Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (3) 1 [2] 3   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Protesta e studentėve tė USHT-sė 21 MAJ
andy
Postuar nė: 21.05.2009, 23:55
Quote Post


The GodFather
*****

Posti: Antarė
Postime: 7137
Antari Nr: 132
Bashkangjitur: 16.02.2005LIMMI, phoenix dhe Tip_en, desha te di prej jush se si mendoni ju ti mbroni vlerat e USHT-se dhe si mendoni ju se duhet te mbrohet USHT-ja.

A ju duket normale qe te shkrutohet buxheti i USHT-se, nje universitet me 12 mij student.
Mir eshte provimet te paguhen nga 400 den.
Mir eshte qe nje semester nje semester nga 100 euro te paguhet 300.
Mir eshte qe per te diplomu nje studente duhet te paguaj 500 euro.

Me te mira.


----------------------------------------
"o Zot jepi atij qe rin kot, sepse ai qe punon fiton vet!"

SINCE 1985
PMEmail PosterIntegrity Messenger IM
Top
phoenix
Postuar nė: 22.05.2009, 00:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2209
Antari Nr: 16992
Bashkangjitur: 29.08.2008 Citim (andy @ 22.05.2009, 00:55)
LIMMI, phoenix dhe Tip_en, desha te di prej jush se si mendoni ju ti mbroni vlerat e USHT-se dhe si mendoni ju se duhet te mbrohet USHT-ja.

A ju duket normale qe te shkrutohet buxheti i USHT-se, nje universitet me 12 mij student.
Mir eshte provimet te paguhen nga 400 den.
Mir eshte qe nje semester nje semester nga 100 euro te paguhet 300.
Mir eshte qe per te diplomu nje studente duhet te paguaj 500 euro.

Me te mira.

-Mire eshte edhe platorma partiake te paguhen me te hollat e tua dehe te mijat...
-Mire eshte nga 1500den nga cdo student per shiqim sistematik....

-Vlerat e UT-se nuk mbrohen ashtu shok,vlerat e UT-se mbrohen te flejsh 7dite ne Parlamentin e RM-se ,per ta legalizuar...

Ky postim ėshtė ndryshuar nga phoenix nė 22.05.2009, 00:00


----------------------------------------
***Kur Shqiponja Ėshtė Nė Qetėsi,Papagallat Fillojnė Tė Flasin ***
PM
Top
andy
Postuar nė: 22.05.2009, 00:09
Quote Post


The GodFather
*****

Posti: Antarė
Postime: 7137
Antari Nr: 132
Bashkangjitur: 16.02.2005 Citim (phoenix @ 22.05.2009, 01:00)
-Mire eshte edhe platorma partiake te paguhen me te hollat e tua dehe te mijat...
-Mire eshte nga 1500den nga cdo student per shiqim sistematik....

-Vlerat e UT-se nuk mbrohen ashtu shok,vlerat e UT-se mbrohen te flejsh 7dite ne Parlamentin e RM-se ,per ta legalizuar...

phoenix, une jam shum kunder ketyre pagesave, sepse e di se ne cfar gjendje socio-ekonimike jemi.
Edhe kete protest e shoh se si u zhvillua, por me behet qefi se kjo protest ariti ne shum media te del, po ashtu edhe ne parlament me duket u diskutua.


Mendoj se kjo gje nuk eshte negative sic e paraqet ti.


----------------------------------------
"o Zot jepi atij qe rin kot, sepse ai qe punon fiton vet!"

SINCE 1985
PMEmail PosterIntegrity Messenger IM
Top
phoenix
Postuar nė: 22.05.2009, 00:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2209
Antari Nr: 16992
Bashkangjitur: 29.08.2008-Jo negative nuk eshte,sepse qellimi i disave qe kane shkuar pe qellim te mire dhe nuk kane shkuar te reflektoje tek PDSH,ajo pak e mbajti gjalle,sepse ne te kunderten sdo kishte sukses,ka disa polemika tjera ketu...nejse


----------------------------------------
***Kur Shqiponja Ėshtė Nė Qetėsi,Papagallat Fillojnė Tė Flasin ***
PM
Top
LiveSTRONG
Postuar nė: 22.05.2009, 00:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2193
Antari Nr: 19859
Bashkangjitur: 20.01.2009 Citim (andy @ 22.05.2009, 02:09)
phoenix, une jam shum kunder ketyre pagesave, sepse e di se ne cfar gjendje socio-ekonimike jemi.
Edhe kete protest e shoh se si u zhvillua, por me behet qefi se kjo protest ariti ne shum media te del, po ashtu edhe ne parlament me duket u diskutua.


Mendoj se kjo gje nuk eshte negative sic e paraqet ti.

andy, studentet e USHT-se duhet te protestojne 7 dite ne jave, paradite ne ligjerata, e pas dite ne protesta...
cfare universtiteti shteteror eshte USHT-ja kur atje nje provim eshte 3 here me i shtrenjte se provimi ne universitetin e Shkupit??
cfare universiteti shteteror eshte USHT-ja kur studentet nuk kane konvikt?
cfare universiteti shteteror eshte USHT-ja kur studentet nuk kane salla mesimi??

Qeveria ka propozuar reduktim te buxhetit per te gjithe universitetet shteterore, jo vetem per USHT-ne, dhe kjo gje eshte shume ne rregull, duke e pasur parasysh krizen ekonomike boterore...secili vend ben keshtu... por problemi eshte se qe ne fillim USHT-ja ka pasur buxhet te vogel... pse atehere nuk u protestua???


----------------------------------------
Mendo cka t'dush, vetem mos mendo se une det foli i pari. ;)
PMUsers Website
Top
phoenix
Postuar nė: 22.05.2009, 00:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2209
Antari Nr: 16992
Bashkangjitur: 29.08.2008 Citim (LiveSTRONG @ 22.05.2009, 01:20)
andy, studentet e USHT-se duhet te protestojne 7 dite ne jave, paradite ne ligjerata, e pas dite ne protesta...
cfare universtiteti shteteror eshte USHT-ja kur atje nje provim eshte 3 here me i shtrenjte se provimi ne universitetin e Shkupit??
cfare universiteti shteteror eshte USHT-ja kur studentet nuk kane konvikt?
cfare universiteti shteteror eshte USHT-ja kur studentet nuk kane salla mesimi??

Qeveria ka propozuar reduktim te buxhetit per te gjithe universitetet shteterore, jo vetem per USHT-ne, dhe kjo gje eshte shume ne rregull, duke e pasur parasysh krizen ekonomike boterore...secili vend ben keshtu... por problemi eshte se qe ne fillim USHT-ja ka pasur buxhet te vogel... pse atehere nuk u protestua???

-Normalisht qe ska te holla USHT-ja,sepse financon kampanja zgjedhore,nuk i shiqon studentet psh te Arhitektures,ku mesojne ne sallen e ushqimit (ish)...kot bre kot mundohem...


----------------------------------------
***Kur Shqiponja Ėshtė Nė Qetėsi,Papagallat Fillojnė Tė Flasin ***
PM
Top
vllahi
Postuar nė: 22.05.2009, 00:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2200
Antari Nr: 16914
Bashkangjitur: 22.08.2008 Citim (phoenix @ 22.05.2009, 01:29)
-Normalisht qe ska te holla USHT-ja,sepse financon kampanja zgjedhore,nuk i shiqon studentet psh te Arhitektures,ku mesojne ne sallen e ushqimit (ish)...kot bre kot mundohem...

Mire be kush duhet me ju lshu pare?sa e ka bugjetin dhe sa e ka pas ne kohen e Sulejman Rushitit,cka bojne ministrat dhe zavensat shqipatre,mos po e rrujne qeverin prej Menduhit si prej GOGOLIT QE TUTEN FMIA..........mire po e bani nje strategji si ne Shqipri PS ja thoshte sna votoni neve do vije Sali gogoli apo edhe LDKja nuk votoni per ne athere do vije Hashimi prej Drenice,kto teori atje kane deshtu do te deshtoni edhe ju se se hane populli me qe paaftsine e qeveritareve shqiptare ta shisni se po e mbroni nga nje njeri i deshtuar siq eshte Menduh thaqi.


----------------------------------------
idealistat filloin luften

trimat luftojne

te pamerituarit marrin pushtetin
PM
Top
culi_ch
Postuar nė: 22.05.2009, 00:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 382
Antari Nr: 17811
Bashkangjitur: 09.10.2008Eshte me te vertete shume katastrofe kur cdo lloj iniciative mundoheni ti jepni kahje negative. Nuk te gjen asgje nese proteston per ulje te buxhetit te USHT-se, vetem nese je militant partiak ndoshta te del ndonje problem.
Dikush permendi krizen ekonomike vetem per te arsyetuar dhe perkrahur kete vendim te qeverise.
Ju burra ka "navijatni", kjo krize ekonomike vlen vetem per USHT apo edhe per universitetet tjera, nje universitet i i posaformuar te ket mbi 1000 euro te dedikuara per koke-studenti kurse USHT 10 fish me pak. Nese kete nuk e sheh si diskriminim ateher sdi qka do te quanim diskriminim.
Leni keto inate politike e bashkohuni per te miren e universitetit se aty ndertohet ardhmeria e shqiptareve te maqedonise.


----------------------------------------
"The only real mistake is the one from which we learn nothing."
"Always keep your words soft and sweet, just in case you have to eat them."
PM
Top
phoenix
Postuar nė: 22.05.2009, 00:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2209
Antari Nr: 16992
Bashkangjitur: 29.08.2008 Citim (culi_ch @ 22.05.2009, 01:54)
Eshte me te vertete shume katastrofe kur cdo lloj iniciative mundoheni ti jepni kahje negative. Nuk te gjen asgje nese proteston per ulje te buxhetit te USHT-se, vetem nese je militant partiak ndoshta te del ndonje problem.
Dikush permendi krizen ekonomike vetem per te arsyetuar dhe perkrahur kete vendim te qeverise.
Ju burra ka "navijatni", kjo krize ekonomike vlen vetem per USHT apo edhe per universitetet tjera, nje universitet i i posaformuar te ket mbi 1000 euro te dedikuara per koke-studenti kurse USHT 10 fish me pak. Nese kete nuk e sheh si diskriminim ateher sdi qka do te quanim diskriminim.
Leni keto inate politike e bashkohuni per te miren e universitetit se aty ndertohet ardhmeria e shqiptareve te maqedonise.

-Sedish be shok punen,me rendsi per ty eshte Zvicra a ka tmira matriale..lere UT aman .

Ky postim ėshtė ndryshuar nga phoenix nė 22.05.2009, 00:58


----------------------------------------
***Kur Shqiponja Ėshtė Nė Qetėsi,Papagallat Fillojnė Tė Flasin ***
PM
Top
culi_ch
Postuar nė: 22.05.2009, 01:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 382
Antari Nr: 17811
Bashkangjitur: 09.10.2008 Citim (phoenix @ 22.05.2009, 01:57)
-Sedish be shok punen,me rendsi per ty eshte Zvicra a ka tmira matriale..lere UT aman .

of of, po shihet se vetem ti i din punet, je tu fole vetem qka te vjen mire ti.
Kur nuk njeh ndonje person mos ja fut kot, nuk jam ardhe ne zvicer per te mira materiale, po pikerisht per kete cka eshte duke ndodhur neper universitetet tona, prandaj take it easy ok, mos kce pi ne korner


----------------------------------------
"The only real mistake is the one from which we learn nothing."
"Always keep your words soft and sweet, just in case you have to eat them."
PM
Top
phoenix
Postuar nė: 22.05.2009, 01:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2209
Antari Nr: 16992
Bashkangjitur: 29.08.2008 Citim (culi_ch @ 22.05.2009, 02:01)
of of, po shihet se vetem ti i din punet, je tu fole vetem qka te vjen mire ti.
Kur nuk njeh ndonje person mos ja fut kot, nuk jam ardhe ne zvicer per te mira materiale, po pikerisht per kete cka eshte duke ndodhur neper universitetet tona, prandaj take it easy ok, mos kce pi ne korner

-Ok mirė,vozite ti bmw cabrio,ne i rregullojme ceshtjet tona flm,per sygjerimin do ta kem parasysh .


----------------------------------------
***Kur Shqiponja Ėshtė Nė Qetėsi,Papagallat Fillojnė Tė Flasin ***
PM
Top
blodyalboz
Postuar nė: 22.05.2009, 01:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6284
Antari Nr: 18034
Bashkangjitur: 20.10.2008flitet se ky shkurtim buxheti eshte bere per shkak te krizes ekonomike. pse kete krize nuk e ka permendur asnjehere gruevski dhe pse shkurtohet buxheti ne vend qe te ndalohet ndertimi i kishave dhe "rikthimi" i "heronjeve" maqedonas perpara nderteses se qeverise, projekte qe kushtojne me dhjetera miliona euro?
PM
Top
Ulqinaku
Postuar nė: 22.05.2009, 01:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6691
Antari Nr: 5455
Bashkangjitur: 26.01.2007A u sos protesta mooo....?


A ja vlen te diskutohet ende ky muhabet....?


Me i pat celsat une,,,
moti ja kisha pallau drinin....


----------------------------------------
Edhe nese jam vegjetarian nuk dmth se ha barr....!
PM
Top
Shqipe1
Postuar nė: 22.05.2009, 01:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9463
Antari Nr: 6919
Bashkangjitur: 14.04.2007 Citim (Ulqinaku @ 22.05.2009, 02:17)
moti ja kisha pallau drinin....

Mos u ban pis smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif skije faj ora 3 ooo smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Don't dream your life, live your dream...
PMUsers Website
Top
alien^oo7
Postuar nė: 22.05.2009, 01:33
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 360
Antari Nr: 20194
Bashkangjitur: 29.01.2009Shqiptari i veret i cili i di vlerat kombetare shqipetare ne kete rast nuk do ta kishte kundershtu kete protest por vetem do thoshte ju prift e mbara o bijt dhe bija te shqiptaris..........
Andaj une ju pergezoj shum dhe ju lumshin kembete te gjithve aytre qe e perkrahen kete protest......


----------------------------------------
[SIZE=7][COLOR=red][B]Nuk paska qen e shkruar qe te me ngroh pran hija jote, gjithmon me ke munguar por me shum me mungon sonte.[/B][/COLOR][/SIZE]
PM
Top

Topic Options Faqe: (3) 1 [2] 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio