Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Closed TopicStart new topicStart Poll

> Apliko pėr "Work & Study" 2006/2007!
webm
  Postuar nė: 02.06.2006, 16:07
Quote Post


Lovely Jubbly
*****

Posti: Admin
Postime: 2217
Antari Nr: 1
Bashkangjitur: 24.11.2004APLIKIM NĖ PROGRAMIN ’’PUNĖ - STUDIME’’ PĖR VITIN AKADEMIK 2006/2007

Si pjesė e pakos sė ndihmės financiare UEJL edhe gjatė vitit akademik 2006/07 do t’ju mundėsojė studentėve qė tė anagazhohen nė programin ’’Punė – studime’’ sipas kushteve tė mėposhtme:
 • Paga e studentit nuk mund tė tejkalojė koston e mėsimit
 • Studentėve tė angazhuar nė kėtė program u lejohet tė punojnė mė sė shumti 15 orė nė javė.
 • Pėrzgjedhja e studentėve bėhet nė bazė tė nevojės pėr ndihmė financiare dhe aftėsive
Nė kuadėr tė kėtij programi studentėve do tu mundėsohet qė tė punojnė maksimum 15 orė nė javė dhe shuma e fituar do tė llogaritet VETĖM pėr pagesė tė shkollimit.

Departamentet ku do tė munden tė angazhohen studentėt janė:
 • Qendra kompjuterike
 • Bibliotekė
 • Qendra e kopjimit
 • Qendra pėr shėrbime studentore
 • Mirėmbajtje (Pastrim)
 • Mirėmbajtje (Gjelbėrim)
 • Mirėmbajtje (Mirėmbajtje teknike)
 • IT-Demostrator
 • IT - Support
 • Qendra e gjuhėve
 • Asistencė administrative
 • Sigurim
Tė drejtė aplikimi kanė tė gjithė studentėt e UEJL-sė, pėrveē:
 • Studentėve qė vitin paraprak akademik kanė qenė tė angazhuar nė programin ’’Punė-studime’’
 • Studentėve qė janė tė akorduar me bursė apo ndihmė financiare nga cilido fond nė vitin paraprak dhe vijues akademik
Angazhimi nė kėtė program do tė bėhet sipas kritereve:
 • Nevoja pėr ndihmė financiare
 • Aftėsitė pėr vendin e punės
- Kriteri i parė (Nevoja pėr ndihmė financiare) duhet tė verifikohet nė bazė tė dokumentacionit tė sjellur
- Kriteri i dytė (Aftėsia pėr vendin e punės) do tė verifikohet nė intervistat qė nė veēanti do tė mbahen me njė numėr tė caktuar tė aplikuesve pas pėrzgjedhjes nė bazė tė kriterit tė parė


Lista e termineve pėr intervistė, pėr ē’do vend pune do tė shpallet nė muajin shtator nė Sportelin pėr Ndihma Financiare, ndėrtesa (802).

Aplikacionin e keni ne attachment ose mund tė merrni nė web faqen e UEJL-sė www.seeu.edu.mk dhe tek Sporteli pėr Ndihma Financiare, ndėrtesa (802) ku edhe duhet tė dorėzohen brenda afatit tė caktuar

Afati pėr aplikim – nga 01. 06. 2006 deri me 15. 06. 2006
Angazhimi i studentėve nė punė do tė bėhet nga 01. 10. 2006


Datotekat e bashkangjitura ( Shkarkuar: 572 )
Datotekat e bashkangjitura  AppForm2006_07alb.doc


----------------------------------------
"I am so clever that sometimes I don't understand a single word of what I am saying" - O. Wilde (Irish Poet, Novelist, Dramatist & Critic)
PMEmail Poster
Top

Topic Options Closed TopicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio