Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Forum Rules Vėrejte!

Redaksia studentet.info, nuk mban asnje pėrgjegjėsi nė lidhje me kėngėt qė gjendet mbrenda kėtij forumi.

Rregullat shtese per kete forum jane:
- Ndalohet vendosja apo linkimi i kengeve ne gjuhe te huaj.
- Ndalohet hapja e temave me qellim reklamimi.
- Ndalohet hapja e temave per kerkesa muzikore. Kerkesat tuaja mundeni ti beni VETEM te kjo teme: kliko.

Mos respektimi i ketyre regullave shtese do te na detyroj qe temat e tilla te fshihen ndersa antareve qe do hapin temat tu jepet verejtje e ne raste te caktuara te ju meret edhe e drejta per postim.

Ju faleminderit pėr mirėkuptimin!

Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Kėngėtarė(e)t Shqiptarė Nga Maqedonia, ēka mendoni per Kėngėtarė(e)t ....
wizz
Postuar nė: 12.05.2007, 17:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 141
Antari Nr: 6538
Bashkangjitur: 24.03.2007Si mendoni a posedojnė kualitet Kėngėtarėt-Kėngėtaret shqiptarė nga Maqedonia ?

Une per vete mendoj se shum jan te dobet, teper te dobet ! Krejt do shmekera hamami .. tu nis shpati gaxha berkana,bertana ylkera derii ... ..sdi deri ku ska fund krejt katastrof jan ! kurnifar kualiteti, nuk e din qfar zhanri kendojne ?? disa thujn R&B , po ska te boje ajo muzika me r&b e as me hip hop as rock as popullore nuk eshte ,as me muziken POP nuk pershtatet hiq .. sdi :S ..
Mu ma shum cka m'habit eshte fakti se si kto persona kan sukses ??
Pse i ndigjojne njerzit kto muzika ??
prej kengtarve te ri qe me te vertet posedojne kualitet i kisha vecu Tunen edhe Leonora Polosken (nese kam harru ndonje tjeter ma kujtoni) .. tjeret kejt per ne RECIKLIM jan ..
Shkojm me tutje ! TALLAVA - Muzika
ky eshte 1 fenomen tjeter i keq tek rinija e sotme shqiptare ! Ky lloj muzike si perket shqiptarve bre ! kjo eshte muzik e maxhupve ( per tu vertetuar hyni ne YOUTUBE - search = tallava edhe shifni vet rezultatin )
haj mos e zgati shum shkruj denihere tjeter ma shum ...(ndoshta e huqa pak po ma boni hallall smil3dbd4d4e4c4f2.gif )
PM
Top
Senatori_TeT
Postuar nė: 12.05.2007, 19:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2032
Antari Nr: 5504
Bashkangjitur: 28.01.2007Per muziken maxhupce te jap plotesisht te drejte!Ajo muzik nuk eshte shqiptare,si qe nuk eshte turli far shunti qe huazohet nga turqishtja,serbishtja,greqishtja,arabishtja,bullgarishtja e keshtu me rradhe,ja ngjesin nje tekst dhe hajt bera nje kenge...
kurse sa u perket kengetarve te rinj,ndoshta nuk e posedojne komplet talentin,por per hir te mundit qe japin duhet t'i pergezosh...sa per Tunen,ska be ajo talent,talentin e shkriu qemoti.Leonora Poloska po,magnifique smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
Perparesia e te mencurit qendron aty se cdohere mundet te shtiret si i marre!

I'm just a soul whose intentions are good,oh Lord please don't let me be misunderstood.(Yusuf Islam)

Duke shkuar dit' e net,
E duke ndėrruarė moti,
Vemi si lumi nė det,
Nga Zoti,prapė tek Zoti.(Naim Frashėri)

Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e tij.(Sami Frashėri)

Nje Shqiptar vlen sa 1000 njerez,2 shqiptare nuk vlejne asgje.(Faik Konica)
PM
Top
TetovaLovER
Postuar nė: 12.05.2007, 21:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 180
Antari Nr: 5596
Bashkangjitur: 02.02.2007wizz : Eliten 5 e kishe haru,ate qe ua ve kemben gjithve,e qe e xhelozon edhe Shqiperia e Kosova qe se kan nje rock grup te tille.
e din si eshte puna e kengetarve te sotshem,aty luane 2000 €-shi , aq paguajne nje te ashtuquajtur kompozitor qe i vjedh kenget nga bullgarishtja apo greqishtja ,ua ras nje text te Avni Qahilit dhe behen Hit sa te shkoje,resp. sa te dale ndonje tjeter e ti fuse ne harrese!!Gjejne edhe sponzore te cilet per perafersisht 10000 € bejne sponzorizimin e nje videoklipi,gje qe kompenzohet,pasi qe do te emetohet ne shum tv stacione dhe ne fakt u del reklama e lire!Natyrisht duhet me qen edhe djali i mamit,d.m.th te kesh mamin apo babin me lidhje,se nuk ta emetojne "spotin" po qe se ske lidhje!!
Sa i perket asaj tjetres,Tallavase te them dicka: gjith ata te ashtuquajtur kengetare qe muziken e zgjedhin si profesion primar te tyre per te perfituar financiarisht,natyrisht qe duhet ti pershtaten diaspores shqiptare,pasi qe diaspora i ngre kengetaret tallava.Ne asnje vend nga trojet etnike shqiptare nuk organizohen aq shum mbremje rinore sikur ne diaspore!!Aty jane gjitnje te ftuar kengetare qe kendojne tallava live,i marin nga 1-2000 € per nje nate,ndoshta edhe me shume(Adelina e ka 14 000 € gazhen per nje nate),dhe via te shpia!Shum ua nin atyre se a ka vlere muzika qe bejne,kryesorrja diaspores iu kputen kembet duke kercyer si ne dasem te vllaut!!Shpesh here ka ndodhur neper mbremje qe edhe kengetare qe jane hjekur si ma serioze(Adelina,Ilir Shaqiri,Sabriu bashk me Djalin,Dava Gjergji etj) kan kenduar tallava,bile disave u shkonte shum mire!!
PM
Top
rimi-ku
Postuar nė: 18.06.2007, 20:19
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 2
Antari Nr: 7872
Bashkangjitur: 17.06.2007 Citim (Senatori_TeT @ 12.05.2007, 19:00)
Per muziken maxhupce te jap plotesisht te drejte!Ajo muzik nuk eshte shqiptare,si qe nuk eshte turli far shunti qe huazohet nga turqishtja,serbishtja,greqishtja,arabishtja,bullgarishtja e keshtu me rradhe,ja ngjesin nje tekst dhe hajt bera nje kenge...
kurse sa u perket kengetarve te rinj,ndoshta nuk e posedojne komplet talentin,por per hir te mundit qe japin duhet t'i pergezosh...sa per Tunen,ska be ajo talent,talentin e shkriu qemoti.Leonora Poloska po,magnifique smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Zoteri i nderuar qenkeni te informuar gabim?
Perkundrazi kengetaret eri prishen muziken, keni harruar ju apo nuk keni degjuar
per te vjetrit sic jane
hareja
yjet
didi
foleja
sunaj rrahimi
elita5
boemet
etj etj. kenget e tyre nuk vdesin kurr zoteri.e sot kenga e nji te riu degjohet dy muaj e pastaj vdes.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga rimi-ku nė 18.06.2007, 20:21
PM
Top
andy
Postuar nė: 18.06.2007, 22:08
Quote Post


The GodFather
*****

Posti: Antarė
Postime: 7137
Antari Nr: 132
Bashkangjitur: 16.02.2005mir thu ti rimi-ku amen oshte puna se nuk do ndegjojm vetem kenget e ketyre veteraneve, duhet dicka e re edhe pse nuk na pelqen po duhet te pajtohena se edhe kta jan tu kultivu nje zhaner muzikor qe mbas 15apo20 viteteve do jene edhe keta veteran dhe do kerkohen ashtu si kerkohen tash keta veteranet qe ti don ti ndegjojsh.

Gjithe te mirat


----------------------------------------
"o Zot jepi atij qe rin kot, sepse ai qe punon fiton vet!"

SINCE 1985
PMEmail PosterIntegrity Messenger IM
Top
tetovarlia
Postuar nė: 19.06.2007, 00:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 90
Antari Nr: 3992
Bashkangjitur: 13.11.2006si shembull duli qka eka vjedh kengen pina viski me koka kola prei ne serbisht HIN SHIFE NE

http://www.youtube.com/watch?v=0rlKndi1q_U
Fazlija-Malo viski malo coca cola dhe elita 5 qka ja ka vjedh ne kenge kengetarit me te njohur botror rock jon bon jovi tetovalove ELITA 5 NUK ESHTE ASĖ GJE PER MUA KA PAS ROCK GRUPE MASHUM SE ELITA 5 SI SHEMBULL MINATORET META ETJER E TJER

Ky postim ėshtė ndryshuar nga tetovarlia nė 19.06.2007, 00:59
PM
Top
fisniku
Postuar nė: 19.06.2007, 14:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2718
Antari Nr: 5696
Bashkangjitur: 09.02.2007Kengetaret shqipare perpos Elites 5 qe jon shume te mire nuk ka tjeter kon, ndoshta edhe Leonora Polosken deri dikun, veq mas ketyne asnjo ma hiq, secili ma katastrofe se tjetri!


----------------------------------------
I miss my little "Casper" soo sooo much

When you lost your faith in God ,you lost your soul.....

Somewhere, Someway, Someday, Somehow
PM
Top
orfeu
Postuar nė: 19.06.2007, 14:51
Quote Post


Moderator
*****

Posti: Antarė
Postime: 493
Antari Nr: 5965
Bashkangjitur: 20.02.2007Nga maqedonia, per mua, jane:
Elita 5
Tuna
Leonora Poloska
Selami Kolonja
Tafa----------------------------------------
Nese gjerat mbrapsht te duken...shiko boten mbrapsht.
PM
Top
Fati27
Postuar nė: 19.06.2007, 18:42
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 1
Antari Nr: 7918
Bashkangjitur: 19.06.2007Me falni po spaskeni lidhje nga Muzika. Ju qe i permendni ato Kenget Magjupce. Cfar keng kendojn kengetaret e kosoves? krejt i Vjedhin Kenget e Adem Ramadanit, Xhemil Saliut dhe Dulit kenget e atyre qe ju ju thoni qe kendojn Magjupce. Domethon se kengetaret e Maqedonis jan Numer 1. po prej inati qe kengetaret e Kosoves zdin cka t kendojn po i vjedhin kenget e kengetarve te Maqedonis ju thojni se kendojn Magjupce.
PM
Top
SIZIFI
Postuar nė: 20.06.2007, 13:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 171
Antari Nr: 7390
Bashkangjitur: 15.05.2007O SENATORI_TET
TASH MBLLE TEMEN SE PO SHTIN PERQARJE NEPERMJET DJALORIT TENDE TE FLLIQUR PO MUNOHENI TI PERQANI STUENTET KOSOVA EDHE KTA TE IRJM-se SI DUKET MISIONI YT DHE BASHKUPNTORVE TU ESHTE QE TE PERQANI SI Q PO E BENI NJE GJE TE TILL E DIN TI MIR PER KND KAM FJALEN. MBYLLE TEMEN TASH , MOS I MBYLL TEMAR
KUR DISKUTOHET PER PROBLEME STUDENTORE
PM
Top
Senatori_TeT
Postuar nė: 20.06.2007, 20:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2032
Antari Nr: 5504
Bashkangjitur: 28.01.2007Sizifi sikur te gjithe te shikonin punen e vete shume kishim perparu shqiptaret...shiko llomin ne shtepi e pastaj hudhu nkojshi smil3dbd4e398ff7b.gif


----------------------------------------
Perparesia e te mencurit qendron aty se cdohere mundet te shtiret si i marre!

I'm just a soul whose intentions are good,oh Lord please don't let me be misunderstood.(Yusuf Islam)

Duke shkuar dit' e net,
E duke ndėrruarė moti,
Vemi si lumi nė det,
Nga Zoti,prapė tek Zoti.(Naim Frashėri)

Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e tij.(Sami Frashėri)

Nje Shqiptar vlen sa 1000 njerez,2 shqiptare nuk vlejne asgje.(Faik Konica)
PM
Top
SIZIFI
Postuar nė: 20.06.2007, 20:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 171
Antari Nr: 7390
Bashkangjitur: 15.05.2007senatori_tetpo qka me ba se thot nje fjal popullore ate qe e ke ne kojshi prite se e ke ne shpi per kete gje ti zotni populli shqiptar prej ne kohen e skenderbeut eshte ka vuan dhe eshte i okupuar ,shkaku i tipave si ti ,patriota me bateria gjithkund ne bot luftohen kto dukuri ndersa ti je i vetmi qe i perkrah ata qe flasin shqip e punojn ne anen e kundershtarit ,e un po mundiohem qe kojshis ti a laj llomin e mos te perhapet ,po fatkeqsisht veq po perhapet ,ndersa ti nuk je asgje tjeter veqse nje patriot me bateria edhe ate prej atyre te doptave qe vetem ne adapter duhet mi majtpo shihet nje pun se disa "shqiptar" si ti nuk e dojn bashkimin kombetar ,mirpo edhe zoti i ka pa pamarr parasysh edhe un nese jam kunder ketij ribashkimi edhe un edhe ti punojm kunder , zoti do te i ndihmoj ato qe vertet punojn per bashkim dhe do ti bashkojm trojet shqiptare

ZOT RUAJE SHQIPERIN PREJ SHQIPTAREVE : FAIK KONICA

PM
Top
Senatori_TeT
Postuar nė: 21.06.2007, 04:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2032
Antari Nr: 5504
Bashkangjitur: 28.01.2007Zoti nuk e ndryshon gjendjen e nje populli perderisa ai popull nuk mundohet vet!
Se a jam une a nuk jam patriot(a me bateria a pa bateria) ate faktikisht nuk e ke per detyre t'a vleresosh ti,se je thjesht nje individ,si une si ai si ai tjetri...Ate detyre une ia kam lene ne vleresim dhe ne mbikqyrje Zotit tim i cili eshte Zot i te gjithe qiejve dhe Tokes dhe gjithcka qe ka ne to-All-llahut! andaj po te jap nje keshille te merresh sa me shume me veten tende e sa me pak me tjeret smil3dbd4e398ff7b.gif do te ndihmon te ecesh para ne jete,do te ndihmon te perparosh(insha-All-llah edhe me shume se une smil3dbd4d4e4c4f2.gif ).une ne kete forum nuk jam asgje tjeter perpos nje individ i cili mundohet te mbaj rregull,te mban forumin te paster(sherbetor i antarve).keshtuqe nje keshille t'a jap,respekto rregulloren e forumit,nuk do kete nevoje per intervenim timin ne shkrimet tua,apo te ndokuj tjeter.
fatkeqesisht neve si shqiptar jemi mesuar te jetojme ne anarki,rregullat jane por aspak nuk i perfillim,mundohemi te behemi me te ditur se dijetaret e keshtu me rradhe.
me thua ti si lufton per bashkimin kombtar?cili eshte kontributi yt per ate fenomen?
ja te them une,se bashkimi kombtar nuk arrihet me fjale,por me vepra.e kontributi yt eshte qe te arrish te diplomosh me sukses,ne menyre qe kjo gjenerata e flliqte qe eshte duke na udhehequr momentalisht te izolohen e te ngrene flamurin e bardhe(ne shenje dorezimi).por a je duke bere kete?faktikisht sa prej studenteve e kane kete qellim?sa prej studenteve e kane kete ambicie?
pra patriotizmi matet ne kete menyre e jo une jam e ky eshte.patriotizmi matet ne ate menyre qe nese dikush te ben problem,te mundesh vete ti besh balle atij problemit(te jesh zot i vetvetes,kurse me kete automatikisht je edhe zot i familjes edhe zot i vendit tend,e jo si qyqja ku te bjere te leshosh vezen smil3dbd4e398ff7b.gif )
kerkoj falje nga te tjeret qe dola nga tema...
sa i perket temes,ato qe dikush tha se jane veteran,te tillet me te vertete kane qene profesionalist!kurse keto te tanishmit,shumica jane: Runa Zot.i kane dhene muzikes shqipe nje "ngjyre" tjeter,nje kahje tjeter,si qe thot 2po2-shi ne nje kenge: muzik maxhupisht,e perzime me shkinisht,arabisht...prej se hyni Ceca nburg-kompozitorin ju po ja ngini buk... e keshtu me rradhe.


----------------------------------------
Perparesia e te mencurit qendron aty se cdohere mundet te shtiret si i marre!

I'm just a soul whose intentions are good,oh Lord please don't let me be misunderstood.(Yusuf Islam)

Duke shkuar dit' e net,
E duke ndėrruarė moti,
Vemi si lumi nė det,
Nga Zoti,prapė tek Zoti.(Naim Frashėri)

Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e tij.(Sami Frashėri)

Nje Shqiptar vlen sa 1000 njerez,2 shqiptare nuk vlejne asgje.(Faik Konica)
PM
Top
SIZIFI
Postuar nė: 21.06.2007, 10:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 171
Antari Nr: 7390
Bashkangjitur: 15.05.2007senatori _tet

un nuk po e kuptoj ti po thu se duhet me mesu e me kry fakulltet oki dakort ,po ne anen tjeter po i ndihmon dukurit negative , po i mbulon te zezat e studenteve ,qfar eshte kjo? "patriotizem" i yty te thash edhe me heret se gjithkush ne bot i lufton dukurit negative ti po i perkrahe ,eshte nje htenje nese ti e ndihmon krimin edhe ti je kriminel e ti je ka po e bon nje gje te till

muslimanet e devotshem nuk i bajn kto gjera .............?!.
PM
Top
Senatori_TeT
Postuar nė: 21.06.2007, 11:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2032
Antari Nr: 5504
Bashkangjitur: 28.01.2007muslimani i devotshem nuk paragjykon dhe i respekton rregullat e vendit ku ndodhet smil3dbd4e398ff7b.gif e rregullat e forumit thone: problemet qe i keni privat zgjidhni privat...per keta persona qe flet ti(jetmir sefuli a lirimi a ku ta di une)asnjerin nuk e njoh,se pari nga ju marr vesh se ekzistojne keto njerez,andaj nje njeri qe nuk e di une se ekziston,me ēfare preteksti po e mbrokam un?
ke tema per Usshm,ke tema per Ussh e tema e tema,aman ju lutem permbajuni rregullores se paku.jo tja futni krejt si pi nkorner.eh edhe njeher te lutem t'i kthehesh temes ne fjale,mos ben thyerje rend e parend te rregullores...


----------------------------------------
Perparesia e te mencurit qendron aty se cdohere mundet te shtiret si i marre!

I'm just a soul whose intentions are good,oh Lord please don't let me be misunderstood.(Yusuf Islam)

Duke shkuar dit' e net,
E duke ndėrruarė moti,
Vemi si lumi nė det,
Nga Zoti,prapė tek Zoti.(Naim Frashėri)

Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e tij.(Sami Frashėri)

Nje Shqiptar vlen sa 1000 njerez,2 shqiptare nuk vlejne asgje.(Faik Konica)
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio