Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (11) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Sa jan gjasat qė UĒK-ja tė mobilizohet.
Terroristi
Postuar nė: 26.07.2006, 15:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 189
Antari Nr: 1858
Bashkangjitur: 25.07.2006Nė rast se BDI nuk hin nė qeveri atėher ajo quhet mohim i votės sė lirė shqiptare dhe pa barazim me shumicėn.Dhe kjo mund tė sjell deri te mobilizimi i Ushtri Ēlirimtare Kombėtare,si do ta kishit prit njė hap tė till vall do tė ishte njė hap shum ekstrem apo do tė ishte njė hap i duhur nė moment tė palakmuar ku dihet se kėt vit pritet tė pėrfundoi statusi i Kosovės.


Ose nė rast se populli shqiptar nė trojet e maqedonis thir nė protesta pėr arsie se i ėsht mohuar e drejta a do ta kishit pėrkrah,dhe duke ditur se tek ne shqiptaret protestat kan prapavij ku dhe bahet mobilizimi apo bashkimi i strukturave ushtarake dhe nga protesta deel deri tek lufta,apo mė mir do tė ishte vazhdim i luftės sė UĒK-ės.

Fotografi e bashkangjitur (Kliko mbi foton qė tė hapet nė madhėsin normale)
Fotografitė e bashkangjitura


----------------------------------------
LeGjIoNaRėT
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top
Koosiekatil
Postuar nė: 26.07.2006, 16:44
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 1
Antari Nr: 1873
Bashkangjitur: 26.07.2006Ejj as mos mendo per at gje, se ishte kur ishte koha e armeve ndersa tash esht fuqia e fjales dhe ashtu ti si mendon mobilizimi i ish UCK-se don te thot perfundimi i BDI-se dhe nje humbje shum e madhe per gjith shqiptaret e Maqedonise....Degjova qe z.AA ka derguar leter deri te evropiant ku ankohet per gjendjen aktuale dhe padrejtesin qe po behet ne vend..dhe pas nje kohe te shkurtet ai e mirpriti letren e kthyer (pergjigjur) nga evropiant...qaq
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 26.07.2006, 18:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006

Po pse tė rifilloj lufta nė Maqedoni? O, Shqiptarė, nuk niset lufta pėr shkak tė njė partie, lufta nuk ėshtė lojė, nuk niset luftė vetėm se zotėrinjtė e BDI-sė e kanė vendos pėr shkak se do tė jenė nė opozitė. Edhe nga opozita munden tė veprojnė dhe tė agazhohen. Po pse friksohen se tė drejtat e Shqiptarve nė Maqedoni nuk do tė respektohen?
Po nė rast se kėta vitet e fundit derisa ishin nė pushtet kėta zotėri kanė punuar mirė atėherė nuk kanė pse tė mėrziten pėr shqiptarėt sepse e kemi marėveshjen e Ohrit ku me kushtetutė ?? dhe ligje?? do tė mbrohemi dhe e kanė votuar vetė dmth. egzistojnė mekanizma mbrojtėse. Lufta e njė populli nuk ėshtė monopol i asnjė partie dhe as e BDI-sė.
Nė vitin 2001 na ecėn nė favor disa rethana gjeopolitike kurse tash do tė ishte gabimi mė i madh i shqiptarve.

Duhet tė zhvillojmė arsimin dhe ekonominė dhe ta luftojmė korupsionin qė e shkatėron shoqėrinė nga mbrenda, por siē duket asnjė parti nuk e ka prioritet.

Pėrshėndetje.
PM
Top
blerim-blero
Postuar nė: 26.07.2006, 22:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 296
Antari Nr: 1768
Bashkangjitur: 18.07.2006Gjasat qe UCK-ja te mobilizohet per mendimin tim eshte (0)per arsye se nuk d.m.th qe UCKja mund te mobilizohet aq lehte si e mendojne disa njerz nga shkaku se sot nese rifillon nje veprim i tille duhet qe te kete mbeshtetje te forte si nga popullata ashtu edhe nga faktori nderkombetar.mesazhi im eshte ''Lufta e cila duhet qe te zhvillohet ne kohen e sotit nuk kerkon mobilizimin e UCK-se,por mobilizimin e gjithe te rinjeve te cilet duhet qe te kenė te qarte se ,,arma me e forte eshte mendja''jemi ne shekullin XXl duhet te kemi te qarte se jemi populli me e lashte ne ballkan dhe me i prapambeturi ne te.andaj le t'i bejme balle shkaut me dije.


----------------------------------------
[COLOR=blue][COLOR=blue]
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top
Trimi
Postuar nė: 27.07.2006, 17:43
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 40
Antari Nr: 541
Bashkangjitur: 23.02.2006Se pari ju pershendes te gjithve, une mendoj se askush nuk duhet qe te luftoj per parti politike , edhe nese UĒK mobilizohet prap ateher duhet qe te luftohet per bashkim kombetar, dhe njher e pergjithmon te ndaj maqedonin dhe shqiptaret ta marrin pjesen e vet qe ju takon.

respekt Trimi
PM
Top
klanizemunit
Postuar nė: 28.07.2006, 01:11
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 32
Antari Nr: 1108
Bashkangjitur: 03.05.2006pershendetje per te gjith qe e lexojn ket koment mu me jan vra tre te familjes pas lufte jo ne luft edhe pse jam i flakur per luft asnjeher nuk do te ju kisha bashkanghitur nje lufte te re te cilen dojn ta bejn vetem per karrike kurse per arsye tjeter nuk isha menduar dy her


Pershendetje te gjthve

PMMSN
Top
luan2u
Postuar nė: 28.07.2006, 15:53
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 328
Antari Nr: 1199
Bashkangjitur: 26.05.2006O burra cpo ndodh me shqiptarine, mos eshte ndonje loje kjo e nderkombtareve, se punet nuk me duken te pastra.


Veritas vos liberabit


ME respekt
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 29.07.2006, 09:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006luani

ajo cka po ndodh e cka ka ndodh eshte vetshkatrim...te gjith e shajn enver hoxhen duke thene se ka qene i keq e ka mbajt mbyll shqiperie e tjera e tjera..do ishte mir ta kishit degjuar intervisten me Ramiz Aline dhe shume gjera do te kuptonit....nuk besoj qe ka qene me keq ather se tani....nuk e di por te shkatrosh shtetin ne emer te demokracis e kunder komunizmit....te sjellesh ne nje gjendje ku agjenturat e huaja bejne nderhyrje te medhaja dhe te destabilizojne e kto jan gjera qe para 1990 nuk kane qene....sot shum vajza shqitpare jane te trafikuara e para 1990 asnje ska qene e trafikuar po ju lutem kto jane gjerat qe na sjell demokracia

nuk di por un per vehte jam pak socialist...
e sa per UCK dihet mir qe ajo u tradhtu nga ata qe sot paraqiten gjoja pasardhese te uck ne IRJM...ata qe u vrane u tradhtuan keshtuqe nese do ket lufte me siguri sdo kete uck po dicka tjeter por sa do ju besoj populli ketu eshte ma e rendesishme...


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
Terroristi
Postuar nė: 29.07.2006, 18:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 189
Antari Nr: 1858
Bashkangjitur: 25.07.2006Ore shqiptare te gjor juve krejt po ju bajn rrob e ju thoni pse me nis nje luft dikush thot pse me rifillu lufta per BDI-n, ju themi vetem dicka se lufta nuk nis per parti politike por ajo nis per popull asht nje thenie nga ish-ushtaret e UĒK-ės thotė:

LUFTĖN E BĖM ME POPULLIN PĖR KOMB.

E JO PĖR PARTI POLTIKE,

PRANDAJ TĖ BASHKOHEMI ME POPULLIN PĖR KOMB

PĖR NE.

E une ta them se nuk rrifillon lufta apo fillon pėr BDI-n por pėr popullin tė cilit io ėsht mohuar e drejta e ku ai vet si qztetar i lir dhe shtetasi njė shteti demokratik doli nė votime dhe votoi lirshėm pėr at qė deshi dhe tash dikush ja mohon atij voton shkoin ai tjetri i cili mer vetėm dy ministri dhe jep miliona euro vetėm e vetėm tė hin nė qeveri e ku e sheh ti kėt se paska ligj marveshje ohri ata tė cilėt hin nė qeveri me dy ministra ata do ta ndrishoin marveshjen e ohrit pėr 180 shkall.
Atėher do tė jet von pėr ēfardo hapi qė tė marish prandaj mendohuni mir se ku shkoni dhe ēfar ju pret pėr momentin se ku shkoi vota e juaj vota e lir.


----------------------------------------
LeGjIoNaRėT
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top
Uskana2006
Postuar nė: 29.07.2006, 20:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006

Luftė me armė nuk duhet kursesi, duhet tė luftojmė me arsim me ekonomi, dhe kjo duhet tė jetė beteja qė neve shqiptarėt duhey ta fitojmė.

Pėrshėndetje
Uskana
PM
Top
Terroristi
Postuar nė: 30.07.2006, 00:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 189
Antari Nr: 1858
Bashkangjitur: 25.07.2006 Citim (Uskana2006 @ 29.07.2006, 20:04)
Luftė me armė nuk duhet kursesi, duhet tė luftojmė me arsim me ekonomi, dhe kjo duhet tė jetė beteja qė neve shqiptarėt duhey ta fitojmė.

Pėrshėndetje
Uskana

Po USKANA ke plotsisht te drejt por si me leju veten me na ba luft me arsim ku te gjith shqiptar e shqiptare i bl;ejn notat ne Universitet,si e kishe leju ti ket a kishe pranu per vete kshtu ty dhe pastaj une te tregoi a duhet me arm apo me arsim.


Pershendetje TERRORISTI.


----------------------------------------
LeGjIoNaRėT
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 30.07.2006, 14:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006Terroristi

fjalet qe i ke filluar "luften e beme me popullin per komb..." eshte sllogani i OVL te UCK Kombetare qe para ca kohesh doli ne skene....edhe une them qe lufta nese duhet te filloj ather do filloj per popullin me popullin dhe per komb kuptohet e jo per parti politike sepse nuk jam i mendimit te vritet dikush per t'i ndruar kuajt e karroces...e ne 2001 keshtu u be u ndruan kujat e karroces prandaj nese do ket dicka ather te jeni te binmdur se do ta beje dikush qe eshte i mir qe nuk shitet qe nuk ben luft per kolltuk e njerez te till te jeni te bindur se ka...

suksese


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
Terroristi
Postuar nė: 30.07.2006, 15:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 189
Antari Nr: 1858
Bashkangjitur: 25.07.2006Shum mir e dike se asht sllogani i dikujt sa beson dhe cfar mund te bej OVL-UCK cfar mendimi ke ti per ket organizat e cila flitet se asht e dalur nga Ushtaret apo luftaret e UCKombetare dhe tjerat.Pershendetje SHIK-u.


----------------------------------------
LeGjIoNaRėT
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 30.07.2006, 21:23
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006Terroristi

organizatat e tilla ne Kosove kane pasur ndikim ne politike dhe mendoj qe edhe keta ketu nese do punojn do bejne deicka te tille...di qe i kane ftuar te gjith pjestaret per kete pune qe po bejne ne menyr qe te marin pjes ne zgjedhjen e organeve drejtuese te saj...
po Fazli Veliu dicka te till nuk beri vetem se u mor vesh qe u ba dicka e till dhe ajo SHVL me teper eshet BDI se SHVL

suksese


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
Terroristi
Postuar nė: 30.07.2006, 22:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 189
Antari Nr: 1858
Bashkangjitur: 25.07.2006Happy_Soldier

Shum mir po i dike do pun por une per ket OVL qe jemi tuj bisedu te them se e kan nis per mos me pat lidhje me parti politike por ti kushtezoin ata per disa gjera te cilat do te duhen te behen dhe kjo Organizat pas perfundimit te zgjedhjeve po edhe para tyre te te gjitha partit politike ka derguar shkres ku aty ne at shkres jan caktuar 7 pika nga te gjitha partit politike ne maqedoni asht pranuar asht vulos dhe nenshkruar nga Kryetaret apo nenkryetaret e tyre dhe besoi se duhet te bejn dicka me mir dhe asht mir qe ka nje gje te till se duhet me qen ushtaret pak me ne kontrolle se dicka nuk shkon mir me ta pas ksai cka u ba me qeverin e re disi ushtaret jan te demoralizuar prandaj edhe e bera ket pyetje se a ka mundsi te mobilizohet UCK-ja se shum po bajn do leizje te cilet esht zor me i kontrollu.


SHIK.


----------------------------------------
LeGjIoNaRėT
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top

Topic Options Faqe: (11) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio