Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (4) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Urime FITOREN BDI, zgjedhjet parlamentare
shkup_kercovari
Postuar nė: 06.07.2006, 19:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 133
Antari Nr: 577
Bashkangjitur: 19.03.2006LSDM ja doli dhe e pranoi humbjen , ndersa PDSh ja akoma nuk e pranon , kjo do te thote barazi me INAT SHQIPTARI . nje gje me vjen keq se pse akoma nuk vetdijsohemi dhe te luajm lojra politike ashtu si luan e gjithe bota e civilizuar.
PDSH ja i numron votat ashtu si deshirone pra pa malsine e Tetoves dhe pa Zhelinen dhe pa Recicen , dhe pa Zajazin dhe pa Osllomene dhe pa dhe pa , ndersa BDI ja i numron te gjitha dhe thote ne Saraj ka pasur paregullsi , ne Tearce ose me mire thene prej Drenoveci deri ne Jazhince ka pasur paregullsi . Thaci thote se ka pasur Allfa mallfa , BDI ja thote se ne keto dy rajone ka pasur BANDA .
Por rezultatet jane ata qe jane : VMRO DPMNE 44 deputete, LSDM 32 , BDI-PPD 18 , PDSH 11 , TITO Petkovski 7 , VMRO e Lupces 6 , DOM 1 dhe nje parti tjeter 1. gjithsej bejne 120 deputete . pra keshtu duket rezultati perfundimtar .

Tash mandatin do e mare NIkolla Gruevski , dhe a do te arije te formoje qeveri kjo gje do shifet , pse PDSH ja feston me ata bashke kjo nuk me habit , pra PDSh imponohet pa asnje turp qe te jete pjese e qeverise , ata inskenojne kinse ne festen e tyre ne qender te tetoves kane festuar bashke me VMRO ne por kjo gje eshte inskenim i Menduh Thacit se kinse festojne bashke , pra te PDSH se kane mare me vete flamuj te VMRO se , dhe do shikoni ditet ne vazhdim se si do zhgenjehen , tregues eshte vete menduh Thaci i cili mbreme ishte konfuz dhe me c'do kusht i minimizonte deputetet e BDI se duke ja hjekur te PPD se qesharake ama pushteti eshte i lezecem ai e din kete pune me se miri . Cfare do ndodhe ne Maqedoni dhe si do krijohet qeveria , pra qeveria e ardhshme do jete mes VMRO DPMNE se BDI se dhe Tito Petkovskit mundet edhe Liljana Popovska .
BDI JU prift e Mbara ne pushtet
si cdo her shkup-kercovari
PMUsers Website
Top
preglli
Postuar nė: 06.07.2006, 19:47
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 38
Antari Nr: 1078
Bashkangjitur: 27.04.2006I nderuar shkup_kercovari,

Nuk jam as anetar e as ithtar i ndonjeres parti politike te Maqedonise.

Mua me se shumti me intereson se cilat ishin perfitimet reale, te prekshme, per qytetarin e thjeshte gjate qendrimit te meparshem te BDI-se ne pushtet, si dhe cka konkretisht do te fitojne banoret Shqiptare me mandatin e ri te qeverisjes se BDI-se.
Deshiroj te theksoj se me se shumti me intereson se sa jane Shqiptaret e Maqedonise kurreshtare dhe te informuar per kompetencen e udheheqesise dhe te anetareve te partive politike, si dhe te programeve te tyre, te cileve vet ata u sigurojne qeverisjen.
Me nje fjale, sa jane te ngritur dhe te vetedijshem Shqiptaret e vendit per thelbin e procesit zgjedhor dhe, mbi te gjitha, per rendesine e votes se tyre.

Sido qe te jete, eshte fundamentale qe partite politike Shqiptare nje here e pergjithmone t'i lene anash dallimet dhe bashkarisht te punojne per prosperitetin ekonomik te bashkeatdhetareve te tyre dhe per avansimin e pozites se tyre dhe ceshtjes Shqiptare ne pergjithesi.
PM
Top
luan2u
Postuar nė: 06.07.2006, 19:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 328
Antari Nr: 1199
Bashkangjitur: 26.05.2006shkup_kercovari bukur mire i elaborove gjerat, edhe une jam me ty i prift e mbara se prej tyre mvaret e ardhmja jone. Jam simapatizues i opozites por si shkon fjala cfare eshte ketu eshte,shpresoj se do ti cojne punet mbare e kesaj radhe do te dalin faqe bardhe.

Me respekt
PM
Top
delicious_as_me
Postuar nė: 06.07.2006, 20:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 132
Antari Nr: 1111
Bashkangjitur: 04.05.2006HEHEHHE Urime Fitoren BDI ,hajde tani ju te PDSH behuni ferr dhe se paku pranoni humbjen e jo te na uroni fitoren.Show some respect


----------------------------------------
???
PMYahoo
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 06.07.2006, 21:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006Koalicion PDSH-VMRO-VMRO NARODNA=61 deputet
nese kjo deshton atehere
SDSM-NovaSDSM-BDI=59 nese hyn edhe ato me nga nje=61 Keshtuqe rregji i ngusht ne te gjitha anet behet
Nese do ju shkoj per shtati atherer
VMRO-PDSH-NovaSDSM del 64 deputet shumica behet ose
VMRO-BDI=62 deputet----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
luan2u
Postuar nė: 06.07.2006, 21:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 328
Antari Nr: 1199
Bashkangjitur: 26.05.2006Zonjushe nuk e di se pse nuk e beson shkrimin me lart!!!!!!!
Pa mare parasysh, shpresoj e qeveria e re do tu permbahet premtimeve te dhena para popullit.

Z
PM
Top
luan2u
Postuar nė: 06.07.2006, 21:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 328
Antari Nr: 1199
Bashkangjitur: 26.05.2006ZONJUSHE EDHE NJE HERE VEC PER TYURIME FITORJA DHE SUKSESE TE REJA NE REALIZIMIN E INTERESAVE KOMBETARE.

Me respekt
PM
Top
toni3
Postuar nė: 07.07.2006, 01:07
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 1
Antari Nr: 1626
Bashkangjitur: 07.07.2006cfare suksese pritni bre ,a suksese ju doken kta 15 vite qe i kaluam ne shqiptaret ne maqedoni,na duhet edhe shum koh po ne shqiptaret te behemi pjes e suksesit ktu ne kete shtet(se sehste shtet).me vjen shum keq qe jemi ne kete gjendje po sipas krejt asaj qe ku dhe sa jemi e meritojme kete gjendje,deri sa humbja shendrohet ne fitore(psh mbreme festonte pdsh pse ka humb ),deri sa partia tjeter qe ka fitu premtimet i haron ne at dit qe hyn ne qeveri,shum gjera na perseriten po smundemi me i kuptu.personalisht sjam per asnjeren parti edhe sdo jeme deri ateher kur do te tregohen te ndergjegjshem kta politikanet tane si pozita ashtu edhe opozita.po nje gje me duket shum shum e pakuptimte.partia qe ka humb don te perfaqesoje vullnetin e popullit shqiptar ne maqedoni,sepse paska lidhje tradicionale me partin ne blokun maqedon qe ka fituar,kjo edhe nje here tregon se pikerisht ne shqiptaret nuk nvaremi nga vullneti yne politik,po nga ajo qe na e servojn maqedonasit.smundem ta kuptoj se si partia qe fitoi me shum vota tek populli shqiptar mos jete pjese e qeveris se ardheshme,ndoshta dikushi e kupton e me sqaron, pershendetje
PM
Top
luan2u
Postuar nė: 07.07.2006, 07:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 328
Antari Nr: 1199
Bashkangjitur: 26.05.2006po keta 15 vite kemi korur bajgi suksese ore burre ose ndoshta nuk jeton ketu!!!!!! Para 15 viteve ke pasur frige te flasish shqip neper institute se mos te burgosin,e tash vete instituti flet shqip e shum te tjera. E nese mendon per Shqiperine e Madhe atehere, haroje se kurre ska per te ndodhur se nuk le bota,breeeeeeeee. Per te drejtat tjera mos u merzit se vete koha do ti detyroj qe te na i japin.

Me respekt
PM
Top
luan2u
Postuar nė: 07.07.2006, 07:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 328
Antari Nr: 1199
Bashkangjitur: 26.05.2006edhe dicka koleg partite politike i zgjedhim ne vet te na perfaqesojne,pra i zgjedh populli-vullneti i popullit-sado te keqinje te jene te tanet jane
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 07.07.2006, 09:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006Luani

Shqiperine e madhe e duan ata qe sja duan te mire kesaj Shqiperie qe eshte sot e kesaj dite...sa per shqipen do ishte mir te lexosh pak sepse me kushtetuten e vitit 74 te Titos shqiptart kane qene element shtetformues ndersa me Mareshjen e Vorrit..oops te Ohrit nuk jane dhe aty shkruan qe ky eshte shtet unitar maqedon...

pash Zotin mos ja fut kot por kur te thuash thauj dicka qe duhet

si mendon zotrote qe duhet cdo kush te vendos per fatin e vet e shqiptaret jo...rasti me i ri referendumi per vetvendosje ekonomike dhe politike i Baskve ne Spanje-ETA...se di a te ka ra rasti sllogani ne stadium ku shkruhej "BARCELONA IS NOT SPAIN"-barcelona nuk eshte spanje....pash Zotin mendohu njeher e pastaj fol se cka duhet me fole...


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
luan2u
Postuar nė: 07.07.2006, 11:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 328
Antari Nr: 1199
Bashkangjitur: 26.05.2006Koleg me te vertete ke te drejte
PM
Top
luan2u
Postuar nė: 07.07.2006, 11:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 328
Antari Nr: 1199
Bashkangjitur: 26.05.2006Koleg si mendon per qeverin e re,a do te mundet te dicka nga ajo qe kan premtuar? o ndoshta ma beter se vitet e kaluar do te jet?

Me respekt
PM
Top
shkup_kercovari
Postuar nė: 07.07.2006, 11:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 133
Antari Nr: 577
Bashkangjitur: 19.03.2006do ju kisha pergjigjur te gjithe parafolseve te lartpermendur me kete:

Shume Ndryshime Kane Ndodhur Ne Maqedoni Nga 98 Deri Me Sot , Sot Ne Maqedoni Kemi Disa Qendra Te Vendosjes , Dhe Do Jete Interesante Ne Ditet E Ardhshme Si Do Rjedhin Punet .

Gjithkund Ne Bote Fituesi Eshte Fitues Dhe Humbesi Humbes .
Vetem Menduh Thacit I Ndodhe Qe Humbesi Behet Fitues , Kjo Eshte Mrekulli
__________________
Sa ron shpresa ron dhe jeta !
PMUsers Website
Top
shkup_kercovari
Postuar nė: 07.07.2006, 11:53
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 133
Antari Nr: 577
Bashkangjitur: 19.03.2006Urime fitoren BDI-PPD

JU PRIFT E MBARA
PMUsers Website
Top

Topic Options Faqe: (4) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio