Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (36) 1 [2] 3 4 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Poezi Personale
dajki
Postuar nė: 03.10.2007, 23:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2336
Antari Nr: 2293
Bashkangjitur: 21.08.2006me kerkese te autorit, poezia largohet...

Ky postim ėshtė ndryshuar nga orfeu nė 08.11.2007, 15:38


----------------------------------------
Pra, mallkue njai bir Shqyptari,
qė kėtė gjuhė tė Perėndis',
trashigim, qė na la i pari,
trashigim s'ia len ai fmis.
PM
Top
dajki
Postuar nė: 03.10.2007, 23:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2336
Antari Nr: 2293
Bashkangjitur: 21.08.2006me kerkese te autorit, poezia largohet...

Ky postim ėshtė ndryshuar nga orfeu nė 08.11.2007, 15:38


----------------------------------------
Pra, mallkue njai bir Shqyptari,
qė kėtė gjuhė tė Perėndis',
trashigim, qė na la i pari,
trashigim s'ia len ai fmis.
PM
Top
dajki
Postuar nė: 04.10.2007, 00:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2336
Antari Nr: 2293
Bashkangjitur: 21.08.2006me kerkese te autorit, poezia largohet...

Ky postim ėshtė ndryshuar nga orfeu nė 08.11.2007, 15:39


----------------------------------------
Pra, mallkue njai bir Shqyptari,
qė kėtė gjuhė tė Perėndis',
trashigim, qė na la i pari,
trashigim s'ia len ai fmis.
PM
Top
dajki
Postuar nė: 04.10.2007, 00:06
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2336
Antari Nr: 2293
Bashkangjitur: 21.08.2006Nuk me nervozojne femrat kur me genjejne
por me enrvozojne...kur mendojne se i besova asaj genjshtre.


hehe..kjo nuk ishte e imja.


----------------------------------------
Pra, mallkue njai bir Shqyptari,
qė kėtė gjuhė tė Perėndis',
trashigim, qė na la i pari,
trashigim s'ia len ai fmis.
PM
Top
Senatori_TeT
Postuar nė: 04.10.2007, 00:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2032
Antari Nr: 5504
Bashkangjitur: 28.01.2007Mendim i pafund

Qendroj prane dritares,
ne kete nate te erret
pres dhe mendoj...

Hena dhe yjet jane zhdukur
mot me shi,
pikat e shiut si projektile rrahin xhamet
e njekohesisht edhe mendimet mbi ty!
A thua valle,
ēfare te keqe bera
qe nuk te kam prane?

Lotet rrjedhin neper fytyre
mu si pikat e shiut,
bile bile edhe me shpejte!
Me shoqerojne ne k'te nate te erret,
bashke me tymin e duhanit,
dhe zemren qe nga mallengjimi po terret...
a thua,
kush te largoi nga une,
kush mallkoi k'te pune?
e lotet rrjedhin gjetiu,
nga mallengjimi per syte e tu blu,
qe dikur shnderrisnin si yje naten
e qe me ndihmonin te gjej rrugen
nga zbrazetira shpirterore qe kisha...

por sot me nuk je ketu,
t'u shua ajo dashuri qe kishe
edhepse vetem ty te kisha dhe vetem mua me kishe!
Mallkuar qofshin,
mallkuar!
Zoti e din,sa po vuaj k'te nate,
por nuk po e shpreh dot ndryshe,
veē me forcen e lapsit,
i cili po me mallkon
se e bej edhe ate
pjese te vuajtjes sime!

E shiu bie pandare,
porse lotet veē me jane thare...
Zemra qan ne vete dhe pyetet:
a thua valle ku vete?
pse ti ike,pse u trete?


----------------------------------------
Perparesia e te mencurit qendron aty se cdohere mundet te shtiret si i marre!

I'm just a soul whose intentions are good,oh Lord please don't let me be misunderstood.(Yusuf Islam)

Duke shkuar dit' e net,
E duke ndėrruarė moti,
Vemi si lumi nė det,
Nga Zoti,prapė tek Zoti.(Naim Frashėri)

Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e tij.(Sami Frashėri)

Nje Shqiptar vlen sa 1000 njerez,2 shqiptare nuk vlejne asgje.(Faik Konica)
PM
Top
bzzzz
Postuar nė: 04.10.2007, 05:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 8016
Bashkangjitur: 24.06.2007Poezi e bukur kjo, Senatori_TeT


----------------------------------------
Dont judge me based on your ignorance.
PM
Top
pranvera
Postuar nė: 18.10.2007, 23:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 508
Antari Nr: 10316
Bashkangjitur: 18.10.2007Dy kandila

Dy kandila tč ndezur rinin nč dhomč
vonč nč mesnatč...
zemra mč digjej flakč pčr ty
nisa tč shkruaj vargje plot mall
se shpirti mč dehej asnjč pik pa pi!
Po tč mundja gjith yjet do i trazoja
pčr njč fjalč tč vetme me ty,
njč mal me kujtime do tč dčrgoja
tč ndezja sčrish zjarrin e dashurisč...
Lotčt ngadalč faqeve pikonin
dhe shiu binte atč natč pa pushim
dy kandilat dhomčn ndriconin
kčtč vend pčrplot trishtim!
Jetč e egčr sdi pse akoma mč mundon
edhe nč gjum smč ler tč qetč tč flej
dy kandilat ndezur rrinč gjithmonč
kur tč vij engjulli ndezur ti gjej...AKOMA TE DUA

Ikčn čndrat dhe shpresa do mč shuhet
pa ty as jeta ska kuptim
malli i dashurisč nč zemčr ruhet
pčrse gjith ky hidhčrim?

Do vazhdoj jeta ajo nuk ndalon
se cdo gjč ka rjedhčn e saj
puthjet tua buza nuk i haron
qč tč dua nuk kam faj?

Do mč mer malli,loti do mč pikoj,
yjet do ti shuaj nga pikčllimi
dhimbjen e shpirit si ta largoj
ku mbeti gčzimi?

Akoma zjarri mč djeg si prush...
se nč jetčn time ishe mbret,
rininč me vuajtje mos mč mbush
tjetčr kujt sot i pčrket! NGA PRANVERA!


----------------------------------------
Lumturia nč kčtč botč i ngjan dritčs sč shkreptimčs,
ndricimi i nji sekonde sjell pas fortunč disa orčshe...
PM
Top
orfeu
Postuar nė: 19.10.2007, 14:09
Quote Post


Moderator
*****

Posti: Antarė
Postime: 493
Antari Nr: 5965
Bashkangjitur: 20.02.2007urime pranvera, poezi te bukura, sidomos kjo AKOMA TE DUA.


----------------------------------------
Nese gjerat mbrapsht te duken...shiko boten mbrapsht.
PM
Top
Sqaruesi
Postuar nė: 19.10.2007, 15:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 149
Antari Nr: 8745
Bashkangjitur: 03.08.2007Neqoftse ata, do te ishin si ne
nuk ka dallim perseri jane njerez,
por dallimin perseri e bejme ne
kornizat e shumta i kame percjell me
fotografi brenda shpirtit tim, por jo dhe endrrave
une shoh gjithcka qe me duken si ato
qe perseri jane njerez te cilet ecin ka gjejn shtigje
edhe aty ku ka gjemba qe te shkatrojn,edhe aty
ku lumturia eshte e paket saqe paqa harroet
Nuk eshte gjithcka sic e shohim, eshte dicka femijreore
tek ne
por ata per dallim nga ne ngjiten shkalleve,
ngjiten o njerez, por harrojn te kthejne,
ndonjehere koken poshte dhe te shohin se cpo ndodh,
me ne.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Sqaruesi nė 19.10.2007, 15:33


----------------------------------------
Fjalet e keqedashesit jane si qymyri, qe edhe po s' te dogjen , te nxijne.
PM
Top
Eksperti
Postuar nė: 19.10.2007, 15:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 50
Antari Nr: 8887
Bashkangjitur: 11.08.2007...SOT GJITHE DJALERIA
C'ESHTE KAH PO PRET ,
SOT VELLEZERIA
NE PO NA THERET .
SHPEJT , O DJALERI ,
DITA KA MBERRI ,
SHPEJT , O DJALERI ,
LULE PER LIRI ."
PM
Top
Eksperti
Postuar nė: 19.10.2007, 15:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 50
Antari Nr: 8887
Bashkangjitur: 11.08.2007RRUGET E GJATA SHUME SHQIPTARE
I MARRIN ME VETE SI SHTEGTAR ,
I MARRIN ME VETE , I MASHTROJN ,
I LENE DIKUND , I HARROJN .

HUMBIN PRORE DIKUND NE BOT,
OSE KALBEN GJITHMON MBI
RROT:
ME SYT R MRNDJES VENDIN SOGJOJNE ,
N'DRITARE TE ZEMRES E LOTOJNE .
PM
Top
Eksperti
Postuar nė: 19.10.2007, 15:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 50
Antari Nr: 8887
Bashkangjitur: 11.08.2007JETA PER VDEKJEN ESHTE ECJE E QETE,
VETEM DOMOSDOJA VDES EDHE PA JETE!
PM
Top
Eksperti
Postuar nė: 19.10.2007, 15:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 50
Antari Nr: 8887
Bashkangjitur: 11.08.2007TI ME JE ATJE KU S'TE DI ,
VETEM NE ENDERR PO TE SHOH.
ZEMRA IME GRIHET N'VETMI,
PRANIA JOTE VEC ME NGROH.

ME EJA PRANE, NE ME DO,
NESE NE ZEMER KE PAK ZJARR.
PO QE SE S'MUNDESH, ME KERKO,
FLUTURIMTHI VIJE TE MARR.
:)
PM
Top
pranvera
Postuar nė: 27.10.2007, 10:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 508
Antari Nr: 10316
Bashkangjitur: 18.10.2007TE DESHTA HESHTUR,FARE DHE PA SHPRESE
MUNDUAR NGA ZILIA STA THASH...
TE DESHTA AQ SINQERISHT E AQ ME BESE
SA DHASHTE ZOTI NJI TJETER KAQ SHUME TE DASHTE!!!

----------------------------------------
Lumturia nč kčtč botč i ngjan dritčs sč shkreptimčs,
ndricimi i nji sekonde sjell pas fortunč disa orčshe...
PM
Top
ndeshkuesi
Postuar nė: 28.10.2007, 20:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1151
Antari Nr: 4817
Bashkangjitur: 21.12.2006haha e dashuri bre na cmende vajzat hajt
PM
Top

Topic Options Faqe: (36) 1 [2] 3 4 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio