Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (3) [1] 2 3   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Pse PDSH-ja e ka partizuar UEJL-ne
Njomza_22
Postuar nė: 09.06.2006, 14:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 200
Antari Nr: 529
Bashkangjitur: 19.02.2006Derisa sa flitet per USHT-en doja te dija edhe pse jan diskutuar shume here keto probleme megjithat deshiroj te rihap kete teme nese administratoret me lejojn

pse PDSH-ja e ka partizuar UEJL-ne dhe deri sa do jene keto gjera ne Universitete?
PM
Top
shkup_kercovari
Postuar nė: 09.06.2006, 18:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 133
Antari Nr: 577
Bashkangjitur: 19.03.2006Ne anen tjeter Ne Universitetinm e Evropes Juglindore tandemi Alajdin Abazi dhe Abdylmenaf Bexheti (ne kohen e ngjarjeve te Gostivarut ishte minister ne qeverine e Cervenkvskit) po vazhdojne te pranojne kuadro profesionalisht te papergatitura . Per Alajdoin Abazin dihet se i ka puensuar te gjithe familjaret e vete ndersa nuk i iken pas as Bexheti i cili me egoizmin e tij PPD-ian po zgjedh kuadro qe jane servil te tij. Ndersa nje pjese e profesoreve aktual po i thejne te gjitha normat duke i puensuar femijet e tyre pa kurrfare kriteresh.

Keto zhvillime jane shume brengosese sepse e demtojne rende procesin edukativo arsimor. Kush do te jep neser pergjegjesi se nga studentet qe studiojne atje do te dalin kuadro te dobeta.

Si ta ndalojme kete proces shume degradues per arsimin shqip.
Po e hap kete teme sepse me zemer te plasur po shoh kuadro qe rrijne rrugeve apo injorohen nemenyra te ndryshme
Kam nje propozim:
Uejl-konvenon per kazerm ushtarake-hagaa
Njomza-me vjen mire qe ke hap kete Teme
Uroj gjith apsollventave-te kalojne sa me mire ne ceremonin e apsollventijades
me respekt te vecant
Shkup_kercovari
PMUsers Website
Top
Lediani
Postuar nė: 10.06.2006, 08:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 165
Antari Nr: 592
Bashkangjitur: 31.03.2006Brenda ne UEJL jane formuar klane profesoresh
PM
Top
shkup_kercovari
Postuar nė: 11.06.2006, 13:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 133
Antari Nr: 577
Bashkangjitur: 19.03.2006Lediani
eshte e veretet se jan krijuar klane profesoresh si ne fakulltetin juridik-po me se shume kjo verehet ne fakulltetin bISNESIT-nga njera ane kemi Rufi Osmani dhe Abdul menaf Bexheti me grupen e tij?

Njomza masi e hapi kete tem-na trego naj imformat per fakulltetin ku studuijon

Apsoollventat suksese ne provimet
tung
PMUsers Website
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 12.06.2006, 08:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006Sa e di ue Teuta Arifi nuk asht e PDSH...dhe ajo asht ne shtul por ka dhe te tjere qe sjan ne pdsh dhe jan ne shtul


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
Lediani
Postuar nė: 13.06.2006, 14:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 165
Antari Nr: 592
Bashkangjitur: 31.03.2006sepse eshe me e forta, dhe nuk ka forc tjeter qe ta ndaloj PDSH-ne ndermarrjen e aktiviteteve...
kjo ndodh ngaqe nuk ka shtet ne RM.

Ju Faleminderit
PM
Top
shkup_kercovari
Postuar nė: 13.06.2006, 15:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 133
Antari Nr: 577
Bashkangjitur: 19.03.2006sikur kjo tema-nuk i pelqen dikujt
PMUsers Website
Top
delicious_as_me
Postuar nė: 14.06.2006, 11:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 132
Antari Nr: 1111
Bashkangjitur: 04.05.2006Si eshte e mundur qe nga nje shteg te hudhemi ne shtegun tjeter ,cdohere kerkojme teme bisede vetem per te humbur kohe.ncnncnnc

UEJL nuk eshte e asnje partie,pse bre student nuk kuptoni,lereni qe univerziteti te jete fole e studenteve jo e thashethemeve. Ne UEJL ka njerez te kualifikuar per punen qe e bejne pavaresisht se i perkasin njeres ose partis tjeter.Qetesoheni veten. ketu nuk ka vend per fjale.........UEJL eshte "universitet nderkombetar " !!!!Show some respect


----------------------------------------
???
PMYahoo
Top
microb
Postuar nė: 14.06.2006, 13:41
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 17
Antari Nr: 1235
Bashkangjitur: 10.06.2006heheh dikujt kjo teme me te vertet nuk i pelqen e bre njerz mos u merni me gjera te kota fc partive po shiko ben diqka per vete se qajo te jet ngat :))


RESPEKT
PM
Top
Lediani
Postuar nė: 14.06.2006, 23:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 165
Antari Nr: 592
Bashkangjitur: 31.03.2006me te veretete,ashtu eshte
PM
Top
NoName
Postuar nė: 15.06.2006, 21:15
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 3
Antari Nr: 1247
Bashkangjitur: 15.06.2006 Citim (Njomza_22 @ 09.06.2006, 14:12)
Derisa sa flitet per USHT-en doja te dija edhe pse jan diskutuar shume here keto probleme megjithat deshiroj te rihap kete teme nese administratoret me lejojn

pse PDSH-ja e ka partizuar UEJL-ne dhe deri sa do jene keto gjera ne Universitete?

Pershendetje se pari jam nje anetar i ri...me respekt per at njeri qe e ka bere ket pyetje...me nje mendim shum te fort.
Ka te drejt qe PDSH-ja e udheheq ket univirsitet sepse jan krijuar dy ryma te medhaja edhe at ne njeren an ryma e PDSH-es dhe ne tjetren ane ryma e BDI-s kjo do te thote se studentet e mjeruar i kan ndare ne grupe.Para ca kohe u ben votimet per Kryetar te Union kur ai esht adhurues i PDSH-es.Ne fakt ne ket univirsitet jan bere vjedhje te medha ne vota kam edhe fakte kur nje absolvent e ka thene ne diten kur esht festuar po e citoj ate fjalen e atij
,,Kemi fituar me nje diferenc te madhe prej 1500votave,kjo do te thot se kemi bere ca falsifikime,, kjo fjal ka dale nga nje student i cili para ca diteve po pinte kafe me nje deputet te PDSH-es i cili kishte ardhur ne UJL e ai esht Ruzhdi Matoshi.

Me respekt......
PM
Top
Lediani
Postuar nė: 16.06.2006, 15:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 165
Antari Nr: 592
Bashkangjitur: 31.03.2006Pajtohem me mendimin e Lioneles..sepse deri diku ka te drejte
PM
Top
shkup_kercovari
Postuar nė: 17.06.2006, 09:33
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 133
Antari Nr: 577
Bashkangjitur: 19.03.2006No Name
padiskutim qe duhet te pajtohem me mendimin tende,pasi qe je antarsuar pak me vone ne kete forum,ne per US ne Uejl kemi diskutuar ketu njaft
Nuk eshte TABU- qe Us ne UEJL i takon PDSH
Eshte e vertet edhe per ate kolegun time-Bajramin qe ka thene se fitoi PDSH-ai eshte njere nder antaret me te flakt i PDSH-"vatreni"
PMUsers Website
Top
Lediani
Postuar nė: 19.06.2006, 07:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 165
Antari Nr: 592
Bashkangjitur: 31.03.2006No Name!
Nuk ke pse bene krahasime ne kete teme,ajo qe ndodhi ndodhi,dhe ti e paske pare qarte se eshte manipuluar,por kete teme e kemi diskutuar shum me heret,dhe po me vje keq per ty qe je antar i ri....

Pyetjes pse PDSH-ja e ka partizuar UEJL-ne,Dihet se ne tetove me se shumti...ndikimi politik ka nje entuziazem arrogant,dhe mbreslenes..ne zemrat e shqiptareve,ku pas nje lufte sportive ne tetove hapen 100 parti,per popullin shqiptar,ku shum mire mund te ishte 1,per te gjithe,dhe te gjith per nje.
PDSH-ja dihet se eshte nje faktor kyc ne zonat e shqiptareve,gjithashtu si BDI-ja...ku dy partite me te medha ne RM sfidojne shqiptaret me mashtrime te shumelljshme.
Partizimi i UEJL-se nga PDSH-ja ndosh nga fakti se UT-ja eshte BDI, dhe kjo eshte nje bumerang i PDSH-se ne UEJL,
Per deri sa do te jene keto probleme ne politik,nuk do te pushojne as grintat me shqiptaret ndermjet veti.
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 19.06.2006, 21:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006Me sa di une ne UEJL ka mesmidhenes qe ju takojn te gjitha partive bile disa jan edhe ne listat per kadidat....


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top

Topic Options Faqe: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio