Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Studentet Nderkombetare, Studentet Shqiptare ne Diaspore
MULI
Postuar nė: 21.02.2006, 00:32
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 5
Antari Nr: 287
Bashkangjitur: 08.05.2005Pershendetje,

Desha qe ta hap temen e pare ne kete seksion me nje pershendetje gjithe studenteve shqiptare jashte vendlindjes.

Do te deshiroja qe te mbajme nje rrjet te studenteve shqiptare ne diaspore, ne menyre qe te ndihemi me afer njeri tjetrit e poashtu edhe duke iu larguare merzise se vendlindjes, familjes, shoqerise, e me kete duke iu qasure mesimeve me seriozisht.

Sinqerisht,

MULI.

P.S.

Per informacion, jam nga Kosova, Vushtrria, 22 vjeqar, momentalisht jetoj, punoj dhe studioj ne Kanada. Mbarova: shkollen fillore ne Vushtrri, te mesmen ne SHBA, vijoj studimet e larta ne nje kolegj privat ne Kanada.
PM
Top
Njomza_22
Postuar nė: 22.02.2006, 14:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 200
Antari Nr: 529
Bashkangjitur: 19.02.2006Te deshirojm mirseardhje ne sofren studentore, MULI, Si eshte menyra e studimit ne CANADA a ka ndonje problem si ne Tetove apo atje eshte me ndryshe, dhe na trego dicka per universitetin dhe raporttin student profesor ? A keq perdoret respekti i studentve ndaj profesorit a ka ndonje thashe thene per ndonje ngacmim te ndonje studente ?
Me respekt
PM
Top
MULI
Postuar nė: 16.04.2006, 02:36
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 5
Antari Nr: 287
Bashkangjitur: 08.05.2005Tung Njomza_22,

Desha qe ne pika te shkurta ta pershkruaj studimin ne diaspore. Meqe nuk pata fatin te filloj studimet universitare ne Kosove, para se ta mbaroja shkollimin e Mesem ne Kosove kalove ne SHBA qe te mbaroj shkollen e Mesme e me pastaj te vazhdoj studimet Universitare. Pasi mbarova vitin e fundit te Shkolles se Mesme ne SHBA, vazhdova studimet ne Shkencat Kompjuterike ne nje Kolegj ne SHBA, e me pastaj vendosa qe t'i vizitoj disa nga Kolegjet private ne Kanada, ku edhe tani gjendem me banim dhe shkollim te perkohshem. Vendosa qe te kaloj ne nje drejtim me me perspektive ne rajon, Business Menagjment. Gjendem ne vitin e dyte. Lidhure me problemet e studimeve, probleme te natyres materiale nuk egzistojne, kushtet jane adekuate, objektet dhe mjetet praktike jane ne dispozicion te mjaftueshem. Varet se a je i mbeshteture materialisht apo duhet ti mbulosh shpenzimet vet. Une momentalisht gjendem ne kushte jo te lakmueshme, sepse mundohem te i menjanohem bursave shterore apo private ose borgjeve tjera, e per ate punoj panderpre dhe studioj ne te njejten kohe.
Nuk do ti krahasoj kushtet e studimit ne SHBA ose Kanada me ato te Tetoves, sepse nuk kam qene ne Tetove me pare, mirepo besoj se ne qofte se ekziston interesimi ne mesim atehere barrierat mposhten me kalimin e kohes. Raporti Student-Profesor eshte te them i mire, mirepo nje gje mbaje ne mend, njohuria-intervenca-paraja luan rol ne gjithe boten, mirepo nuk do ta qujesha "korrupcion".
Respekti egziston ne qdo kend, mirepo ka edhe keqperdorime te pozites.

Suksese...
PM
Top
Naim Hajra
Postuar nė: 16.04.2006, 09:24
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 5
Antari Nr: 1014
Bashkangjitur: 13.04.2006Pershendetje Muli, do te deshiroja te pyesja diqka ne lidhje me studimet ne Canada.
A ka ndonje organizat studentore, qe i mbron interesat e studenteve ne universitetin ku ju studioni, dhe nese ka a kish pas mundesi me vu nje kontakt me ta. D.m.th nese mundesh me mė udhėzu si kisha mujt me kontaktu me ta.
te falenderoj nese ma bėnė ketė nder.
Me respekt Naimi nga Mitrovica.
PM
Top
lireta
Postuar nė: 03.02.2007, 23:41
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 1
Antari Nr: 5595
Bashkangjitur: 02.02.2007pershendetje .... a ju studentat nderkomtar qe kini kenaqesine me studiu jashte a mundeni sado pak ti ndihmoni stundentat me literature apo me ndonje material...nganjeher kur po biem ne kriza depresive....
PM
Top
erda
Postuar nė: 03.02.2008, 03:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 227
Antari Nr: 13258
Bashkangjitur: 30.01.2008Kjo teme me terhoqi ja dhe une po shkruaj shkollat ku kam mesuar dhe vazhdoj.


Klasen e pare ----------> Demir Gashi (Peshkopi)
Nga klasa e 2 deri te 6 --------------> Naim Frasheri (Elbasan)
Klasen e 7 ----------->Kushtrimi i Lirise (Tirane)
Klasen e 8 -----------> Skender Ēaēi ( Tirane)
Gjimnazin(liceun ne profilin e shkencave te natyres)---------> A.Rifat Canayakın lisesi ( Stamboll)
Universitetin qe jam aktualisht------------> İstanbul Universitesi (stamboll)Lireta nese do te kishte nevoj ndonje per ndonje meterial dhe nese do te mund te ndihmoja sado pak do me behej qefi (mos harro se nuk eshte kenaqesi te studiosh mes te huajve por pa e jetuar nuk do me japesh te drejt,edhe kete e di). smil3dbd4dbc14f3f.gif


Ky postim ėshtė ndryshuar nga erda nė 03.02.2008, 03:23


----------------------------------------
""Shqiponjat fluturojne vetem ndersa laraskat fluturojne tufe"""
PM
Top
Burrnesha
Postuar nė: 22.06.2010, 15:24
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 4496
Antari Nr: 25300
Bashkangjitur: 22.06.2010Mirė se ju gjejė tė gjithėve.
Edhe unė jam njė ndėr ato vajza qė studiojmė jashtė.
Do ishte mė sė e dėshiruar po qė se ne si student tė jemi mė tė lidhur mes vete...

Ju pershėndes tė gjithėve dhe gėzohem qė kemi kaq shumė talente anė e mbanė botės! Ju lumtė...
PM
Top
ZaUm_
Postuar nė: 22.06.2010, 15:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 424
Antari Nr: 9665
Bashkangjitur: 20.09.2007pershendetje ,,,
edhe une jam ne studime jasht,, edhe nje vit me ka mbet :))
kaloni bukur,,,
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio