Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ēfarė librash tė lexoj?
Painkiller
Postuar nė: 25.06.2009, 22:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3030
Antari Nr: 15066
Bashkangjitur: 19.04.2008me duhen tituj librash per lexim te lire
cfar te jene te perkthyera nga gjuhe te huaja,apo edhe vet autore shqiptar

falemenderit per mirkuptimin

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Cusack nė 25.06.2009, 22:51


----------------------------------------
Do e doja artin,kulturėn,muzikėn dhe do respektoja traditėn tonė poqėse ky shtet do mė kishte siguruar egzistencėn ekonomike....
PMEmail Poster
Top
Essa
Postuar nė: 25.06.2009, 22:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6262
Antari Nr: 17241
Bashkangjitur: 11.09.2008Daniell Steel ka libra shume t'mire!!
Nje ylle plote drite,njeri nder ta!!!!


----------------------------------------
Mos lejoni qė mendja juaj te jetė sherbėtore pa mbikqyrės!!!
Von i sheh njeriu pasojat!!!!!!!!
PM
Top
jetah
Postuar nė: 25.06.2009, 22:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3359
Antari Nr: 19363
Bashkangjitur: 07.01.2009"Stuhi ne Gang" --rabindranat tagora..


----------------------------------------
"Edhe tradhtaret e duan Atdheun,sepse ju duhet per ta shitur"

Don't call me fyrom call me ILIRIDA
PMEmail PosterUsers Website
Top
Anubisi-E
Postuar nė: 25.06.2009, 22:50
Quote Post


Pacifist
*****

Posti: Antarė
Postime: 9660
Antari Nr: 14168
Bashkangjitur: 07.03.2008Dan Brown, cili do qofte liber qe te te bie ne dore...
ose Agata Kristi...
ose James Rollins "Tempulli i Inkave".... :)

vareshit cfar preferon ti.


----------------------------------------
Beati pacifici!
PM
Top
Cusack
Postuar nė: 25.06.2009, 22:52
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006Dan Brown - Deception Point (me duket ne shqip eshte MASHTRIMI I MADH)

Kete liber lexoje qofte ne shqip qofte ne anglisht sepse eshte shume i mire!


----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
nightelf
Postuar nė: 25.06.2009, 22:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6162
Antari Nr: 14553
Bashkangjitur: 24.03.2008The Simpsons and Philosophy: The D'Oh! of Homer, oooooooo sot e ka pa kete liber duhet medomos me e lexu smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
«Närrisch, daß jeder in seinem Falle Seine besondere Meinung preist! Wenn Islam Gott ergeben heißt, In Islam leben und sterben wir alle.» (WA I, 6, 128) Johann Wolfgang von Goethe
----------------------------------
北方有佳人,绝世而独立。一顾倾人城,再顾倾人国。宁不知倾城与倾国。佳人难再得。
PM
Top
Route.007
Postuar nė: 25.06.2009, 23:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2282
Antari Nr: 16567
Bashkangjitur: 27.07.2008e per mue a ka naj nja 17 vjet i komm jo me ma ngarkuu truninn se ju jeni tmdhajj nfakultete qe ja ban trunii po mue naj nja sipa moshes qe muj me kuptuu se muj me lexu 1 liber po sma rrok hiqq se osht er mue >?


----------------------------------------
Sa me shum qe i njoh njerzit aq me shum i dua kafshet.

Sa do i rendesishem qe te jesh, nr i te pranishmeve ne funeralin tend varet nga moti .
PM
Top
Painkiller
Postuar nė: 25.06.2009, 23:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3030
Antari Nr: 15066
Bashkangjitur: 19.04.2008 Citim (Cusack @ 25.06.2009, 23:52)
Dan Brown - Deception Point (me duket ne shqip eshte MASHTRIMI I MADH)

Kete liber lexoje qofte ne shqip qofte ne anglisht sepse eshte shume i mire!

cuscak porsa e lexova kete.pres te nesermen te mar dicka te biblioteka

Reichel Sekston,Zak Henri,Sexhuik Sekston dhe Toeland?


----------------------------------------
Do e doja artin,kulturėn,muzikėn dhe do respektoja traditėn tonė poqėse ky shtet do mė kishte siguruar egzistencėn ekonomike....
PMEmail Poster
Top
jetah
Postuar nė: 25.06.2009, 23:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3359
Antari Nr: 19363
Bashkangjitur: 07.01.2009"emri i trendafilit"--umberto eko


----------------------------------------
"Edhe tradhtaret e duan Atdheun,sepse ju duhet per ta shitur"

Don't call me fyrom call me ILIRIDA
PMEmail PosterUsers Website
Top
Gv_Gv.A
Postuar nė: 25.06.2009, 23:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 641
Antari Nr: 19337
Bashkangjitur: 06.01.2009Bija e Mallkuar hmmm autori sme kujtohet se ka koh qe e kam lexuar kete..
PM
Top
Trishtimi
Postuar nė: 25.06.2009, 23:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9194
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008Zgjegje ndonje por zgjedhjen beje pasi ta lexosh...


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top
fjoll@
Postuar nė: 25.06.2009, 23:06
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 157
Antari Nr: 18470
Bashkangjitur: 12.11.2008.....ROMANI I PA SHKRUAR ENDE...... FAIK KOLICA ahahha shakaa


----------------------------------------
...10 vet pyes..vet vendosi....
PM
Top
mbreti
Postuar nė: 25.06.2009, 23:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4495
Antari Nr: 11904
Bashkangjitur: 11.12.2007 Citim (Gv_Gv.A @ 26.06.2009, 00:02)
Bija e Mallkuar hmmm autori sme kujtohet se ka koh qe e kam lexuar kete..

"Bija e Mallkuar" - Emile Risheburg


----------------------------------------
Gjithcka ne kohe te vet, por pse kalon kohen kot or i uruar.
PMMSN
Top
mbreti
Postuar nė: 25.06.2009, 23:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4495
Antari Nr: 11904
Bashkangjitur: 11.12.2007 Citim (Painkiller @ 25.06.2009, 23:47)
me duhen tituj librash per lexim te lire
cfar te jene te perkthyera nga gjuhe te huaja,apo edhe vet autore shqiptar

falemenderit per mirkuptimin

Nese nuk i ke lexuar, te preferoj t'i lexosh:

"Komploti boteror" - Nikolla Nikollov (liber kryeveper, do te kuptosh shumcka per per ngjarjet boterore)

"Prillin e thyer" - Ismail Kadare (Hakmarja shqiptare)

"Libri i te mallkuarve" - Jusuf Buxhovi (Poltronizmi dhe vetedijesimi i udheheqesve shqiptare ne perandorine osmane)

"Fitorja e hidhur" - Reginald Hibbert (Liber ndoshta me i mire qe e kam lexuar lidhur me zhvillimet e Luftes se dyte boterore ne Shqiperi)

"Plumba dhe cianur" - Dionis Bubani (Momentet e fundit te nazizmit dhe te vete Hitlerit)

"Vilet e zemerimit" - Xhon Stajnbek (liber i mrekullueshem per jeten e fermereve amerikan ne vitet '30)

"Qyteti i fundit" - Petro Marko (autori im i preferuar)

Nese deshiron te mesosh dicka me shume per ēamet, mos nguro te lexosh cfardo qofte nga Arben Kondi

P.S.
Megjithate nese ende nuk e ke lexuar, fillimisht nis me "Gjeneralin e ushtrise se vdekur" - Ismail Kadare (kryevepra e letersise shqiptare)


----------------------------------------
Gjithcka ne kohe te vet, por pse kalon kohen kot or i uruar.
PMMSN
Top
Anubisi-E
Postuar nė: 25.06.2009, 23:13
Quote Post


Pacifist
*****

Posti: Antarė
Postime: 9660
Antari Nr: 14168
Bashkangjitur: 07.03.2008 Citim (Cusack @ 25.06.2009, 23:52)
Dan Brown - Deception Point (me duket ne shqip eshte MASHTRIMI I MADH)

Kete liber lexoje qofte ne shqip qofte ne anglisht sepse eshte shume i mire!

Cusack,
aaa cfar libri ky.... me nje fryme lexohet... smil3dbd4d4e4c4f2.gif


Jetah,
edhe ti zgjedhje te mire ke bere.
I kam lexuar te dy.


----------------------------------------
Beati pacifici!
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio