Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (4) « E para ... 2 3 [4]   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Urime FITOREN BDI, zgjedhjet parlamentare
Petriti_Ilirides
Postuar nė: 11.07.2006, 20:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1640
Antari Nr: 1563
Bashkangjitur: 03.07.2006 Citim (shkup_kercovari @ 11.07.2006, 19:21)
Nė bazė tė kėtyre idiotizmave qė ke shkruar, duhet tė konkludoj se ti ke njė averzion tė sėmurė, mos themi psikopatik ndaj subjektit BDI,

Shkup_Kercovari une e kam cek ma heret ne forum se nuk e du as bdi-ine as pdsh-ene , nuk esht patjeter te jesh o pdsh o bdi , ket gje shqiptaret e thjesht nuk e kuptojn . Une te dyja i llogaris si tradhtor edhe thash se duheshte tju japim shans njeres prej ktyre partive te reja . Pra lexo para se te shkrujsh ok
PM
Top
Njomza_22
Postuar nė: 11.07.2006, 21:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 200
Antari Nr: 529
Bashkangjitur: 19.02.2006Gjyth kjo remuje per kolltuqe, cfar barku te unet qe kane njerzit e ketij shekulli.
e pyes veten perse kaq shume po i thejen dhembet per te hy ne qeveri qoft BDI qoft PDSH vertet tani shihet se vpraojn per te pasuruar veten dhe per te ngren popullin.

TURP per te dy partit
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 12.07.2006, 08:59
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006friga eshte qe po te hyje pdsh ne qeveri do shkatrohet shteti dhe keta te hujt mendojn se si te hyje bdi ne qeveri shteti do qendroj kjo do me thene per mue tradhti sepse askush deri tash nuk ka luftuar per te mbajtur nje shtet te huaj dhe per te lene vehten e tij ne rroberi serish keshtuqe kjo e verteton tradhtin e bdi ne lufte dhe do te pyesja "vall pse u be lufta"


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
preglli
Postuar nė: 12.07.2006, 12:48
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 38
Antari Nr: 1078
Bashkangjitur: 27.04.2006Happy_Soldier,

Sic kam permendur edhe herave te kaluara, nuk jam ithtar as i BDI-se as i PDSH-se.

Mendoj se tani eshte koha qe te jemi pragmatik dhe sa me real lidhur me ceshtjen Shqiptare ne pergjithesi. Askush, pervec Serbeve dhe vet Maqedoneve, nuk do te kete dobi nga nje destabilizim aktual i Maqedonise.
Duhet te avansojme shkalle-shkalle. Tashme ne rend te dites eshte Kosova. Eshte e domosdoshme qe te gjithe te jemi unik, qe bashkerisht te luftojme per nje rezultat i cili nuk do te nenkuptoje vetem pavaresine e Kosoves per se, por edhe fillimin dhe pershpejtimin e zgjidhjes se problemeve ne trojet tjera Shqiptare.
Gjithcka arrihet gradualisht. Duhet te kemi pergjegjesi per te gjithe bashkeatdhetaret tone kudo qe ndodhen, duhet te jemi ambicioz, por duhet edhe te jemi real. Krejt kjo ngase eshte paresore qe te jemi koshient per konstelacionin e fuqive boterore dhe me ne fund te kuptojme se bota ka probleme shume me te medha sesa Shqiptaret dhe se vetem pak nevojitet te behemi budallenj dhe te hupim besimin dhe perkrahjen (sado qe te jene keto ne interes te botes) e nderkombetareve te cilin e kemi gezuar vite me radhe dhe vazhdojme te gezojme edhe sot e kesaj dite.
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 13.07.2006, 09:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006preglli

Keni shkruar bukur mire...e kuptoj se ne radh te pare kemi problemi e Kosoves mirepo ne nuk duhet qe te pritet edhe aq gjate. Un personalisht nuk jam per hyrje ne BE sepse e dim fare mir se cka na ka sjell BE dhe te tjeret...eshte mrekulli qe nje fuqi boterore e kemi kah vetja jone dhe kjo eshte superiore sepse po te mos ishin amerikanet neve do te na benin beter Srebrenices qe kishte para dy ditesh pervjetorin e 11...parite tona duhet te din se cka duhet kerkuar por problemi esht se shpia behet prej ne themel e deri ne kulm e partit tona jane te ndertuar prej kulmi drejt themelit e kjo eshte gabim pradnaj ka shum element kriminal ne partite tone qe fatkeqsist dominojn..

suksese----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
shkup_kercovari
Postuar nė: 13.07.2006, 11:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 133
Antari Nr: 577
Bashkangjitur: 19.03.2006Petriti i ILIRIDES- E Shoh qe je ''TAZE'' ne forum-dhe konfuzitetin tend e shpreh shume ne menyre te gabuar ...... te lutem shume herave tjera mos perdor apo mos fol ne emer timin..... te kam thene edhe me heret ,mos u mire me mua por perqendroju temes qe kam hapur dhe qe ka mjaft materjal per te debatuar
me respekt te vecant
shkup_kercovari
PMUsers Website
Top
Lediani
Postuar nė: 13.07.2006, 11:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 165
Antari Nr: 592
Bashkangjitur: 31.03.2006Hmmm...pershendetje te gjitheve ju koleg.

Per shkak se ndodhem ne vendlindje,nuk kam qene shum ne rrjedha te ngjarjeve,qe kane ndodhur ne forum, por megjithate shof qe ka nje entuziazem te madh per te shkruar,dhe per te replikuar.....
Mua be shum qefi qe per shqiptaret ne Maqedoni fitoj Bashkimi Demokratik per Integrim(BDI)....
Ndoshta ishte nje fitore e pritur,dhe e riperseritur nga simpatizantet e kesaj partie,por mund te theksoj ketu qe ka nje vecori te vecant,ne punen ne grup te kolektivit te kesaj partie,qe kane punuar ne terren.Nuk dua te beje me komente sepse e di qe nuk eshte ne favor tonin,dhe timin,por gjithsesi i uroj edhe PDSH-se sukses te metejshme dhe le ti nderroje ata kryetar,e nenkryetar partie,bashk me vartesit e tjere...se nuk ka me hajer prej tyre...tashe ka ardhur koha qe njerezit te shohin gjera te reja dhe jo te merren me Radikalizma.
ju persh gjithve :) smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e5e7563a.gif
PM
Top
shari
Postuar nė: 17.08.2006, 19:27
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 29
Antari Nr: 2001
Bashkangjitur: 05.08.2006pershendetje
un do te kish thene urime per BDI por nga ana tjetr ngushllime
per Z.Ahmitin tash qe mbeti ne opozit e tash ka te qart se i tradhtoj
shqiptaret ne 2001 nuk beri asgje qe te degjohet zeri i shqiptarve
ne maqedoni ja kemi faktin me te ri tash qe BDI mbeti ne opozit
si parti e cila fitoi shumicen e votave te shqiptarve ne maqedoni
dhe nuk meret parasysh vullneti i popullit shqiptar andaj tash
le ti bjer tavolines me kok Z.Ahmeti se ku i la shqiptaret e ngrate
ne maqedoni.
URIM PER BDI-NE E DESHTUAR
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 17.08.2006, 19:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006Lediani

mos ja fut kot edhe ti tashi....te gjith e dijn qe zgjedhjet fund e krye jane te manipuluara dhe skemi cka me be qe pala tjeter nuk i manipuloj dhe si rezultat humbi SDSM se te ishin ma ndryshe zgjedhjet do shihje se dhe BDI asgje sdo bente bile me numrin e deputeteve qe ka fitu PDSH tregon qe rejtingu i saj eshte ritur ne krahasim me ate te BDI...


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
blerim-blero
Postuar nė: 18.08.2006, 18:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 296
Antari Nr: 1768
Bashkangjitur: 18.07.2006Pershendetje

Te folim drejte BDI-ja me kualicionin PPD,jane fitues po mendoj nga ana shqipetare edhe pse nuk me intereson aq shume kjo politike qe ushtrohet ne kete vend,po du me thane qe me mire do te ishte qe BDI dhe kualicioni te ishin ne qeveri,mos me keqkuptoni,
Nga arsyeja se besoj ama besoj se numri ma i madh i shqipetareve ne qeveri ndryshe mund qe te reagoje ne krahasim me numrin me te vogel.
Por nuk e mohoj faktin qe edhe pse partia shqiptare e cila gjendet ne pushtet mund? qe te sjell ndryshyme te cilat do te jene ne favor te shqipetareve.HIDE KILLER


----------------------------------------
[COLOR=blue][COLOR=blue]
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top
shari
Postuar nė: 29.08.2006, 19:18
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 29
Antari Nr: 2001
Bashkangjitur: 05.08.2006blerim-blero pershendetje
un do te kisha then kush te jete ne pozit nga partit shqiptare
do te kishin be te njejtat gjer se dihet se jane pakic ne sobranje
dhe se shkit qe ne fillim vendosin se te drejta do te marin shqiptaret
ne kete mandat jo qe nuk duan keta te tanet te bejne dicka po
te jemi realista nuk mund te bejne gje dhe se zgjedhja ma e mir di te ishte me lshu krejt sobranjen.
PM
Top
Naja
Postuar nė: 07.09.2006, 20:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 61
Antari Nr: 2542
Bashkangjitur: 01.09.2006shari nuk eshte zgjedhje ajo cka thua ti. po pasi ato qe jane ne qeveri hyn kot per se koti skan cka te bejn tjeter vecse ta leshojne vendin

PM
Top
Terroristi
Postuar nė: 07.09.2006, 21:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 189
Antari Nr: 1858
Bashkangjitur: 25.07.2006Dikush pati cekur se cila do parti shqiptare tkishe qen ne ne qeveri do te kishte vepru njelloi edhe pse kjo do te vij si me anu ka ndonjana po ska lidhje do ta them se partia shqiptare e cila asht dashur ti perfaqsoi popullin shqiptar ne IRJM duhet te jet koalicioni BDI-PPD dikush do te thot pse po ata nuk ban asgja gjat kater viteve ja ju them pse sepse ata e kan legjitimitetin e popullit te tyre popullit shqiptar dhe se ata jan ata te cilet e legalizuan Universitetin e Tetoves ata jan ata te cilet e legalizuan Flamurin shqipetar ata jan ata te cilet e vun gurthemelin e SKENDERBEUT ne SKUP ata jan ata te cilet Strugen e ben shqipetare etj etj se po bam e permendem krejt bahemi monoton keshtu qe lam pak ven per kritika dhe ja pse duhet dhe ja kush duhet me qen ne qeveri apo me i perfaqsu shqiptaret.


SHIK.


----------------------------------------
LeGjIoNaRėT
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top
jeton.akiku
Postuar nė: 21.09.2006, 10:36
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 4
Antari Nr: 2763
Bashkangjitur: 15.09.2006nuk mund ta mari me mend se sa do knaqeshte nji maqedonas po ti lexonte gjithe kto diskutime...ne diskutojm se kush duheshte te ishte ne qeveri BDI-ja a po PDSH-ja vetem nje gje harojm per kete vendosi VMRO-ja(ksaj radhe e pare vendoste LSDM-ja)...kaq i kemi te drejtat ne shqiptaret...kemi te drejt te thejm dhembet kur debatojm duke folur dhe ne kete rast te thejm tastaturat:)...po po kto jane te drejtat qe i kemi ne...tash do foli per te drejtat qe i fituam kto 4 vitet e fundit....ne fituam te drejten te folim shqip ne parlament....po ende nuk kemi te drejten qe NA te jemi ato qe vendosin ne parlament..... ha po BDI-ja vendos bustin e Skenderbeut ne shkup...po le disa invalid te luftes, qe u be ne emer te kryetarit te kesaj partie, te vdesin per buk.... a vllazen dhe motra...i gezofshim pra te "DREJTAT" qe i kemi

me respek dhe shpresa se shqiptaret do kene te DREJTA ndonjeher ne maqedoni
PM
Top
Trishtimi
Postuar nė: 15.07.2011, 08:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9194
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008Flm flm urime edhe ty.


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top

Topic Options Faqe: (4) « E para ... 2 3 [4]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio