Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      AktivitetFaqe: (11) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> KERKIMI I DITURISE mbi fene ISLAME, Per ata qe duan te lexojne me teper
delicious_as_me
Postuar nė: 24.07.2006, 19:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 132
Antari Nr: 1111
Bashkangjitur: 04.05.2006Per ata qe duan te lexojne me teper dhe te dijn me shume mbi fene tone ja disa adresa ku mund te mesoni shume:

http://groups.msn.com/islamishqip/

islamishqip@groups.msn.com

Pėrse na ka krijuar Allahu?


Pėrgjigje:

Pėr ta adhuruar Atė dhe mos tė adhurojmė tė tjetėr veē Tij.


----------------------------------------
???
PMYahoo
Top
Uskana2006
Postuar nė: 25.07.2006, 23:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006

Tung, Lionela,
jam kyqur vonė nė forum, dhe vetem desha te te pyes prej ku islami eshte fe e jona,!!!!!!!!!!!!!!?????????

Feja e shqiptarit eshte shqiptaria.

uskana2006
PM
Top
shkup_kercovari
Postuar nė: 28.07.2006, 11:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 133
Antari Nr: 577
Bashkangjitur: 19.03.2006pershndetje lionela
kam nje verejtje
Titulli i temes nuk perputhet me permbajtjen e e textit te shkruar me posht
PMUsers Website
Top
delicious_as_me
Postuar nė: 29.07.2006, 21:23
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 132
Antari Nr: 1111
Bashkangjitur: 04.05.2006Uskana mos u frigo nga imponimi,kjo vlen per ata qe e ndjen per fe te veten islamin .nese nuk pajtohesh rri me larg.
A shkupi -kercovari flm per verejtjen .


----------------------------------------
???
PMYahoo
Top
delicious_as_me
Postuar nė: 29.07.2006, 21:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 132
Antari Nr: 1111
Bashkangjitur: 04.05.2006Uskana ajo qe thua ti eshte ne aspekt kombetar,ndersa nese beson ne ZOT dihet cila fe eshte ajo.

secili i takon nje besimi po te ti si duket duhet te konkretizohet ajo gje ne vetveten tende. megjithate ti di me mireShow some respect


----------------------------------------
???
PMYahoo
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 30.07.2006, 14:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006Lionela

Kam lexuar Kurranin dhe aty nuk thuhet qe Islami ka Komb, Popull, Teritor, Race por eshte nje per te gjith dhe kekron lutje, pune, dituri, paqe dhe mironjohje ndaj Zotit..mosmirnjohsit i ka denuar Zoti


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
Terroristi
Postuar nė: 30.07.2006, 15:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 189
Antari Nr: 1858
Bashkangjitur: 25.07.2006Shum mir ashkt kjo tem po une desha me vet krijuesin e ksaj teme kush vjen para e kam fjalen te ne shqipetaret feja apo kombi .....
SHIK-u.


----------------------------------------
LeGjIoNaRėT
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top
Uskana2006
Postuar nė: 30.07.2006, 20:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006Pėrshėndetje Lionela,

Vetėm desha me tė thėnė se unė nuk frikohem nga imponimi i asnjė gjėje e sidomos fesė, se e njoh karakterin tim dhe personalisht e respektoj ēdo fe, por vetėm si shqiptar duhet me tė tėrhek vrrejtjen se feja islame na u ėshtė imponuar siē din nga historia dhe se feja islame si e tillė nuk ėshtė e vetmja qė pratikohet nga populli shqiptarė.
Feja islame ėshtė vetėm njė ndėr fetė qź pratikohet nga populli shqiptar dhe nuk ėshtė e vetmja dhe si e tillė duhet tė respźktohet dhe nuk duhet tė shtohet mė kurgjė, sepse pastaj dėmtohet vlera e besimit.
Ne pėrgjithėsi njerezit duhet tė respektohen nė mes vedi dhe nė ēka besojnė le tė jetė njė vlerė personale e shpirtnore.

Fakti qė mundohesh me propagandu fenė islame nuk mė pengon por nuk duhet me i dhėnė karakter kombėtar, nuk mė pėlqen dhe mbaje pėr vehte.
Drejtė kur nė kėtė moment populli jonė e sheh perspektivėn vetėm nė perendim kur mungon puna dhe prosperiteti nė vend, feja nuk mundet me na ndihmu shumė por na duhet arsimimi, vellazerimi dhe feja duhet tė qźndroj aty ku e ka vendin e vet nė shoqėrinė tonė.

Tung,
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 30.07.2006, 21:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006pse ke shkru SHIK-u Terroristi?


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
Terroristi
Postuar nė: 31.07.2006, 16:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 189
Antari Nr: 1858
Bashkangjitur: 25.07.2006 Citim (Happy_Soldier @ 30.07.2006, 21:14)
pse ke shkru SHIK-u Terroristi?

Hahaha Per me dit pse duhet me vet shum qe me msu pak se nuk mujsh per dy dit me e dit se cfar mendon dikush per javen e ardhshme

Pershendetje Happy_Soldier nga Terroristi SHIK.


----------------------------------------
LeGjIoNaRėT
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top
BEKIR
Postuar nė: 03.08.2006, 04:50
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 1
Antari Nr: 1266
Bashkangjitur: 22.06.2006Lum per jue qe shum musvanonı memsue Islamın se sqena vakt muboe hora me hujt ata qı spo marren vesh a jıje myslıman mas promın a shqyptar... falm

PM
Top
ushtari
Postuar nė: 03.08.2006, 13:13
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 2
Antari Nr: 1963
Bashkangjitur: 03.08.2006feja islame eshte fe per te gjith njerezimin nese dikush nuk e beson le ta lexoj
kur-anin dhe do te bindet per kete
PM
Top
ardi_pr
Postuar nė: 03.08.2006, 14:33
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006
pėr me shume Info rreth Islamit:

shqip:
www.albislam.com
www.fjalaebukur.com
www.klubikulturor.com

Anglisht:
www.islamtomorrow.com
www.islamalways.com

Gjermanisht:
www.diewahrereligion.de
www.islam-guide.com/de----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 03.08.2006, 14:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006BEKIR

shkruj bre burr ma qart se asgje ste kam kuptu qka ke shkru...

suksese


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
luan2u
Postuar nė: 03.08.2006, 16:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 328
Antari Nr: 1199
Bashkangjitur: 26.05.2006Paskena problem pak me fene, reagime te ashpra nga do individ, eshte thejsht bindje personale se cilin do ta besosh, nuk mund te ta imponon askush.Mir e ceku kolegu thenien e Naim Fasherit, feja e shqiptarit eshte shqiptarizmi. E une them benu njeri dhe me siguri vendin e ke ne parajs qofsh musliman, krishter, budist, ect,ect.
PM
Top

Topic Options Faqe: (11) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio