Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (3) [1] 2 3   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Sa keni degjuar per Unionin e Studenteve Shqiptare, Mendimi juaj........?
delicious_as_me
Postuar nė: 16.06.2006, 12:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 132
Antari Nr: 1111
Bashkangjitur: 04.05.2006Une kam degjuar mjaft dhe me pelqen puna se si ato i kordinojne punet ne USHT .Po ju........!!!

Show some respect


----------------------------------------
???
PMYahoo
Top
NoName
Postuar nė: 16.06.2006, 14:14
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 3
Antari Nr: 1247
Bashkangjitur: 15.06.2006Pershendetje.Kemi degjuar shum per Unionin e Studenteve edhe at qe ben shum pune te mira si ne UJL ashtu edhe ne USHT....ju uroj nje pune te mbare me mallverzime e dhe me rena te kota....


Pranoni Respekte
PM
Top
Lediani
Postuar nė: 16.06.2006, 14:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 165
Antari Nr: 592
Bashkangjitur: 31.03.2006Deri me tani, skam pare ndonje levizje, ose ndonje pune te Unionit Studenteve''shqiptar''.
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 16.06.2006, 14:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006No Name

Nuk e di student ne cilin universitet je mirepo po ju them qe asnje struktur studentore deri tash ne USHT nuk doli as me ndonje pseudonim te pakten e jo me fytyr te thot te verteten ashtu sic beri USSH para do kohesh ne TV Koha dhe treguan me fakt konkret me dokument qe ne USHT shkelet statuti i USHT-s saktesisht neni 61..eshte interesante se ne statutin shqip nuk e kan shkru aspak e ne ate sllavisht e kane shkruar...ju kam thene me heret se kam bashkpunu me ata dhe i kam par kto dokumenta edhe vet...

e nese je njeri si duhet ather pse nuk po del ti e te flasesh konkretisht per gjera se cka ndodhin ne universitetet tona...

suksese per USSH dhe per studentet ne pergjithsi

Nuk e di se si i kan bere punet ne Prishtine USSH por ne IRJM mendoj se mir jane sepse askush sju ndihmon dhe dyert mbyllur i kan tek USHT por ata do ti hapin jam i sigurt ne kete...


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
Lediani
Postuar nė: 19.06.2006, 07:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 165
Antari Nr: 592
Bashkangjitur: 31.03.2006Po Po happy_soldier, ashtu eshte si thua ti.
Pse si kam pare me te dalin ne intervista keta te USSH-se,apo te oraganizojne ndonje ceremoni festive ,apo ndonje aktivitet kulturor...
po, ik me lla mos ja fut kot me keto budalleqe....paska ngel USSH etj etj...te me udheheqi mua,dhe studentet ne pergjithesi.
skam nevoj te kem,ose te kemi nje ''USSH'' sepse te gjithe jemi te kutushem me vetveten,qe fajet i kemi vete,jo te tjeret.
PM
Top
shkup_kercovari
Postuar nė: 19.06.2006, 09:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 133
Antari Nr: 577
Bashkangjitur: 19.03.2006Uninoni i studentave shqiptare ne Maqedoni eshte organizate studentore e pamvarur apartikae,e legjitimuar e cila ne gjirin e saj perfshine te gjithe studentat shqiptare qe studijojne ne universitet e Republikes se Maqedonise
Universiteti i evropes jug-lindore Tetove
Universiteti shtetterore i Tetoves
Universiteti Shen Qirili-Shkup
Universiteti Kliment Ohridski-Manastire
Organizata studentore USSH eshte nje organizim shqiptare qe per her te pare merret iniciativ nga studentat shqiptare qe studijojne ne maqedoni,dhe eshte me aktivitet Mbarekombetare Shqiptare.

Pse lindi USSH-ja

Shkelja e te drejtave studentore,gjendja e veshtire ne te cilen ata ndjekin studimet ,diskriminimin e studentave shqiptare(nacionalizmi maqedona),renia e standardit arsimor dhe cilesis arsimore dhe shume anomali tjera jane shkaku i lindjes se USSH ne Maqedoni
Korrupcioni dhe Nepotizmi qe mbreteron ne universitet tona eshte nje nga njollat e zeza qe gjenden mbrenda ketyre instutucioneve
Te gjitha Unionet e studentave shqiptare qe veprojne ne Maqedoni nuk kane asnjefare bashkpunimi mes studentave ,keshtu qe e pame te arsyeshm te themelojme kete union me qellim te ndegjojme hallin e studentave si dhe te shprehin revolten apo thjesht diskriminet qe ndodhin

Prandaj per ti luftuar dhe eliminuar te gjitha keto antivlera,kemi nevoje per perkrahjen,ndihmen,angazhimin dhe bashkepunimin e te gjithe studentave
Motoja jone"Te bashkuar jemi me te forte"

Te gjitha sygjerimet,kritikat,levdratat jane te mirseardhura,kjo ishte vetem nje pjese e platformes se unionit-lidhur me qellimin detyrat e menyrat e jetesimit te tyre.
Adresalindenska Blokk 77/171/1(Restoranti Holidey-Tetove)
apo ne ussh.uejl@yahoo.com

Me nderime
shkup_kercovari
PMUsers Website
Top
shkup_kercovari
Postuar nė: 19.06.2006, 09:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 133
Antari Nr: 577
Bashkangjitur: 19.03.2006Kryesia Gjenerale e USSH-sė

Petrit Nimani-Kryetar i Pergjithshem i USSH-sė
Jetmir Sejfuli- Kryetar i Pergjithshem i USSH Maqedoni
Eral Libohova - Kryetar i Pergjithshem i USSH Shqiperi
Zahide Gashi- Nenkryetare e Pergjitheshem e USSH
Lirim Shabani- Nenkryetar i USSH Maqedoni
Mumin Alija - Sekretar i pergjithshem i USSH Maqedoni
Dukagjin Muqaj- Kryetar i Kolegjeve ne Kosovė tė USSH
Lirim Xheladini- Kryetar i USSH ne UEJL
Adil Maloku - Kryetar ( ushtrus detyre)i USSH pė UP-nė
Aslaln Gashi - Kryetar i USSH nė Kolegjin KASH
Abduselam Shkodra- Kordinator Gjeneral i USSH-sė
Ilir Hasangjekaj - Kryetar i USSH nė Mal te Zi
Astrit Salihu -Perfaqsus i Kosoves Lindore ( i USSH-sė)
Rini Usiri - Zadhenes Gjeneral i USSH

me respekt
shkup_kercovari-perfqsues i USSH dega UEJL
PMUsers Website
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 19.06.2006, 21:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006Lediani

Nuk e di kush je por para se te thuash dicka cdo her mendo mir se per cka flet dhe si flet... ti me siguri shpesh kalon afer zyres se USSH e pra do ishte mir te hysh e ti vizitosh e te shohesh se si jan punet aty brenda dhe pyeti e fol me ta ndoshta do gjejsh shum pergjigje per pytjet tua e per mendimet qe po i thua ktu

suksese te gjithve


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
delicious_as_me
Postuar nė: 20.06.2006, 10:33
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 132
Antari Nr: 1111
Bashkangjitur: 04.05.2006Unioni i studenteve shqiptare do te kete sukses nese punon me ndergjegje te paster,dhe nuk shkel mbi te drejta e studenteve.

Ledian une nuk te njoh ,po sipas shkrimeve ke nje mendim kritik shume te kthjellet,andaj shqyrtoje punen e USSH edhe njehere se ketu mendoj se gabon,pasi nuk kishe nje mendim te mire per ata nga ajo qe e lexova ne shkrimin tend

cdo te mire

Show some respect


----------------------------------------
???
PMYahoo
Top
shkup_kercovari
Postuar nė: 20.06.2006, 13:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 133
Antari Nr: 577
Bashkangjitur: 19.03.2006Lediani
Cka pret ti nga USSH-organizmin e mbremjeve studentore--hehhe,gabim je zotrote i nderuar ne nuk jemi si ish US i Uejl cka mireshte me organizmin e mbremjeve dhe kqyrejne e filmave ne amfiteater-duke fituar nje profit mjaft te majme nga studentat
Ne USSH punojme per te drejtet e studentave dje problemin e studenatve
tungi
PMUsers Website
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 22.06.2006, 09:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006Lediani

vjen si perseritje mire po te them dhe njeher ktu ku jemi ne deri sot askush nuk eshte perkrah nese te flliqteve jua kane thene fjalet troq dhe me fakte...ussh e ka bere kete gje dhe do e beje jam plotesisht i bindur ne kete gje...ju thash se kam kontaktu me ta dhe kam pare se sa veshtir e kane mirepo mendoj qe do ti kalojn barierat


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
Lediani
Postuar nė: 23.06.2006, 11:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 165
Antari Nr: 592
Bashkangjitur: 31.03.2006A keni numer kontakti te keti tipit?

Eral Libohova - Kryetar i Pergjithshem i USSH Shqiperi
PM
Top
Lediani
Postuar nė: 23.06.2006, 11:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 165
Antari Nr: 592
Bashkangjitur: 31.03.2006Happy_Soldier!!!

Nuk ke nga ta dish se kush jame,por edhe mund ta marresh veshe kollaj se kush jame. as qe se di,dhe nuk dua ta di se ku i ka zyrat kjo ussh...sepse e di se me cfar njerezish punohet aty brenda...mund te flasesh per ussh ne maqedoni,dhe kosov,por kur flet per ne shqiperi kujdes lale!!! se ata student atje hane buk vec nga ju te maqedonis dhe te kosoves.


PM
Top
Lediani
Postuar nė: 23.06.2006, 11:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 165
Antari Nr: 592
Bashkangjitur: 31.03.2006Lionela!!!


Unioni i studenteve shqiptare do te kete sukses nese punon me ndergjegje te paster,dhe nuk shkel mbi te drejta e studenteve. (ketu me pelqen)

Per deri sa nuk me njeh o Lionela atehere dhe une e kam dicka qe flas keshtu,dhe do vazhdoj te flase keq,per keta.
Dhe une ate dua qe the ti me lart: '' Nese punon me ndergjegje te paster dhe nuk i shkel te drejtat e studenteve dhe te mos kete neglizhime dhe favorizma nacionale ne pune '', gje qe keta e kane shkelur kete te drejte qe ne hapat e para kur i ka ardhur goja kesaj ussh-je.
PM
Top
Lediani
Postuar nė: 23.06.2006, 11:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 165
Antari Nr: 592
Bashkangjitur: 31.03.2006Ti Shkup_Kercovari me duket se nuk je ne teme fare.

Ketu po flasim per ussh e jo per US-UEJL...dhe ske ngelur ti te gjykosh punen e US-UEJL...per deri sa nuk ke qene ne rrjedha te ngjarjeve
Edi edi sa punohet per te drejtat e studenteve....

ciao
PM
Top

Topic Options Faqe: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio