Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> THIRRJE PĖR DEMONSTRATĖ!
r.mislimi
Postuar nė: 24.07.2006, 13:02
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004THIRRJE PĖR DEMONSTRATĖ!


Tė brengosur thellė me zhvillimet negative politike tė udhėhequra prej UNMIK-ut dhe tė zbatuara prej Presidencės, Qeverisė dhe Asamblesė sė Kosovės, ju thėrrasim juve, shtresave tė shkelura e tė nėpėrkėmbura tė popullit tė Kosovės pėr t’iu bashkėngjitur demonstratės sonė kundėr kėsaj politike. Studentė, mėsimdhėnės, tė papunė, punėtorė, ish luftėtarė tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės, familjarė tė dėshmorėve dhe ju invalidė tė luftės, familjarė tė personave tė rrėmbyer dhe ende tė pagjetur, pensionistė, organizata e grupe shoqėrore, politike, kulturore e ekonomike tė Kosovės, ndėrprejeni agoninė dhe luftojeni padrejtėsinė qė po na bėhet.

Demonstrata fillon mė 24 korrik, nė orėn 12:00. Pėrpara Qeverisė dhe Asamblesė sė Kosovės. Bashkėorganizatorėt e demonstratės:

Lėvizja VETĖVENDOSJE!
ODL e UĒK-sė
LPK
LKĒK
Thirrjet e Nėnave
26 Marsi 1999
IQLL


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
vedat.xh
Postuar nė: 03.02.2007, 20:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 74
Antari Nr: 5270
Bashkangjitur: 16.01.2007Shqiptar anė e kėnd trojeve tė trashėguara nga Ilirėt,

Pakoja e Ahtisaarit erdhi. Ajo planifikon njė Kosovė tė re me robėri tė re. Pakoja e Ahtisaarit mohon vullnetin politik tė popullit tė Kosovės. Ajo e sheh Kosovėn si shoqėri multietnike, e jo shtet. Ajo e ndan Kosovėn nė dy entitete. Njėri ėshtė entiteti i shqiptarėve i cili do tė qeveriset nga Misioni i BE-sė. Tjetri ėshtė ai i serbėve, i cili do tė qeveriset drejtpėrdrejt nga Serbia.

Kosova nuk do tė ketė ushtri. Kosova nuk do tė ketė ministri tė mbrojtjes. Pra, Kosovėn nuk do ta mbronė askush. Serbisė i lejohet ta kėrcėnojė Kosovėn me 100 mijė ushtarė. Kosovės nuk i lejohet ushtria ta mbrojė popullin e saj. Kosova nuk do tė ketė ulėse nė OKB. Kosova nuk do tė ketė ministri tė punėve tė jashtme. Pra Kosovės nuk lejohet t’i dėgjohet zėri nė arenėn ndėrkombėtare. Pėrderisa Serbisė i lejohet ta flet gėnjeshtrėn pėr Kosovėn, Kosovės nuk i lejohet ta thotė tė vėrtetėn pėr vete.

Trashėgimi kulturore konsiderohet vetėm ajo fetare ortodokse e cila dashakeqėsisht ėshtė definuar si ‘serbe’. Pakoja parasheh themelimin e 45 zonave tė veēanta qindrahektarėshe.
Tė ngritemi
kundėr Grupit Negociator dhe negociatave me Serbinė.
kundėr pakos sė Ahtisaarit dhe Ahtisaarit
kundėr entitetit territorial serb dhe Misionit Civil Ndėrkombėtar

Tė ngritemi pėr vetėvendosje

Tė dalim nė rrugė kundėr sė keqes qė po i pėrgatitet Kosovės
Nė rrugė drejt vetėvendosjes dhe deri nė vetėvendosje

Tė ngritemi me 10 shkurt nė ora dy pasdite nga Lėvizja VETĖVENDOSJE!, nė Qytetthin Pejton nė Prishtinė.


----------------------------------------
JO NEGOCIATA
VETĖVENDOSJE!
PMUsers Website
Top
Replikanti
Postuar nė: 03.02.2007, 23:53
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 66
Antari Nr: 5055
Bashkangjitur: 03.01.2007Edhe heshtja e forumistėve, kujtoj se ėshtė pėrgjigjje e thirrjeve pėr demostratė z. Vedat. Xh.
Demostrata kish me pas efekt ne Serbi dhe Moskė, por jo nė Prishtinė.
Pėrmbahuni ju lutem dhe mos e kompromitoni popullin tonė tė etur e tė vuajtur tani kur gjithēka ėshtė nė prag dhe epilogu po pėrfundon.
Studioje planin e Ahtisarit dhe bindu se edhe shqiptar tė kish qenė nuk e kish komponuar aq mirė!
PM
Top
shoku zylo
Postuar nė: 04.02.2007, 00:29
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 2
Antari Nr: 5627
Bashkangjitur: 04.02.2007
PAvaresi e Kosoves, por me njw mbretwri nga Kisha Ortodokse Serbe
une nuk do te mbeshtes levizjen Vendvendosje me emocione dhe me eufori. nuk do te ndalem qe te gjej sqarime dhe pika qe duhet te kundershtohet propozimi i Ahtisarit. mirepo jam shum i bindur se nje proteste sa me e madhe e popullit te Kosoves do jete shume e dobishme per skenen politike nderkomebatre qe te ndikoje ne vendimin e fundit te Keshillit te Sigurimit te OKB-se. Ne fund te fundit populli i Kosves duhet q ta vetedijsoje edhe faktoin politik ne KOSve qe nuk guxon asnjera parti ta kritikoje Ahtsiarin thjeshte per balance ne raport me faktorin politik ne Serbi qe as deshwn ta presin kete perfaqesue te OKB-se e jo me pavaresine e Kosoves.
Kosova e ka vulosur pavaresine qe me luften e UCK-se. Megjithate nje pozicioni i dobet politike ne kete mozaik nderkombetare do ta paguajme shume shtrenjte si shqiptar. Kosova do te jete e pavarur me nje mbreterei te quajtur kihsa ortodokse serbe. Prandaj te gjithe ne proteste
PM
Top
dr. adhamudhi
Postuar nė: 04.02.2007, 00:45
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 3
Antari Nr: 5628
Bashkangjitur: 04.02.2007te gjithe ne proteste dhe ne feste

Ppopulli shqiptar kete radh dhet te del te protestoje dhe njekohesihst te festoje per shkeputjen definitive nga Serbia e mallkuar. te protestoje per te pre te jitha lidhjet qe duhet e sebreve ne komunat -kantone qe do te lidhen nga serbia, do te mesojen istorine e trilluar serbe dhe do te marrin shtesti serbe... [pra protesta eshte sepate pervte prer te gjitha keto tentavia sebrbe qe ne nje te ardhem te shpejt te mos lejot shkepujta e Mitrovices.
te pranohet si feste pasi i thuhet lamtumire serebise njehere e pergjithmon.
PM
Top
Ulqinaku
Postuar nė: 04.02.2007, 03:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6691
Antari Nr: 5455
Bashkangjitur: 26.01.2007Dr. Adhamudhi dhe ju perkrahas te Vetvendosjes...

po ju them se me veprimet e tua ndoshta mund te veproni keqazi per fatin Kosoves...
Nuk mund te ua arrini fiksideve tuaja ...
Me te drejten nderkombetare dhe asaj e drejta europian nuk keni te drejt sepse Kosova eshte njohur si krahin e jo si republik e ishJugosllavis...andaj nuk keni te drejten e vetevendosjes...mos u nguteni kesaj rradhe do ja arrijm qellimit...do marrim ate cka na takon koha e bene te veten..Mos u nguteni..Me falni nuk jam kunder juve, por mendoj se nuk keni te drejt...Mos beni toolovij se ndoshta mund te pesojm me keq..nuk jemi aq te zotet per te vetevendos,,,
ne jemi populli i vegjel...

Mos...!|\\?
Mos delni ne demostrata se mund te kontriboni keq per KOSOVEN


----------------------------------------
Edhe nese jam vegjetarian nuk dmth se ha barr....!
PM
Top
vedat.xh
Postuar nė: 04.02.2007, 09:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 74
Antari Nr: 5270
Bashkangjitur: 16.01.2007 Citim (Ulqinaku @ 04.02.2007, 03:15)
Dr. Adhamudhi dhe ju perkrahas te Vetvendosjes...

po ju them se me veprimet e tua ndoshta mund te veproni keqazi per fatin Kosoves...
Nuk mund te ua arrini fiksideve tuaja ...
Me te drejten nderkombetare dhe asaj e drejta europian nuk keni te drejt sepse Kosova eshte njohur si krahin e jo si republik e ishJugosllavis...andaj nuk keni te drejten e vetevendosjes...mos u nguteni kesaj rradhe do ja arrijm qellimit...do marrim ate cka na takon koha e bene te veten..Mos u nguteni..Me falni nuk jam kunder juve, por mendoj se nuk keni te drejt...Mos beni toolovij se ndoshta mund te pesojm me keq..nuk jemi aq te zotet per te vetevendos,,,
ne jemi populli i vegjel...

Mos...!|\\?
Mos delni ne demostrata se mund te kontriboni keq per KOSOVEN

Zgjohuni mos i degjoni pacifistet, sepse keshtu, ngjau me popullin tone ne vitet e '90-ta kur Serbija nuk mundte t'i perballonte organizimet e fuqishme popullore per liri e vetevendosje!, pra i gjeti njerezit e 'ndershem' pacifiste, ua krijoi nje lloj partie, e cila u bente thirrje popullit qe te shkojne ne shtepi, per shkak se gjoja keta e 'kryejne' punen ne menyre demokratiko-politike.
Serbia e millosheviqit, e gjeti LDK-ne e Rugoves e cila e thelloi popullin ne padrejtesi e ne heshtje per 10 vite rresht.
Ne nuk duhet te durojme, ne nuk duhet te presim, neve na takon liria, dhe kushdo qe na e cenon do te gjej e keqja, do ta hedhim shqelma jasht, ne duhet te dalim ne demonstrate mne 10 shkurt per liri e vetevendosje!
Pakoja e Ahtisaarit unanimisht na e mohon te drejten tone fundamentale per LIRI E VETEVENDOSJE!
Pakoja e Ahtisaarit, parasheh edhe shperberjen e TMK-se, pra UĒK-se ua hoqen armet nga dora e tash, TMK-ne do ta shperbejne teresisht citat:
Neni 6.1 TMK do te shperbehet.

Bashkohu ne demonstrate, deshmoje se e don lirine...!


----------------------------------------
JO NEGOCIATA
VETĖVENDOSJE!
PMUsers Website
Top
vedat.xh
Postuar nė: 04.02.2007, 09:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 74
Antari Nr: 5270
Bashkangjitur: 16.01.2007Substanca Narkotike

Shkruara nga aktivisti i Lėvizjes VETĖVENDOSJE!
Albin Kurti

Pėr vite me radhė thanė se Kosova do tė bėhet e pavarur vitin e ardhshėm. Vitin e kaluar thanė se Kosova do tė bėhet e pavarur deri nė fund tė vitit. Nė fund tė vitit tė kaluar thanė se Kosova do tė bėhet e pavarur nė fillim tė kėtij viti nė tė cilin ndodhemi tash. Thanė se duhej pritur vetėm edhe pak, vetėm edhe disa javė derisa Serbia tė mbante zgjedhjet e saj. Thanė se duhet tė jemi tė durueshėm: Ahtisaari medoemos do ta sjell pavarėsinė nė paketėn e tij. Mė pas thanė se nuk duhet tė paragjykojmė pėrmbajtjen e paketės, le tė presim e tė shohim se ēfarė ka brenda thoshin. Meqė paketa megjithatė komentohej, thanė se ajo pėrmban substancėn e shtetit. Meqė simulimi i sė panjohurės nuk u eci, nisi tė simulohej e paqena. Nė fakt, kjo substancė kinse e shtetit ėshtė substancė narkotike, ėshtė substanca mė e re narkotike. Ēdo herė kur premtimit tė tyre i skadon afati, ata vijnė me njė premtim tjetėr dhe afat tjetėr. Para se rrena e tyre tė zbulohet, e zėvendėsojnė atė me njė tjetėr rrenė. Tamam kur qytetarėt e pėrgjumur tė Kosovės nisin tė zgjohen, janė aty politikanėt e vendit ata qė vijnė me njė dozė tė re tė njė substance tė re narkotike, qė pėrkujdesen pėr hibernimin e vazhdueshėm tė qytetarėve. Vetėm populli i fjetur i mundėson e toleron kėta politikanė tė cilėt luksin e tyre e kanė nė llogari tė djersės sė popullit, tė cilėt pozitat e tyre i kanė nė llogari tė pazareve fatale me tokėn dhe tė ardhmen e popullit. Kėta politikanė u sugjerojnė qytetarėve qė tė shpresojnė, qė tė besojnė dhe qė tė shikojnė. Qė tė shpresojnė iluzionin, qė tė besojnė rrenat, qė tė shikojnė televizorin e tė mos protestojnė. Demokracia e thotė tė kundėrtėn: mos shpreso por vepro; mos beso por vepro; mos shiko por vepro. T’i luftosh negociatorėt kosovar do tė thotė tė mbrosh veten. Ata pranojnė ēkado pėr Kosovėn pėr tė pasur gjithēka pėr veten e tyre. Komuna e copėtuar e Gjilanit do ta ketė gjashtėfish mė tė lartė dendėsinė e popullėsisė sesa komuna e trefishuar territorialisht e Artanės me shumicė serbe. Fatura e shpenzimeve dhe dėmeve tė kėtyre politikanėve na mbetet neve. Ata s’ēajnė kokėn pėr qytetarėt. Ata brengosen vetėm dhe vetėm pėr veten dhe rrethin e tyre. Fėmijėve tė tyre nuk u mungojnė librat, veshmbathja, ushqimi, kujdesi shėndetėsor dhe pushimet verore nė det. Tė afėrmėve tė tyre nuk u mungojnė bursat, vendi i punės dhe pagat e majme. Ata janė pak njerėz qė kanė shumė pasuri, mu pėr shkak se aq shumė njerėz kanė fare pak ose aspak tė mira materiale. Prandaj, ata kanė nevojė pėr durimin dhe heshtjen tonė, pėr pritjen dhe mashtrimin tonė. Prandaj, atyre nuk u bėhet vonė dhe me komoditet flasin pėr ēlirimin, lirinė e demokracinė qė na i solli bashkėsia ndėrkombėtare, pėr vullnetin e popullit qė sė shpejti do ta vė nė vend bashkėsia ndėrkombėtare! Ēlirimi, liria dhe demokracia qė vijnė nga jashtė asnjėherė nuk janė tė vėrteta. Vullnetin e popullit nuk e realizon bashkėsia ndėrkombėtare dhe askush tjetėr pėrveē vetė popullit. Qė tė realizohet vullneti i popullit, populli duhet tė shndėrrohet nė kėtė vullnet tė tij. Populli nuk ėshtė diku anash ose jashtė. Populli jemi ti dhe unė, secili prej nesh, tė gjithė ne. Kur ky vullnet i popullit nuk pėrfaqėsohet dhe nuk mbrohet nė institucionet e sistemit, atėherė ai duhet tė artikulohet jashtė tyre, kundėr tyre, pėr ndryshimin e tyre. Tė kėnaqurit janė pakicė. Tė pakėnaqurit janė shumicė. Tė kėnaqurit janė nė sistem. Tė pakėnaqurit nuk janė tė pėrfaqėsuar. Ata duhet tė dėgjohen. Andaj, ata duhet tė bėhen tė zėshėm. Nėpėr rrugėt e qyteteve dhe fshatrave tė Kosovės, nėpėr rrugėt e lirisė. Sepse aty nis liria. Sepse ashtu nis liria.


Fotografi e bashkangjitur (Kliko mbi foton qė tė hapet nė madhėsin normale)
Fotografitė e bashkangjitura


----------------------------------------
JO NEGOCIATA
VETĖVENDOSJE!
PMUsers Website
Top
fancy_boy
Postuar nė: 04.02.2007, 13:59
Quote Post


Shetitje neper Mjegull
*****

Posti: Antarė
Postime: 277
Antari Nr: 9
Bashkangjitur: 28.11.2004Eshte momenti qe duhet Gjith SHqiptaret Neper bote perkrahur Shtetasit Kosovar vellezerit shqiptar.

Zgjohuni shqiptar !


----------------------------------------
Mos u Mba se je, Mos u Mba se ke, Se Askush Nuk je Vetem nje Grusht DHE !
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
vedat.xh
Postuar nė: 04.02.2007, 14:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 74
Antari Nr: 5270
Bashkangjitur: 16.01.2007ZGJOHUNI!!!

TĖ GJITHĖ NĖ DEMONSTRATĖ

 Citim
MĖ 10 SHKURT NISEMI NGA ORA DY E PASDITES, PREJ ZYREVE TĖ Lėvizjes VETĖVENDOSJE!


Fotografi e bashkangjitur (Kliko mbi foton qė tė hapet nė madhėsin normale)
Fotografitė e bashkangjitura


----------------------------------------
JO NEGOCIATA
VETĖVENDOSJE!
PMUsers Website
Top
shoku zylo
Postuar nė: 04.02.2007, 14:53
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 2
Antari Nr: 5627
Bashkangjitur: 04.02.2007[QUOTE] smil3dbd4e4c2e742.gif

i vella i nderuar Ulqinaku, duhet te kuptohemi nuk behet fjale per pavarsine ajo me do te ndodh spese u bo lufte ne 98-99. Megjithate tani diskutohet per shtetin e radheshem se cfare atribute do te kete. Serbet jane duke luftuar ne baze te strategjise se tyre. ata jane te vetedisjhem se nuk mund ta ndalin pavaresin po luften e vertet e bejen per te ndar mitrovicen dhe per te krijuar enklava serbe ne Kosove. I nderuar ULqinaku njehere e pergjithmon duhet te flakemi nga gjumi pacifist dhe t kihsim pritiur hazerxhinjte s epvaresia do te viej vete nga Zoti asnjehre nuk do te ndodhte ajo. Pra tani lufta behet ne kete shtet qe po ndertohet sa hise te tepruar dhe te dhimbshme jane duke marr 5 % serbet e Kosoves. ATa qw nw start i kanw tw garantuar 20 deputet, gjuhwn serbe nw te gjitha nivelet, pastaj lidhjet direkte ndermjet komunave serbe me beogradin. te jem me i qarte nese dy persona ngateroohen dhe i treti me siguri do te anoje ka m i forti ose ai qe refuzon me shume per te mbuluar jazin ndares.
Pra me kete proteste i ndihmojme edhe nderkomebatret qe sa me shpejt ta bekojen shtetin e Kosaoves pra te gjithe ne proteste
PM
Top
blerim fjokshi
Postuar nė: 04.02.2007, 16:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 90
Antari Nr: 5464
Bashkangjitur: 26.01.2007 Citim (Ulqinaku @ 04.02.2007, 03:15)
Dr. Adhamudhi dhe ju perkrahas te Vetvendosjes...

po ju them se me veprimet e tua ndoshta mund te veproni keqazi per fatin Kosoves...
Nuk mund te ua arrini fiksideve tuaja ...
Me te drejten nderkombetare dhe asaj e drejta europian nuk keni te drejt sepse Kosova eshte njohur si krahin e jo si republik e ishJugosllavis...andaj nuk keni te drejten e vetevendosjes...mos u nguteni kesaj rradhe do ja arrijm qellimit...do marrim ate cka na takon koha e bene te veten..Mos u nguteni..Me falni nuk jam kunder juve, por mendoj se nuk keni te drejt...Mos beni toolovij se ndoshta mund te pesojm me keq..nuk jemi aq te zotet per te vetevendos,,,
ne jemi populli i vegjel...

Mos...!|\\?
Mos delni ne demostrata se mund te kontriboni keq per KOSOVEN

fuck u ulqinaku i mutit.
qen bir qeni cohu pej xhumi
prej gjith postimeve qe ben me len pershtypjen se per shkak tipave si ti kemi ngel ne gjendjen qe jemi.


----------------------------------------
ME ĒFAR TĖ MBUREM QĖ JAM SHQIPTAR!!!
PM
Top
Ulqinaku
Postuar nė: 04.02.2007, 17:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6691
Antari Nr: 5455
Bashkangjitur: 26.01.2007 Citim (blerim fjokshi @ 04.02.2007, 16:29)
fuck u ulqinaku i mutit.
qen bir qeni cohu pej xhumi
prej gjith postimeve qe ben me len pershtypjen se per shkak tipave si ti kemi ngel ne gjendjen qe jemi.

falemenderit op fjokshi...

e shoh se ky forum eshte be krejt gosspesed ...
Nuk nervozohem aspak se me behet qefi kur shgoh njerez te till te cilet nuk i din vlerat e debatit dhe regullat...
hyn vlla ne ndonje forum gangsterash se nuk je per me biseduar me intelektual...o flokshi po njeri si ti ka me na mbrit shum,

Po ju be daj a e dini se Albin Kurti eshte agjent serbofil...pse vlla e liruan prej burgu
Me te vetmin qellim qe te beje deme kombiut tan
Gaboheni ...

I lus modernatoret te shiqojn fyertjet nga njers injorant si ti o flokashi,.,,
Mbyllne temen o modernatior


----------------------------------------
Edhe nese jam vegjetarian nuk dmth se ha barr....!
PM
Top
Harun Shehu
Postuar nė: 04.02.2007, 17:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 715
Antari Nr: 2931
Bashkangjitur: 25.09.2006Sipas mendimit time duhet te jete nje protest e cila duhet perkrahur nga te gjithe shqiptaret por ne menyre te qete ne te cilen do te tregohet dinjiteti jone shqiptar edhe pse shume vite e kemi treguar dhe do te vazhdojme ta tregojm faqebardhesin tone.Protestat sjane te gabuara nga ana e levizjes Vetvendosja por edhe kundershtimet qe behen nga pacifistet se seshte momenti i duhur.Por per keto dy elemente ka nevoje ē'do shoqeri.Pse them se kane te drejt., them se duhet te treguar ana jone e vendoshmeris ndaje kerkesave te plota qe duhet ti kemi pa mare parasyshe se forcat serbo-sllave kane patur mbi nje shekull qe kane sunduar mbi Dardani.Duke ditur se ē'do here kemi qene pacifist dhe kemi qene te duruar ateher kjo eshte nje menyre e re e protestave qe vjen ne nje kohe shume te "keqe" ne te cilen duhet manovruar.Per pacifistat si une duke patur parasyshe se Ahtisari dha bazat e shtetesis se Kosoves por ende duhet patur durim ne miratim te ne keshillim te sigurimit nuk do ta kisha perkrahur protesten per tu treguar me te permbajtur dhe te mos shkaktojm incidente.
Tani nuk jam faktor qe do te kisha dhene nje apel qe do te perkrashte por thjesht shprehi mendimin time qytetaret e shtetit te ri te Kosoves duhet te mendojne mire se a duhet perkrahur protestat dhjet shkurtit.

Me respekt Harun Shehu


----------------------------------------
Ti Evrop ma ke borxh jeten
Mos ma shkil Evrop te Drejten per ty linda Skenderbeun
I fala globit Nenen Terezen
E ke BORXH me ma njohe ATDHEUN
PM
Top
blerim fjokshi
Postuar nė: 04.02.2007, 18:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 90
Antari Nr: 5464
Bashkangjitur: 26.01.2007 Citim (Ulqinaku @ 04.02.2007, 17:09)
falemenderit op fjokshi...

e shoh se ky forum eshte be krejt gosspesed ...
Nuk nervozohem aspak se me behet qefi kur shgoh njerez te till te cilet nuk i din vlerat e debatit dhe regullat...
hyn vlla ne ndonje forum gangsterash se nuk je per me biseduar me intelektual...o flokshi po njeri si ti ka me na mbrit shum,

Po ju be daj a e dini se Albin Kurti eshte agjent serbofil...pse vlla e liruan prej burgu
Me te vetmin qellim qe te beje deme kombiut tan
Gaboheni ...

I lus modernatoret te shiqojn fyertjet nga njers injorant si ti o flokashi,.,,
Mbyllne temen o modernatior

pajtohem qe nuk eshte shprehje prej intelektuali kjo.
Nuk pajtohem kur thua A.K. serbofil. Un nuk e njoh personalisht por ai te pakten vepron dicka kur sheh se nuk eshte ne rregull me ne shqiptaret. Cfar beni ju i nderuar "intelektual". Ju pengoni ata qe veprojne dhe per me teper krijoni amulli ne shoqeri. Jam i lodhur nga tipi i atyre qe non stop shajne veprimtaret shqiptaret.
Shajne Enver Hoxhen, Skenderbeun, Ahmet Zogun, Adem Jasharin, Zahir Pajazitin e shum te tjere bashkekohore. Kush i shte i mire per ne o "intelektual"
ILUSTRIM:
Intelektual eshte ai njeri qe me cdo kusht mbron shoqerin e vet nga cdo rezik qe i kanoset.
Intelektul
Ulqinaku vs Albini
0.0000 1.000.000.000
MOS SHAJ RANGUN QE NUK I PERKET
SELAM


----------------------------------------
ME ĒFAR TĖ MBUREM QĖ JAM SHQIPTAR!!!
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio