Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Kush Ishte Ura Ndermjet Sadi Bexheti Dh Usshm
unionistudenteve
Postuar nė: 15.05.2007, 16:23
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 26
Antari Nr: 7270
Bashkangjitur: 08.05.2007Nje problem ne shikim te pare i vogel por i madh ne prapavi. USSHM me Jetmir Sejfuli diteve te para te ardhjes se Sadi Bexhetit me dhune ne USHT u afruan me te nepermjet QEBIR XHELADINIT. Per ti mare me te mire Sadi Bexheti u premtoi edhe mbulim te harxhimeve qe te rine te qete. Kte e shfrytezuan mjaft mire njeriu ne hije Arsim Sinani i cili ishte dora e djatht e QEBIR XHELADINIT per tre muaj rjesht e kane kasir universitetin per 50.000 Euro. Me blerje kompjuterash, mobilje, darka, dreka harxhime per delegacione ne thojza te mire njohura ne aranzhman te Arsimit. Te gjitha keto ja lante syte Qebiri dhe merte perqindje nga USSHM-ja. Tash kur eshte shter ky burim per USSHM-ne qe kerkon mbi 30 tendere Qebiri vazhdon dashurine me to mshehtas, problemi eshte se gjithe keto harxhime kane mbetur pa u mbuluar ne administrate dhe fajtore jane shume te pa fajshem si Kadria dhe do femra tjera, a Qebiri mbetet aty i pa prekshem tek do plase sheri me USSHM-ne kush qka ka mare.
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio