Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (4) 1 2 [3] 4   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Universitetet Private, Votoni
 
Cili Universitet Privat eshte me i mire?
Universiteti Amerikan- AUK [ 18 ]  [28.57%]
Universiteti AAB [ 27 ]  [42.86%]
Universiteti Mbreteror Iliria [ 2 ]  [3.17%]
Kolegji Universitar Victory [ 3 ]  [4.76%]
Kolegji Universitar Fama [ 6 ]  [9.52%]
Universiteti per Biznes dhe Teknologji [ 4 ]  [6.35%]
Universiteti Dardania [ 2 ]  [3.17%]
Universiteti Riinvest [ 0 ]  [0.00%]
Universum [ 1 ]  [1.59%]
Gjitėsejt vota: 63
Mysafirėt nuk kanė tė drejtė votimi 
starja
Postuar nė 07.03.2008, 00:37
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 15
Antari Nr: 12426
Bashkangjitur: 31.12.2007 Citim (rinna @ 12.09.2007, 21:39)
e di qfare? po te kishte ndoni kengtar ktu do votonte per "fama" patjeter sepse paguan, mer nota dhe ne fund del siq ke hyre, pa u lodhur aspak hahahahha po sic tha njeri ktu "kap njerin biri tjetrit" nuk kisha pranu me studiu ne asnjarin pos universitetit amerikan!

Shum po pajtona me ty


----------------------------------------
User posted imageUser posted image
PM
Top
Petriti_Ilirides
Postuar nė 07.03.2008, 00:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1640
Antari Nr: 1563
Bashkangjitur: 03.07.2006auf kjo universitetit amerikan dore e 15 , nese sdin ta cmojsh profesorin edhe nese i con intervenca normal se nuk do msojsh asgjo , ai qe mson mson edhe ne shpi edhe bohet e(i) afte , ato cka i thoni ktu jan pallavra edhe mubabete per masdarke.
PM
Top
juristi19
Postuar nė 07.03.2008, 00:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 947
Antari Nr: 13517
Bashkangjitur: 08.02.2008nuk e di ka e paska mare vesh kjo e prishtines se ka video me studente e profesor ne univerzitetin e tetoves,kur nuk eshte perhap kjo pune ne tetove ka e more ti vesh se ka video??me vjen shume cudi per kete cka thua ti ama une jam nga tetova,studioj ne tetove e nuk e dij se ka video te incizuar,nese e ke a mund ta e dergojsh ose dicka te treg se cili profesor ose prej kahit eshte ajo vajza ne video..
me habit fakti qe ti e paske mare vesh e nuk dihet kjo pune ne tetove!!!!!!
PM
Top
ar2yy
Postuar nė 08.03.2008, 19:18
Quote Post


CHELSEA`S FAN
*****

Posti: Antarė
Postime: 4166
Antari Nr: 13665
Bashkangjitur: 15.02.2008 Citim (Petriti_Ilirides @ 07.03.2008, 00:40)
auf kjo universitetit amerikan dore e 15 , nese sdin ta cmojsh profesorin edhe nese i con intervenca normal se nuk do msojsh asgjo , ai qe mson mson edhe ne shpi edhe bohet e(i) afte , ato cka i thoni ktu jan pallavra edhe mubabete per masdarke.

Pajtohem me ty...
PM
Top
packs
Postuar nė 05.09.2008, 13:39
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008Ku te shkosh nese don me msu, edhe nese je qe meson kan then KI ME MSU, e leni kto sene jo Up jo privata jo q'privata, ka studente shume te mire qe jane edhe ne privata, se une vet jom en privat edhe n'Up. kshtu qe personalisht mundem dhe kam material me fole per "dy anet" dhe per dy "sistemet" ....Cdoku ka te mire dhe te kqi, te cmuar, e te dalluar, e leni keto sene...PERPARA !


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
Qershija
Postuar nė 09.10.2008, 15:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 149
Antari Nr: 16645
Bashkangjitur: 02.08.2008 Citim (rinna @ 14.10.2007, 00:47)
mire e the studenti! Rajan nese ti je ne FAMA dhe te "dhemb" nuk eshte faji im! Eshte pa asni vlere dhe ende po thom: nese doni me mar diplom pa u lodh aspak shkoni ne fama!
Fatmirsisht Up-ja po permirsohet dhe behet diqka se ne kto Universitetet private...

Nuk ėshtė e vėrtetė qė n'Famė diplomon gjithkush. Ka studentė tė vitit tė tretė qė provimi i vitit t'parė ju ka mbetur peng.
Po tė ishte ashtu siē thuani ju, ata deri tash duhet tė kishin diplomuar apo jo!
PM
Top
bexha
Postuar nė 28.10.2008, 14:13
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 1
Antari Nr: 17795
Bashkangjitur: 08.10.2008ooooo UP-ja esht universiteti me i forte ne rajon ok lerni keto universitete private mos u lodhni me shku hiq ne privat po blene diplomen se njejt esht...
PMMSN
Top
ar2yy
Postuar nė 28.10.2008, 14:17
Quote Post


CHELSEA`S FAN
*****

Posti: Antarė
Postime: 4166
Antari Nr: 13665
Bashkangjitur: 15.02.2008 Citim (bexha @ 28.10.2008, 16:13)
ooooo UP-ja esht universiteti me i forte ne rajon ok lerni keto universitete private mos u lodhni me shku hiq ne privat po blene diplomen se njejt esht...

-Ta shohim tash cilat dege do te akreditohen.
Ever Hasani ke then qe ka dege qe se ka asnje Dr, kshtu qe pritet te mbyllen. Dega e Mjeksis e ka vetem nje Dr.
PM
Top
amiri
Postuar nė 11.11.2008, 17:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3818
Antari Nr: 13736
Bashkangjitur: 18.02.2008nuk ashte bash krejt zi edhe ne univerzitet private si proklamojn disa ketu un per vete jam ne up megjithat kam shum shok e shoqe qe jan ne univerzitet private dhe me plot bindje ju tham se nuk i marrin edhe aq leht notat

e sa i perket up aty kisha me than se ka ende shum gjera per tu bere ne menyr qe te zhvillohet mesim me i mir pasi qe mungon shum pjesa praktike e te mesuarit mungojn seminaret edhe shum gjana tjera sa i [perket infrastruktures

ard veq ekonomin le te na e akreditojn per tjerat shnosh
ehhehe


----------------------------------------
Mendo globalisht, vepro lokalisht.

Give me a place to stand, and i will move the earth.
PM
Top
Florentina
Postuar nė 11.11.2008, 19:40
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 12
Antari Nr: 17384
Bashkangjitur: 17.09.2008Edhe pse nuk eshte nevoja me disktue shum per Universitete Private perarsye se kem Rezultatin nga BAC (BBritish Accreditation Council) qe i perfshin shume mire te gjitha.
"Une" mendoj 2 prej Universteteve Private ne KS mundem mu krahasue ne mesin e Universtieteve tjera private. Ketu lirisht mund te hy edhe UP nese folim ne pergjithesi edhe USHT..

Ne Evrop shumica e shkollave, universtiteve te mira ofrojn programe inovative per studenta qe ne perfundim te studimeve nuk do te humbin shume kohe per ta gjetur nje pune, se programi ka qen i orinetuar per nevojat e tregut...shumica e ketyre programeve pregaditen ne bashkpunim me kompanit me ta suksheshem keshtu qe se cili student qe dilplomon nga keto universteite fare nuk do te kete problem per te gjeture nje vend te mire pune.

Ndersa ne UP edhe USHT eshte fol shum per reforme per sistemin e Bolonjes por asgj nuk ber shikoj programet (curriculumin) e tyre qendron i njejt qysh prej u krijue UP edhe USHT, edhe une njof personalist njerz qe kan kryer me sukese studimet ne keto universitet por ende sot at dit nuk jan te afet per tregun e punes edhe ende kan probleme per ta gjetu nje vend se paku ne recpecion me punue....UP edhe USHT nuk pregadit student per treg te punes edhe nuk jan kerkah hiq...

Ne ket aspekt ma shum kan bo dy universitete private ne KS se keto dy jat qe jan publike, nese shikon ne KS ne shumicen e kompanive jan student nga UBT edhe AUK, shume pak ke nga keto Publike, sepse studenta e tyre nje leter motivus nuk din ta shkruajn ne gj.angleze, perdorimi me kompjuter nuk qendron kerkun, shkurt nuk jan nje hape me kohen...

Tjetra disa prej te diplomuarve ne keto dy Uni private fillojn studimet pe Master neper Universtet shume te njofura ne Evrop edhe kan sukese edhe eshte njohur diploma e tyre ndersa studentet nga UP-ja shpesh hasin ne mosnjohje te diplomav edhe pse esht kinse Publik...

Edhe UP-ja esht dashur te hy keti testimin qysh ne fillim per te ditur se ku qendron se dyshoj qe keta qendrojn mire si ne hulumtim apo zhvillim te kurkilave, nuk di kur eshte ber nje hulumtim ne UP nuk kam ndi gjitashtu edhe ne USHT edhe ketu njerzit marrin diplomat edhe ma leht se ne keto private..

Ky ishte mendimi im nuk dmth krejt me mendue ekshtu ;)

Tina,

Univesity of Wales
PM
Top
F@tA
Postuar nė 20.11.2008, 09:29
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 1
Antari Nr: 18608
Bashkangjitur: 20.11.2008pershendetje
PM
Top
festina
Postuar nė 20.11.2008, 10:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6416
Antari Nr: 18433
Bashkangjitur: 10.11.2008Tung ju pershendes te gjithve studenti2 e ke harruar edhe nji KU-GJILANI- ne Gjilan. e sa i perket rinna nuk pajtohem me te se nuk d.t.th se studentet e un. private nuk e kan primare shkollen edhe jo qe njerzit kan para se nese eshte fjala per para e njejta sasi e parave hargjohet per te arritur qe te pranohesh ne un.shtetror ose me thjesht per up.e kam fjalen,edhe nji nuk do te thot se nuk shihen duke msuar edhe per mendimin tim nji student nuk duhet mesuar por studjuar sepse koha e te mesuarit perfundon me shkollen e mesme. Me falni se ndoshta pak e zgjata po un as nuk po i mbroj e as nuk po i kritikoj por me te tgjith keta perfshir edhe UP mir e pat Rock merre njerin e biri tjetrit.
RESPEKT per te gjith antaret e forumit klm.


----------------------------------------
Nuk dua tė jem nga ata qė vetėm frymarja e tyre tė tregon se janė gjallė.

Mos mė thuaj se mė ke parė nė ėndėrr!
PM
Top
festina
Postuar nė 20.11.2008, 10:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6416
Antari Nr: 18433
Bashkangjitur: 10.11.2008Nese ke vullnet te mir per te studjuar studjo pavarsisht a ne UP , USHT, PRIVAT APO DIKUND TJETER nese jo mernu me diqka tjeter
aty ku e ndini vetin me se miri,e mos e torturoni veten as fizikisht e as psiqikisht se kur nuk ta don nuk ta don.
tung


----------------------------------------
Nuk dua tė jem nga ata qė vetėm frymarja e tyre tė tregon se janė gjallė.

Mos mė thuaj se mė ke parė nė ėndėrr!
PM
Top
samed
Postuar nė 20.11.2008, 14:23
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 26
Antari Nr: 18169
Bashkangjitur: 27.10.2008qa esht puna ju be apo ju bani reklam fakulteteve privatea

PM
Top
paajttimi
Postuar nė 08.02.2009, 20:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 74
Antari Nr: 20532
Bashkangjitur: 08.02.2009 Citim (rinna @ 31.10.2007, 23:21)
Nese un. private jane me te mira!!
PYETNI veten!
pse shkojne njerzit qe thjeshte nuk e kane primare shkollen? njerzit qe kane para, fame dhe nuk ju duket intersant te mesojne per me shume ju duket humbje kohe? Pyetni, pse shkojne femit e pasanikve me te medhenje? Pse asnje nuk e humb vitin? pse regjistrohen te gjithe ata qe nuk pranohen ne shtetror? Pse shkojne ata qe ne shkolle te mesme bene qef? dhe pse kurre nuk i sheh duke mesuar?
KAQ
nevoitet qe te nxjerim 1 perfundim logjik!

Nuk pajtohem me ty ketu.

Po qfare ti bejm atyre nxenseve qe kane mesuar gjat gjithe jetes se tyre , e ne fund nuk kan arritur te regjistrohen ne fakultet.. ?

Mos harro nje pushim njevejtor eshte shume.


----------------------------------------
Budalla nuk eshte ai qe nuk di,por ai qe kujton se i di te gjitha.(Sokrati)
PM
Top

Topic Options Faqe: (4) 1 2 [3] 4  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio