Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (4) 1 [2] 3 4   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Urime FITOREN BDI, zgjedhjet parlamentare
shkup_kercovari
Postuar nė: 07.07.2006, 11:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 133
Antari Nr: 577
Bashkangjitur: 19.03.2006Happy Solder
Cfar Note ke pas apo ke ne "Matematik",hgghaaaaa
dhe nje sygjerim per ty nga Shkup-kercovari:
----""mos e zgjat me shume se ja ke vene vulen"" ....
PMUsers Website
Top
shkup_kercovari
Postuar nė: 07.07.2006, 12:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 133
Antari Nr: 577
Bashkangjitur: 19.03.2006Ceshtja e Shqiperis se madhe le te jete nje vizion dhe nje ender e pa realizuar.
Le te behemi si Gjermania - Shqiperia, Austria- Kosova, Zvicra- Maqedonia e njeta gjuhe qe kuptohet nga cdo njeri.
Ja permbehni kesaj lereni ndarje te Maqedonis keshtu mund te jemi ne BE ne NATO dhe ne MARS
kjo eshte si nje porosi te gjithdashamiresve te PDSH
PMUsers Website
Top
luan2u
Postuar nė: 07.07.2006, 12:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 328
Antari Nr: 1199
Bashkangjitur: 26.05.2006mendon se do te jete me mire ose me keq!?
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 07.07.2006, 13:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006po e lexoj nje liber me titull "Kosova dhe Ushtria Ēlirimtare" me shkrimtar Gjeneral Kudusi Lama. ketu diku ne reshta thuhet qe sa her shqiptaret kane kekruar dicka me politike kurr nuk jane mare parasysh dhe kur kane fillaur luften athere te gjith jane ngrit ne kembe dhe me mashtrime kane aritur te blejn ndonje nga udhehqsit e luftes dhe pastaj me politke i kan shkatru edheme shum dhe serish i kan genjy e te pushtuar kane mbetur...keshtu ndodhi edhe me 2001....

nejse sa per qeveri nje gje dijeni qe SDSM ka politiken e njejt si TITO
keshtuqe mir u be qe humben...


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
delicious_as_me
Postuar nė: 07.07.2006, 16:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 132
Antari Nr: 1111
Bashkangjitur: 04.05.2006Ncncncnnc hey happy soldier mos e ke dicka titon shume e mban neper goje???Show some respect


----------------------------------------
???
PMYahoo
Top
delicious_as_me
Postuar nė: 07.07.2006, 16:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 132
Antari Nr: 1111
Bashkangjitur: 04.05.2006Sidoqoft koleg fitoj kush fitoj tash shpresojme se do te kemi nje jete me te mire se per te drejta nuk ben te qahemi.
Ajo cka duhet te permisohet te ne eshte vecanerisht ceshtja ekonomike dhe mendoj se gjithcka do te jete ne rregull. Te pranojme kete qe ndodhi dhe te na prije e mbara.

Me vjen keq per PDSH ndoshta edhe ata kane dhene kontributin per popullin shqiptare ne menyren e vet po si duket ne ate qe punuan nuk kishin sukses.
tani le te provoj kjo tjetra parti,jo qe them qe eshte me e mire po te pakten kjo fitoj nga populli andaj me siguri ka dicka.
Eshte vetem nje person ne PDSH qe nuk me vjen keq qe ka humbur(ai qe e konsideron veten fitues). Po ok kjo ska rendesi fat te gjitheve,BDi-ja le te mendohet se cka te bej me voten e popullit ndersa PDSh-se fat ne tjera zgjedhje.

ndersa juve koleg fat ne provime dhe pushime te kendeshme

Cdo te mire

Show some respect


----------------------------------------
???
PMYahoo
Top
preglli
Postuar nė: 07.07.2006, 17:46
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 38
Antari Nr: 1078
Bashkangjitur: 27.04.2006 Citim (Happy_Soldier @ 07.07.2006, 09:56)
me kushtetuten e vitit 74 te Titos shqiptart kane qene element shtetformues

Happy_Soldier nuk ka thene asgje tjeter vec se ka pohuar te verteten.
Historia do te tregoje se sa ka qene Tito si individ, ne te vertete, i dobishem per Shqiptaret ne pergjithesi. Eshte dicka krejtesisht tjeter qe pa deshiren e tij ai ka qene i rrethuar me armiqe dhe dashakeq, kryesisht nacionaliste ekstreme serbe.
Ekzistojne libra dhe dokumente te shumta ku citohet Tito te kete thene se absolutisht ka perkrahur 'Kosoven Republike', mirepo se kjo nuk mund te realizohej per shkak te nacionalizmit serbomadh dhe se serbet ishin me te numertit ne ish-RFSJ dhe, rrjedhimisht, faktore te cileve Tito shpeshhere ishte i detyruar t'u bej konsesion.
Thjeshte, Tito logjikisht nuk ka arritur te fitoje perkrahjen e serbeve per Kosoven Republike.
Perseris se historia do t'i zbardhe te gjitha ceshtjet dhe apeloj te lexojme sa me shume, t'i ANALIZOJME gjerat ne thellesi dhe detajisht, dhe ne fund te japim konkludime.

Jam shume i interesuar te degjoj mendimin e z. Ali Ahmeti si dhe z. Arben Xhaferri per figuren e Tito-s, jeten e Shqiptareve gjate kohes se tij, dhe rendesine e prezences se tij per vet Shqiptaret.
PM
Top
luan2u
Postuar nė: 07.07.2006, 18:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 328
Antari Nr: 1199
Bashkangjitur: 26.05.2006---DOBAR SHIPTAR JE MRTAV SHIPTAR---- Parolla e vjeter sllave. Leni ato lafe se shoku Tito i paska dash shqiptaret.Aq shum na donte sa qe ne ate kohe kishe frige te shikosh kah SHqiperia e jo ta permendesh Shqiperine. E njejta sikur me thene xhaxhi Enver ishte atdhetare i mire, e fort mire e dime se si ka qene situata.Leni ato iluzione se askush nuk na do te miren.Vetem vetja jone mund te na shpetoj e askush tjeter.

Me respekt
PM
Top
shkup_kercovari
Postuar nė: 07.07.2006, 19:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 133
Antari Nr: 577
Bashkangjitur: 19.03.2006nje retrospektive te vogel qe me erdhi interesante:))))))))))))
Prej fitore te BDI dolem ne Shqiperi te Madhe dhe tashi se fundi tek TITO
me te vertet kam respekt te vecant ndaj disa forumistave siLIONELA,LUANI2U,PREGLLI sI dhe disa te tjere qe kyqen AD-HOC,mirepo dikush orvatet te kaloj male dhe fushaaa...
Ju lutem permbahuni temes....
PMUsers Website
Top
preglli
Postuar nė: 07.07.2006, 20:09
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 38
Antari Nr: 1078
Bashkangjitur: 27.04.2006 Citim (shkup_kercovari @ 07.07.2006, 19:05)

me te vertet kam respekt te vecant ndaj disa forumistave siLIONELA,LUANI2U,PREGLLI sI dhe disa te tjere qe kyqen AD-HOC,mirepo dikush orvatet te kaloj male dhe fushaaa...
Ju lutem permbahuni temes....

Falemnderit shume per respektin.

Edhe une kam simpati dhe respekt te jashtezakonshem per krijesa provinciale sic eshte shume i respektuari Z. shkup_kercovari smil3dbd4d6422f04.gif

Apeloj per respekt te mendimit te njeri-tjetrit.
PM
Top
luan2u
Postuar nė: 07.07.2006, 20:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 328
Antari Nr: 1199
Bashkangjitur: 26.05.2006TE falem nderit per respektin, me te vertete retrospektive interesante, mirpo dikendin nuk mund ta bindish, se iluzioni dhe realiteti kane dallim ,larg asaj se te gjith na deshirojme dhe enderojme,pr mos e teprojme. Dhe kot e genjejne veten,e qe eshte me e keqja mundohen ti bindin edhe te tjeret.

Me respekt
PM
Top
preglli
Postuar nė: 07.07.2006, 20:20
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 38
Antari Nr: 1078
Bashkangjitur: 27.04.2006 Citim (luan2u @ 07.07.2006, 18:09)
---DOBAR SHIPTAR JE MRTAV SHIPTAR---- Parolla e vjeter sllave. Leni ato lafe se shoku Tito i paska dash shqiptaret.Aq shum na donte sa qe ne ate kohe kishe frige te shikosh kah SHqiperia e jo ta permendesh Shqiperine. E njejta sikur me thene xhaxhi Enver ishte atdhetare i mire, e fort mire e dime se si ka qene situata.Leni ato iluzione se askush nuk na do te miren.Vetem vetja jone mund te na shpetoj e askush tjeter.

Me respekt

luan2u

Krejt eshte ne rregull. Ti i shikon gjerat 'bardhe e zi', ndersa une i vrojtoj edhe ne ngjyre te hirte e keshtu me radhe.

Jeta nuk do te ishte interesante sikur te gjithe te mendonim njejte.

Pershendetje!
PM
Top
luan2u
Postuar nė: 07.07.2006, 20:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 328
Antari Nr: 1199
Bashkangjitur: 26.05.2006Po e verteta eshte se te gjith i shohin gjerat ashtu si i perjetojne, ose sic dikush tjeter ua imponon. Une personalisht kam jetuar me shume jashte maqedonise,dhe shume mire e di se cfare do te thote te jesh shqiptare ne vendet ish jugosllave. Koleg jo vetem --VETEM BARDHE E ZI--- por shume e me shume ngjyra te tjera kam pare, dhe nuk mund te them se i kam pelqyer.


Me respekt
PM
Top
luan2u
Postuar nė: 07.07.2006, 21:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 328
Antari Nr: 1199
Bashkangjitur: 26.05.2006Pak devijuam nga tema,por sidoqofte fjala eshte tek fitorja e BDI-se, per te cilen lirisht mund te thuam se fitoj pa mare parasysh se cfare thote opozita ose dikush tjeter. Jam simpatizues i PDSH-se dhe them se humbem plotesisht, fitoj pupulli me voten e vete.Populli e zgjodh me te mirin. KUSH HUMBEN KA TE DREJTE TE HIDHEROHET.

Qeverise se re i uroj pune te mbare(mendoj tek pala shqiptare),me kryesorja eshte tu siguroj njerezve pune,e te tjerat vet koha do tua imponoj.


Me respekt
PM
Top
webm
Postuar nė: 08.07.2006, 00:52
Quote Post


Lovely Jubbly
*****

Posti: Admin
Postime: 2217
Antari Nr: 1
Bashkangjitur: 24.11.2004Pershendetje per gjithe ata qe shkruajn ne kete teme.

Se pari nje lajmerim, qe eshte hapur forum i vecant qe i dedikohet politikes, andaj do kisha lutur qe gjithe ju qe ne te ardhme deshironi te hapni tema qe ti hapni mbrenda vet forumit apo temes pergjegjese e jo mbrenda temave tjera, shpresoj ne mirekuptim nga gjithe.

Suksese gjitheve edhe shpresojm se do kemi me teper dobi se sa dem nga qeveria e re qe vjen.


----------------------------------------
"I am so clever that sometimes I don't understand a single word of what I am saying" - O. Wilde (Irish Poet, Novelist, Dramatist & Critic)
PMEmail Poster
Top

Topic Options Faqe: (4) 1 [2] 3 4  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio