Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Njė pulė ka bėrė vezė ku shkruan fjala Allah
aristoteli
Postuar nė: 17.07.2006, 17:05
Quote Post


voglushi i madh
*****

Posti: Antarė
Postime: 268
Antari Nr: 1010
Bashkangjitur: 12.04.2006Alma-Ata, - Njė pulė ka shkaktuar shqetėsim tė madh nė njė fshat nė Kazakistan, duke bėrė vezė nė tė cilėn shkruan fjala Allah nė gjuhėn arabe.

Pronarėt e lumtur tė pulės e kanė konfirmuar autenticitetin e shkrimit nė xhaminė lokale.

Paradokohe, nė Kirgistan disa njerėz kanė deklaruar se nga njė kėndez nė vend tė "kukuriku" kanė dėgjuar Allahu ėshtė i madh.


----------------------------------------
Qė flasin keq pėr mua nė mungesėn time nuk ka asnjė rėndėsi, se nė mungesė pranoj edhe tė rrahin
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 17.07.2006, 21:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006filozofi

para nja tre vitesh nje shqiptar ne tetove duke ca dru kishte pare qe ne nje cope druri te shkruhej shkronja A por keshtu si e shkruajn ne...dhe ai nje besimtar i forte filloi te qante duke thene qe ndoshta eshte shkruar ALLAH....

un jam shqiptar dhe besoj ne ato rregulla qe jep Kurani te cilin edhe e kam lexuar mirepo Nese mendon se vetem em rrespektim te regullave njeru eshte musliman mendoj qe do jeshe shume gabim...


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
aristoteli
Postuar nė: 17.07.2006, 22:34
Quote Post


voglushi i madh
*****

Posti: Antarė
Postime: 268
Antari Nr: 1010
Bashkangjitur: 12.04.2006 Citim (Happy_Soldier @ 17.07.2006, 21:26)
filozofi

Nese mendon se vetem em rrespektim te regullave njeru eshte musliman mendoj qe do jeshe shume gabim...


Thjesht eshte nje lajm ska te beje me ate a jam gabim apo jo? dhe mos etiketo se si mendojn njerzit se ketu kam hedhur ate qe kan shkruar mediumet andaj kjo teme nuk eshte per te debatuar ne lidhje me mendimet a jemi musliman apo jo? po ka te beje me ate se eshte e vertet.


----------------------------------------
Qė flasin keq pėr mua nė mungesėn time nuk ka asnjė rėndėsi, se nė mungesė pranoj edhe tė rrahin
PM
Top
microb
Postuar nė: 20.07.2006, 08:21
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 17
Antari Nr: 1235
Bashkangjitur: 10.06.2006ej bre happy_soldier je bo si ato femit 6 vjeq qka te thujn ato duhet me bo se femi jan shum temave dike tu japish komente e kjo tem ske per debat dhe nuk ke tem qe ti tna tregosh se kur eshte njeriu musliman e kur jo
PM
Top
ßina
Postuar nė: 12.01.2011, 18:15
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8256
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009Cusack ne kete teme veq 4 replika qenkan.


----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top
Cusack
Postuar nė: 12.01.2011, 18:21
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006 Citim (ßina @ 12.01.2011, 21:45)
Cusack ne kete teme veq 4 replika qenkan.

I ka hequr dikush, por vone...
Une i citova nga ketu, ne "Zone" pastaj nga "Zona" ke Verejtjet.


----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
ßina
Postuar nė: 12.01.2011, 18:23
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8256
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009 Citim (Cusack @ 12.01.2011, 19:21)
I ka hequr dikush, por vone...
Une i citova nga ketu, ne "Zone" pastaj nga "Zona" ke Verejtjet.

Ok, nuk deshta te perzihem ne pune te askujt, po thash mos gabim e ke postu temen.

smil3dbd4d99c6eaa.gif


----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top
trandafile
Postuar nė: 12.01.2011, 19:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2202
Antari Nr: 25727
Bashkangjitur: 05.12.2010 Citim (filozofi @ 17.07.2006, 18:05)
Alma-Ata,  - Njė pulė ka shkaktuar shqetėsim tė madh nė njė fshat nė Kazakistan, duke bėrė vezė nė tė cilėn shkruan fjala Allah nė gjuhėn arabe.

Pronarėt e lumtur tė pulės e kanė konfirmuar autenticitetin e shkrimit nė xhaminė lokale.

Paradokohe, nė Kirgistan disa njerėz kanė deklaruar se nga njė kėndez nė vend tė "kukuriku" kanė dėgjuar Allahu ėshtė i madh.

Per bese kjo eshte cesharake dhe nencmuese ne te njejten kohe. Po a s'po ka nga te vije emri i All'hut te madhruar, vec ne ve te pules a?! ncnc nc ncncncncnc Zot falna e ruana, dhe udhezoj injorantat ne rrugen e drejte!!! Amin!!!...!


Pse ore nuk merreni me dicka me te mencur, po perpiqeni ta nencmoni emrin e Krijuesit ne kte menyre. Eww smil3dbd4e29bbcc7.gif smil3dbd4e29bbcc7.gif smil3dbd4e29bbcc7.gif

Ky postim ėshtė ndryshuar nga trandafile nė 12.01.2011, 19:22


----------------------------------------
Pėrgjithmonė SHQIPE e KRENARE:))))

A jeni edhe ju?!

-5-
PM
Top
The_Light
Postuar nė: 12.01.2011, 19:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5780
Antari Nr: 14786
Bashkangjitur: 03.04.2008Si duket prap po deshka fshisa nket tem mi pastru disa qe mirren me antar e jo me temen ne fjal... smil3dbd4e29bbcc7.gif


----------------------------------------
نعم، انا أحب الله

*********
kumanovali- Barca's FAN
*********
PMUsers Website
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio