Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Studentet.info Diskrediton Profesoret, Mos shpifni pa argumente
Profesori universitar
Postuar nė: 15.05.2007, 11:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 77
Antari Nr: 7384
Bashkangjitur: 15.05.2007Jemi deshmitare se studentet.info po diskreditojne pa argumenta profesoret e USHT-se dhe UEJL-se.
Dua qe te hiqni dore nga kjo fushate sepse i beni dem te madh arsimit ne gjuhen shqipe. Pres mendimin e studenteve!
PM
Top
pitoni
Postuar nė: 15.05.2007, 11:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 84
Antari Nr: 7080
Bashkangjitur: 25.04.2007Tema eshte shume e qelluar,por nuk eshte edhe aq shum si pretendoni ju.
si shembull mere e shiqoje kete ne

Kliko Ketu

ose kerko profesori i turqishtes
Do vertetohesh se cfar profesorash kemi.
Dihet se nuk jan te gjith nje lloj,por ky eshte nje nder ca te tjerve qe nuk i dim.

RESPEKT


----------------------------------------
[COLOR=blue]
Jeta jetohet ashtu si e jeton vete njeriu
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 15.05.2007, 12:02
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006zotri profesori

Keto "profesor" qe ti ju thua profesor, nuk jan ne te vertete profesor. Askush ktu nuk flet se e ka mar inat dikend edhe po do me e sha per asgje. Realiteti eshte realitet. i kam be plot kater vite aty dhe shum mir i kam pa gjerat. Bile edhe kur ju kan mar para studentve i kam pa, bile e di edhe nga sa i kan mar.....do ja filloj me dy profesor te anglishes (emrat nuk do jua permend) qe kane mar nga 100 euro per note dhe i kan da pergjysem me ndermjetsuesin, e pastaj nje tjeter qe shifren ma te vogel e ka 40 euro e ma te madhen nuk e di.
Fillimisht ti si profesor universitar qe shkruan ketu pa emer, me dukesh nje na ata qe te paskan permendur ketu.....Nese te kane demaskuar atehere mire ta paskan be.....nese je i paster athere vazhdo me pastertine tende dhe mos i mbro ata qe tashme e dijm se si jan e cka jan e tek jan.......


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
webm
Postuar nė: 15.05.2007, 12:10
Quote Post


Lovely Jubbly
*****

Posti: Admin
Postime: 2217
Antari Nr: 1
Bashkangjitur: 24.11.2004I nderuari "profesor"

Derisa ju jeni regjistruar tek protalin studentore besoj qe keni lexuar rregulloren tone.

Ne ate rregullore ka nje paragraf
 Citim
PĖRGJEGJĖSIA NDAJ SHPREHJES SĖ IDEVE DHE MENDIMEVE.

'studentet.info' nuk mban asnjė pėrgjegjėsi ndaj mendimeve tė hedhura nė faqet e tij. Ato janė vėnė me vullnetin e lirė tė anėtarėve. Stafi i 'studentet.info' nuk monitoron nė kėto aspekte - nė postimet e bėra. Prandaj 'studentet.info' nuk mban pėrgjegjėsi ndaj vlefshmėrisė dhe ideve tė hedhura nė to, apo thjeshtė vlefshmėrisė dhe vėrtetėsisė sė materialeve dhe shkrimeve tė paraqitura nė forumin e 'studentet.info'


Sygjerim: Nese ende nuk keni aritur te lexoni rregulloren tone atehere lexojeni ate: http://www.studentet.info/modules/ipboard/...hp?showtopic=14 para se te beni postimin e ardhshėm.


----------------------------------------
"I am so clever that sometimes I don't understand a single word of what I am saying" - O. Wilde (Irish Poet, Novelist, Dramatist & Critic)

"我很聪明,多数时候,我不明白的一个词是什么我说" - A. Selmani
PMEmail PosterUsers Website
Top
Cusack
Postuar nė: 15.05.2007, 13:11
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006I nderuar profesor universitar

Kam ca kohe qe ndjek kete forum dhe lexoj postimet e antareve te ndryshme, japim mendimet tona, keshillojme, etj - etj!

Deri tani disa tema jane hapur mbi performancat negative te shume profesoreve te USHT-se dhe UEJL-se. Akuzat kane qene nga me te ndryshmet, duke filluar nga korrupcioni, kushtezim notash per sherbime seksuale, ngacmime seksuale, paaftesi, mungese kompetence dhe te ngjashme.

Deri tani - asnje nga profesoret e akuzuar (me emer e mbiemer) s'ka hyre ketu per te thene te verteten!!! Nese dikush iu bie ne qafe pa te drejte - le te vijne ketu e le ta mohojne!!!

Nese studentet qe denoncojne rastet kane te drejte, atehere kuptohet shume mire pse ata profesore nuk mohojne dot akuzat!!!

Forumi Studentor eshte i hapur dhe per profesore!!! Ju kane akuzuar me emer me mbiemer, mire se te vini ne Forum me emer e mbiemer, dhe pergenjeshtroni akuzat e ngritura ndaj jush!!!


----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
Profesori universitar
Postuar nė: 15.05.2007, 13:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 77
Antari Nr: 7384
Bashkangjitur: 15.05.2007Te nderuar (nese jeni te nderuar) studente,

Une nuk jam kunder shpalosjes se pislleqeve te profesoreve (nese ka). Por, perdorni argumente e jo te fyeni pa asnje fakt. Mundet ndonjeri debil-student nuk ka asgje ne koke dhe deshiron te marre noten pa mesuar dhe akuzon profesorin pse s'mund ta beje kete. MOS U BENI DEBILA!

Pershendetje,
PM
Top
fato1
Postuar nė: 15.05.2007, 13:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5435
Antari Nr: 5088
Bashkangjitur: 04.01.2007Nuk dmth qe ju te prekeni me ket qe po ndodh me profesoret tane nese ju nuk jeni nga ato
e kjo qe reagoni keshtu me vjen keq po kjo tregon dicka tjeter
ishalla behet me mire!!!!!!!!!!!
kaloni bukur
PM
Top
r.mislimi
Postuar nė: 15.05.2007, 13:53
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004 Citim (Profesori universitar @ 15.05.2007, 11:39)
Jemi deshmitare se studentet.info po diskreditojne pa argumenta profesoret e USHT-se dhe UEJL-se. 
Dua qe te hiqni dore nga kjo fushate sepse i beni dem te madh arsimit ne gjuhen shqipe. Pres mendimin e studenteve!Ne vend te kunderpergjigjes

Area debative ne forumin Studentet.info eshte agore e pikepamjeve, mendimeve dhe sensibiliteteve te ndryshme, te cilat plasohen ne formen e mendimit te lire dhe te papenguar. Ne nuk nderhyjme ne vlersimet dhe pikepamjet te cilat shpalohen ne kete hapsire, nga se konsiderojme se shprehja e mendimit te lire eshte nje vlere themelore e demokracise dhe e mendimit ndryshe.

Stafi drejtues i Studentet.info


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
orfeu
Postuar nė: 15.05.2007, 14:37
Quote Post


Moderator
*****

Posti: Antarė
Postime: 493
Antari Nr: 5965
Bashkangjitur: 20.02.2007 Citim (Profesori universitar @ 15.05.2007, 11:39)
Jemi deshmitare se studentet.info po diskreditojne pa argumenta profesoret e USHT-se dhe UEJL-se.
Dua qe te hiqni dore nga kjo fushate sepse i beni dem te madh arsimit ne gjuhen shqipe. Pres mendimin e studenteve!

pershendetje,

me cudit nje gje: jeni profesor universitar (se paku i thoni vetes), dhe vini ketu e mbroni disa te pandergjegjshem? Pse?

u drejtoheni studenteve me: nese jeni te nderuar? Pse?

dhe me e keqja, qe tregon qarte se nuk jeni profesor, eshte citimin qe ta kam bere.
Nuk eshte studentet.info qe ju diskrediton. Eshte vepra juaj qe beni dhe cdo postues per postimin e vet profesori i nderuar (nese jeni i nderuar) universitar...----------------------------------------
Nese gjerat mbrapsht te duken...shiko boten mbrapsht.
PM
Top
lili82
Postuar nė: 15.05.2007, 16:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1121
Antari Nr: 3937
Bashkangjitur: 10.11.2006 Citim (Profesori universitar @ 15.05.2007, 13:26)
Te nderuar (nese jeni te nderuar) studente,

Une nuk jam kunder shpalosjes se pislleqeve te profesoreve (nese ka). Por, perdorni argumente e jo te fyeni pa asnje fakt. Mundet ndonjeri debil-student nuk ka asgje ne koke dhe deshiron te marre noten pa mesuar dhe akuzon profesorin pse s'mund ta beje kete. MOS U BENI DEBILA!

Pershendetje,

I nderuar profesor univerzitar(nese je i nderuar,dhe nese je profesor).
Pergjigje shum te mire te jepi njeri prej administratoreve te webfaqe,prandaj nuk do ta zgjasi edhe shum.E ki mizen mas veshi ti ose....don ta kesh mizen mas veshi.
Nese don me demantu ate cka flitet ne studentet.info atehere hyn me emr dhe mbiemer te vertet dhe demantoj.
Ne kete rast nuk di kush eshte debili ketu,profesor i nderuar(nese je i nderuar).----------------------------------------
Varje dygn ligger män med kvinnor som de inte älskar och ligger inte med kvinnor som de verkligen älskar.
PM
Top
Senatori_TeT
Postuar nė: 15.05.2007, 16:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2032
Antari Nr: 5504
Bashkangjitur: 28.01.2007Profesor universitar(nuk te them i nderuar sepse menyra si u shprehe te largon nga ai emerim) ju si profesor(nese jeni profesor) si mundet t'i jepni te drejten vetes te quani studentet debila?me tregoni cili kod moral i nje pedagogu(mesimdhenesi,arsimtari,profesori) lejon qe te fyhen studentet,nga te cilet ju(nese jeni profesor)e fitoni kafshaten e gojes?
keshtu vepron nje bukeshkele,i cili nuk e din te miren qe e ka,nuk e vlereson ate!
kur e jep betimin te behesh pedagog,duhet te dish se duhet te permbahesh ne veprime,duhet t'u ikesh deklaratave fyese,duhet t'u ikesh degjenerimeve,amoraliteteve!a kishe kerkuar ti te kesh marredhenie seksuale me bijen tende,vajzen tende?
kete gje jane duke e bere te tillet qe bejne marredhenie me studentet,sepse ato jane bijat e juaja,e jo mjet i shfryerjes se epsheve te pakontrolluara te nje njeriu te degjeneruar!nisu nga ajo,si do te ishte dikush nga koleget tuaj te kerkonte te flente me vajzen tuaj,ne menyre qe t'a kalon ne provim?por jo,sepse asnjehere ne nuk jemi mesuar te mendojme aq thelle,ēfare te behet le te behet?!
oh Zot i madh ēfare ironie e paskrupullt!!!!


----------------------------------------
Perparesia e te mencurit qendron aty se cdohere mundet te shtiret si i marre!

I'm just a soul whose intentions are good,oh Lord please don't let me be misunderstood.(Yusuf Islam)

Duke shkuar dit' e net,
E duke ndėrruarė moti,
Vemi si lumi nė det,
Nga Zoti,prapė tek Zoti.(Naim Frashėri)

Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e tij.(Sami Frashėri)

Nje Shqiptar vlen sa 1000 njerez,2 shqiptare nuk vlejne asgje.(Faik Konica)
PM
Top
Incorporation
Postuar nė: 15.05.2007, 16:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 122
Antari Nr: 7278
Bashkangjitur: 09.05.2007Eshte nje problem shume serioz dhe i komplikuar!
Sepse ne univerzitet tona ka disa:
1.Profesor qe se meritojn te ligjerojn ne keto Univerzitete! dhe
2.Studente qe smeritojn te jen ne keto Univerzitete!
Te dyja keto kan lidhje njera me tjetren!

Te gjithe jemi ne njohuri se cka po ndodhe me disa profesora ( sic ishte rasti me profesorin e turqishtes) qe po i rrenojn vlerat e arsimit shqip! Por nuk eshte ky i vetmi. Prandaj ju bej thirrje ketyre profesoreve:
Le te shkojn ta gjen profesionin qe i perkasin dhe mos mundohen qe nepermjet Univerziteve tja arrin atij qellim (per perfitime materiale dhe seksuale)

Por mos harrojm se ne univerzitet tona ka edhe student qe se meritojn te quhen student!
Do tju beja thirrje gjith studenteve qe kur te akuzojn, le te akuzojn me fakte te qarta (sic ishte rasti ne Top Channel). Sepse eshte shum leht per inat me e akuzu dike, sidomos kur je anonim!
PM
Top
fancy_boy
Postuar nė: 15.05.2007, 19:44
Quote Post


Shetitje neper Mjegull
*****

Posti: Antarė
Postime: 277
Antari Nr: 9
Bashkangjitur: 28.11.2004 Citim (Profesori universitar @ 15.05.2007, 13:26)
Te nderuar (nese jeni te nderuar) studente,

Une nuk jam kunder shpalosjes se pislleqeve te profesoreve (nese ka). Por, perdorni argumente e jo te fyeni pa asnje fakt. Mundet ndonjeri debil-student nuk ka asgje ne koke dhe deshiron te marre noten pa mesuar dhe akuzon profesorin pse s'mund ta beje kete. MOS U BENI DEBILA!

Pershendetje,

Edhe Profesor pi thoni vetes, te therasish studentet DEBILA, dhe ke hyre me pretekstin e kunderakuzava, te turperohesh vetvetiu sepse ne si student kur nuk flasim ate nuk qe nuk e shohim dhe nuk e ndjem me veshet tane . Te jesh i bindur i nderuar "Profesor" pavaresisht se ne cilin Universitet jep mesim por kurren e kurres ne nuk pergojm ate qe nuk eshte e vertet. Dhe po te flasim te pavertetat do te pergjigjemi ndergjgjes sone dhe ne jemi me te diciplinuar dhe me te matur rreth edukates dhe moralit. Ju ende jeni ne kohen e romantizmit dhe cdo studente qe shiheni e shikoni me syt e uritur per te kenaqur epshet e tua te pangopura te adoleshences dhe tani ju ka ardhur ajo kohe dhe ajo shance por mos harroni se te gjithe do te dilni ne shesh nje dit. Andaj studentii i dobet apo i shkelqyeshem emrin e ka student dhe nuk ke absolut te drjet morale te thuash DEBIL.


----------------------------------------
Mos u Mba se je, Mos u Mba se ke, Se Askush Nuk je Vetem nje Grusht DHE !
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
pitoni
Postuar nė: 15.05.2007, 21:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 84
Antari Nr: 7080
Bashkangjitur: 25.04.2007 Citim (Profesori universitar @ 15.05.2007, 13:26)
Te nderuar (nese jeni te nderuar) studente,

Une nuk jam kunder shpalosjes se pislleqeve te profesoreve (nese ka). Por, perdorni argumente e jo te fyeni pa asnje fakt. Mundet ndonjeri debil-student nuk ka asgje ne koke dhe deshiron te marre noten pa mesuar dhe akuzon profesorin pse s'mund ta beje kete. MOS U BENI DEBILA!

Pershendetje,

PROFESORI UNIVERSITAR

Me duket se nuk isha i qaret me ju qe ne repliken e pare qe e pata shkruar.
Ose ju nuk keni aftesi te menduari.
Nuk e kam te qarte se cfar argumenti me te fort kerkoni,a e pe ate videoklip te incizuar ne adresen qe ta kam shkruar une,ose nuk te ka pelqyer,ose menjeher do te kishe thene se ajo ka ndodhur ne shqiperi.
Te gjith ne jemi student pa dallim se ku jemi.
Por ju paskeni qene DEBILI ME I MADH.RESPEKT


----------------------------------------
[COLOR=blue]
Jeta jetohet ashtu si e jeton vete njeriu
PM
Top
safet bexheti
Postuar nė: 15.05.2007, 21:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 502
Antari Nr: 7274
Bashkangjitur: 09.05.2007Na vjen keq i nderuar profesor po e keni kaluar afatin e manipulimeve me studentet e bukura neper kafenet duke i shikuar neper gjokse dhe ju buzeqeshur dhe duke ju dhene nga nje note kaluese. E tani duroni akuzat dhe realitetin dhe ne fakt punen tuaj qe e beni vet.
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio