmin se 3 vellezer shqiptare nga Dibra pregattisin sulm terrorist ne USA!
Sa do qe nuk na pelqen nje lajm i tille,nuk duhet ta bejme edhe aq tragjike,dhe ti kushtojme rendesi kaq te madhe,sikur mbreme RTK-ja qe i kushtoi mbi 15 minuta ne lajmet kryesore!Seshte per tu cuditur fare,pasi qe shum mire e dime se si vitet e fundit filloi te perhapet me te madhe vehabizmi apo cka dreqin quhet(shallvaret!) ne trojet tona,mirpo nga gjithe eshte anashkaluar dhe seshte mare serioze!Edhe keta talibane qe bejne lufte neper forume,edhe ketu ne studentet.info,jane te tille!
Nuk brenogosem fare per Ameriken,sepse Amerika e din shum mire se kush dhe si jane shqiptaret,por me vjen inati tash se Sllavet do te dalin e te thone"Shihe Amerike se ne nuk akuzojshim kot se UCK eshte taliban!"
Ju lutem jepni komentet dhe mendimet tuaja per ngjarjen!

Zoti e bekofte Ameriken,e i ruajte Shqiptaret nga e keqja!!
PM
Top
Doruntina
Postuar nė: 10.05.2007, 15:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 79
Antari Nr: 5272
Bashkangjitur: 16.01.2007Keta vellezer ka me shume se 20 vite qe nuk kane shkelur ne Diber dhe jetojne ne Usa ende pa dokumenta(ilegal).Atje si te rinj qe jane jane genjyer nga terroristet turq dhe arabe(mallkuar qofshin) dhe jane lidhur me ta me qellim qe te kryejne nje sulm ndaj Bazes ushtarake Fort Dix ne NJ ne USA.

Mirepo , kjo nuk do te thote se dibranet jane njerez te tille dhe se jane te rralla rastet e ketilla.Ketyre tre djemve u uroj te dergjen dhe te vuajne sa me shume ne burgjet amerikane deri ne vdekje bashke me terrorristet e tjere qe edhe te tjeret te kuptojne se cfare pasoja sjellin keto gjera te pahijhshme!

Ju pershendes,
PM
Top
fisniku
Postuar nė: 10.05.2007, 15:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2718
Antari Nr: 5696
Bashkangjitur: 09.02.2007Ma keq sdi ma qysh me kan, veq islamistat e e prishte ne kry munden me planifiku nje gje te tille.Ne te gjtha telivizionet edhe gazetat e Amerikes po flitet se si shqipatret kan planifiku nje akt terrorriste. Ne mesin e kater shqiptarve perveq qe jon 3 dibrane eshte edhe nje shqiptare nga Kosova(imigruar gjate luftes te 99-se)taksirat tash me ja pa sherrin ne atyre 4 palestinezve ( se ata shqipatere nuk jon se shqiptari i mirefillte kurre nuk kish ma nje gjest te tille).
Edhe si shqiptaret shume te kfillte qe jon kane qene 18 muje nen veshgime te policise edhe nuk e kan marr vesh kurre ate pune, e kan harru ma CD me te dhana se si kan me planifiku sulmin ne shitore!!!!
Qe qka bon feja te do njerze,mazi i ja u qet faqen e zeze tash krejte shqiptarve musliman qe jan qysh duhet me qene muslimani.
PO, shpresojme se na i falin amerikanet se edhe ata e din qe shqiptaret nuk munden te jene terrorrista.
Veq qka jena ba hor jena ba marre per neve.----------------------------------------
I miss my little "Casper" soo sooo much

When you lost your faith in God ,you lost your soul.....

Somewhere, Someway, Someday, Somehow
PM
Top
ndeshkuesi
Postuar nė: 10.05.2007, 20:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1151
Antari Nr: 4817
Bashkangjitur: 21.12.2006Dy njerez i bashkon kombi dhe feja
Thjesht keta 3 dibrant dhe kosovari ishin shqiptar dhe ishin me fe islame dhe ndoshta i preku lufta e amerikes ndaj vellezerve te tyre muslimanve ne te gjith boten qe vuajn dhe vriten pa pike faji.....
Nuk mund tu thuash ketyre djemve terorista se me sa kuptohet keta u pergatiteshin per me sulmuar nje baze ushtarake qe u trenoheshte per te shkuar ne avganistan dhe irak e me vra musliman......
Terorista quhen ata njerez qe vrasin te pafajshem por deri sa aj te vret dhe ti mbrohesh quhesh hero.
PM
Top
TetovaLovER
Postuar nė: 10.05.2007, 20:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 180
Antari Nr: 5596
Bashkangjitur: 02.02.2007 Citim (ndeshkuesi @ 10.05.2007, 20:05)
Dy njerez i bashkon kombi dhe feja
Thjesht keta 3 dibrant dhe kosovari ishin shqiptar dhe ishin me fe islame dhe ndoshta i preku lufta e amerikes ndaj vellezerve te tyre muslimanve ne te gjith boten qe vuajn dhe vriten pa pike faji.....
Nuk mund tu thuash ketyre djemve terorista se me sa kuptohet keta u pergatiteshin per me sulmuar nje baze ushtarake qe u trenoheshte per te shkuar ne avganistan dhe irak e me vra musliman......
Terorista quhen ata njerez qe vrasin te pafajshem por deri sa aj te vret dhe ti mbrohesh quhesh hero.

Edhe ti je qelbesire si ta!!!Ju nuk keni logjike fare,nuk jeni te vetedijshem,jeni te dehur!!!
Cme lidh mua(shqiptare/musliman) me nje qelbesire irakian apo afganistanez,qe shkrumuan popullin e vete???Gjith ato sulme terroriste qe kryhen ne Irak cdo dite me nga 50-100 te vdekur,i bejne mu keta qelbesira si Ty qe kane Trurin e myshkur,qe thirren pa te drejte ne Kuranin e lartmadheruar!!Me thuaj o M*t se sa Irakian i vrane talibanet e tille???
A ka me tragjike se sa Ai kosovari i mjere qe Amerika e shpetoi nga Shkau,e mori nga Stenkoveci e e coi ne Fort Dixi,i dha Buke e ky tash ngriti dore kunder saj???Me thuaj se ku e ka pas Zotin ai katili?A nuk ka menduar ne Zot perderisa ka pregatitur nje plan te tille????
PM
Top
fisniku
Postuar nė: 10.05.2007, 21:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2718
Antari Nr: 5696
Bashkangjitur: 09.02.2007 Citim (ndeshkuesi @ 10.05.2007, 20:05)
Dy njerez i bashkon kombi dhe feja
Thjesht keta 3 dibrant dhe kosovari ishin shqiptar dhe ishin me fe islame dhe ndoshta i preku lufta e amerikes ndaj vellezerve te tyre muslimanve ne te gjith boten qe vuajn dhe vriten pa pike faji.....
Nuk mund tu thuash ketyre djemve terorista se me sa kuptohet keta u pergatiteshin per me sulmuar nje baze ushtarake qe u trenoheshte per te shkuar ne avganistan dhe irak e me vra musliman......
Terorista quhen ata njerez qe vrasin te pafajshem por deri sa aj te vret dhe ti mbrohesh quhesh hero.

Qka je ka thu ooooooo ti ndeshkuesi,a ki more ti logjike a hiq? a munesh me logjiko pak me ata kry tanin a veq ja fut qysh te munesh? Po qfare vllazer bre une magjupin e Arabise, kurren e kurres ai per mu eshte veq ni njeri i prishte qe u hi ne feh si ti e nuk logjikon me koken e tina ai ma ,veq qysh e ka mesu feja me ba krime pa kokerr shkasi. Se "vellezerit" musliman na paten ndimu neve kosovarve gjate luftes!
Po rri urte e mos fol palidhje po logjiko pak te mujsh e tani munohu me than diqka se qka qka kan ba shqiparet ski ku me qu ma poshte.
Po shyqyr apet nuk ka shume shqiptare te prishte si ti edhe ata 4 tjere qe i ka ba feja budalle e nuk din qka bajne ma!!!!!


----------------------------------------
I miss my little "Casper" soo sooo much

When you lost your faith in God ,you lost your soul.....

Somewhere, Someway, Someday, Somehow
PM
Top
lili82
Postuar nė: 10.05.2007, 22:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1121
Antari Nr: 3937
Bashkangjitur: 10.11.2006Shum mir.
I lexoj do shkrime ketu do te bejn per te qeshur si me repliku far plak-e.Demokraci zoterinj kush cka don edhe bon.Pse jo?Sa femij afgan veq pardje forcat ushtarako amerikane vran?Eshte ne dijeni ndonjeri prej juve sa femij gra e pleq humben jeten ne luftrat te udhehequr nga forcat amerikane.
Per cfar arsye?iSHIN TERORIST A? Po a mund te jete nje femij 2 vjecar terorist?
Cfar logjike,na ka pshtu amerika,prej kujt te ka pshtu njeri?ta hoci Jonuzin prej Kosove a ta pruni Domuzin.Cfar lirije gezoni ne Kosov,lirin e te deshurin po,veq tjeter cka ........???
Nuk i perkrahi keta shqipetare qe kan dasht me kry ate sulm,por as edhe ata qe luftojn me femij nuk duhet te perkrahe. Ju njerz ju hale ne gjumin e 98,99 jeni.
Dikush permend sulme teroriste ne Irak,e nga kush krihen ato sulme?
Nga vete forcat amerikane,pse?Se nuk duan paqe ne ate vend,thjesht duan sa me shum me shti mandatin ne Irak.
Zotni shumica e popullates amerikane jan kunder luftes,edhe keta 4 persona jan kunder luftes.Por dicka i shtiu me be nje gje te till.Ndoshta ato xhirime me femij te djegur,e te masakruar,xhami te renuara.E pse?Se dikush po thot se don paqe,jo bre cfar don pare zotniu,don naft e don opium.


----------------------------------------
Varje dygn ligger män med kvinnor som de inte älskar och ligger inte med kvinnor som de verkligen älskar.
PM
Top
pitoni
Postuar nė: 11.05.2007, 00:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 84
Antari Nr: 7080
Bashkangjitur: 25.04.2007Pershendetje.
Po nuk eshte per tu habitur kjo gje,na pasken dale 4 shqipter terorista ne amerike,pune e madhe.
Po sa e sa her kemi hasur neper media se ne burgun guatenamo,ku mbaheshin teroristet me te rezikshem nga avganistani,ka pasur edhe AMERIKAN.
E kjo nuk do te thot asgje.
Ndoshta keto 4 shqiptaret edhe( nuk) jane terorist,por nuk do te thot se jemi te gjith terorista.
eshte mundesija qe ate organizim ta kene bere per perfitime materiale.
Nuk jam i mendimit se neper disa medija thuhet se te gjith muslimanet jane terorista.----------------------------------------
[COLOR=blue]
Jeta jetohet ashtu si e jeton vete njeriu
PM
Top
Senatori_TeT
Postuar nė: 11.05.2007, 02:23
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2032
Antari Nr: 5504
Bashkangjitur: 28.01.2007pitoni te jap te drejte...kete do e nderlidh me nje ligjerate te te ndjerit Ahmed Deedat,ku thote se Islami arme te veten e ka GOJEN,MENDJEN,GJUHEN,LOGJIKEN E SHENDOSHE.
Mirepo do kisha lutur qe te tjeret te permbahen pak me akuza e ofendime ndaj te tjereve,se si qe neve na ka falur Allahu,ashtu i ka falur edhe arabet,irakienet,pakistanezet,afganet,e keshtu me rradhe.kerkush nuk na e jep ate te drejte te ofendojme e te fyejme ne suaza kombetare.nuk eshte ne kompetencen tone qe te llafosemi se kane dashur te bejne kete apo ate ato 4 shqiptaret.le te meret drejtesia me to.nuk do mbaj anen e askujt,por ju lutem sinqerisht qe te permbaheni me fyerjet dhe sharjet drejtuar kombeve tjera!jo rastesisht neve si shqiptare nuk na do askush: se pari ne veten nuk e duam,ose e duam aq teper sa qe mendojme se vetem ne kemi te drejte (te jetuari).te tjeret nuk i duam fare,pos kur eshte ne pyetje interesi personal.pastroni Zemrat e juaja njehere e me pas filloni te shani te tjeret(por sbesoj se do vije puna deri tek ajo,pasi zemra e paster nuk ndill urrejtje e fyerje)!
mbetshit mire


----------------------------------------
Perparesia e te mencurit qendron aty se cdohere mundet te shtiret si i marre!

I'm just a soul whose intentions are good,oh Lord please don't let me be misunderstood.(Yusuf Islam)

Duke shkuar dit' e net,
E duke ndėrruarė moti,
Vemi si lumi nė det,
Nga Zoti,prapė tek Zoti.(Naim Frashėri)

Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e tij.(Sami Frashėri)

Nje Shqiptar vlen sa 1000 njerez,2 shqiptare nuk vlejne asgje.(Faik Konica)
PM
Top
zeshkani
Postuar nė: 11.05.2007, 11:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 777
Antari Nr: 3657
Bashkangjitur: 28.10.2006Me te vertet eshte per tu habitur, se cfar i shtyri keta shqiptar te bejne nje gje te till bash ne kete koh kur nuk duhet. E dim fort mir se kush eshte miku me i mir i shqiptarve, edhe un jam musliman por nuk kan pasur arsye keta shqiptare te bejen nje veper te till.
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
sapuni
Postuar nė: 11.05.2007, 11:37
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 7
Antari Nr: 7209
Bashkangjitur: 04.05.2007per ate kush,cka,pse ,nuk me intereson ,ajo eshte e qarte -interesxhi,fanatika,qora,pakurizore.
nje person normal nuk mund te mer pushken aq leht kunder pakenaqesise ndaj dikujt nese nuk ka mbeshtetje te forte nga dikush.
me tragjike eshte momenti i paraqitjes i talibanve shqiptar,ne nje kohe kur shqiptaret presin vendim te rendesishem.
nuk kisha thene me shume vetem -asgje nuk ndodh rastesisht!
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 11.05.2007, 13:06
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006ndeshkuesi

per cka e mban vehten ti ?.......me thuaj cili shtet islamik ka folur mir ndonjeher per shqiptaret.....? ato e kan pranu Titon bile edhe femra i kan gjetur per me ja knaqur epshet dhe te njejten ka bere edhe Tito kur i ka patur msyfari si Gadafin e Libise dhe te tejret me radh. E kutpove ca kishte thene vllau yt musliman Saddam Hysein.....kishte porosit avokatin e tij qe te shkoj ta mbroj ne Hag Sheshelin....e bajsh me shnet pra ndeshkuesi e flm po per vllezer te ketill musliman nuk kemi nevoj........

Pse nuk organizun kta vllezerit e tu musliman sulmet ajrore ndaj Milloshevicit ne rastin e Bosnjes dhe ne ate te Kosoves po e bene keta amerikan qe ti i urren se kta po ti vritkan vllezerit e tu musliman.....

ku jeton ti ndeshkuesi ne mesjete jeton apo ku ? sipas teje qenka mir dikush neve me na ndihmu e pastaj ne me ja fut atij pas shpike kshtu ?


pse kta vllezerit e tu musliman nuk jane bere shembull i botes me perparimet e tyre por jane bere turpi i botes e kane ngelur mbrapa te gjithve ???


mendohu mir para se te thuash nje fjal.....


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
fisniku
Postuar nė: 11.05.2007, 16:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2718
Antari Nr: 5696
Bashkangjitur: 09.02.2007Shume mire i ke than Lirim ndeshkuesit, se do shqiptare nuk e din ose nuk dojne me pranu se gjate bombardimeve ne Kosove Iraku ka qene nder shtet qe e ka kundershtu bombardimin e Serbise nga Amerika.Bilem sa di sa je informuar se gajte viteve 99 ne lajme e pata degjuar se helmi i sili eshte perdore nga policia serbe ndaj studenteve ne vitin 89 ka qene i prodhuar nga Iraku.
E do musliman um shesin mend keshtu jo venet muslimane keshtu jo ashtu.Une nuk e di ende cili shtet musliman eshte pro pavarsise se Kosoves ose e ka marr naj iniciative per pavarsine e Kosves.
Po shyqyr Zotit amerikanet e din qe shqiptaret nuk jon musliman radikal,po prape se prape shqiptaret e kan qit veten poshte me kete gjest katastrofal.
Me ja kthy shpinen mikut ma te mire qe ka ba gjitheqka per neve shqiptareve e ende bon veq ,disa muslimana( nese mundem qi quajtur muslimana) qe i ka prishe feja se ja kan kapercy mashallahut e ja kan dhan arave tani.


----------------------------------------
I miss my little "Casper" soo sooo much

When you lost your faith in God ,you lost your soul.....

Somewhere, Someway, Someday, Somehow
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio