Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Kupa e Botės nė Foto
r.mislimi
Postuar nė: 10.06.2006, 15:33
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004Uruguaj 1930FIFA vendosi nė 1929 tė zhvillojė kampionatin inagurues nė Uruguaj, pasi vendi mbante trofetė e kampionėve olimpikė nė vitet 1924 dhe 1928. Kjo pėrkoi edhe me 100-vjetorin e kushtetutės sė vendit.

13 vende morėn pjesė, dhe megjithėse disa vende europiane mohuan ftesėn pėr pjesėmarrje, ishte pikėrisht njė francez, Lucien Laurent, i cili shėnoi golin e parė tė Kampionatit Botėror, nė ndeshjen me Meksikėn qė pėrfundoi me rezultatin 4 -1.


Gjysėmfinalet:
Argjentinė 6 SHBA 1
Uruguaj 6 Jugosllavi 1

Finalja:
Uruguaj 4 Argjentinė 2

KAMPION: URUGUAJ

Skuadra uruguajane

Fotografi e bashkangjitur (Kliko mbi foton qė tė hapet nė madhėsin normale)
Fotografitė e bashkangjitura


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
r.mislimi
Postuar nė: 10.06.2006, 15:34
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004Itali 1934


Benito Mussolini e konsideroi Kupėn e Botės si nje mundėsi pėr tė promovuar fashizmin. Italia triumfoi nė njė ndeshje dramatike ndaj Ēekosllovakisė, duke fituar 2-1 pas njė kohe shtesė. Ky ishte Botėrori i parė me raunde kualifikuese.

Ēerekfinalet
Austri 2 Hungari 1
Itali 1 Spanjė 1

Kthimi
Itali 1 Spanje 0
Gjermani 2 Suedi 1
Ēekosllovaki 3 Zvicėr 2

Gjysėmfinalet
Itali 1 Austri 0
Ēekosllovaki 3 Gjermani 1

Finalja
Itali 2 Ēekosllovaki 1

KAMPION: ITALIA


Skuadra fituese Italia


Fotografi e bashkangjitur (Kliko mbi foton qė tė hapet nė madhėsin normale)
Fotografitė e bashkangjitura


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
r.mislimi
Postuar nė: 10.06.2006, 15:35
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004Francė 1938

Kampionati i parė nė tė cilin vendi mikpritės dhe kampionėt nė fuqi u kualifikuan automatikisht. Italia fitoi pėr herė tė dytė, megjithėse ekipi premtues i Brazilit humbi sepse nuk aktivizoi sulmuesin Leonidas pėr gjysėmfinalet.

Menaxheri italian Ottorino Barassi mbajti kupėn e Botėrorit tė fshehur nė njė kuti kėpucėsh nėn krevat, gjatė luftės sė dytė botėrore, duke e ruajtur atė tė padėmtuar.


Ēerekfinalet
Suedi 8 Kubė 0
Brazil 2 Ēekosllovaki 1
Hungari 2 Zvicėr 0
Itali 3 Francė 1

Gjysėmfinalet
Itali 2 Brazil 1
Hungari 5 Suedi 1

Finalja
Itali 4 Hungari 2

KAMPION: ITALIA

Giusseppe Meazza pershendet Gyorgi Sarosi para finales

Fotografi e bashkangjitur (Kliko mbi foton qė tė hapet nė madhėsin normale)
Fotografitė e bashkangjitura


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
r.mislimi
Postuar nė: 10.06.2006, 15:36
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004Brazil 1950


Skuadrat mė tė mira luajtėn nė kėtė kampionat. 16 Korriku i vitit 1950 ėshtė njė datė e gdhendur nė kujtimet e Uruguajanėve.

Nė lojėn e fundit, Brazilit i duhej vetėm njė barazim pėr tė fituar trofeun nė tokėn e vet, por Uruguajanėt vėrshuan me furi, duke dalė nga njė rezultat 1 me 0 dhe shėnuar 2 herė nė pjesėn e dytė tė ndeshjes.


Raundi final
Brazil 7 Suedi 1
Uruguaj 2 Spanjė 2
Brazil 6 Spanjė 1
Uruguaj 3 Suedi 2
Suedi 3 Spanjė 1
Uruguaj 2 Brazil 1

KAMPION: URUGUAJ


Skuadra uruguajane

Fotografi e bashkangjitur (Kliko mbi foton qė tė hapet nė madhėsin normale)
Fotografitė e bashkangjitura


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
r.mislimi
Postuar nė: 10.06.2006, 15:37
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004Zvicėr 1954


Nė Kupėn e parė Botėrore me bluza me numra, Hungaria ishte nė mes tė favoriteve. Nė skuadrėn e tyre hungarezėt kishin tė madhin Ferenc Puskas. Ata nuk u mundėn pėr 28 lojėra dhe ishin medalistėt e artė tė Lojėrave Olimpike.

Nė gjysėmfinale, ata u ndeshėn me kampionėt nė fuqi Uruguajn, duke fituar 4-2 pas kohės shtesė. Por ranė poshtė me Gjermaninė Perėndimore, duke u mundur me rezultatin 3-2.


Gjysėmfinalet
Gjermani Perėndimore 6 Austri 1
Hungari 4 Uruguaj 2

Finalja
Gjermani Perėndimore 3 Hungari 2

KAMPION: GJERMANIA PERĖNDIMORE


Pamje nga ndeshja finale

Fotografi e bashkangjitur (Kliko mbi foton qė tė hapet nė madhėsin normale)
Fotografitė e bashkangjitura


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
r.mislimi
Postuar nė: 10.06.2006, 15:37
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004Suedi 1958
Kampionati i parė pa trofeun origjinal Jules Rimet, i cili humbi 2 vjet mė herėt. Ai shėnoi edhe debutimin e njė 17 vjecari nga Brazili, njėfarė Edson Arantes do Nascimentos. 4 lojėra dhe 6 gola mė vonė, djaloshi i ri, i njohur me emrin Pele, u bė kampion botėror.

Kampionati u bė dėshmitar i njė tjetėr fenomeni, 13 golat e shėnuar pėr Francėn nga Juste Fontaine, njė rekord qė qėndron akoma edhe sot.


Ēerekfinalet
Brazil 1 Wales 0
Francė 4 Irlandė e Veriut 0
Suedi 2 Bashkimi Sovjetik 0
Gjermani Perėndimore 1 Jugosllavi 0

Gjysėmfinalet
Brazil 5 Francė 2
Suedi 3 Gjermania Perėndimore 1

Finalja
Brazil 5 Suedi 2

KAMPION: BRAZILI


Lojtarėt Kalle Svensson dhe Pele

Fotografi e bashkangjitur (Kliko mbi foton qė tė hapet nė madhėsin normale)
Fotografitė e bashkangjitura


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
r.mislimi
Postuar nė: 10.06.2006, 15:38
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004Kili 1962


Brazili mori titullin e dytė, megjithėse nuk pati nė skuadėr Pele-nė, si rezultat i njė dėmtimi gjatė ndeshjes sė dytė kundėr Ēekosllovakisė. Kjo nuk e shkurajoi skuadrėn, megjithėse brazilianėt nuk treguan shkėlqimin dhe suksesin qė patėn nė Suedi.

Pėr herė tė parė, njė stil mė fizik dhe agresiv nė lojė u vu re, sidomos nga ana e europianėve. Pa Pele-nė, sulmi brazilian u mbėshtet tek tribluesi Garrincha, dhe sulmuesit Vava, Amarildo dhe Zito. Vendi mikpritės Kili humbi me Brazilin nė gjysėmfinale.

Ēerekfinalet
Kili 2 Bashkimi Sovjetik 1
Brazil 3 Angli 1
Ēekosllovaki 1 Hungari 0
Jugosllavi 1 Gjermani Perėndimore 0

Gjysėmfinalet
Brazil 4 Kili 2
Ēekosllovaki 3 Jugosllavi 1

Finalja
Brazil 3 Ēekosllovaki 1

KAMPION: BRAZILI


Brazili feston nė fund tė ndeshjes

Fotografi e bashkangjitur (Kliko mbi foton qė tė hapet nė madhėsin normale)
Fotografitė e bashkangjitura


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
r.mislimi
Postuar nė: 10.06.2006, 15:40
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004Angli 1966


Anglia ėshtė djepi i futbollit, por skuadrat angleze nuk kanė patur kurrė sukses nė Kampionatin Botėror. Nė 1966-ėn, Botėrori u zhvendos nė Angli dhe anglezėt arritėn tė kapnin suksesin me tė dyja duart.

Ata siguruan fitoren e parė dhe tė fundit nė historinė e botėrorit. Geoff Hurst shėnoi 3 gola nė ndeshjen kundėr Gjermanisė Perėndimore, megjithėse debate tė shumta u ngritėn mbi golin e dytė tė Hurst, nėse ai kaloi vijėn fundore pasi u pėrplas me shtyllėn.


Ēerekfinalet
Bashkimi Sovjetik 2 Hungari 1
Gjermani Perėndimore 4 Uruguaj 0
Portugali 5 Kore e Veriut 3
Angli 1 Argjentinė 0

Gjysemfinalet
Gjermania Perėndimore 2 Bashkimi Sovjetik 1
Angli 2 Portugali 1

Finalja
Angli 4 Gjermani Perėndimore 2

KAMPION: ANGLIA

Lojtarėt anglezė festojnė

Fotografi e bashkangjitur (Kliko mbi foton qė tė hapet nė madhėsin normale)
Fotografitė e bashkangjitura


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
r.mislimi
Postuar nė: 10.06.2006, 15:40
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004Meksikė 1970
Meksikė 1970 shėnoi fundin e periudhės sė trofeut tė Jules Rimet. U vendos qė kushdo qė do tė fitonte pėr herė tė tretė, do tė mbante kupėn. Brazili dhe Italia u ndeshėn sė bashku nė finale pėr tė fituar nderin. Asgjė nuk do tė ndalonte Pele-nė dhe skuadrėn e tij braziliane tė mundte italianėt me njė fitore tė mrekullueshme 4 me 1.

Fatkeqėsisht kupa u vodh disa vite mė vonė, pėr tė mos u parė mė kurrė. Ky ishte kampionati i parė qė shėnoi debutimin e Afrikės me pėrfaqėsuesen marokene. Edhe Izraeli bėri debutimin e parė. Por gara ishte shumė e varfėr nga mungesa e Argjentinės dhe Portugalisė, qė dėshtuan tė kualifikoheshin. Gjermania Perėndimore mori hakun kundėr Anglisė, duke fituar 3-2 ndėrsa Pele i tha lamtumirė kupės duke u bėrė pjesė e historisė sė futbollit botėror.


Ēerekfinalet
Brazil 4 Peru 2
Itali 4 Meksikė 1
Gjermani Perėndimore 5 Angli 4 (pas kohės shtesė)
Uruguaj 1 Bashkimi Sovietik 0 (pas kohės shtesė)

Gjysėmfinalet
Itali 4 Gjermani Perėndimore 3
Brazil 3 Uruguaj 1

Vendi i tretė dhe i katėrt
Gjermani Perėndimore 1 Uruguaj 0

Finalja
Brazil 4 Itali 1

KAMPION: BRAZIL


Pele duke festuar fitoren

Fotografi e bashkangjitur (Kliko mbi foton qė tė hapet nė madhėsin normale)
Fotografitė e bashkangjitura


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
r.mislimi
Postuar nė: 10.06.2006, 15:43
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004Gjermania Perėndimore


"Portokallinjtė Mekanikė" dhe "Futbolli Total" -- dy nga epitetet e pėrdorura nga shkrimtarėt e futbollit pėr tė pėrshkruar skuadrėn hollandeze tė drejtuar nga maestroja Johan Cruyff. Nė finalen me Gjermaninė Perėndimore ata fituan njė penallti nė minutėn e parė.

Por mikpritėsit mundėn hollandezėt falė golshėnuesit tė tyre Gerd Mueller, I cili mori kupėn e botėrorit pas 14 golave te shėnuar. Statistikat tregojnė ardhjen e Gjermanisė Lindore, e cila mundi Gjermano Perėndimorėt 1-0 nė raundin e parė tė ndeshjeve nė grupe.

Raundi i dytė

Grupi A
Hollandė 4 Argjentinė 0
Brazil 1 Gjermani Lindore 0
Hollandė 2 Gjermani Lindore 0
Brazil 2 Argjentinė 1
Hollandė 2 Brazil 0
Argjentinė 1 Gjermani Lindore 1

Grupi B
Gjermani Perėndimore 2 Jugosllavi 0
Poloni 1 Suedi 0
Gjermani Perėndimore 4 Suedi 2
Poloni 2 Jugosllavi 1
Suedi 2 Jugosllavi 1
Gjermani Perėndimore 1 Poloni 0

Vendi i tretė dhe i katėrt
Poloni 1 Brazil 0

Finalja
Gjermani Perėndimore 2 Hollandė 1

KAMPION: GJERMANIA PERĖNDIMOREFotografi e bashkangjitur (Kliko mbi foton qė tė hapet nė madhėsin normale)
Fotografitė e bashkangjitura


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
r.mislimi
Postuar nė: 10.06.2006, 15:44
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004Argjentinė 1978
Argjentina fitoi Kupėn Botėrore tė FIFA-s, duke shėnuar daljen e dytė, nė njė kampionat qė u mbizotėrua nga debatet. Johan Cruyff refuzoi tė merrte pjesė, si shenjė proteste kundėr abuzimeve tė tė drejtave tė njeriut nga regjimi ushtarak nė Argjentinė ndėrsa kishte zėra mbi dhėnien e rryshfeteve.

Nė fushė, skuadra mikpritėse mbizotėroi topin duke mundur Hollandėn nė njė finale epike. Mbrojtėsi Daniel Passarella dhe sulmuesi Mario Kempes drejtuan garėn e skuadrės sė shiritave blu, e cila nuk kishte dalė nė finale qė nga debutimi nė kampionatin e Uruguajt nė 1930.


Grupi A
Gjermani Perėndimore 0 Itali 0
Hollandė 5 Austri 1
Itali 1 Austri 0
Gjermani Perėndimore 2 Hollandė 2
Hollandė 2 Itali 1
Austri 3 Gjermani Perėndimore 2

Grupi B
Argjentinė 2 Poloni 0
Brazil 3 Peru 0
Argjentinė 0 Brazil 0
Poloni 1 Peru 0
Brazil 3 Poloni 1
Argjentinė 6 Peru 0

Vendi i tretė dhe i katėrt
Brazil 2 Itali 1

Finalet
Argjentinė 3 Hollandė 1 (pas kohės shtesė)

KAMPIONE: ARGJENTINA

Mario Kempes duke shėnuar golin fitues pėr Argjentinėn

Fotografi e bashkangjitur (Kliko mbi foton qė tė hapet nė madhėsin normale)
Fotografitė e bashkangjitura


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
r.mislimi
Postuar nė: 10.06.2006, 15:45
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004Spanjė 1982

Brazilianėt sollėn njė skuadėr tė mrekullueshme por dhe krenare nė Spanjė, deri nė daljen nė skenė tė njėfarė Paolo Rossi. Italianėt nuk kishin reputacion tė mirė, duke u pezulluar edhe pas dyshimeve pėr marrėveshje mbi rezultatatin e ndeshjeve.

Ai e kaloi atė pas krahėve nė Kampionatin Botėror, duke sjellė 3 gola nė ndeshjen me Brazilin. Ky i fundit u mund. Gjermania Perėndimore u bė viktimė e Rosit nė finale, pasi italianėt eleminuan edhe Michel Platininė e Francės nė njė gjysėmfinale epike. Ky ishte kampionati i parė me 24 skuadra, mes tyre edhe Kameruni. Argjentinasit i prezantuan botės edhe njėfarė Diego Maradona.


Raundi i dytė

Grupi A
Poloni 3 Belgjikė 0
Bashkimi Sovietik 1 Belgjikė 0
Poloni 0 Bashkimi Sovietik 0

Grupi B
Gjermani Perėndimore 0 Angli 0
Gjermani Perėndimore 2 Spanje 1
Spanjė 0 Angli 0

Grupi C
Itali 2 Argjentinė 1
Brazil 3 Argjentinė 1
Itali 3 Brazil 2

Grupi D
Francė 1 Austri 0
Austri 2 Irlandė e Veriut 2
Francė 4 Irlandė e Veriut 1

Gjysėmfinalet
Itali 2 Poloni 0
Gjermani Perėndimore 8 Francė 7 (pas kohės shtesė dhe penalltive)

Vendi i tretė dhe i katėrt
Poloni 3 Francė 2

Finalja
Itali 3 Gjermani Perėndimore 1

KAMPIONE: ITALIA

Italianėt duke shėnuar njė gol nė finale

Fotografi e bashkangjitur (Kliko mbi foton qė tė hapet nė madhėsin normale)
Fotografitė e bashkangjitura


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
r.mislimi
Postuar nė: 10.06.2006, 15:46
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004Meksikė 1986


Meksikė 86 i pėrkiste Diego Armando Maradonės, numri 10 i Argjentinės, i cili e ēoi skuadrėn e tij nė krye tė klasifikimit, qoftė me golin e famshėm qė njihet si Dora e Zotit kundėr Anglisė apo me driblimin e mrekullueshėm qė pasoi pėrmes gjysmės sė mbrojtėsve anglezė, apo me pasimin fantastik tek sulmuesi Jorge Burruchaga qė shėnoi.

Gjermano Perėndimorėt ishin finalistėt e mundur pėr herė tė dytė, ndėrsa Franca sėrish u mund nga gjermanėt nė fazėn e gjysėmfinaleve. Brazili nga ana tjetėr u mund nga Franca me penallti pas njė ndeshjeje elektrizuese.


Ēerekfinalet
Francė 5 Brazil 4 (pas kohės shtesė dhe penalltive)
Gjermani Perėndimore 4 Meksikė 1 (kohė shtesė dhe penallti)
Argjentinė 2 Angli 0
Belgjikė 6 Spanjė 5 (kohė shtesė dhe penallti)

Gjysėmfinalet
Gjermani Perėndimore 2 Francė 0
Argjentinė 2 Belgjikė 0

Vendi i tretė dhe i katėrt
Francė 4 Belgjikė 2

Finalja
Argjentinė 3 Gjermani Perėndimore 2

KAMPIONE: ARGJENTINA

Diego Maradona duke puthur trofeun


Fotografi e bashkangjitur (Kliko mbi foton qė tė hapet nė madhėsin normale)
Fotografitė e bashkangjitura


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
r.mislimi
Postuar nė: 10.06.2006, 15:48
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004Itali 1990


Gjermania Perėndimore fiton finalet dhe festimet u kurorėzuan atė vit me bashkimin e dy Gjermanive. Megjithėse mundi nė gjysėmfinale skuadrėn mikpritėse Italinė, argjentinasit me Maradonėn tė plagosur e kishin te vėshtire tė mbėrrinin deri nė fund tė kampionatit.

Por kampionati u karakterizua nga nje standart shumė i ulėt loje. Kosta Rika bėri debutimin e saj, dhe kolumbianėt morėn pjesė pėr herė tė dytė nė 28 vjet, duke fituar pėrmes raundit tė dytė.


Ēerekfinale
Argjentinė 3 Jugosllavi 2 (kohė shtesė dhe penallti)
Itali 1 Irlandė 0
Gjermani Perėndimore 1 Ēekosllovaki 0
Angli 3 Kamerun 2

Gjysėmfinale
Argjentinė 5 Itali 2 (kohė shtesė dhe penallti)
Gjermani Perėndimore 5 Angli 4 (kohė shtesė dhe penallti)

Vendi i tretė dhe i katėrt
Itali 2 Angli 1

Finalja
Gjermani Perėndimore 1 Argjentinė 0

KAMPIONE: GJERMANIA PERĖNDIMORE

Andreas Brehme duke shėnuar golin e fundit nė njė penallti [I]

Fotografi e bashkangjitur (Kliko mbi foton qė tė hapet nė madhėsin normale)
Fotografitė e bashkangjitura


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
r.mislimi
Postuar nė: 10.06.2006, 15:49
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004SHBA 1994


Kupa e Botės nė SHBA u shėnua nga disa ngjarje. Diego Maradona doli pozitiv ndaj drogės ndėrsa vendi mikpritės fitoi ndaj Kolumbisė, mbrojtėsi i sė cilės Andres Escobar u vra pas kthimit nga njė gangster qė e akuzoi atė pėr njė gol tė amerikanėve. Bolivia bėri debutimin e saj tė pare, ashtu sic bėnė edhe Shqiponjat e Nigerisė dhe Arabia Saudite.

Asnjė nga skuadrat britanike nuk arriti tė shkonte nė SHBA. Brazili fitoi ndaj Italisė nė finalen e parė qė do tė vendosej nga penalltitė, duke marrė kėshtu titullin e katėrt pasi ylli italian Roberto Baggio humbi penalltinė. Kjo ishte disi ngushėlluese pėr njė vend qė po mbante zi pas humbjes sė legjendės sė Formulės Njė Ayrton Senna.


Ēerekfinalet
Itali 2 Spanjė 1
Brazil 3 Hollandė 2
Suedi 7 Rumani 6 (kohė shtesė dhe penallti)
Bullgari 2 Gjermani 1

Gjysėmfinalet
Itali 2 Bullgari 1
Brazil 1 Suedi 0

Vendi i tretė dhe i katėrt
Suedi 4 Bullgari 0

Finalja
Brazil 3 Itali 2 (kohė shtesė dhe penallti)

KAMPION: BRAZILI

Romario i Brazilit dhe Paolo Maldini i Italisė

Fotografi e bashkangjitur (Kliko mbi foton qė tė hapet nė madhėsin normale)
Fotografitė e bashkangjitura


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio