Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Infermieria nė USHT nė pritje tė akreditimit
microb
Postuar nė: 22.06.2006, 09:08
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 17
Antari Nr: 1235
Bashkangjitur: 10.06.2006[B]Infermieria nė USHT nė pritje tė akreditimit

Nga mbledhja e ardhshme e Kėshillit tė Akreditimit, Universiteti Shtetėror i Tetovės, pret vendim pėr akreditim tė programit tė ri studimor, infermieri. Kėrkesa pėr hapjen e kėtij programi studimor trevjeēar, ka tė bėjė me tre drejtime siē janė infermieri e pėrgjithshme, akusheri dhe logopedi.
“Nė mbledhjen e ardhshme tė Kėshillit tė Akreditimit, e cila pritet tė mbahet brenda kėsaj jave, nė rend dite do tė jetė edhe kėrkesa e universitetit tonė pėr akreditimin e infermierisė”, deklaroi pėr Monitorin prorektori pėr ēėshtje arsimore i USHT-sė Ismail Ahmedi. Ai vlerėson se janė bėrė tė gjitha pėrgatitjet dhe ėshtė optimist pėr vendimin qė do merret.
Nėse akreditohet ku program studimor, drejtuesit e USHT-sė kanė paraparė qė pranimi i studentėve nė kėtė drejtim tė shpallet nė afatin e dytė tė pranimit tė studentėve qė do tė zhvillohet nė shtator.
Sipas prorektorit Ahmedi, ku drejtim veprimtarinė e tij do ta zhvillojė brenda Spitalit tė Tetovės. “I tėrė sistemi i kėtij programi do tė fokusohet brenda spitalit dhe pėr kėtė kemi biseduar edhe me drejtuesit e spitalit, ku pritet ti sajojmė disa salla pėr mėsim dhe pėr administratėn, e cila duhet tė jetė afėr studentėve”, tha Ahmedi.
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio