Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Forum Studentor Apo Forum Politik?!
Incorporation
  Postuar nė: 11.05.2007, 17:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 122
Antari Nr: 7278
Bashkangjitur: 09.05.2007Mesa po verej ne kete forum studentet me shume jane te prokupuar per politiken sesa ne lidhje me tema qe kane vlera dhe interes ne informimin e studenteve nga te gjitha trojet ku jetojn shqipetaret.
Ky forum eshte ber aren e zenkave PDSH vs BDI!
Po a duhet studentet te behen sherbetor te ketyre politikaneve qe spo qesin asgje ne drit ka 17 vjet tranzicion?
A duhet studentet ti perkrahin keta politikan qe na kan len ne keto kushte ku jemi tash.
A nuk jemi neve studentet qe me idet dhe forcen tone tu themi STOP, ketyre poltikaneve te korupturar dhe injorant.
Por deri sa te kemi student qe jane ne kontrrolin e ketyre partive politike, nuk besoj se do te kemi shum sukses.
PM
Top
Pretorian
Postuar nė: 11.05.2007, 20:18
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 46
Antari Nr: 5252
Bashkangjitur: 15.01.2007Kritike e qelluar Incorporation.
PM
Top
Senatori_TeT
Postuar nė: 12.05.2007, 05:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2032
Antari Nr: 5504
Bashkangjitur: 28.01.2007Incorporation te them te drejten,nje nder temat me te qelluara ne kete forum deri tash!eshte e kote thjesht kur kritikon politikuajt tane,se do del dikush e te shan,pse ty thjesht nuk te pelqen ajo qe gatuajn politikuajt me popullin.jeta eshte e tille qe dikush veē ka libreze partiake,e mezi pret t'i kryen studimet qe t'i sherben te tilleve politikuaj(absurditet,por gje e vertete-ti sherbesh dikujt me 2 masdarke shkoll,kur ty tere rinia te kaloi mbi libra)!
me t'mira


----------------------------------------
Perparesia e te mencurit qendron aty se cdohere mundet te shtiret si i marre!

I'm just a soul whose intentions are good,oh Lord please don't let me be misunderstood.(Yusuf Islam)

Duke shkuar dit' e net,
E duke ndėrruarė moti,
Vemi si lumi nė det,
Nga Zoti,prapė tek Zoti.(Naim Frashėri)

Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e tij.(Sami Frashėri)

Nje Shqiptar vlen sa 1000 njerez,2 shqiptare nuk vlejne asgje.(Faik Konica)
PM
Top
MIRA_
Postuar nė: 12.05.2007, 16:06
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 852
Antari Nr: 4583
Bashkangjitur: 10.12.2006Ndoshta ndonjhere temate e politikes eksagjerohen nje cik, mirpo duhet ta kemi ne mendje se dhe politika eshte pjes e jetes se perditshme. Personalisht kete ceshtje e shohe si nje + per sa i perket studenteve qe japin opinione, hapin tema sepse tregon qe kan interesim se cfar po ndodh brenda dites, pse bejne kshu, pse ashtu, kur politikanet do bejn dicka et?!
Kurioziteti e ben te veten, por nuk besoje qe temat e tilla ne kte forum mund te meren si negative per sa i perket pasqyres se forumit!


----------------------------------------
There is only one happiness in life--to love and to be loved.
George Sand
PM
Top
wizz
Postuar nė: 12.05.2007, 16:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 141
Antari Nr: 6538
Bashkangjitur: 24.03.2007Ske faj Incorporation
ky forum me shum ngjan si forum propagandues i partive politike sesa forum studentor !!
MJAFT MAA ME POLITIKE !!!
PM
Top
nacionalisti
Postuar nė: 07.08.2007, 16:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 79
Antari Nr: 8807
Bashkangjitur: 07.08.2007Une ju kundershtoj haptaz kolege. Forumi duhet te vazhdoj si edhe debati. Rinia dhe studentet jane ata qe i vene ne levizje proceset, ndersa politika eshte emtodologjia e momentit per keto procese andaj ja vlen te shkruajm per politike e te gjite atyre qe u pengojne kritikat (partive politike) mos ta bien punen qe ti kritikojme.

vetem vazhdoni kolege!


----------------------------------------
User posted image
PMUsers Website
Top
Sqaruesi
Postuar nė: 07.08.2007, 16:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 149
Antari Nr: 8745
Bashkangjitur: 03.08.2007Eshte e vertet asnje teme nuk eshte hapur ne kete forum me ate se kush i ndihmon rinise, por vetem merremi me gjera te kota qe na sjellin deri te percarja...
Temat politike dalengadal duhet te jene te ralla, por edhe ato tema qe do te postohen te behet fjale vetem per diskriminimin e shqiptareve qe behet nga ana e maqedonasve....
pershendetje

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Sqaruesi nė 07.08.2007, 16:33


----------------------------------------
Fjalet e keqedashesit jane si qymyri, qe edhe po s' te dogjen , te nxijne.
PM
Top
luan2u
Postuar nė: 07.08.2007, 16:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 328
Antari Nr: 1199
Bashkangjitur: 26.05.2006Shume here eshte diskutuar ne lidhje me kete teme, eshte bere pak si banale............

Me respekt
PM
Top
nacionalisti
Postuar nė: 07.08.2007, 22:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 79
Antari Nr: 8807
Bashkangjitur: 07.08.2007Te nderuar kolege,,, nuk e di nese e keni verejtur mirepo per ata qe sduan te diskutojne reth politikes ka dhe hapsira e tema te ndryshme, fundja dhe mund te hapni vete nje.

Me mirekuptim!


----------------------------------------
User posted image
PMUsers Website
Top
warning_viruss
Postuar nė: 08.08.2007, 13:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 60
Antari Nr: 8589
Bashkangjitur: 23.07.2007me te vertet ky emrin e ka forum studentor por ka shum nga ata studentet qe jan te lidhur ngusht me me politiken dhe forumi krejtsisht mer nje ftyr tjeter, per mendimin tim i kisha lut gjith studentet mos me u mar me politike aspak ka kush meret me ate pune kurse per ne primare eshte fakulteti e jo partit politike
PM
Top
nacionalisti
Postuar nė: 08.08.2007, 16:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 79
Antari Nr: 8807
Bashkangjitur: 07.08.2007 Citim (warning_viruss @ 08.08.2007, 13:21)
me te vertet ky emrin e ka forum studentor por ka shum nga ata studentet qe jan te lidhur ngusht me me politiken dhe forumi krejtsisht mer nje ftyr tjeter, per mendimin tim i kisha lut gjith studentet mos me u mar me politike aspak ka kush meret me ate pune kurse per ne primare eshte fakulteti e jo partit politike

Kolege te nderuar! Te meresh me politike nuk eshte e njejte me te qenit anetare i ndonje partie politike. Politika eshte nje veprimtari e cila ne kuptimin e plote dhe te vertete te fjales paraqet nje kulture dhe vlere civilizimi, ndersa partite politike jane vetem subjekte dhe organizata te cilat ushtrojne veprimtari politike dhe te cilat dine shpesh here, e ne vecanti ketu tek ne qe ta njellosin kete kulture.

Te merresh me politike nuk eshte as mekeat e as turp, ndersa te jesh anetar i ndonje partie politike qe sot po ekzistojne ne Kosove, Maqedoni e deri diku edhe ne Shqiperi eshte turp i vertete.

Ne duhet qe tua nxjerim te zezat ketyre partive dhe te kuptojme te verteten e cila eshte vetem nje dhe ska tjeter. E kjo e vertete ngel obligim i studenteve dhe gjeneratave te reja te cilet ne shume raste dhe shume vende te botes kane ditur te rrezojne sisteme e sisteme edhe me te egra se keto qe po kemi ne.


----------------------------------------
User posted image
PMUsers Website
Top
Incorporation
Postuar nė: 09.08.2007, 02:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 122
Antari Nr: 7278
Bashkangjitur: 09.05.2007pershendetje te nderuar koleg
Po shoh se tema qe kam hapur para disa muajve eshte ende aktive, me vjen mir per ket, dhe shoh se po pekrahet nga disa anetar.
Dua te shtoj vetem dicka, jam ka gati 2 muaj ne SHBA, dhe kam taku plot student nga e gjitha bota po ashtu edhe amerikan, por askujt si ka be shum pershtypje politka.
Koleg te nderuar, na duhet kohe dhe mesim per ti hyre jetes politike, sepse ne te kunderten do kemi politikan sic i kemi sot ne skenen politike

Kalofshi mir.
PM
Top
fotoni
Postuar nė: 09.08.2007, 12:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 144
Antari Nr: 350
Bashkangjitur: 26.06.2005Pershendetje

Kalojme ne kohe tranzicioni dhe deshem apo s'deshem fatkeqesisht te gjitheve na imponohet politika ditore. Nga kjo dukuri nuk jane te paprekur edhe studentet. Por ata duhet qe kete politike ta shohin nga rrethanat e pergjitheshme shoqerore, e jo te futen ne skemat e panevojshme partiake, te cilat sic shihen jane teper te kufizuara. Neve, ne Maqedoni po flas na udheheqin politikan pa diploma. No comment

te gjitha te mirat
PMMSN
Top
zeshkani
Postuar nė: 09.08.2007, 14:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 777
Antari Nr: 3657
Bashkangjitur: 28.10.2006Me politik nuk ban me u marr hiq por qka me ba more nuk ka punu e po i imponon njerezit papunsija dhe po mirren me politik se nuk kan qka me ba, un e urrej politiken.
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
kosoWari
Postuar nė: 09.08.2007, 20:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 127
Antari Nr: 6922
Bashkangjitur: 14.04.2007Ka kohe qe skam pare ksi lloj teme edhe me te vertet eshte e qelluar ,por veq diqka une si takoj asaj shtrese e cila ben vlersime se a duhet te jete forum politik apo studentor,ose thjesht, a ''duhet'' te merren studentet me politik apo jo,por nje gja ma merr mendja se per studentet kjo eshte si lloj mesimi ku ne njeren ane i shpreh aftesit e tij politike ,ndersa ne anen tjeter meson nga forumistat tjer politiken e tjerve.
Me respect nga KOSOwarI
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio