Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (3) 1 2 [3]   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Protesta e studentėve tė USHT-sė 21 MAJ
tuti-no
Postuar nė: 22.05.2009, 08:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 347
Antari Nr: 19004
Bashkangjitur: 15.12.2008 Citim (phoenix @ 22.05.2009, 01:57)
-Sedish be shok punen,me rendsi per ty eshte Zvicra a ka tmira matriale..lere UT aman .

ne sdinkim e ti po din, ti je me analfabet qe mbron te padrejten dhe shkel te drejten, a e dish t'i se kush i ka detyru udheheqesin e USHt te jen provimet dhe gjitha ata tjerat pagesa aq shtrejt???

I ka bere vota yte e gabuar dhe e shqipatreve tjere. Sot e kemi BDI tend ne pushtet a me jep ti mua nje pergjigje kerkoj per 1 vjet nje rezulltat pozitiv te saj. APo a don une tet rradhis 100 rezulltate negative me argumente. Rezulltate me negative se para vitit 1990 ka sjell per shqipataret..
TI nese do ishe i drejt dhe e don mbrojtejn e USHT do dilshe dhe do ta perkrahje UHST e jo te heshtish per nje diskriminim te hapet. TURP TET VIJE


----------------------------------------
ESHTE KOHA PER NDRYSHIME
PM
Top
gerti
Postuar nė: 22.05.2009, 08:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 58
Antari Nr: 9510
Bashkangjitur: 14.09.2007Andi edhe une pajtohem me ju, se nuk jane ne rregull ato cmime qe funksionojne ne UT. por mos harojme se ato cmime qe ju i permendi shume here nuk u bene nga askush tjeter por nga vet ai qe eshte ne kete proteste. E ku ishin ateher studentet i nderuar qe te dilnin ne protesta??????? ku ishin studentet ateher kur u rahen studentet ????? pse ateher nuk dolen ne mbrojtje te kolegeve te tyre???? Unioni i stedenteve ket detyre e ka. Dhe pastaj thoni nuk ka prapavije politike!!!!!!!!!!. Zotri Sadi Bexheti dhe askush tjeter riti pagesen per provime-semestra e vjodhi sa deshti. Me pare provimet ishin 100 den dhe hic me shume. Te nderuar jo se nuk e perkrah protesten , por asesi ne keto rrethana ne duhet te mesohemi nje here ta dallojme te bardhen nga e zeza.
PM
Top
LIMMI
Postuar nė: 22.05.2009, 23:29
Quote Post


Ujku ne mesin tuaj!!
*****

Posti: Antarė
Postime: 7174
Antari Nr: 6797
Bashkangjitur: 07.04.2007 Citim (andy @ 22.05.2009, 00:55)
LIMMI, desha te di prej jush se si mendoni ju ti mbroni vlerat e USHT-se dhe si mendoni ju se duhet te mbrohet USHT-ja.

A ju duket normale qe te shkrutohet buxheti i USHT-se, nje universitet me 12 mij student.
Mir eshte provimet te paguhen nga 400 den.
Mir eshte qe nje semester nje semester nga 100 euro te paguhet 300.
Mir eshte qe per te diplomu nje studente duhet te paguaj 500 euro.

Me te mira.

Pershendetje andy mik po te pergjigjna per mos met mbet borxh ty se te akm edhe mik.


Pergjigjja ime ne keta rreshtat e pare qe me ke pyetur eshte ne forme te pyetjes per ty,per cilet vlera mendon kur flet per USHTN??


Mua personalisht me duket jo normale shkurtimi i buxhetit keshtu si ceshtje qe eshte ngrit tani kohen e fundit,ama me duket shume normale si buxhet i shkurttuar apo jo i shkurtuar se sidoqetejet un as nuk edi ku shkon ai buxhet dhe nuk akm asnji perfitim nga ai buxhet qoft i shkurtuar apo 9 fish i zmadhuar.
Edhe provimeve ua rriten pagesen nga 100dn ne 200dn pa qen buxheti i shkurtuar.
Un kam paguar ka 300euro per semester qe nga 2005 jo vetem ne 2009 kur thuhet se buxheti eshte shkurtuar.

Prandaj per ket shkurtim te buxhetit dhe per ato protestat partiake un as qe e CAJJ AIRBEGUN .
Diten kur USHTja neper cdo fakultet (drejtim) i liron nga 20 student mos me shume nga pagesa e semestrit ,dhe i ben paraqitjen e provimeve maximumi 50dn at'her un dhe shOkt e mi interesohemi per buxhetin e USHTse.
Mirpo qe nga 2005 e gjer tani un nuk edi ku shkon ki buxhet dhe per qka perdoret,por nji gje edi qe un nga 2005 paguaj semestrin 300euro dhe provimet nga 100dn ne 200dn,edhe nuk jam i interesuar per ket punen e buxhetit.

rrespekt ............


----------------------------------------
Kujdes mos i bėni padrejtėsi vetes, se edhe ashtu tė tjerėt do tė jenė tė padrejt me ju.
PMEmail Poster
Top
phoenix
Postuar nė: 23.05.2009, 00:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2209
Antari Nr: 16992
Bashkangjitur: 29.08.2008 Citim (tuti-no @ 22.05.2009, 09:25)
ne sdinkim e ti po din, ti je me analfabet qe mbron te padrejten dhe shkel te drejten, a e dish t'i se kush i ka detyru udheheqesin e USHt te jen provimet dhe gjitha ata tjerat pagesa aq shtrejt???

I ka bere vota yte e gabuar dhe e shqipatreve tjere. Sot e kemi BDI tend ne pushtet a me jep ti mua nje pergjigje kerkoj per 1 vjet nje rezulltat pozitiv te saj. APo a don une tet rradhis 100 rezulltate negative me argumente. Rezulltate me negative se para vitit 1990 ka sjell per shqipataret..
TI nese do ishe i drejt dhe e don mbrojtejn e USHT do dilshe dhe do ta perkrahje UHST e jo te heshtish per nje diskriminim te hapet. TURP TET VIJE

Aii Qengji ri tash sa hyre ne forum nejse:

-Ja ni fakt suksesi me hyrjen e bluve ne qeveri me i rendesishme dhe ai qe ju e demantonit 18 muaj (qeverisje,ne preher te Gruevskit pa verdiktin e shqiptarve)

1)Pranimi i Kosoves si shtet Sovran dhe i pamvarur nga Rm-ja .

2)Me cfar te drejte morale kerkon te dal ne protesta,kur kane prapavi politike,dhe i udheheq nje qe udhehiqet,me vete faktin se u be shkelje flagrante e USHT te meret universiteti me KALLASHNIKOVA kjo nuk edi ne kohen e kujt ndodhi.

3)Asnjehere o militant i rreshtuar ne ne karvanin qe te shpie ne tunel,ske fituar ne zgjedhje 18 vite kariere politike .

4)Po te percahet partia,dhe ka ngordhur po mbijeton me infuzionin e fundit.

5)Nuk edi kujt i shet mend,haj shochi rritu .


----------------------------------------
***Kur Shqiponja Ėshtė Nė Qetėsi,Papagallat Fillojnė Tė Flasin ***
PM
Top
valdett
Postuar nė: 23.05.2009, 00:53
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 76
Antari Nr: 16568
Bashkangjitur: 27.07.2008Dul ne pah puna e rektorit te nderua.......

RESPEKTE
PM
Top
toni88
Postuar nė: 23.05.2009, 02:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 379
Antari Nr: 9646
Bashkangjitur: 19.09.2007Kam marr pjese ne protesta edhe un isha aty redni i pare !?!? Mirepo mbeta i zhgenjyer nga kjo proteste pershkak se kjo nuk ishte protest studentore por ishte protest politike e organizuar nga subjekt politik-PDSH?Perderisa te gjith politikanet thrrisnin se nuk duhet t perzihemi ne tek studentet dhe tu japim mbeshtetje atyre z.Menduh Thaqi doli dhe me thirrje publike thoshte te mbeshteten keta protesta edhe nga qytetaret?!Nuk ka nevoj te nderhyj poltika ne protesta studentore?Sepse kryetari yne i nderuar Gadafi eshte nje person i cili nuk i bie aspak t jet nje kryetar i ketij uniooni sepse aj eshte vetem nje piun i Sadi Bexhetit i cili nuk dinte te lexoj nje leter e lere me te flas pa leter ( te cilen duhej ta bente).Doli para gjith studentve dhe me shum se gjysmen i la te zhgenjyer kur tha ''Ne studentet e USHT ndjehemi te diskriminuar per shkak te disperzimit te fakulteteve ne qyetete tjera"Nese ndjehesh Gadaf ti dhe partia jote nuk ndjehen ashtu studentet e tjere, sepse ata perkundrazi mbeshtesin kete gje !?
PM
Top
alboholic
Postuar nė: 23.05.2009, 20:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2435
Antari Nr: 17460
Bashkangjitur: 20.09.2008U be si u be motivi i protestes ishte qe te ruhet univerziteti i tetoves mos behet diskriminim i shqiptarve po siq thot toni88 gadafi e teproi pak si kur tha: Ne studentet e USHT ndjehemi te diskriminuar per shkak te disperzimit te fakulteteve ne qyetete tjera<,me vjen keq qe do te thom po nuk me duket njeri i beses ai < kur e pyetem te henen {18.05.09 ora 1.30 u mbajt mbledhje ku kishte perfaqesues nga te gjitha fakulltetet gati dhe natyrisht gjith drejtimi i mjeksis se pergjithshme .}kur e pyetem per strategjin dhe a ka mbeshtetje kjo protest qe duhej te organizohej per ta mbroj fakulltetin ai u pergjigj sinqerisht>. nuk kemi kerkuar perkrahje nga asnje parti politike e as nuk kemi apeluar se nuk duam ta politizojm ket ceshtje >> me erdh keq se bash ne ato momente e kisha kohen perpara ku ne faqe 3 shkruante se pdsh e perkrah protesten hmmm --a nuk esht kjo fakt i mjaftueshem se kryetarin e studenteve e kemi genjeshtar te paskruptullt i cili udhehiqet nga partija opozitare e thot jo nuk kemi perkrahje


----------------------------------------
Alboholic 4 ever
41° 10′ 39″ N, 20° 40′ 44″ E
PMMSN
Top
seuda
  Postuar nė: 25.05.2009, 23:22
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 1
Antari Nr: 22358
Bashkangjitur: 25.05.2009marre le te vjene gjith stafit qe e drejton duke fillu prej tek ish-rektori i nderuari sadi bexheti (si njeriu me i krruptuar ne tetov) deri tek unioni i studenteve i cili nuk funksionon vec nese ju duhen pare rektoratit ata dalin kinse po na i mbrojn interesat, sa e sa here kemi pas nevoj ne studentat nevoj per qat union studentor ai kurr nuk na ka ndihmu normal se ata nuk bejne pjese me studentet ata rrin gjith diten ne at kotecin e vet hde as qe i marrin parasysh kerkesat tona, une nuk e di si nje student e lejon veten me u manipulu prej politikes une per vet asnjeher nuk do te kisha dal e as qe kam dal bile, se ajo protest nuk ka qene per provime por per interesat e tyne personale prej studentave deshirojne te blejn villa e kerre e hotele, tash ua kan shtu buxhetin tash cka do te bejne per cka dote protestojn po me interesone smil3dbd4e7853679.gif smil3dbd4e7853679.gif


ju pershendes, selam
PM
Top
aktivisti
Postuar nė: 25.05.2009, 23:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 290
Antari Nr: 21878
Bashkangjitur: 24.03.2009 Citim (Lexo @ 21.05.2009, 23:20)
Fotografi e jashtme

Fotografi e jashtme

Fotografi e jashtme

ej ama reklam te mire i keni bo CUFIt diktohet se te PDSH-se jeni
PM
Top
gungre
Postuar nė: 04.06.2009, 15:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 50
Antari Nr: 22461
Bashkangjitur: 04.06.2009dikujt mund ti vjen gjyna e dikujt mund ti vije mire per prtotestat po ate ce kerkoj Usht e ariti mirpo ata te cilet nuk perkrahen ket protest ishin vet te politizuar po ma e keqja cka eshte veten e krahasojshin me neve veten e vishin poziten tone sa gjinafa ncncnc nejse ska nevoj te flasim ne fotot e tregojn te verteten bravos uraaaaaaa
PM
Top

Topic Options Faqe: (3) 1 2 [3]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio