Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (3) [1] 2 3   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Protesta e studentėve tė USHT-sė 21 MAJ
Lexo
Postuar nė: 21.05.2009, 22:15
Quote Post


Robot
*****

Posti: Antarė
Postime: 3366
Antari Nr: 18687
Bashkangjitur: 24.11.2008Tetovė, 21 MAJ - Studentėt e Universitetit Shtetėror tė Tetovės (USHT), protestuan tė enjten pėr “ti thėnė Jo mbylljen graduale tė USHT-sė,”, sikurse u shpreh Gadaf Uzeiri, kryetari i Parlamentit studentor. Nė krye tė protestės ishte vėnė prof. dr. Fadil Sulejmani, rektori i parė i Universitetit tė Tetovės, i cili iu bashkėngjit grupit studentėve qė te Rektorati ku edhe nisi marshimi. ”Kėrkojmė rishqyrtimin e buxhetit tė vitit 2009, duke respektuar kritere ligjore si numrin e studentėve, fakulteteve, programeve studimore, tė punėsuarve dhe gjendjen infrastrukturore”, tha ai.

Studentėt, gjithashtu kėrkuan hapjen e vendeve tė punės pėr profesorė dhe stafin administrativ e teknik, bazuar nė kėrkesat ligjore, si dhe ndėrprerjen e pasioneve pėrmes dėrgimit tė inspektorėve financiar, qė sipas studentėve nuk vizitojnė asnjė universitet tjetėr shtetėror pėrveē se USHT-nė.

Kėrkesa e katėr e protestės kishte tė nėn me financimin e fakultetit tė Administrim Biznisit nė Kumanovė dhe Institutin Ekologjik nė Strugė, pėr tė cilėt kėrkua qė tė mos rėndojnė buxhetin e USHT-sė por Qeveria tė gjen formė pėr ta rregulluar kėtė ēėshtje.

“Pėr ēėshtje vitale tė universitetit, sikurse ėshtė disperzimi i fakulteteve nėpėr qytete tjera, tė merret pėlqimi i Senatit, organit mė tė lartė vendimmarrės sė Universitetit”, si dhe “trajtim tė barabartė tė USHT-sė me tė gjitha universitete tjera shtetėrore”, u kėrkuan ato. Nė protestė ishte i pranishėm edhe ish-rektori Sadi Bexheti.

“Me mbėshtetjen e qytetarėve, shoqatave tė dala nga lufta, organizatave jo qeveritare dhe qeveritare si she subjekteve politike shqiptare nė vend do tė vazhdojmė me tė gjitha mėnyrat qė tė kėrkojmė hisen qė na takon dhe nuk do tė lejojmė tė pėrsėriten vitet 1994 dhe1995”, tha Uzeiri i Parlamentit studentor, ndėrsa paralajmėroi radikalizim tė hapave,. Nėse Qeveria nuk u pėrgjigjet kėrkesave tė tyre.

Fotografi e jashtme

Fotografi e jashtme

Fotografi e jashtme

Fotografi e jashtme


----------------------------------------
This is an automatically sent message, i'm Robot please do not reply!
PM
Top
Lexo
Postuar nė: 21.05.2009, 22:20
Quote Post


Robot
*****

Posti: Antarė
Postime: 3366
Antari Nr: 18687
Bashkangjitur: 24.11.2008Fotografi e jashtme

Fotografi e jashtme

Fotografi e jashtme


----------------------------------------
This is an automatically sent message, i'm Robot please do not reply!
PM
Top
skystar
Postuar nė: 21.05.2009, 22:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3320
Antari Nr: 17504
Bashkangjitur: 24.09.2008Veq mu sem paksa kap aparatiiiiiiiii.


----------------------------------------
Edhe pse flasim me te njejten gjuhe, realiteti nuk eshte i njejte per te gjithe
PMUsers Website
Top
culi_ch
Postuar nė: 21.05.2009, 22:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 382
Antari Nr: 17811
Bashkangjitur: 09.10.2008Mashalla, boll te kokshi kon


----------------------------------------
"The only real mistake is the one from which we learn nothing."
"Always keep your words soft and sweet, just in case you have to eat them."
PM
Top
Lexo
Postuar nė: 21.05.2009, 22:32
Quote Post


Robot
*****

Posti: Antarė
Postime: 3366
Antari Nr: 18687
Bashkangjitur: 24.11.2008Fotografi e jashtme

Fotografi e jashtme

Fotografi e jashtme

Fotografi e jashtme

Fotografi e jashtme

Fotografi e jashtme


----------------------------------------
This is an automatically sent message, i'm Robot please do not reply!
PM
Top
njeri
Postuar nė: 21.05.2009, 22:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3639
Antari Nr: 11877
Bashkangjitur: 10.12.2007 Citim (Lexo @ 21.05.2009, 23:15)

Fotografi e jashtme

..................

Ky postim ėshtė ndryshuar nga njeri nė 21.05.2009, 23:00


----------------------------------------
E vėrteta ėshtė si dielli, edhe kur nuk shihet ajo ekziston, shpesh tė nxeh, por nganjėherė edhe tė djegė.
PMUsers Website
Top
phoenix
Postuar nė: 21.05.2009, 23:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2209
Antari Nr: 16992
Bashkangjitur: 29.08.2008Ahh proteste e proteste,te dridhet toka si ne UP 81-82,jo me (Protesta eshte per zvoglimin buxhetit te USHT-se e jo per transferet- Stafi ) tash amulli te krijoje....


----------------------------------------
***Kur Shqiponja Ėshtė Nė Qetėsi,Papagallat Fillojnė Tė Flasin ***
PM
Top
LIMMI
Postuar nė: 21.05.2009, 23:12
Quote Post


Ujku ne mesin tuaj!!
*****

Posti: Antarė
Postime: 7174
Antari Nr: 6797
Bashkangjitur: 07.04.2007 Citim (phoenix @ 22.05.2009, 00:09)
Ahh proteste e proteste,te dridhet toka si ne UP 81-82,jo me (Protesta eshte per zvoglimin buxhetit te USHT-se e jo per transferet- Stafi ) tash amulli te krijoje.... 

smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Kujdes mos i bėni padrejtėsi vetes, se edhe ashtu tė tjerėt do tė jenė tė padrejt me ju.
PMEmail Poster
Top
vllahi
Postuar nė: 21.05.2009, 23:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2200
Antari Nr: 16914
Bashkangjitur: 22.08.2008JU lumte se keni perkrahje morale nga te gjithe shqiptaret qe prodhojne vlera,shume me erdhi mire nga perkrahja e studentve te shtulit.


----------------------------------------
idealistat filloin luften

trimat luftojne

te pamerituarit marrin pushtetin
PM
Top
Lindi070
Postuar nė: 21.05.2009, 23:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1073
Antari Nr: 6510
Bashkangjitur: 23.03.2007STAFFI, kini kujdes dhe mos permiresoni replikat e forumisteve ku nuk ka nevoje, por shihni permiresoni sharjet dhe ofendimet pa vend e jo replika ku mbeshteten ne fakte. E dijne te gjithe realitetin se kush i vjodhi 300 000 euro, nuk ka nevoje ju ketu ta mbroni. Nese i ka vjedh atehere le ta marr denimin e duhur-burgun!


----------------------------------------


"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe."
PM
Top
vizioneri
Postuar nė: 21.05.2009, 23:23
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 248
Antari Nr: 21373
Bashkangjitur: 02.03.2009i treguam gruefskit dhe bashkpuntorve t tij se ne tetov ka shqiptar dhe se ne perkulemi vetem para zotit dhe askujt tjeter
FALEMENDEROJ GJITH STUDENTET QE ISHIN TE PRANISHEM NE PROTEST NGA GJTIH TROJET SHQIPTARE ,kurse ata qe sishin u kisha THENE MENDONI EDHE NJEHERE DHE HEREN TJETER DILNI NE PERKRAJHE
URIME URIME URIME
PM
Top
phoenix
Postuar nė: 21.05.2009, 23:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2209
Antari Nr: 16992
Bashkangjitur: 29.08.2008-BOBO,nuk ka teme ne forum qe ska devijim,nuk eshte ky shkaku por nejse. smil3dbd4e398ff7b.gif kuptoj...

Ky postim ėshtė ndryshuar nga phoenix nė 21.05.2009, 23:51


----------------------------------------
***Kur Shqiponja Ėshtė Nė Qetėsi,Papagallat Fillojnė Tė Flasin ***
PM
Top
LIMMI
Postuar nė: 21.05.2009, 23:25
Quote Post


Ujku ne mesin tuaj!!
*****

Posti: Antarė
Postime: 7174
Antari Nr: 6797
Bashkangjitur: 07.04.2007Shume gjuna pom vjen pi ktyre studentave te mjer qe nuk shohin as para hundes se tyre edhe i shkojn mbrapa do gomareve qe nuk kan vlera njerzore,dhe ne funde te fundit perseri shkollohen dhe financohen nga familjaret e tyre qe jan kalb neper gurbet ka 30 vite cnnccncnn te MJERET.


----------------------------------------
Kujdes mos i bėni padrejtėsi vetes, se edhe ashtu tė tjerėt do tė jenė tė padrejt me ju.
PMEmail Poster
Top
phoenix
Postuar nė: 21.05.2009, 23:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2209
Antari Nr: 16992
Bashkangjitur: 29.08.2008 Citim (vizioneri @ 22.05.2009, 00:23)
i treguam gruefskit dhe bashkpuntorve t tij se ne tetov ka shqiptar dhe se ne perkulemi vetem para zotit dhe askujt tjeter
FALEMENDEROJ GJITH STUDENTET QE ISHIN TE PRANISHEM NE PROTEST NGA GJTIH TROJET SHQIPTARE ,kurse ata qe sishin u kisha THENE MENDONI EDHE NJEHERE DHE HEREN TJETER DILNI NE PERKRAJHE
URIME URIME URIME

-Plakatat e Gruevskit nuk ngriheshin ne seline blu,por mbi seline e PDSH-se,i nderuar....mos hyme ne kontradikta se do e humbni debatin tmerresisht...


----------------------------------------
***Kur Shqiponja Ėshtė Nė Qetėsi,Papagallat Fillojnė Tė Flasin ***
PM
Top
Tip_en
Postuar nė: 21.05.2009, 23:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 133
Antari Nr: 7839
Bashkangjitur: 16.06.2007 Citim (Lexo @ 21.05.2009, 23:15)

Fotografi e jashtme


po cka ben bre ky Udb ktu edhe ay tjetri fadil l... qe esht ber si ajo mamudie shtrase a me ksi njeres mendoni ti mbroni vlerat e Usht
PM
Top

Topic Options Faqe: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio