Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Studentet Shqiptare Ne Shba, Studentet Shqiptare ne USA.
MULI
Postuar nė: 21.02.2006, 00:52
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 5
Antari Nr: 287
Bashkangjitur: 08.05.2005Dear Albanian Students in USA,

This is the place to be if you are currently studying in USA. Please inform us where are u originally from, how old are you, your education info, and what/where are you currently studying!?

Sincerely,

MULI.

P.S.

Please inform your Albanian friends/students in USA about us.
PM
Top
Llokumi_NY
Postuar nė: 30.03.2006, 02:23
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 6
Antari Nr: 590
Bashkangjitur: 30.03.2006Hi ALL

Po filloj i pari pra ;)

Studjone per MASTER ne shkencat politike USA_NY.

Fusha e specializimit :International relations ( Marredhenjet nderkombetare)

Kaq sa per hyrje :)


----------------------------------------
Learn Albanian Online: www.learnalbanianlanguage.com
PMUsers Website
Top
med_studente
  Postuar nė: 30.06.2006, 23:21
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 3
Antari Nr: 1490
Bashkangjitur: 30.06.2006hello everybody!

un jam studente e medicines, studioj ne NC, USA.

i uroj suksese te gjith studentat smil3dbd4d4e4c4f2.gif

ju pershendes, RITA
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 01.07.2006, 10:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006dhe une jam nga tetova tash sa kam perfundu studimet dhe jetoj ne tetove e jo jasht dhe ju urroj suksese juve qe jeni jasht por duhet te dini se ate dijeni eshte mir qe ktu ta zbatojm e jo atje....e dim se politikanet tane cdo her ju duan vetem per para por dije qe populli ju don qe te ktheheni ketu dhe dijeni qe po te ktheheni do te behet mir sepse te gjith do te angazhohemi ne qe jemi ktu e ju q jeni atje dhe do bejem dicka te mir per atdheun tone te ndare...

suksese te gjithve


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
ShqiptarPerJete
Postuar nė: 22.08.2006, 14:37
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 19
Antari Nr: 2194
Bashkangjitur: 16.08.2006Une a kam mbaru fakultetin tash 3 muj. E kam kru shkolin per Marketing ne Manhattan College. Tani jam ne pun ne 34th street. Jam Business associate per te ndhimur avokatet.

Me origin jam nga Malsia rreth Tuzit, por kam lindur ne SHBA. Jam ne Ulqin per pushim te verres.
PM
Top
blerim-blero
Postuar nė: 22.08.2006, 16:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 296
Antari Nr: 1768
Bashkangjitur: 18.07.2006Pershendetje studente te cilet studioni si ne SHBA ashtu edhe ne vendet tjera.
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top
Terroristi
Postuar nė: 22.08.2006, 21:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 189
Antari Nr: 1858
Bashkangjitur: 25.07.200610x MULI next time you can write in Albanian language.

SHIK.


----------------------------------------
LeGjIoNaRėT
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top
MULI
Postuar nė: 24.08.2006, 07:39
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 5
Antari Nr: 287
Bashkangjitur: 08.05.2005Hey there Terroristi,

This Section was made for those students who study & live in USA, who happens to understand English. Therefore, dont get me wrong, we have the exact same Section for Domestic Students as well.

Kindly...
PM
Top
chicago-st
Postuar nė: 10.09.2007, 21:45
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 3
Antari Nr: 9441
Bashkangjitur: 10.09.2007hello sudent!

une jam nga kercova student ne Chicago, 24 vjec

double major in political science dhe justice studies

anything else, just ask smil3dbd4d6422f04.gif
PMUsers Website
Top
LirimShabani
Postuar nė: 10.09.2007, 23:39
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006MULI

I am sure all students undersand you well why you are writing english here but maybe it would be better for you to talk in shqiptarisht language (gegenisht or toskerisht is not important) hahah....anyway it is to be appreciated because you think about homeland....and I hope that this webiste will be useful for you not to feel homesick...

Best regards for Diaspora in USA....


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
sakura
Postuar nė: 17.01.2009, 22:01
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 13
Antari Nr: 19776
Bashkangjitur: 17.01.2009Hello gjithe :)
the last reply seems to be over 2 years old, but anyway, this will be my first post in 2009 :D
I study IT at university in Finland and right now I'm doing my final thesis...

Best regards to everyone ^_^
PM
Top
dasaaa
Postuar nė: 17.01.2009, 22:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 18007
Antari Nr: 16746
Bashkangjitur: 09.08.2008auauauauau


----------------------------------------
Kurrė mos e ngatėrro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti ėshtė i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumė edhe prej teje!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IM
Top
sakura
Postuar nė: 18.01.2009, 17:38
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 13
Antari Nr: 19776
Bashkangjitur: 17.01.2009 Citim (dasaaa @ 18.01.2009, 00:12)
auauauauau

dasa whats with "auauaua" is there something funny? please tell me too so I can laugh like you, or maybe u wanted to tell us what ur studying?
PM
Top
Kacurelja
Postuar nė: 18.01.2009, 18:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2347
Antari Nr: 19113
Bashkangjitur: 23.12.2008Ju deshiroj suksese te gjithe studenteve......


----------------------------------------
Me jep nje laps dhe leter, pak drite ne dhomen time, e me ler te kenaqem me shkronjat...!
PM
Top
Alina
Postuar nė: 18.04.2009, 18:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 954
Antari Nr: 9760
Bashkangjitur: 24.09.2007 Citim (sakura @ 18.01.2009, 18:38)
dasa whats with "auauaua" is there something funny? please tell me too so I can laugh like you, or maybe u wanted to tell us what ur studying?

ho dede se ta paska prish telin...please don't flatter yourself.


Studenve shqiptar qe studjojn ne Amerik ju uroj shum sukses intelekti i perpunuar si jasht si mbrenda duhet te na sherbej jashtzakonisht shum per popullin ton, qofte kjo me implementimin e ideve te konsoliduara me sukses, qofte me ane te mendimeve revolucionare. Vet eksperienca e nje rryme tjeter mendimesh dhe realitetesh ndihmon vendin ton ne shqrytimin dhe marrjen e vendimve me te dobishme..
----------------------------------------
Educate a woman, and you educate the family. Educate a girl, and you educate the future
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio