Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Informatė pėr shtyp
r.mislimi
Postuar nė: 06.06.2006, 16:32
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004Informatė pėr shtyp
Ftesė pėr ceremoninė inovative dhe konferencėn pėr shtyp nė Universitetin e EJL-sė
tė mėrkurėn, mė 7 qershor 2006 nė ora 9:30

nė kampusin e Universitetit tė Europės Juglindore
‘Ilindenska’ p.n.
1200 Tetovė
Tė mėrkurėn, mė 7 qershor, Pierre Mirel, Drejtori i Drejtorisė gjenerale pėr zgjerim nė Komisionin Europian, do tė marrė pjesė nė lanēimin e punėve ndėrtimore nė dy blloqet e reja tė kampusit tė Universitetit tė Europės Juglindore nė Tetovė – projekt i financuar nga Unioni Europian dhe i menaxhuar nga Agjencia Europiane pėr Rindėrtim. Pas ceremonisė avangarde, z. Mirel do tė mbajė konferencė pėr shtyp nė bibliotekėn e Universitetit tė EJL.
Ceremonia moderne do tė mbahet nė kampusin e UEJL-sė nė ora 9:30, dhe mė vonė do tė pasojė konferenca pėr shtyp nė ora 10:30.
Gjatė vizitės sė tij, z. Mirel, sė bashku me Ambasadoren e Francės, Véronique Bujon-Barré, do t’u drejtohen studentėve dhe zyrtarisht do tė dorėzojnė donacionin e gjashtė librave francezė mbi ēėshtjet e UE-sė, tė cilat janė pėrkthyer nė gjuhėn maqedone dhe shqipe. Financimi i kėtij projekti u mundėsua nga UE-ja, nė bashkėpunim me qeverinė e Francės.
Pėr gazetarėt: Tė gjitha evenimentet janė tė hapura pėr mediat. Pėr gazetarėt qė udhėtojnė nga Shkupi do tė mundėsohet transporti me minibus. Autobusat do tė nisen nga zyrat e Agjencisė Europiane pėr Rindėrtim nė Shkup, nė ora 8:30. Nėse dėshironi transport, ju lutemi konfirmoni deri nė ditėn e martė – 6 qershor, nė ora 16:00 nė: gonca.stojanovska@ear.eu.int; Tel: 02/ 3286 – 779.


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio