Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> BBC:Seladin Xhezairi bisedoi me Muhamet Arucin
Foks_Ecc
Postuar nė: 06.05.2009, 11:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007http://www.bbc.co.uk/albanian/regionalnews...ametaruci.shtml

Muhamet Aruci, teolog


Muhamet Aruci ėshtė autor i studimeve orientale
Profesori i teologjisė, Muhamet Aruēi, ėshtė autor i disa studimeve nga fusha e orientalistikės dhe bashkėautor i Enciklopedisė Islame.
Autor i shumė botimeve shkencore, profesor Aruēi jep leksione nė Universitetin e Sofies, Stambollit, Sarajevės dhe Prishtinės.

Seladin Xhezairi bisedoi me zotin Aruci nė Stamboll.

intervista permban nje pjese te historise, te kohes perandorise osmane, kontributin e shqipetareve ne ballkan dhe turqine moderneve,flet per rilindasit si dhe flet edhe per "radikalizmin" fetar, etj...eshte interesante, vlehet te degjohet

----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
erman
Postuar nė: 13.09.2009, 13:47
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 18
Antari Nr: 23394
Bashkangjitur: 13.09.2009http://www.islami-eshte-drit.piczo.com/web...?preview=y&cr=5
www.botaislame.com www.radioislame.com
www.radio-pendimi.comwww.d-luzha.piczo.com
www.klubikulturor.com www.rrugetepaqes.net
www.islamgjakova.net www.dritaebesimit.com
www.ankebut.com www.audionur.com
www.rrugamuslimanit.com www.ilahije.com
www.videoislamike.com www.burimi.net
www.riniaislame.com
www.mesazhi.com www.fejaislame.tk
www.pertymoter.net www.hixhret.tk
www.kurandhesunet.net
www.krenaria.com
www.fjalaebukur.com
www.faljaenamazit.com
www.dritaislame.com
www.feja-islame.com
www.udhezimi.com
www.mburoja.net
www.poezia-islame.blogspot.com
www.drejtesia.blogspot.com
www.ekonomia-islame.com
www.horizonti.com
www.ahlaku.com
www.kbi-vushtrri.com
www.islami-eshte-drit.piczo
www.mjekesia-profetike.com

www.burimijetes.com
www.ahireti-be.tk
www.vizion-islam.com
http://www.geocities.com/albislam/
www.xhamiawil.com
www.udhanexhenet.com
Udhanexhenet

www.shefqet-krasniqi.com
Loveallahlovemuhamed
www.ferid-selimi.com
www.sadullah-bajrami.com

www.mesazhi.com
www.kuranifisnik.com
PM
Top
erman
Postuar nė: 13.09.2009, 14:25
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 18
Antari Nr: 23394
Bashkangjitur: 13.09.2009PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio