Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (4) 1 2 [3] 4   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Urime FITOREN BDI, zgjedhjet parlamentare
Petriti_Ilirides
Postuar nė: 09.07.2006, 05:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1640
Antari Nr: 1563
Bashkangjitur: 03.07.2006urime de fitoren , se ky popull esht i verber , edhe pdsh edhe bdi jan tradhetor , dolen 2 parti te reja nuk ju dham shans as te ngriten ,
e sa per bdi-ne e kan liderin shum intelegjent -
Ali Ahmeti - Atdheu im esht maqedonia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Me sa mend nkry mund ta thote ni njeri kete gje , kur dihet se gjendemi nen okupim prej maqedonis , si mundet vendin i cili te ka okupuar ta thirish atdhe , asnje popull tjeter veq te ne tolerohen kta gjera. E psh njerin prej me te afermeve e ka Nevzat Bejten kryetar i komunes Gostivarit te cilen poashtu e votuan njerzit vet , nje historian i cili kur burgoseshin shqiptaret per ta perdor gjuhen shqipe ne gjimnaz tha - Nese doni te mesoni shqip shkoni ne Shqiperi , edhe prap e votuan !!! Sdi ndoshta perseri pas nja 4 shekujve do kete zgjim kombetar , neqofte se deri atehere nuk behen gjith popullata turbesh !!! integrim i shqiptarve per te jetuar me leht te okupuar hmmm bash ajo na duhet , vllazrim bashkim me shkije edhe ma mire , vet populli e vulosi fatin e vet
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 09.07.2006, 10:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006Nuk dihet se kush ka fitu e cka ka fitu..nese i behet analize zgjedhjeve te vitit 2002, 2005 dhe te tanishmet ather mendimi im eshte ky...gjithsej ka patur 26 deputet dhe tani ka 29 plus kater qe i kemi humb...PDSH ka dy deputet me shum se me heret dhe kjo asht aritje e PDSH do me thene ngritje e saj...BDI me koalicion e me do gabel e me do tjer ka arit me be 18 se pa to me siguri nuk do ti kishte arit keto deputet..kjo do me thene ulje per BDI...mirepo problemi eshte se mbi 400 mij votues kane qene ne lista qe i perkasin kombit shqiptar ne IRJM kjo do te thot qe nese do te dalin ne zgjedhje aq sa kane votuar ne vitin 1992 apo 93 per autonomi shqiptare qe nuk u pranua nga shteti dhe kta parti sot nuk u shkon mendja te kthehen tek ai referendun ather del qe ne do ti kemi 40 deputet....

ja ku kemi arit pra..asku skemi arit serish rrober jemi dhe serish na shfrytezojne kur dihet mir qe vet Branko ka thene qe mbi 35% e buxhetit te IRJM mbushte nga shqiptart....

Ku jemi vall ???


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
shkup_kercovari
Postuar nė: 09.07.2006, 15:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 133
Antari Nr: 577
Bashkangjitur: 19.03.2006 Citim (Petriti_Ilirides @ 09.07.2006, 05:31)

Ali Ahmeti - Atdheu im esht maqedonia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Me sa mend nkry mund ta thote ni njeri kete gje , kur dihet se gjendemi nen okupim prej maqedonis , si mundet vendin i cili te ka okupuar ta thirish atdhe , asnje popull tjeter veq te ne tolerohen kta gjera.


o z. i nderuar (sic thot prof Musli Halimi)-ti gjerat i shikon sikur ke ra prej MARSI-...
Une tashi si jurist i posadiplomuar ardhmerine time e shikoj ne Maqedoni dhe vetem Maqedonia mund te me jep perspektive ne jeten time........se ketu jam lindur ne kete shtet te gjithe parardhesit mi dem baba dem..
Nuk e di cfar ''okupimi'' nenkupton ,,,,,,ghaaaaa me te vertet paske nje logjike te shendosh
Petriti i Ilirides ne cilen shek jeton......sigurisht jeton ne kohen e bronzit apo gurit... se gjuhen-historin e kemi pasur edhe ne sundimin 500 vjecar otoman
PMUsers Website
Top
Mehasi
Postuar nė: 09.07.2006, 16:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 191
Antari Nr: 64
Bashkangjitur: 30.12.2004Urime BDI....
Dhe mendoj se do te ishte me e sinqert fituesit te benin qeverine. PDSH eshte treguar gjithmone e paafet te udheheq pushtet.

pershendete...


----------------------------------------
Breziiri.com - Ura lidhese ndermjet te se kaluares dhe te ardhmes!
PMEmail PosterUsers Website
Top
florint
  Postuar nė: 09.07.2006, 17:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 116
Antari Nr: 1274
Bashkangjitur: 23.06.2006

O jU TE GJITHE TE NDERUAR,PO CPO THONI KESHTU SE?ORE JENI JU STUDENTE APO JO?JU LUTEM KENI TE PAKTEN KONSIDERATE NDAJ TITULLIT QE MBANI!PO ME KTEO SHKRIME QE BENI JU ,E ME KTO DIJENI QE PO TREGONI(SI LLAFE GRASHE THONE KAH TETOVA)JU PO BENI SKANDAL!!!! HEJ DESHMOHUNI PER ATE QE JENI!!
P.S. OSE HARONI FARE TE SHKRUANI NE KETE TEME!
PM
Top
Petriti_Ilirides
Postuar nė: 09.07.2006, 23:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1640
Antari Nr: 1563
Bashkangjitur: 03.07.2006 Citim (shkup_kercovari @ 09.07.2006, 15:19)
o z. i nderuar (sic thot prof Musli Halimi)-ti gjerat i shikon sikur ke ra prej MARSI-...
Nuk e di cfar ''okupimi'' nenkupton ,,,,,,ghaaaaa me te vertet paske nje logjike te shendosh
Petriti i Ilirides ne cilen shek jeton......sigurisht jeton ne kohen e bronzit apo gurit... se gjuhen-historin e kemi pasur edhe ne sundimin 500 vjecar otoman

Shkup_kercovari - sta ze per te madhe se je pi kercove andaj , , TI SE KUPTON CKA ESHTE OKUPIMI O TI ME MENDJE TE SHENDOSH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A E DIN CKA ESHTE OKUPIMI !!!! TURP ESHTE KJO QE KE SHKRUJT O TI DJAL SE NIME PO DIJSHE ME I INXER PI KONTROLLE NJERZIT , BESOM SE SHUM MKE NERVOZU ME KET THENIE NAIVE.

SI ESHTE OKUPIMI !!! VETEM ME SHPATA EDHE KUAJ SIC KE PA NE FILMA !!!!!

TI TURP BRE STUDENT I KE THAN VETES !!!
PM
Top
Petriti_Ilirides
Postuar nė: 09.07.2006, 23:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1640
Antari Nr: 1563
Bashkangjitur: 03.07.2006 Citim (Petriti_Ilirides @ 09.07.2006, 23:51)


TI TURP BRE STUDENT I KE THAN VETES !!!

MOS E DINE STUDENT SE CKA NENKUPTON OKUPIMI KJO ME TE VERTET TURP ESHTE , EDHE NDOSHTA EDHE KY SI ZOTERI AHMETI ME SHKOLL FILLORE DO TE VINE NE QEVERI NAJ DIT EDHE DO DUHET TI NDIHMONE POPULLIT .

O HAJ ME DET HAJ , ZOT NDIHMOJ POPULLIT TIM , HAPI SYTE O KERCOVAR MER LEXO PAK LEXO PER SHQIPERINE , LEXO SE SI ILIRIDA GJENDET NEN OKUPIM TE MAQEDONISE , LEXO SE SI E KAN VJEDH KET VEND PREJ SHQIPERISE , LEXOJ GJITHA MASHTRIMET , LEXO

LEXO , LEXO , LEXO E MOS FOL PA LIDHJE !!!!!!! MOS SHKRUJ SI TE FTEKET

PM
Top
Petriti_Ilirides
Postuar nė: 10.07.2006, 00:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1640
Antari Nr: 1563
Bashkangjitur: 03.07.2006 Citim (shkup_kercovari @ 09.07.2006, 15:19)
o z. i nderuar (sic thot prof Musli Halimi)-ti gjerat i shikon sikur ke ra prej MARSI-...
Une tashi si jurist i posadiplomuar ardhmerine time e shikoj ne Maqedoni dhe vetem Maqedonia mund te me jep perspektive ne jeten time........se ketu jam lindur ne kete shtet te gjithe parardhesit mi dem baba dem..
Nuk e di cfar ''okupimi'' nenkupton ,,,,,,ghaaaaa me te vertet paske nje logjike te shendosh
Petriti i Ilirides ne cilen shek jeton......sigurisht jeton ne kohen e bronzit apo gurit... se gjuhen-historin e kemi pasur edhe ne sundimin 500 vjecar otoman

ORE KERCOVAR TASHTI EDHE MA SHUM U NERVOZOVA O STUDENT !!

KU MUNDET TE OKUPOHET HISTORIJA BE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!O STUDENT !!!!!!!!!!??????
UNE NUK E DI SI MUNDET ME TA OKUPU HISTORINE DIKUESH JA TASH ME HABITE
KE NXER TEORIJA TE REJA , OSE TEPER I MENCUR QENKE OSE TEPER.......

EDHE PLUS NI STUDENT !! MOS TA DINE CKA NENKUPTON OKUPIMI NCNCNCNC
PO NUK DMTH. QE ME TE ARDH DIKUSH ME SHPAT EDHE ME KAL TE DERA E SHTEPISE OKUPIMI , JO SESHT VETEM AJO OKUPIM NCNCNCNCNCNC
PM
Top
microb
Postuar nė: 10.07.2006, 08:54
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 17
Antari Nr: 1235
Bashkangjitur: 10.06.2006Petriti_Ilirides qka don te thuash me ket shkrim qe e ke ber si mendon se ka ndonje bur qe do ta qliroj iliriden dil vlla qliroje ti po ske faj se keto jan pasojat qysh ne kohen e skenderbeut edhe leni kto llafe si mondon ti ku ke lindur ne shqiperi po edhe kjo ne maqedoni eshte tok e jona normal se ku ke lindur aty te duket vendi me i mir edhe me falni qe ju them po keni dal krejt prej teme pse nuk ja uroni fitoren BDI-se edhe kaq kur do te mbushemi ne shqipetaret me mend ni her e per gjithmone

RESPEKT te veqant Luan2u dhe Lionella jeni numer 1 i kuptoni gjerat ashtu si jan e jo si duam ne
PM
Top
microb
Postuar nė: 10.07.2006, 08:56
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 17
Antari Nr: 1235
Bashkangjitur: 10.06.2006edhe nje her urime Fitoren BDI-se PPD-se sepse keta parti jan shpresat e popullit pasi qe populli i votoi


RESPEKT KOLEGE
PM
Top
Petriti_Ilirides
Postuar nė: 11.07.2006, 06:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1640
Antari Nr: 1563
Bashkangjitur: 03.07.2006 Citim (microb @ 10.07.2006, 08:54)
Petriti_Ilirides qka don te thuash me ket shkrim qe e ke ber si mendon se ka ndonje bur qe do ta qliroj iliriden

Ndoshta pas ca viteve do te lindin shqiptar.
PM
Top
delicious_as_me
Postuar nė: 11.07.2006, 13:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 132
Antari Nr: 1111
Bashkangjitur: 04.05.2006petrit ruaje gjakftohtesine,mundohu te sillesh i mencur jo i forte.

Ajo cka u be u be,petrit e meriton ose jo ali ahmeti per te fituar nuk e dim as ne qe ja kemi dhene voten vetem ZOTI e di por ate e votoi nje numer i madh i njerezve.

Nese ne dim dhe e ndjejme vetem si kompetent per te ndihmuar popullin shqiptare urdheroni shprehni idete e juaja por jo me urrejtje,thashetheme,sepse nese ti petrit nuke respekton kete ze te popullit qe doli ne votime atehere ti nuk e respekton po ate popull.Kur them popull fjalen e kam gjithnje te qytetaret e maqedonise. deshim apo nuk deshim kjo eshte maqedoni ,as mua nuk me pelqen ta therras keshtu por kjo eshte ajo qe eshte.urdheroni nese mundemi te bejme dicka ta nderojme kete realitet shprehni idete ,por me vendosshmeri,perpikmeri,jo sic e kemi zakon qe punet ti lem ne gjysme.
Respekte petrit keshtu mendoj une,ti ke shume te drejte je shume i revoltuar nga sllavet edhe une jam ,po tani eshte koha te veprojme me mencuri,me dinakeri te shendosh,te vjedhim ferr ate qe dikur na eshte vjedhur pa te drejte.....atehere ndoshta do te jemi me te qete. po nuk eshte koha e pushkes,e luftes,t`i shkruajme "me laps " kufijte e vendeve tona sepse ashtu eshte me lehte dhe nuk barte ne vete MEKAT fitorja nese fitojme ne.

Show some respect


----------------------------------------
???
PMYahoo
Top
error
Postuar nė: 11.07.2006, 18:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 192
Antari Nr: 1032
Bashkangjitur: 16.04.2006Nuk mund te merret me mend se nje parti si BDI-ja, e cila ne menyre te papare po vazhdon qe te fitoje zgjedhjet me vjedhje, kercnime, dhe me blerjen e votave ta quaje veten fitimtare. Merreni me mend sikurse te kishte fituar PDSH dhe LSDM ne keto zgjedhje, jam i bindur se asnjehere PDSH-ja nuk do te pranonte te hyje ne koalicion me LSDM-ne. Sepse te jesh ne mesin e dy te padeshiruarve jo qe vetem do te mundohet te te shkatrojne por i shkatruar dhe i mashtruar. BDI, pa fare turpi kerkon nga VMRO qe me cdo kusht te hyje ne qeveri. Pra caku i BDI-se eshte vetem qeveria, asaj nuk i intereson ceshtja shqiptare, ekonomia, asaj i intereson vetem qeveria, vetem pushteti. Por duhet ta dini o ju te mjere se pushteti nuk eshte mbi te gjitha, ka edhe dicka tjeter qe duhet te kesh pervec pushtetit, duhet te kesh moral e te dalish para popullit dhe ta pranosh te verteten se nuk ke punuar gjate ketyre viteve 2002-2006 asgje dhe te leshe dikend tjeter qe te punoje dhe te angazhohet per ate qe ju nuk mundet ta realizoni. Pra, kjo eshte nje sjellje jomorale e BDI-se, e cila me vota te vjedhura akoma po thot se eshte parti legjitime e cila duhet ti mbroje interesat e shqiptareve. JO, ju nuk i mbroni interesat e shqiptareve, ju i mbroni interesat tuaja personale, se nga humbja juaj, apo mosperfshiraj juaj ne qeveri, do te dalin shume te zeza, shume tradheti, shume korupcion..... Prandaj, ju mundoheni te tregoheni shume burokrat, po fytyra juaj djallezore i tregon te gjitha, mos u perzini ne punet e tjeter kuajt, ju nuk jeni te murosur qe te rini vetem ne qeveri. Ju nuk e meritoni qeverine, pasi nuk hyhet ne qeveri me vjedhje, mashtrime, spekulime dhe tradheti.


----------------------------------------
Po vjen era tradheti........ nga disa si smith, tony.....
PM
Top
shkup_kercovari
Postuar nė: 11.07.2006, 19:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 133
Antari Nr: 577
Bashkangjitur: 19.03.2006Petriti i ILIRIDES ate punon HIPOTAMALLAMUSI TY........nuk kam pasur koh te hy ne interenet dhe te shoh se cka ke shkraur ,eshte e kot te debatohet me ty se nuk i din rregullat e etikes se te shkruarit ne forum(mos u mir me gjera te kota)

Nė bazė tė kėtyre idiotizmave qė ke shkruar, duhet tė konkludoj se ti ke njė averzion tė sėmurė, mos themi psikopatik ndaj subjektit BDI, apo ndoshta edhe je nė pritje (tė gjaaaaaaaaatė) tė njė detyre tė re nga PDSH dhe tani lufton pėr kauzėn e mirėnjohur, tė pėrsėritur prej kohėsh tani nga padroni yt Menduh Kontrabanda “pushtetin na e morrėn me luftė dhe do t’ua marrim me luftė”!

Kolltuku ėshtė i majmė, lol, e njofim fytyrėn e vėrtetė tė Menduh Kontrabandės!

Unė tė kisha lutur mos ta kthejsh temėn nė personale, sepse nuk ėshtė personaliteti im ai qė po vepron , ka mjaft material relevant qė mund tė diskutohet, prandaj pėrqėndrohu aty ku duhet!
PMUsers Website
Top
shkup_kercovari
Postuar nė: 11.07.2006, 19:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 133
Antari Nr: 577
Bashkangjitur: 19.03.2006petriti i ilirides-ti monolog me vetvehten ben......ncncnncnc
Mirė pra, tė paktėn e di se me ēfarė rastes mentale po diskutoj
PMUsers Website
Top

Topic Options Faqe: (4) 1 2 [3] 4  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio