Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> No koment, no koment
Mani
Postuar nė: 31.07.2006, 23:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 51
Antari Nr: 1933
Bashkangjitur: 31.07.2006Thaci dhe Xhaferi kanė bashkėpunuar me Shėrbimin e Sigurimit Shtetėror dhe Kundėrzbulimit


Data e Publikimit: 07/04/2006

Autori i Lajmit:
Lajmet.com
Liderėt e PDSh’sė Arbėr Xhaferi dhe Menduh Thaēi kanė bashkėpunuar me Ministrinė pėr Punė tė Brendshme dhe Shėrbimin e Sigurimit Shtetėror dhe Kundėrzbulimit. Kėtė e deklaroi Pavle Trajanov, ministėr i mėparshėm nė qeverinė Georgievski. Nė emisionin “Nė Qendėr” tė televizionit nacional tė Maqedonisė Kanal 5, Trajanov deklaroi se kėto dy politikanė kanė pasė kontakte me shėrbimet maqedonase nė periudhėn kur PPD’ja formoi formacione paraushtarake nė vend. Xhaferi dhe Thaēi nga ana e shėrbimeve janė inkurajuar qė ta dobėsojnė partinė, tė largohen nga PPD dhe tė formojnė subjekt tė ri politik shqiptar. ...


“Kontakte kishte, shėrbimi ka pasė kontakte me Xhaferin dhe Thaēin por jo nė nivel tė bashkėpunimit si bashkėpunėtorė por nė nivel tė partnerėve strategjik. Partnerė strategjik nė kuptim tė inkurajimit tė tyre tė hyjnė nė idenė pėr formimin e partisė sė re politike dhe mendoj se ato kontakte me MPB mė shpesh u zhvilluan me Menduh Thaēin se sa me Xhaferin” deklaroi Trajanov.

Nėnkryetari i PDSh’sė Menduh Thaēi nuk e komenton deklaratėn e Trajanovit. Thotė se ai gjithmonė ka qenė nėn mbikėqyrje tė policisė dhe se pėr atė ka dosje 6.000 faqesh. Thaēi drejtoi ofendime deri tek ishministri Fėrēkovski nė kohėn e tė cilit, siē theksoi, ka qenė nėn mbikėqyrje tė policisė. Nuk e harroi as Pavle Trajanovin.

“Ekzistojnė dokumente se ata mė pėrgjonin, mė mbikėqyrnin, parafet e tyre prej Fėrēkovskit e deri te kėta burreca tė vegjėl janė shumė joserioze dhe nuk dua ti komentoj kėto gjėra” thotė Thaēi.

Prapseprap, Thaēi deklaroi se nė kėtė moment ka proces tė kundėrt. Strukturat a PPD’sė janė duke kaluar nė PDSh. Paralajmėroi edhe se dega e BDI’sė nga Haraēina dhe strukturat e saja tė larta do tė kalojnė nė PDSh. Nė zgjidhjet e ardhshme partia do tė luajė nė momentin nacionalist, pėrsėri do ta bindin elektoratin se shqiptarėt nė Maqedoni kanė problem kombėtar. Pėr kėtė e kanė edhe mbėshtetjen e lėvizjes nacionaliste Balli Kombėtar.

PM
Top
Terroristi
Postuar nė: 31.07.2006, 23:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 189
Antari Nr: 1858
Bashkangjitur: 25.07.2006MANI

Ajo tem asht e kaluar at e din edhe femija i gjepit e jo me ata te riturit nuk ka nevoi me komentu oki.
SHIK.


----------------------------------------
LeGjIoNaRėT
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top
Mani
Postuar nė: 31.07.2006, 23:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 51
Antari Nr: 1933
Bashkangjitur: 31.07.2006Mė vjen keq,por mė duhet tė ndėrpres ēdo komunikim, nė lidhje me kėtė temė, pėr shkak se paska edhe shum "adhurues" tė koalicionit antishqiptar gruevski-thaēi /mė duket se e ke kuptuar se pse e kam potencuar me germa tė vogla emrat e Eksponentėve
PM
Top
Terroristi
Postuar nė: 31.07.2006, 23:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 189
Antari Nr: 1858
Bashkangjitur: 25.07.2006Shum i thesht u kane si NOKIA 32.10 nuk je per debate te randa shoko largohu nga ky forum mos naj rinis temat e shkuara se nuk jemi ka meremi me agjenta te shkive po duam ti ndihmoim shqperis dhe shqipetarve.

SHIK.


----------------------------------------
LeGjIoNaRėT
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top
Mani
Postuar nė: 31.07.2006, 23:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 51
Antari Nr: 1933
Bashkangjitur: 31.07.2006Mė vjen keq,por mė duhet qė tė largohem nga ky "KUVEND" i cili mbrohet nga kėmishzinjėt e " lalės menduh".
PM
Top
Terroristi
Postuar nė: 01.08.2006, 00:33
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 189
Antari Nr: 1858
Bashkangjitur: 25.07.2006 Citim (Mani @ 31.07.2006, 23:46)
Mė vjen keq,por mė duhet qė tė largohem nga ky "KUVEND" i cili mbrohet nga kėmishzinjėt e " lalės menduh".

Mfal MAN a ban me dit kan e emrove KMIZINJT e lales menduh a ban me qen me iu qart se kujt ja drejton kto fjal apo kto ofendime.

SHIK.


----------------------------------------
LeGjIoNaRėT
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 01.08.2006, 09:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006Mani

Un cdo her them keshtu prandaj edhe ti thuaj keshtu " shyqyr qe UDB nuk i hap dosjet per shqiptaret sepse nese do te hapen te gjith do te habitemi se jo vetem menduh thaci e xhaferri por edhe shum e shum te tjeret qe sot ne Kosove Shqiperi e ne IRJM e ne Lugine e ne Malsi shiten si patriota e si lidera dreqi kane qene dhe jane bashkepunetor te tyre"

suksese


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
Mani
Postuar nė: 01.08.2006, 11:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 51
Antari Nr: 1933
Bashkangjitur: 31.07.2006"Teroristi" ,jam i bindur se nuk ka tė bėj personaliteti Juaj me kėtė term,por sa pėr sqarim,mos e shtin veten nė taborin e kėmishzinjėve tė cilėt qė nga "themelimi" i tyre asnjė armiku tė vėrtet edhe njė shuplak nuk ja kan dhėne, e pėr ēdo ditė dalin dhe terorizojnė njerėz shqiptar tė pafajshėm vetėm e vetėm se nuk mendojnė si menduh thaēi,unė edhe njė herė kėrkoj falje nėse je prekur nga replika e mėparshme, Por ajo vlen vetėm pėr ata qė ndjekin rrugėn e ljupēave dhe tė nikollave,dhe nė shenjė kėnaqėsie e lidhin Flamurin Kombėtar me "luanin"e gruevskit.
Mendoj se nė kėtė temė nuk ka nevoj qė tė harxhojmė kohė dhe energji,se mė duket se jemi nė tė njejtat "gjatėsi valėsh" TUNG
PM
Top
Terroristi
Postuar nė: 01.08.2006, 12:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 189
Antari Nr: 1858
Bashkangjitur: 25.07.2006MANI

Mos tut vije habi pse po i bashkoin shqipen dhe luanin se ashtu jan mesuar atat a e shiqove sot kuvendin e maqedonis e kan votuar antishqiptarin me te madh ku ai ne nje deklarat pa than:"QE MU GI SECAM KANXHITE NA ALBANSKIOT OREL".shqip i vjen DO TJA PRES THONJT SHQIPES SE SHQIPETARVE kurse sot ata te Partia Demokratike e Sherbimeve sllave e ka votuar me krenari nje gje te till shqiptari nuk e ban po ska dert se e dim qe ata nuk jan shqiptare por vetem shqip foles se ashtu i ka stervitur UDB,KGB,DBK etj etj.

Pershendetje dhe mvjen mir qe e demantove nje gje te till sic ishte ajo me ata kmishzinjt se valla drejt me te tregu u preka shum.
SHIK.


----------------------------------------
LeGjIoNaRėT
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top
Uskana2006
Postuar nė: 01.08.2006, 13:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006
Mani
Nė kėtė forum nuk ka adhurues tė koalicionit antishqiptar Thaēi- Grueski por ka shqiptar dhe tė parashtroj pyetjen se ēka bėjnė deputetėt e BDI-sė ( 17 ) pėr tė ndaluar faktin qė si zėdhėnės nė parlament tė zgjidhet njė antishqiptar. Mos harrojmė se nė moment zbatohen ligjet e votuara pas marrėveshjes sė Ohrit ku bėnte pjesė edhe BDI-ja. Munden edhe tė mos marrin pjesė dhe tė tėrhiqen nga parlamenti.

Sidoqoftė neve shqiptarėt kemi problem tė madh por tė shpresojmė se do tė bėhet mirė.

PM
Top
luan2u
Postuar nė: 01.08.2006, 14:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 328
Antari Nr: 1199
Bashkangjitur: 26.05.2006Mire nuk behet asnjehere derisa ne shkaut i japim llogari


Veritas vos liberabit

Me respekt
PM
Top
Terroristi
Postuar nė: 01.08.2006, 17:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 189
Antari Nr: 1858
Bashkangjitur: 25.07.2006luan2u

Banu i zoti mos i jep shkaut llogari de askush nuk te nal bile ken me tuj tperkrah ne qoft se nuk i jep shkaut llogari vec dije dicka se ju te IRJM-s nuk e keni pa shkaun juve ju duket vetja e vdekt nese nuk e thoni je DOBROUTRE ose DOBREDAN jeni shum me ndryshe nga tjeret.


SHIK.


----------------------------------------
LeGjIoNaRėT
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top
luan2u
Postuar nė: 01.08.2006, 19:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 328
Antari Nr: 1199
Bashkangjitur: 26.05.2006Po ore zotrote vetem ju Kosovaret keni drejt me jetu ne kete Balkan, ne nga viset tjera nuk ekzistojme.

Shko bre ka ke dal, e mjaft se vetem dem kena prej teje.

PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 01.08.2006, 21:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006luani

turp per ty te flasesh keshtu ne lidhje me kosovaret.....me siguri e din mjaft mir rolin e tyre ne 2001 dhe e din mir rolin tone te IRJM ne 1997 deri 1999.....kjo do te thote qe bashke kemi luftu dhe sjemi nda e kjo do me thene qe ne jemi nji e ti te flasesh me ato fjale te tepruara me duken

suksese


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
luan2u
Postuar nė: 02.08.2006, 10:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 328
Antari Nr: 1199
Bashkangjitur: 26.05.2006O zotri mos ano vetem ka nje ane, se edhe na kna kontribuar ne Kosove, jo pak po bile shume, ashtu sic edhe duhet, por tash nuk do te thote se vetem ata duhet bekuar kurse popullaten shqiptare ne FYROM mallkuar ose nuk paskan kontribuar per asgje.

Mos egzagjero Happy_Soldier se edhe na kemi dinjitet, jane Ata te cilen nuk jane njesh jo na, jane kompleksuar, kompleksi quhet MEGALLOMAN < une jam i madh e ti je i vogel> E zotrote te gjith per veten e vete eshte i madh.

Happy_Soldier kam menduar se i peshon punet mire, mendohu mire para se ta fyesh njeriun tend.


Veritas vos liberabit


Me respekt
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio