Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Incidenti "fort Diks"
Incorporation
Postuar nė: 14.05.2007, 13:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 122
Antari Nr: 7278
Bashkangjitur: 09.05.2007ardi_pr, me habiti postimi jot!
Mesa arrita te kuptoj edhe ti m ngjan si nje anetar i nje grupi terrorist fundamentalist, injorantesh!
Cfar ka lidhje Fort Diksi me deklartat e Bollanes zoteri??!
Amerika nuk e meriton kete nga shqiptaret, sepse ishin ato qe ne luften e Kosoves na shpetuan nga regjimi serb.
Se kur beheshte lufta ne Kosove, Iraku, me Sadam Hyseini, ishin perkrahesit e Serbis, dhe miq e Rusis qe sot eshte problemi kryesor per pavarsin e Kosoves ore INJORANT!
PM
Top
fisniku
Postuar nė: 14.05.2007, 15:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2718
Antari Nr: 5696
Bashkangjitur: 09.02.2007Ardi veq ni pytje per ty :


Qka kan ba shtetet myslimane per shqipatret ne dobi tonen po foli, se per me na ba keq mos thu jete marak hiq se na kan lan naj 500 vjet permas.
Cili shtet musliman u qu edhe ka than ne "vellezerit" tone musliman ne Kosove e meritojne pavarsine?
Edhe sdi sa e din ti gjate luftes ne Kosove vellezerit e tu musliman nga Iraku kan qene nje nder shtetet e pakta ne bote qe kan qene ne anen e Serbise.
E mos i mbroj muslimanet se nuk eshte hajri i tyne as kurre skena me ja pa.
PO qmoje mikun qe te ka ndimu sdi qysh ma shume, e qe disa shqiptare injorant bejne plan per me sulmu ni baze ku kan qene te strehum rreth 4000 refugjate.
Po marre bre duhet me na ardhe e ti ende i mbron disa terrorista qe eshte mekat qe jane shqiptare se shqiptaret nuk jan te njohur me ja kthy shpinen mikut ma te madh te tyre (Amerikes) kur tani na duhet me se shumti se veq ne Amerike na kan mbet shpresat qe po na jep ate pavarsi te kamotshme.
E ti mos fol kishe veq po thom diqka me lidh krejt me fe se kurgju nuk eshte ajo pune qka je ka bon ti hiq.
Ma mire leje krejt merru me diqka tjeter!


----------------------------------------
I miss my little "Casper" soo sooo much

When you lost your faith in God ,you lost your soul.....

Somewhere, Someway, Someday, Somehow
PM
Top
wizz
Postuar nė: 14.05.2007, 19:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 141
Antari Nr: 6538
Bashkangjitur: 24.03.2007me qesi tipa si kto dibranet qi meritojn mu varr ne qender te qytetit shum kena me perparu na shqiptaret .. synojme Azijen (perkrahesit e tyre si ardi_pr :@ ) !! ncncn qfar kllosharsh po mba kjo tok
sadami perkrah serbin kta e dun sadamin se eshte musliman , e shaj ameriken qi mos ish kon qajo amerik ti skishe ekzistu sot ncncnc
iq -159
PM
Top
ndeshkuesi
Postuar nė: 14.05.2007, 20:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1151
Antari Nr: 4817
Bashkangjitur: 21.12.2006Fisniku ej e perkrahin te gjith shtetet islamike pavaresine e kosoves por ti nuk e di sa per luften mos u bazo ne kesi gjerash politike keta gjera jane thjeshte mandatare.......
Ne luften e Afganistanit me Rusine...Shba-ja e perkrante me ushtar e me armatim Avganistanin dhe tani po e lufton........
Ne luften mes Irakut dhe Iranit Amerika e ndimonte Irakun per te Shkatruar sektin Shia.......E tash po e bdimon qeverine e irakut te udhehequr nga shihat per te shkratruar sunitet.........
Politik eshte kjo ........E ne politik ndryshojn gjerat sa ne nuk i kuptojm se si dhe pse.........
Mos u merziteni kaq shum se edhe vete Amerika e di se koheve te fundit po e humb besimin dhe edhe ajo e kupton se fronit te tyre po i vjen fundi se fundja ka hy ne lufte me moralin e moral kane 6.4 miljard njerez ne toke.
PM
Top
Petriti_Ilirides
Postuar nė: 14.05.2007, 22:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1640
Antari Nr: 1563
Bashkangjitur: 03.07.2006SA PER AVGANISTAN E IRAK LE TE BEHEN TE MENQUR ATO , PSE LUFTOJN NJERI ME TJETRIN , MUSLIMAN KUNDER MUSLIMAN .

E NE SKEMI LIDHJE ME ATO EKSTREMISTA , SH.B.A NA DHAN SHTET KUR RUSIA BASHK ME FUQIT TJERA DESHTEN EDHE AT ALBANI TE VOGEL TA NDAJN NE 1912 ,

PASTAJ BALLISTET SHQIPTAR IKEN EDHE U MIRPRITEN NE SHBA PAS LUFTES DYT BOTRORE

PO MOS ISHTE SH.B.A SERBIA ME PERKRAHJEN E RUSIS DO TA ZHDUKTE KEJT KOSOVEN.

VETEM NI ALEAT KENA , EDHE AT DONI TA BONI ARMIK , BRAVOS
PM
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 14.05.2007, 23:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007rVeton Surroi nė takim me studentėt kosovar nė Malajzi

Jeton Mehmeti
Kuala Lumpur 12.5.2007

Nė vazhdėn e vizitave diplomatike, lideri i partisė opozitare ORA, Veton Surroi qėndroi nė njė vizitė tre ditore nė Kuala Lumpur tė Malajzisė. Qėllimi i kėsaj vizite ishte takimi me ministrin e Jashtėm tė Malajzisė si dhe kryesuesin e radhės sė Organizatės sė Konferencės Islamike, shkelqėsinė e tij, Syed Hamid bin Syed Jaafar Albar, pėrderisa temė diskutimi ishte gatishmėria e Malajzisė pėr njohjen e pavarėsisė sė Kosovės. ‘Malajzia prinė nė mesin e shteteve tė Azisė Juglindore, ajo mund tė ketė fuqi influencuese edhe tek shtetet fqinje pėr ta pėrkrahur pavarėsinė e Kosovės,’ tha ndėr tjerash Surroi. Ai gjithashtu shtoi se ėshtė me rėndėsi qė Kosova tė njihet si shtet i pavarur edhe nga Organizata e Konferencės Islamike. ‘Malajzia ėshtė kryesuese e radhės sė konferencės e cila do tė mbahet nė shtator tė kėtij viti. Prandaj, ne dėshirojmė qė tė gjitha shtetet anėtare tė OKI-sė ta njohin pavarėsinė e Kosovės,’ tha Surroi. Ai u nda nga ky takim me premtimin se Malajzia do tė jetė gjithnjė e gatshme jo vetėm qė ta njoh shtetin e pavarur tė Kosovės, por se ajo do tė pėrpiqet maksimalisht qė nė saje tė ekspertizės qė posedon tė ndihmoj nė krijimin e shtetit tė ri tė Kosovės. Edhe pse kėtė vit Malajzia feston 50 vjetorin e pavarėsisė, ajo ka ambicie qė me vitin 2020 tė jetė nė hallkėn e shteteve tė zhvilluara tė botės. ‘Malajzia ėshtė njė shtet i ri qė akoma ruan kėnaqėsinė e pavarėsisė,’ tha mes tjerash Surroi.

Vizita e Surroit ishte njė befasi e kėndshme edhe pėr shumė studentė kosovar qė studiojnė nė Kuala Lumpur. Ata, sė bashku me ambasadorin e Shqipėrisė nė Malajzi, z. Dilaver Qesja kishin dalė pėr ta pritur liderin kosovar nė aeroport. Tė nesėrmen, (tė premten) nė lokalitetet e Ambasadės Shqiptare, studentėt kosovar zhvilluan njė takim me Surroin. Nė emėr tė kryetarit tė unionit tė studentėve kosovar ‘ALBIIUM’, Mr. Islam Hasanit, ata i dėshiruan mirėseardhje mysafirit, pėr ta njohur mė pas rreth numrit tė studentėve kosovar, sukseseve studimore tė tyre si dhe aktiviteteve qė ata zhvillojnė nė kuadėr tė shoqatės ‘ALBIIUM’.

Mė pas Surroi mbajti njė fjalim tė shkurt, ku i njoftoi studentėt pėr zhvillimet e fundit nė Kosovė si dhe pėr pėrpjekjet maksimale tė Kosovės pėr t’i bindur Shtetet e Bashkuara, Unionin Evropian si dhe Kėshillin e Sigurimit pėr ta njohur pavarėsinė e Kosovės. Ai shprehu shqetėsimin e tij pėr qėndrimin negativ tė Indonezisė ndaj pavarėsisė se Kosovės. ‘Kjo ėshtė tejet serioze kur dihet se Indonezia ėshtė anėtare e pėrkohshme Kėshillit tė Sigurimit,’ tha ai. Ai gjithashtu pėrmendi edhe qėndrimin e Rusisė dhe Katarit, dy shtete qė me gjasė nuk do tė jenė nė anėn tonė nė ditėn kur do tė votohet pėr statusin final tė Kosovės. Surroi foli edhe pėr hapat e ardhshme qė Kosova duhet tė merr nėse fiton pavarėsinė e vet. Sigurimi i investimeve tė huaja, ndėrtimi i ushtrisė kosovare e integruar nė NATO, si dhe krijimi i njė shteti me ambicie pėr tu anėtarėsuar nė Bashkimin Evropian, do tė jenė disa nga prioritetet e Kosovės.

Sikurse ēdo kosovar tjetėr anekėnd botės, edhe studentėt kosovar nė Malajzi pėrcjellin ngjarjet e Kosovės me shumė interes kohėt e fundit. Prandaj ishte njė mundėsi e mirė pėr ta qė pėrmes pyetjeve tė shumta tė marrin pėrgjigje direkt nga lideri kosovar. Surroi nuk ngurroi tė pėrgjigjej nė pyetjet e tyre. Fillimisht pati pyetje rreth vizitės sė tij nė Malajzi, me ē’rast ai u shpreh i kėnaqur pėr bisedėn e zhvilluar pa dashur tė jep mė shumė detaje rreth saj. Nė pyetjen tonė se ēfarė bashkėpunimi keni me Bashkėsinė Islame tė Kosovės si dhe si i vlerėsoni vizitat e fundit tė Myftiut tė Kosovės nėpėr botė, ai tha: ‘Mesazhi qė ka transmetuar Bashkėsia Islame e Kosovės nėpėr botė ėshtė tejet me rėndėsi pėr statusin final tė Kosovės. Ėshtė me rėndėsi qė bota ta dijė se feja Islame nuk ėshtė diē e re nė Kosovė, por ėshtė pjesė e traditės tonė qė ka strukturat e veta, dhe nuk paraqet rrezit pėr banoret e Kosovės pavarėsisht se ēfarė feje apo besimi i takojnė.’ Surroi nuk ngurroi tė pėrmend edhe pėr relacionet e ngushta qė ka me Bashkėsinė Islame tė Kosovės, si dhe miqėsinė e vjetėr me tė. Pati edhe pyetje tė tjera nė lėmin e arsimit nė Kosovė, ekonominė e Kosovės, si dhe pėr trashėgiminė fetare tė Kosovės.

Nė fund Surroi porositi studentėt kosovar qė tė jenė mė vigjilentė nė studimet e tyre, tė pėrfitojnė nga reformat dhe sistemi edukativ i Malajzisė, me tė vetmin qėllim qė njė ditė tė ktheheni dhe tė kontribuoni secili nė lėmin tuaj, pėr ta ndėrtuar shtetin e pavarur tė Kosovės.

Edhe ambasadori shqiptar, z. Qesja pėrshėndeti kėtė takim, duke iu pėrkujtuar studentėve qė ju do tė keni barrėn e ndėrtimit tė shtetit tė Kosovės, ngase Kosova ka njė histori tė gjatė tė luftės drejt pavarėsisė, andaj ēdo gjeneratė ka dhėnė kontributin e saj drejt kėtij ideali. ‘Nėse tė tjerėt janė pėrpjekur ta ndėrtojnė kėtė shtet, ju jeni ata qė do ta mbani,’ tha ai.

Pėr fund, vlen tė theksohet se shoqata studentore ‘ALBIIUM’, deri mė tani ka zhvilluar disa takime me personalitete tė shquara kosovare, sikurse me delegacionin e Bashkėsisė Islame tė Kosovės, tė pėrbėrė nga Sabri ef. Bajgora dhe Ejup ej. Ramadani, po ashtu ėshtė vizituar edhe nga Sylejman Qerkezi, kryetar i Partisė sė Drejtėsisė, sė fundi nga kryetari i partisė Ora, Veton Surroi si dhe disa personalitete tjera. ‘ALBIIUM’ ėshtė themeluar nė vitin 2005, ka afėr 30 anėtarėt, tė gjithė studentė kosovar pranė Universitetit Islamik Ndėrkombėtar nė Malajzi.
----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 14.05.2007, 23:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007Shihni se si dalin brenda nje replike prej teme ne teme dhe gjykoni Petriti_Ilirides

jane disa argumente se te azise islame perkrahin kosoven dhe shqiperin

Paqe


----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
Petriti_Ilirides
Postuar nė: 14.05.2007, 23:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1640
Antari Nr: 1563
Bashkangjitur: 03.07.2006o zot , cka ka lidhje kjo , nese te perkrah turqia nuk dmth ta sulmojsh ameriken e cila tka perkrah edhe me armatim , edhe me stervitje , edhe tka dhan shtet ne 1912 ,
PM
Top
Petriti_Ilirides
Postuar nė: 14.05.2007, 23:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1640
Antari Nr: 1563
Bashkangjitur: 03.07.2006pse turqia i ka asimilu 5 milion shqiptar atje , pse sju jep te drejta , pse sju lejon te shkollohen ne gjuhen shqipe , tju jape shkolla , po leht eshte te deklarosh dicka

ndersa amerika e ka vertetu miqsin qe 100 vjet , lene mos ja fut kot ,

EDHE NI GJE - ISLAMI ESHTE FE E PAQES , NUK PERKRAH VRASJE TE PAHIJSHME.

MESONI PER ISLAMIN MANDEJ DO SHOFIM A DO PERKRAHNI GJERA TE TILLA EDHE PLUS KUNDER SHTETIT TE VETEM QE NA NDIHMON
PM
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 14.05.2007, 23:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007Dhe petrit i ilirides mos haro se me 1912 na ndajti Europa, faktet flasin ndryshe nga fjalet, lexo diplomatin e RIMEKEMBJES, ABDI BALETA, i cili gjithmon mbronte interesat e kosove edhe ne kohen e enverit, ai ishte ambasador ne OKB gjate Enverit, dhe para te gjithe te pranishmeve ne OKB u thote se Europa asgje ska be per trojet vet se i kane coptuar me 1898,1912 dhe ne marveshjen e versajes. dhe per kete edhe perjashtohet nga kjo detyre.
nje fjale ka Profetit tone Muhammedi s.v.s " Besimtar eshte ai qe e thote te verteten para sundimtarit te pa drejt "
shume kemi qejf te bejm pluhur por fakte skemi aq sa bisedojme....


shkrimin qe ka nxjer, Ardi_pr, Zoti e dasht, eshte nje kundereagim qe ka bere Olsi drejtuar nje heleno-shqiptari, nje mistreci qe ndjek fetvate e Janullatosit qe greqizon shqiperine e jugut, i cili kishte reaguar dhe kishte share shume rend muslimanet shqiptar, duke u bazuar ne ngjarjet e fundit ne SHBA. por keshtu mistrecave pak eshte ky reagim se keta INTELEKTU-KUAJ, shesin shqiperine aq euro sa thane edhe ESH_BESHAT E protokallijve...----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
AeRtOn
Postuar nė: 23.06.2007, 19:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3865
Antari Nr: 6944
Bashkangjitur: 15.04.2007o vllaj, haj mos u vin vesh, perkrahsve te globalizmit
se globalizmi eshte "redni i ri boteror", e kjo parasheh, humbje te elementeve kombetare, humbje te identitetit , gje qe i ndodh Kosoves, dhe gjit shqiptareve.
se ne v.1913, gjith fuqit e medha ishin kunder formimit te shtetit shqiptar, bile edeh kjo shba, qe e lavderoni, mirpo shqiptaret pa ndihmen a askujt, (normal, me ndihmen e Zotit), e formuan shtetin shqiptar, kam shume per te then, ama...lere fare....


----------------------------------------
“Dikur thonin se palestinezėt luftojnė si heronj, e tani thonė se heronjtė luftojnė si palestinezė.”
— Norman Finkelstein
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio