Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Temė Rreth Uejl-s, Tem rreth UEJL-s
Blerim
Postuar nė: 21.02.2006, 17:39
Quote Post


Ndihmės webmjeshtėr
*****

Posti: Antarė
Postime: 1117
Antari Nr: 4
Bashkangjitur: 27.11.2004Vendosa ta hap kėtė tem per ata qe duan te shkruajn ne lidhje me UEJL dmth problemet,kritikat ,sugjerimet ,ose dicka ne lidhje me kete ēėshtje.
Urdhėroni


----------------------------------------
Bal3Dimensional
PMEmail PosterUsers WebsiteMSN
Top
Njomza_22
Postuar nė: 22.02.2006, 14:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 200
Antari Nr: 529
Bashkangjitur: 19.02.2006Nje kritk qe kam ndegjuar eshte perse paguhen Kreiet me 20 euro ne kredi a eshte ky sistem i Bolonjes a jo?
PM
Top
fotoni
Postuar nė: 28.02.2006, 15:53
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 144
Antari Nr: 350
Bashkangjitur: 26.06.2005Pershendetje>.....
Eshte teme e qelluar, vecanerisht kur flitet per universitetet. Konsideroj se universitet tona, vecanerisht ne UEJL po zhvillohet nje politike e pergjitheshme e "larjes se trurit" qe e implikon vet sistemi mbi te cilin eshte ndertuar ky universitet, e qe fatkeqeisht shumica e studenteve i verejne shume pak keto tendenca. Vete fakti qe miku im (ne shkollen e mesme ka qene nxenes i dobet), ka kryer fakultetin me mesatare relativisht te mire (qe nuk eshte nje rast, por dukuri).
Te gjitha te mirat dhe suksese...
PMMSN
Top
DrinZatriqi
Postuar nė: 03.04.2006, 02:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 92
Antari Nr: 602
Bashkangjitur: 03.04.2006Tung te gjitheve,

Pse te gjithe hyni ketu me "nicknames" , a ndoshta keni frike te identifikoheni se kush jeni.

Per UEJL-ne kam shume lavderata , por njekohesisht edhe kritika.

Se a ishte UEJL-a universiteti me i mire ne rajon , mendoj se ketu nuk ka dyshim.

Por, a eshte ende UEJL-a universiteti me i mire ne rajon mendoj se nuk eshte, por mendoj se ka mund ende te jete, dhe mund te behet perseri nese te gjithe ne se bashku punojme qe ne UEJL te persmisohen disa gjera...

Hapja e universitetit amerikan ne Prishtine, gjithashtu edhe hapja e nje universiteti amerikan ne shkup se shpejti, mendoj se do te ndikojne shume qe ne te ardhmen shume student te mire te shkojne atje, por ne menyre qe mos te ndodh ajo, ne te gjithe se bashku duhet per te punuar per nje Universitet sa me te mire, te behen disa reforma ne UEJL dhe te identifikohen te gjitha mangesite dhe pakenaqesite ne menyre qe te permisohen ato...

Ne UEJL ka filluar te bie numri i studenteve te huaj, dhe pas 2-3 vitesh ai mund te bjen edhe ne 0.

====================================================

1. Sa jeni tė kėnaqur me studimet me korrespodence dhe sa janė pėrmbushur parashikimet e tuaja?

Pak: 40%
Mesatarisht: 49%
Shumė: 11%


2. Sa jeni tė kėnaqur me shėrbimet e administratės sė Universitetit?

Zyra pėr studime me korrespodencė:
Pak: 31%
Mesatarisht: 43%
Shumė: 26%

Zyra e regjistrit dhe marrjes sė transkriptit:
Pak: 26%
Mesatarisht: 52%
Shumė: 22%

Zyra e orarit:
Pak: 61%
Mesatarisht: 27%
Shumė: 12%

Bibloteka:
Pak: 18%
Mesatarisht: 34%
Shumė: 48%

Zyra e IT-sė:
Pak: 37%
Mesatarisht: 42%
Shumė: 21%

Sa keni qenė tė kėnaqur me orarin e mėsimit pėr studimet me korrespodencė?
Aspak: 23%
Pak: 25%
Mesatarisht: 31%
Shumė: 21%

Sa keni qenė tė kėnaqur me orarin e provimeve?

Aspak: 45%
Pak: 22%
Mesatarisht: 26%
Shumė: 7%

Sa shpesh e hapni?

Web faqen e UEJL-it:

Ēdo ditė: 21%
2 herė nė javė: 22%
1 herė nė javė: 18%
1-2 herė nė muaj: 17%
Asnjėherė: 12%
Sjanė pėrgjigjur: 10%

E-mailin tėnd tė UEJL-it:
Ēdo ditė: 20%
2 herė nė javė: 20%
1 herė nė javė: 14%
1-2 herė nė muaj: 15%
Asnjėherė: 16%
Sjanė pėrgjigjur: 16%

A mendoni se nė Unionin e Studentėve duhet tė ketė njė pėrfaqėsues tė studentėve me korrespodencė?

Po: 74%
Jo: 5%
Sjanė pėrgjigjur: 21%

Sa jeni tė kėnaqur me kėto shėrbime tė ofruara nga UEJL-i?

Unioni i Studentėve:
Pak: 50%
Mesatarisht: 22%
Shumė: 9%
Sjanė pėrgjigjur: 19%

Byfetė:
Pak 8%
Mesatarisht: 38%
Shumė: 35%
Sjanė pėrgjigjur: 19%

Aktivitetet e lira:
Pak: 38%
Mesatarisht: 26%
Shumė: 12%
Sjanė pėrgjigjur: 24%

Konviktet:
Pak: 36%
Mesatarisht: 16%
Shumė: 12%
Sjanė pėrgjigjur: 36%

Ndihma financiare:
Pak 47%
Mesatarisht: 13%
Shumė: 4%
Sjanė pėrgjigjur: 36%


===============================================

1. A do tė merrni pjesė nė zgjedhjet pėr Unionin e Studentėeve dhe a mendoni se kėto zgjedhje do tė sjellin ndryshime positive?

PO: 241
JO: 73


2. A i njihni pėrfaqėsuesit tuaj nė Senatin e Unionit tė Studentėve?

PO: 110
JO: 184


3. A jeni tė informuar me rregulloren dhe sistemin e kredive tė Universitetit (kufizimin dhe pagesėn)?

PO: 151
JO: 154


4. A duhet qė studenti ti pėrfundoj studimet me rregulloret dhe kushtet nė tė cilat i ka filluar ato?
PO: 258
JO: 29


5. A duhet tė ketė afate mė tė shpeshta (shtesė) tė provimeve dhe tė ketė distancė mė tė madhe kohore ndėrmjet provimeve gjatė exam week?
PO: 273
JO: 23

6. A duhet tė ketė kufizime tė notės gjatė afateve shtesė tė provimeve (max.8)?
PO: 58
JO: 241

7. A ėshtė dashur tė hiqen konsultimet me studentė?

PO: 18
JO: 251


8. A jeni tė kėnaqur me mėnyrėn e punėsimit nėprogramin “Work&Study”?


PO: 100
JO: 164


9. A jeni tė kėnaqur me shėrbimet e Qendrave Kompjuterike, Biblotekės dhe orarin e tyre tė punės?
PO: 133
JO: 164


10. A duhet tė ketė kampusi I UEJL-sė qendėr mjekėsore?

PO: 269
JO: 31


11. A jeni tė kėnaqur me cmimet qė u ofrohen studentėve brenda kampusit (marketi, menza)?
PO: 68
JO: 210

12. A jeni tė kėnaqur me shėrbimet e menzave? (freskia ushqimit, pastėrtia nė lokal etj)

PO: 106
JO: 155

13. A jeni tė kėnaqur me punėn e Euroidea-s?

PO: 99
JO: 153

14. A janė reale shpenzimet pėr ceremoninė e diplomimit dhe a ėshtė e drejtė kriteri pėr pjesėmarrjen nė ceremoni?

PO: 40
JO: 184


P.S. Keto anketa dhe hulumtime jane bere nga shtabi zgjedhor i kandidatit numer 2 Fitim Vrenezit para 2 muajve, me qellim te identifikimit te problemeve me te theksuara te studenteve te rregullt dhe atyre me korrespodence. Ne ankete kane marre pjese rreth 600 studente, 450 te rregullt dhe 150 part-time.
Problemet me te theksuara jane pjese e platformes tone. Per me teper info vizitoni www.kqyre.com
----------------------------------------
My door is alwayz open, feel free to leave!
PMIntegrity Messenger IMMSN
Top
Gazetari
Postuar nė: 04.04.2006, 07:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 137
Antari Nr: 637
Bashkangjitur: 03.04.2006Kqyre, na lodhe me keto dialektizmat tuaj dhe reklamat tuaja.

Keto statistika jane teper bajate per t'u besuar nje student, dhe mos kujto se ne hame bari ketu, o djaēe.
PM
Top
artan_uejl
Postuar nė: 04.04.2006, 23:42
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 24
Antari Nr: 614
Bashkangjitur: 03.04.2006kqyre kqyre anketat apapa ... kto anketa a vetem prishtinalit ne shtul i kan plotsu a? e shoh se shum reale qenkin.
PM
Top
Lediani
Postuar nė: 30.04.2006, 18:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 165
Antari Nr: 592
Bashkangjitur: 31.03.2006Patjeter te behen reformat ne Administrate
PM
Top
Lediani
Postuar nė: 30.04.2006, 18:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 165
Antari Nr: 592
Bashkangjitur: 31.03.2006Duhet te rregullojme nje here gjerat ne shtepin tone pastaj te meremi me te tjeet te nderuar koleg te UEJL-se...
PM
Top
Lediani
Postuar nė: 30.04.2006, 18:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 165
Antari Nr: 592
Bashkangjitur: 31.03.2006Drini:
Kjo anketa qe ke shfaqur ketu eshte nje gje e mire edhe per ata qe nuk jane ne Universitetin tone, dhe e shohin se cfar mund te behet, le te shpresojme se ne te ardhmen keto se Unioni i Studenteve mund te mbaje nje nga premtimet e tyre.
Tung
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio