Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Valle dhe koreografi shqipe
Sybella
Postuar nė: 27.06.2009, 17:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 8150
Antari Nr: 18495
Bashkangjitur: 14.11.2008Le te postojme ketu vallet ose koreografite tona te pelqyera shqipe.

Ne vazhdim ju pershendes te gjitheve me koreografine ne vijim e cila me pelqen tejmase dhe me kenaq shpirtin kur e shikoj, te percjellur nga kenga me e bukur shqipe "Baresha" (Nexhmie Pagarusha).

smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Kur ti prangat mi hodhe nė mish,
unė i putha duart tua,
ėshtė rast i pashembullt ta dish
qė xhelatin ta puth e ta dua...-D.Agolli
PM
Top
mbreti
Postuar nė: 27.06.2009, 18:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4495
Antari Nr: 11904
Bashkangjitur: 11.12.2007 Citim (Sybella @ 27.06.2009, 18:51)
Le te postojme ketu vallet ose koreografite tona te pelqyera shqipe.

Ne vazhdim ju pershendes te gjitheve me koreografine ne vijim e cila me pelqen tejmase dhe me kenaq shpirtin kur e shikoj, te percjellur nga kenga me e bukur shqipe "Baresha" (Nexhmie Pagarusha).

smil3dbd4e5e7563a.gif

Dicka nuk e kam te qarte ne kete valle. Edhe pse valja quhet 'baresha", solisti eshte mashkull?!!!


----------------------------------------
Gjithcka ne kohe te vet, por pse kalon kohen kot or i uruar.
PMMSN
Top
Sybella
Postuar nė: 27.06.2009, 18:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 8150
Antari Nr: 18495
Bashkangjitur: 14.11.2008 Citim (mbreti @ 27.06.2009, 19:20)
Dicka nuk e kam te qarte ne kete valle. Edhe pse valja quhet 'baresha", solisti eshte mashkull?!!!

Hmmm, pyetje interesante! Nuk me ka shkuar mendja ne kete drejtim.


----------------------------------------
Kur ti prangat mi hodhe nė mish,
unė i putha duart tua,
ėshtė rast i pashembullt ta dish
qė xhelatin ta puth e ta dua...-D.Agolli
PM
Top
mbreti
Postuar nė: 27.06.2009, 18:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4495
Antari Nr: 11904
Bashkangjitur: 11.12.2007 Citim (Sybella @ 27.06.2009, 19:24)
Hmmm, pyetje interesante! Nuk me ka shkuar mendja ne kete drejtim.

Nuk e bera pyetjet per provokim, por me erdhi interesante ( me duhet te pranoj, nuk marr vesh aspak nga koreografia). ma mer mendja se ne forum ka anetare qe jane marre edhe me valle dhe gjera te tilla, dhe ndoshta mund te japin ndonje shpjegim.

Respekte.


----------------------------------------
Gjithcka ne kohe te vet, por pse kalon kohen kot or i uruar.
PMMSN
Top
Sybella
Postuar nė: 27.06.2009, 19:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 8150
Antari Nr: 18495
Bashkangjitur: 14.11.2008 Citim (mbreti @ 27.06.2009, 19:35)
Nuk e bera pyetjet per provokim, por me erdhi interesante ( me duhet te pranoj, nuk marr vesh aspak nga koreografia). ma mer mendja se ne forum ka anetare qe jane marre edhe me valle dhe gjera te tilla, dhe ndoshta mund te japin ndonje shpjegim.

Respekte.

Jo, as qe e mora si provokim smil3dbd4e398ff7b.gif .

Eshte nje pyetje interesante. Ndoshta do te na pergjigjet dikush.smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Kur ti prangat mi hodhe nė mish,
unė i putha duart tua,
ėshtė rast i pashembullt ta dish
qė xhelatin ta puth e ta dua...-D.Agolli
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio