Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Hashim Thaci Kryeminister I Ardhshem I Kosoves, Patjeter
parashutisti
Postuar nė: 12.05.2007, 17:23
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 78
Antari Nr: 6497
Bashkangjitur: 22.03.2007Sipas disa sondazheve te bera deri tani shiohet qarte se Hashim Thaci gezon nje reputacion te madh ne popull,dhe sipas disa burimeve te sakta pro amerikane flitet se kryeministri i shtetit te ardhshem te kosoves do te jete Hashim Thaci....Kerkoj mendimet e juaja
PM
Top
pitoni
Postuar nė: 14.05.2007, 13:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 84
Antari Nr: 7080
Bashkangjitur: 25.04.2007Sa per kryeminister te kosoves dihet shum qarte se kush do te jet ai.
Kjo eshte vetem ceshtje kohe,me lirimin e RAMUSH HAREDINAJ nga akuzat e pabaza qe jan ngritur ndaj tij,mesiguri se Ai do jet kryeminister i kosoves.
Se me shum reputacion ne kosov ka RAMUSH HARADINAJ.E jo Hashim Thaci.


RESPEKT


----------------------------------------
[COLOR=blue]
Jeta jetohet ashtu si e jeton vete njeriu
PM
Top
zeshkani
Postuar nė: 14.05.2007, 14:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 777
Antari Nr: 3657
Bashkangjitur: 28.10.2006parashutisti, ja vlen te jet kryeminister Hashim Thaqi.

pitoni, edhe ideja jote nuk do te jet e pa vlere por kisha me than se ma shum gjasa ka Hashimi se sa Ramushi. por ende eshte heret te flitet ne kete drejtim te shohim ne zgjedhje cili do nga keta te dij nese behet eshte i mirseardhur nga un por normal kisha pasur deshir te behet Zr.Hashim Thaqi.
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
fisniku
Postuar nė: 14.05.2007, 15:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2718
Antari Nr: 5696
Bashkangjitur: 09.02.2007Valla reni ish kan qitash Hashimi mu ba kryeminister se e ka meritu ma heret keet poste po qka ki mi ba tash. Ma mire vone se hiq!


----------------------------------------
I miss my little "Casper" soo sooo much

When you lost your faith in God ,you lost your soul.....

Somewhere, Someway, Someday, Somehow
PM
Top
Besnik.S
  Postuar nė: 14.05.2007, 16:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 54
Antari Nr: 6742
Bashkangjitur: 03.04.2007E meriton Hashimi nje post te tille smil3dbd4d6422f04.gif
PM
Top
parashutisti
Postuar nė: 15.05.2007, 21:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 78
Antari Nr: 6497
Bashkangjitur: 22.03.2007pitoni-populli sheh e dine kush eshte ramush haradinaj edhe e dine kush eshte hashim thaci,qka beri mbas luftes kosoves ai qka beri ky tjetri ku jeton hashimi ku jeton ramushi,po sjemi larg jo se shpejti ki me u vertetu se ksuh ka me qene kryeminister i ardhshem VIVA Hashim Thaci
PM
Top
pitoni
Postuar nė: 15.05.2007, 22:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 84
Antari Nr: 7080
Bashkangjitur: 25.04.2007 Citim (parashutisti @ 15.05.2007, 21:49)
pitoni-populli sheh e dine kush eshte ramush haradinaj edhe e dine kush eshte hashim thaci,qka beri mbas luftes kosoves ai qka beri ky tjetri ku jeton hashimi ku jeton ramushi,po sjemi larg jo se shpejti ki me u vertetu se ksuh ka me qene kryeminister i ardhshem VIVA Hashim Thaci

parashutisti= Te gjith nuk jemi deshmitar te luftes ne kosove,kush dhe cka kan bere ne lufte e dine vetem pjesmaresit e luftes.
E nese ju e dini se cka ka bere THACI pas luftes na trego?Se jam kureshtar te di me shum per HASHIM THACIN.
Por sa per mua nuk ka lidhje kush do te jete kryeminister i ardhshem i kosoves,por mos u mundo me ja humb meritat RAMUSHIT e as nuk ja mohojm HASHIMIT meritat e tija.
Ishte thjesht nje mendim i imi personal,dhe nuk u mundova tia humb meritat HASHIM THACIT,ose tia ris meritat RAMUSHIT.


RESPEKT


----------------------------------------
[COLOR=blue]
Jeta jetohet ashtu si e jeton vete njeriu
PM
Top
mad-ambassador
Postuar nė: 15.05.2007, 23:20
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 2
Antari Nr: 2965
Bashkangjitur: 27.09.2006Oh vllezer e motra le te jet kush te jet prap SHQIPTAR eshte ne KOSOVE.
Ska ma shkije ne KOSOVE.E jo si ktu te ne ne Maqedoni ku asnjeher nuk ka ndonje mundim te vogel qe SHQIPTARET te bashkohen e ti hedhin posht shkijet!
RESPEKT
SHQIPEZ 4 LIFE!!!


----------------------------------------
Mos u merzit se kur je me baben e ki ndor edhe shtetin!!! hahaha!!![SIZE=7][SIZE=1][FONT=Courier][COLOR=red]
PMIntegrity Messenger IM
Top
vedat.xh
Postuar nė: 22.05.2007, 09:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 74
Antari Nr: 5270
Bashkangjitur: 16.01.2007Rrahen aktivistėt nė Mitrovicė


6 aktivistė tė Lėizjes VETĖVENDOSJE! janė rrahur sot nė Mitrovicė. Kėtė krim e kanė kryer tre truprojet personale tė Hashim Thaqit nė bashkėpunim me 7 anėtarė tė PDK-sė nė Mitrovicė tė udhėhequr nga Ismet Haxha dhe Eset Ujkani. Rrahja e aktivistėve ka filluar brenda sallės sė ish Entit pėr Sigurim Social nė Mitrovicė dhe ka vazhduar edhe jashtė nė rrugė. Aktivistėt kanė qenė duke marrė pjesė nė debatin me qytetarė tė organizuar nga Hashim Thaqi nė cilėsinė e anėtarit tė Grupit Negociator dhe Thierry Reinard, Shefi i Zyres sė Francės nė Prishtinė.

Rrahja ka filluar nė praninė e Thaqit dhe Reinard. Pasi qė aktivistėt i kishin kundėrshtuar dhe demantuar rrenat e kėtyre dyve pėr proceset aktuale politike, Thaqi nuk e kishte pasur fuqinė ta pėrballojė kėtė kundėrshtim. Pak para pėrfundimit tė kėtij debati atij i ishte afruar njė person dhe i kishte thėnė diēka nė vesh. Menjėherė pas kėsaj Thaqi ishte ngritur nga tavolina dhe rrahja e aktivistėve kishte filluar simultanisht. Ky debat, ēuditėrisht, nuk ishte pėrcjellė nga asnjė kamerė televizive. Nė tė nuk kishte pasur as policė tė SHPK-sė, apo pjestarė tė KFOR-it.

Sulmet kundėr aktivistėve tė Lėvizjes po vazhdojnė. Kėtė herė nuk ishte policia e UNMIK-ut as ajo e SHPK-sė, por pjesėtarė tė Shėrbimit Informativ tė Kosovės – ShIK-ut tė PDK-sė. Punėn qė e filloi aparati legal i dhunės nė duar tė pushtetit tash po e vazhdojnė strukturat ilegale kriminale tė partive politike. Pėrballė Lėvizjes VETĖVENDOSJE! kėta tė gjithė bashkohen. Dhe tė gjithė e luftojnė Lėvizjen njėllojė. Strukturat vendore tė pushtetit, legale e ilegale, sė bashku me ato ndėrkombėtare bashkėpunojnė drejt tė njėjtit qėllim – ta shuajnė aktivitetin dhe qenien e Lėvizjes VETĖVENDOSJE!, nė mėnyrė qė tė vazhdojnė me zbatimin e politikave kriminale tė Serbisė nė kurriz tė popullit tė Kosovės.

Rrahja e aktivistėve nė Mitrovicė nuk ėshtė rast i veēantė e as i rastėsishėm. Nga ato qė u thanė mė lartė ėshtė lehtė tė konkludohet se ky ka qenė i parapėrgatitur. Ashtu siē ka qenė i parapėrgatitur krimi i 10 Shkurtit, dhe pėrndjekjet qė e pasuan atė. Kėtė herė ėshtė zgjedhur Mitrovica pėr shkak se ajo e simbolizon dhunėn e vazhdueshme kundėr popullit tė Kosovės qė ėshtė ushtruar ē‘prej se lufta nė Kosovė ka ‘pėrfunduar’.

Sa mė shumė qė kėtij procesi politik tė padrejtė dhe kėtyre politikanėve kriminel po u ēirren maskat, aq mė tė dhunshėm po bėhen ata. Kundėr Lėvizjes VETĖVENDOSJE! qė po ua ējerrė kėto maska qė po i pengon nė katandisjen e rehatshme tė Kosovės tė cilėn e kanė shpresuar, kėto instanca politike i kanė drejtuar tė gjitha mjetet qė i kanė nėn disponim. Tentuan tė na injorojnė nuk ia dolėn. Na arrestuan, ne prapė qėndruam. Na rrahėn ne vazhduam tė punojmė dhe tė rritemi. Filluan tė na shajnė, por prapė nuk na ndalėn. Mė 10 Shkurt shtinė tė na vrajnė, me 3 Mars u bėmė mė shumė. Tash po i pėrdorin kanalet kriminale tė na shantazhojnė e kėrcėnojnė. Edhe kėtė betejė do ta humbin. Pėr shkak se kėta e kanė humbur luftėn qė nė fillim. Atėherė kur kanė vendosur tė punojnė pėr tė tjerėt e jo pėr popullin tė cilin shtirreshin se e pėrfaqėsonin dhe pjesėtarė tė tė cilit deklarohen se janė. Nė historinė tonė pėrherė ka pasur njerėz tė tillė tė cilėt kanė punuar me vendosmėri tė pashoq kundėr atyre qė kanė ngritur zėrin pėr organizim kundėr nėnshtrimit. Tė tillė ka edhe sot. Fatkeqėsisht, edhe sot kėta njerėz i kemi tė inkuadruar nė instancat e pushtetit dhe tė afėrt me tė.

Pėrpjekjet e popullit pėr liri asnjėherė nuk janė ndalur. Kėta naivė tė mjerė mendojnė se e ndalin Lėvizjen me rrahje dhe kėrcėnime tė ulėta. Me kėtė vetėm sa e shpėrfaqin dobėsinė e tyre. Kėtė dobėsi qė po ua shkakton humbja nė rrafshin politik. Ne u themi kėtyre kriminelėve me vendosmėri tė plotė se ata mund tė na rrahin, madje edhe tė na vrajnė, por kurrė nuk do tė ndalin. Kėtė nuk do ta lejojmė.

Kėta janė emrat e aktivistėve tė rrahur nė Mitrovicė:

Bujar Voca – aktivist i Lėvizjes VETĖVENDOSJE!
Besnik Neziri – aktivist i Lėvizjes VETĖVENDOSJE!
Naim Bunjaku – aktivist i Lėvizjes VETĖVENDOSJE!
Muhamet Shala – aktivist i Lėvizjes VETĖVENDOSJE! dhe ish pjesėtar i UĒK-sė
Ahmet Tahiri – aktivist i Lėvizjes VETĖVENDOSJE!
Avni Ramadani – aktivist i Lėvizjes VETĖVENDOSJE!

Lėvizja VETĖVENDOSJE! Prishtinė

Datotekat e bashkangjitura ( Shkarkuar: 121 )
Datotekat e bashkangjitura  1.jpg


----------------------------------------
JO NEGOCIATA
VETĖVENDOSJE!
PMUsers Website
Top
parashutisti
Postuar nė: 23.05.2007, 21:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 78
Antari Nr: 6497
Bashkangjitur: 22.03.2007PITONI pershendetje jo ne asnje menyr me ja hup vlerat Ramushit per luften e drejte qe e ka be kunder serbo-sllaveve aty i perkulemi,por ka pas edhe shum gabime qe jan bere ne mes veti qe nuk jan dasht me ndodh me mare ne qafe njerz te cilet per interesa personale ose per hakmarje me i qujt bashkpuntore e me i ekzekutu,ndersa sa i perket luftes drejt kunder shkieve aty ju perkulem si Hashimit si Ramushit,por tema eshte krejt ndryshe tema eshte se kryeministri i ardhshem i Kosoves ka me qene Hashim Thaci edhe at ne te ardhmen shum te afert koha tregon shum shpejt.Pershendetje
PM
Top
dajki
Postuar nė: 24.05.2007, 01:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2336
Antari Nr: 2293
Bashkangjitur: 21.08.2006Edhe e meriton..por edhe e ka rendin HASHIM THACI.


Cdo rrespekt edhe per Ramushin..por mos harroni se nuk behet fjal vetem per nje individ (Ramushi ose Hashimi) por per parti...ndersa ne ket drejtim fale Zotit Hashimi gezon mbeshtetje.
Ramushi mir ishte kan si Minister i Punve te Jashtme

UPS......more edhe Bexhet Pacolli po premton shum...athu cka dot baje aj???????


P.S: kush sa te doje le te fitoje...vec Hashimi PATJETER duhet me u ba Kryeminister.e meriton edhe PIK.Po te kishte vdek do te ishte i barabart me Adem Jasharin.Pse te moj ja dim vleren edhe per se gjalli-dhe ta shperblejme per ate vler dhe kontribut qe dha ne te kaluaren...qe e jep sot si opozit...dhe qe ka kapacitet edhe ne te ardhmen ta ndryshoj gjendjen e mjerueshme te kosovareve.

REASPEACT


----------------------------------------
Pra, mallkue njai bir Shqyptari,
qė kėtė gjuhė tė Perėndis',
trashigim, qė na la i pari,
trashigim s'ia len ai fmis.
PM
Top
Ujqit e Bashkuar
Postuar nė: 25.06.2007, 01:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 61
Antari Nr: 5517
Bashkangjitur: 29.01.2007Patjeter Hashim Thaci e dhe pse duhet permbrenda Pdk si parti ni pastrim nga do persona dyftyrsh.po patjeter Hashim Thaci te fitoj si individ per Hashimin kam respekt te veqant dhe veq per punen e ti qe ka bo kam me votu Pdk se per tjeret jo Pershendetje

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Ujqit e Bashkuar nė 25.06.2007, 01:17
PM
Top
nacionalisti
Postuar nė: 07.08.2007, 16:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 79
Antari Nr: 8807
Bashkangjitur: 07.08.2007Kam vetem nje koment: Ti japesh edhe nje shanc Hashim Thacit ne Kosove dhe Ali Ahmetit ne Maqedoni eshte njelloj sikur te te besh vetevrasje.


----------------------------------------
User posted image
PMUsers Website
Top
vedat.xh
Postuar nė: 08.08.2007, 02:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 74
Antari Nr: 5270
Bashkangjitur: 16.01.2007 Citim (parashutisti @ 12.05.2007, 17:23)
Sipas disa sondazheve te bera deri tani shiohet qarte se Hashim Thaci gezon nje reputacion te madh ne popull,dhe sipas disa burimeve te sakta pro amerikane flitet se kryeministri i shtetit te ardhshem te kosoves do te jete Hashim Thaci....Kerkoj mendimet e juaja

Te huajve, gjithnje ju kane pelqyer sherbetoret me te mire te mundshem...!
hashimi, me nuk mund te jete vetem Hashim Thaē, siē na ishte dikur, por pa ndonje dyshim ai eshte Hashim-Ibrahim Rugovė thaēi...!
me besoni eshte denjesisht duke e ndjekur politiken e Brahes...!kjo eshte e tmerrshme....!
Vajj halli per te.....!


Ai gezon nje reputacion ne popull, por per ēka?
Populli do ta urrej ate dhe te gjithe politikanet e shekullit 21, te cilet politikane jane me te demshmit ne tere Historite e popullit Shqiptar neper Luftera....!
Mjaft politikane te keqinje kane qen Ali Shukrija, Syria POPOVCI, Rrahman MORINA e Azem VLASI, por me te vertet ata nuk ia nenshkruan territorin e lare me gjak Serbise, por ata nuk qen ne gjendje te tentojne ta perligjin identitetin tone Kombetar, e keta far mistrecat qe s'e dine se ē'eshte historia, e shesin ate madje edhe e neperkembin...!

Merreni me mend, prej Skenderbeut e deri te Adem JASHARI kemi luftue me flamurin Kuq e Zi, e tash keta far vargoj denglash mistrecioz thone: "Jo ne duhet te kemi simbolet tona" Simbole?;, por ēfar? Simbole MUTTI-Etnike....!
Se shkau me paska luftue mua per kete vend, se historia e shkjaut e e magjupit na qenka ketu, e boshnjakut em tha e te thash etj etj....!
Prej kur ekzistojne kombet, ato jane krijuar dhe zhdukur, prandaj Ēohuni o Shqiptar se jemi ne nje gjendej jashtezakonisht per te humbur-zhdukur si komb, nga Njerez si hashimash e Ali Ahmetash, i pari thote:
"S'ka zgjidhje te njeanshme per Kosoven, e Kosova do te funskionoj si shtet multietnik me Kosovaret" i dyti thote: "Maqedonia eshte atdheu im"
Heu lnja Mulltietniēka e maqedonca lunja.,...???

As njerit e as tjeterit kur ju ka lindur nena, nuk ju ka folur-qajtur maqedonisht e as Serbiosht, e as Multietniēikisht, prandaj hapini ste, sa s'ju eshte bere vone....!


----------------------------------------
JO NEGOCIATA
VETĖVENDOSJE!
PMUsers Website
Top
vedat.xh
Postuar nė: 08.08.2007, 02:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 74
Antari Nr: 5270
Bashkangjitur: 16.01.2007 Citim (Ujqit e Bashkuar @ 25.06.2007, 01:16)
Patjeter Hashim Thaci e dhe pse duhet permbrenda Pdk si parti ni pastrim nga do persona dyftyrsh.po patjeter Hashim Thaci te fitoj si individ per Hashimin kam respekt te veqant dhe veq per punen e ti qe ka bo kam me votu Pdk se per tjeret jo Pershendetje

te dashun Ujq, kafshojani kembet dhe gishtat hashimit, ne menyre qe te mos mund te eci dhe qe te mos mund te shkruaj, ngase do te shkoj ne Vjene me Beogradin per te biseduar, dhe atje do te uav nenshkruaj atyre Kosoven...!


Respekt!
Per te gjithe Shqiptaret!
Poshte mistrecat dhe denglat e plehrave te ekipit negociator...!


----------------------------------------
JO NEGOCIATA
VETĖVENDOSJE!
PMUsers Website
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio