Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Lufta, tradheti apo shpetim kombetar?
error
Postuar nė: 11.07.2006, 18:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 192
Antari Nr: 1032
Bashkangjitur: 16.04.2006Sa mendoni se lufta solli barabartesi ne mes shqiptareve dhe maqedonasve, a ishte tradheti apo krenari kombetare?


----------------------------------------
Po vjen era tradheti........ nga disa si smith, tony.....
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 12.07.2006, 09:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006Tradhti ne beteje dhe ne politike dhe krenari ne zemra mirepo kur kuptohe tradhtia ajo krenari zhduket..


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
Lediani
Postuar nė: 13.07.2006, 11:23
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 165
Antari Nr: 592
Bashkangjitur: 31.03.2006Hmmmm.........me thene te drejten o shok, sa per ne Kumanov,dhe rrethe te tjera e vej doren ne zemer,
Por ne Tetov...hmmmm...zor se ka pas luft ...ne tetov edhe nese ka pasur luft sic mendojne disa..ka qene luft sportive.
PM
Top
jeton.akiku
Postuar nė: 21.09.2006, 12:19
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 4
Antari Nr: 2763
Bashkangjitur: 15.09.2006lufta do ishte krenari kombetare dhe shpetim kombetare vetem e vetem nese UCK-se nuk do i ndryshoeshte emri ne BDI. per vete faktin se BDI-ja tani eshte nje subjekt politik qe nuk ariti te realizoj synime qe kishte kur e kishte emrin UCK.
PM
Top
roki112
Postuar nė: 05.12.2006, 14:15
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 36
Antari Nr: 4403
Bashkangjitur: 04.12.2006"luft sportive"
"Por ne Tetov...hmmmm...zor se ka pas luft"

sė pari, nuk e di se nga vjen ti 'Lediani'. prandaj kam dy mendime rreth teje:

1: je zhgėnyer ndonjeher nga nje tetovar, saqe ia humb qytetit dhe qytetarėve ēdo meritė.

2: nuk ke asnjė njohuri pėr gjėrat qė ndodhėn aty. po tė kishte qenė asi "luftė sportive", siē e quan ti, a do t'kishte patur dėshmorė? apo i quan edhe ata "viktima tė lojės"?

qė tė gjithė e dijmė se kurė ka njė gjė tė bėhet, do tė bėhet dhe s'ka rrugėdalje tjetėr. prandaj o shok, vetėm imagjino sikurse t'mos kishin qenė ata njerėz qė dhanė gjithėēka pėr ty e pėr mu, tė t'kishin lėnė nė dorė tė shkaut, vėrtetė mė vjen interesant se si do ta kishe kėrku atė "luftė sportive".

mund tė imagjinosh se si ėshtė tė bėjsh bisedė me ndėrkombėtarėt? mendon se kan mund tė luajn si tė duan ata ushtarėt? nuk m'besohet, por, nėse ke kry ushtrinė e din shum mirė se ē'ėshtė "urdhėri", ēfarėdoqoftė ai, si ushtarė ai duhet tė respektohet! pa disiplinė lufta humbet! pra falė Zotit qė disiplinėn e patėm, edhe pse kishim tepėr armėpushime, pas ēdo aksioni, por ushtarėt qėndruan besnik ndaj urdhėrit tė tyre. keshtu, shok, e fituam edhe simpatinė e mbarė botės se luftonim pėr tė jetuar e jo pėr ēfarėdoqoftė "sporti"!


----------------------------------------
fol tash pasi je larg permas, kur t'vi kam me t'lon ty shej adidas!
PM
Top
saraj
Postuar nė: 05.12.2006, 15:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 255
Antari Nr: 3784
Bashkangjitur: 02.11.2006Mendoj se te gjith pajtohemi se lufta ishte KRENARI, kurse koha e pas luftes ishte tradheti, tradheti eshte kur komandanti ua kthen shpinen luftetarve sic beri Ali A. me kompanin e tij, qe per 4 vjet ne pushtet nuk arriti qe ti siguroj invalidet dhe familjet e deshmoreve, kjo per mua eshte tradheti e kulluar, mos te flasim per deshtime te tjera.
PMIntegrity Messenger IM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 05.12.2006, 19:11
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006roki112

pajtohem plotesisht me repliken qe i ke bere Ledianit. Nje gje duhet ta luftojme dhe ajo eshte lokalizmi qe ne e shprehim shpesh. U be bam ne Kumanove apo ne Tetove apo ne Presheve atehere te gjith duhet te behemi nje sepse bam ka bere ne nje vend shqiptar.....kesaj radhe bara me e rende i ra Kumanoves e ndoshta heren tjeter do t'i bjen nje qyteti tjeter....

suksese


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
bloodyalboz
Postuar nė: 05.12.2006, 22:39
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 32
Antari Nr: 1943
Bashkangjitur: 01.08.2006oooo konkeni bo njete si politikonet tane qa i kina ne parlament deri sa ofendohemi edhe shahemi njori mes tjetrit valla shum keq ka me kon o shqipetar deri kur kshu keni me vazdhuuu tregonioii
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
Lediani
Postuar nė: 05.12.2006, 23:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 165
Antari Nr: 592
Bashkangjitur: 31.03.2006ok! dakort jam edhe une me replikat, Luft esht bere dhe ne Tetov, por ka pas te zhgenjyer shume, sepse sipas mendimit tim jan bere edhe marreveshje per pikat strategjike te tetoves qe edhe ju vete i dini shum mire, nuk i mohoj vlerat e atyre deshmoreve qe kan kontribuar jasht mase, por me thene te drejten per mua me shum eshte demtuar KU.
Prap se prapi lufta esht luft, dhe te gjitha jan te barabarta ne deme, por duhet te kemi parasysh nje gje: Qe lufta kur behet te behet per te gjithe, dhe te gjith te jemi te nje ideollogjie, e jo si paslufte qe pati me shum viktima, dhe u ndam ne krahe te ndryshme politike, dhe idesh.

ju pershendes
PM
Top
roki112
Postuar nė: 06.12.2006, 10:37
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 36
Antari Nr: 4403
Bashkangjitur: 04.12.2006saraj pajtohem me ty.

@LirimShabani: shum me pelqej shprehja "U be bam ne Kumanove apo ne Tetove apo ne Presheve atehere te gjith duhet te behemi nje sepse bam ka bere ne nje vend shqiptar" edhe un kam plotėsisht tė njejtin mendim!

@bloodyalboz: nuk jemi duke ofendu njeritjetrin, aspak!! ndoshta dhe mund tė nxehen bisedat, por ėshtė gjė normale kjo, ndodhė edhe kurė tė shkosh tė pishė njė kafe me ndonjė shok.. thjesht jemi duke biseduar, e pa biseda nuk ka zgjidhje. e ndoshta un nuk kam vėrrejt se paskam sha ndokėnd, prandaj t'u kisha lutur qė t'mė citosh ku dhe si shava apo ofendova ndonjė antarė tjetėr!?

@Lediani: citat: "jan bere edhe marreveshje per pikat strategjike"
kjo e vertetė ėshtė lediani, fatkeqėsisht! mirėpo histori nė veti ėshtė se ē'kanė bėrė udhėheqėsit politik e ē'kanė bėrė ushtarėt. por edhe njė nga pikat strategjike ka qenė qė t'mos dėmtohet qyteti shumė.. ka shumė vendime, mendime, strategjia tė atėhershme tė cilat nuk i dijmė tė gjithė.

ngeleni tė pėrshėndetur.


----------------------------------------
fol tash pasi je larg permas, kur t'vi kam me t'lon ty shej adidas!
PM
Top
Lediani
Postuar nė: 06.12.2006, 17:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 165
Antari Nr: 592
Bashkangjitur: 31.03.2006Roki 112:
ē'kanė bėrė udhėheqėsit politik e ē'kanė bėrė ushtarėt.
Ky eshte problemi shok, jo kush ka bere luft me pak apo me shum, sepse ''Politikanet'' qe udheheqnin luften nuk kan qene keta qe jane sot, kan pas te tjera mendime, kan pas te tjera strategji, por peshku i madh e ha te voglin i thon nje llafe, dhe duke ju bazuar temes qe ka ne forum, po ta analizojme me llogjik te paster nuk del si Shpetim Kombetar, por as si Tradheti, por nga te dyja nga pak, gjithsesi, per mendimin tim stabilitetin ne rajon do e presim pas perfundimit te statusit te Kosoves, atehere mund te flasim per shum gjera qe kan lidhje me luften si tadheti apo si shpetim kombetar. Dhe nuk duhet politikanet shqiptar ne Maqedoni dhe me tutje te tregohen para evropes sikur ne jemi pro marreveshjeve qe behen midis tyre, ne i respektojme....Psh religjonet e tjera, kontaktet mes veti, me partit e krahut te kundert, etj etj... sepse nderkombetaret e din se cfar M...sh jemi.

Ju Pershendes
PM
Top
roki112
Postuar nė: 07.12.2006, 12:15
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 36
Antari Nr: 4403
Bashkangjitur: 04.12.2006"sepse nderkombetaret e din se cfar M...sh jemi."

mirėpo edhe ne e dijmė shum mirė se ē'far m...sh jan ndėrkombėtarėt!! ata janė thjeshtė armiku ynė mė i madh! po tė njejtėt politikan qė kanė udhėheqė luftėn.. i kemi dhe sot. por me mendimė tjera, siē ėshtė rasti i arbėr xhaferit i cili ishte pėr ndarje tė IRJM-sė, ku dhe kishte fakte shumė tė mira.. por tash thotė: nuk dua tė jem pėrgjegjės pėr ndarjen mes shqipėtarve dhe maqedonasve.. bla bla.. ka t'frynė era..
ali ahmeti vėrtetė ėshtė nje kombėtarė, patriot.. tregojnė dhe veprimet e tij gjatė luftės nė kosovė.. por, ky njeri i mbanė tė gjitha ēėshtjet tė fshehta ne barkun e tij. buzėqeshė kurė e pyesėsh diēka, nuk kthen pėrgjigjje. e ka njė plan ky njeri.. por nuk ėshtė mirė qė ta e mbajė fshehur ndaj popullit. por besoj se i ka arsyet e veta se pse i mbanė tė gjitha sekret.

lufta, mesiguri ka qenė shpėtim kombėtar nė aspekt se kemi fituar shumė vetėbesim, nuk ėshtė mė shkau "gjithmonė mė i fortė" por ne jemi tė fortė tash! por keq na u bė sepse pranuam atė dreq marrveshje tė ohrit e cila na thej nė korriz.. dhe siē e dijmė tė gjitha marrveshjet nuk janė tė pėrjetshme, do tė thehet dhe kjo, do tė vijnė gjenerata tė reja t'cilat do tė punojnė vetėm pėr bashkim kombėtar, dhe do tė jenė shumė mė tė vendosur!


----------------------------------------
fol tash pasi je larg permas, kur t'vi kam me t'lon ty shej adidas!
PM
Top
Terroristi
Postuar nė: 07.12.2006, 19:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 189
Antari Nr: 1858
Bashkangjitur: 25.07.2006Lufta ka qen inponim nga jasht dhe ajo u aktrua nga aktoret e UCK-es ashtru sic e kishin parashikuar te jashtmit dhe kjo nuk mund te quhet tradhti nga ju apo nga dikush qe as nuk e din se cka asht dhe cka ka sjell lufta e vitit 2001 nese mendon se asht tradhti mos e publiko ne forum por mblidhi te gjitha faktet dhe nxere ne mediat e shtipit dhe cfardo qe te jet tjeter vec se me pa edhe qytetary i rendomt.......(vazhdo ne debatin e radhes)


----------------------------------------
LeGjIoNaRėT
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top
Katili
Postuar nė: 08.12.2006, 01:01
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 2
Antari Nr: 4503
Bashkangjitur: 05.12.2006Lavdi Ali Ahmetit dhe bashkluftetaret e tij,te cilet bene luften per tua ngritur moralin shqiptareve ne Maqedoni,e ju qe thoni tradhti u kofte haram,se shkau tash nuk guxon te na shikoje e jo te na beje dicka.shqiptaret kane filluar te punesohen e te arsimohen,e ne perpunim e siper jane ligjet qe do te sjellen per per perdorimin e gjuhes e te tjera........Skenderbeu u vendos ne mes te Shkupit,flamurin e ngrejm ku te dojm,e me se shumti u shpreh trimrija e shqiptareve ne keto troje.
PM
Top
baki5kat
Postuar nė: 08.12.2006, 01:28
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 1
Antari Nr: 4535
Bashkangjitur: 08.12.2006 Citim
Skenderbeu u vendos ne mes te Shkupit,flamurin e ngrejm ku te dojm,e me se shumti u shpreh trimrija e shqiptareve ne keto troje.spo mundesh me ngre flamurin ku te dush, veqanerisht atje ku u ba lufta ma e madhe ne Kumanov skan drejta per perdorim flamuri .
Ku jan tash politikanet alija delija, rahmetlija e do tjer , heret esht per tu levdu...
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio