Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Sulaj fiton ēmim nderi nė festivalin e 11 Botėror
Shqipe1
Postuar nė: 03.06.2009, 10:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9463
Antari Nr: 6919
Bashkangjitur: 14.04.2007Sulaj fiton ēmim nderi nė festivalin e 11 Botėror tė Karikaturės

Karikatursiti shqiptar me banim nė Itali, Agim Sulaj, ėshtė vlerėsuar me njė tjetėr ēmim tė rėndėsishėm pėr karrierėn e tij, ēmimin e nderit nė Festivalin e 11-tė Botėror tė Karikaturės i cili mbahet nė qytetin Porto tė Portugalisė.

Kėtė vit, organizatorėt kanė zgjedhur qė tema e cila do tė pėrfaqėsojė festivalin tė jetė "Kohė krize".

Nė 2000 vepra tė paraqitura, nga 500 karikaturistė pjesėmarrės nga 70 vende tė botės, vepra e artistit shqiptar Agim Sulaj ėshtė vlerėsuar me ēmimin e nderit. Me titull "Tė varfrit dhe tė pasurit", vepra paraqet nė mėnyrė figurative zhelanet e kohėve moderne tė cilėt u vėnė flakėn, pasunarėve bashkėkohorė. E realizuar nė bardhė e zi, vepra ėshtė e drejtpėrdrejtė dhe e pėrcjell qartė mesazhin e saj.

Agim Sulaj ėshtė ftuar zyrtarisht nga drejtori i pėrgjithshėm i "Porto Cartoon", LuƬs Humberto Marcos, tė jetė pjesė e ceremonisė sė ndarjes sė ēmimeve, nė Festivalin e Humorit dhe Karikaturės nė Portugali.


----------------------------------------
Don't dream your life, live your dream...
PMUsers Website
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio