Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> MĖ AKTIVĖ NĖ WWW.STUDENTET.INFO
BESI_dr
  Postuar nė: 02.08.2006, 20:21
Quote Post


Bashkpuntorė
****

Posti: Antarė
Postime: 47
Antari Nr: 468
Bashkangjitur: 17.01.2006Koheve te fundit po ngjet qe anetare me aktive te Studentet.Info te jene komuniteti shqiptar i Maqedonise. Ne fakt, qe nga fillimi i kesaj ueb faqeje ky komunitet ka qene me i pranishem, qofte me opinionet e plasuara apo edhe me temat qe jane trajtuar. Koheve te fundit, kryesisht ne periudhen parazgjedhore dhe post zgjedhore, komuniteti studentor eshte interesuar per rrjedhat politike dhe ka treguar interesim te jashtezakonshem, gje qe eshte verejtur ne vete permbajtjet e qendrimeve te dhena ne forum.
Por, duket se komunitetin studentor nuk e preokupojne ne mase te njejte me temat politike, ceshtjet qe kane te bejne me vete studentet, sic eshte reforma ne arsimin e larte dhe aspekte te tjera qe kane te bejne me arsimin e siperor.
A duhet te jene me aktive studentet nga Kosova dhe Shqiperia ne kete ueb faqe dhe a duhet qe i gjithe komuniteti studentor shqiptare te kete me shume prirje per te diskutuar tema qe jane te nderlidhura drejtperdrejt me studentin dhe jeten studentore?
Hapja e diskutimit per keto aspekte do te ishte e nje rendesie mjaft te madhe.
PMEmail PosterUsers Website
Top
Gazetari
Postuar nė: 03.08.2006, 00:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 137
Antari Nr: 637
Bashkangjitur: 03.04.2006Eshte privilegj i thekur te jesh pjesmarres ne kete portal mbareshqiptar te fjales se lire studentore!

WWW.STUDENTET.INFO

Atje, ku eshte lajmi...
PM
Top
r.mislimi
Postuar nė: 03.08.2006, 11:55
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004Forumi studentor apo te them uebfaqja studentore www.studentet.info qe nga themelimi i kesaj eshte e hapur per te gjithe studentet mbare shqiptare, dhe qellimi kryesore eshte te informojme studentet, te risim vetedijne, te ndihmojme ne krijmimin e identitetit studentor ne baze te standardeve profesionale.

Sa i perket temave politike staffi ka ardhur ne perfundim ku te gjithe temat te cilet antarve ju intereson le te jene te hapura per arsyje te njoftimeve te ndryshme nga jeta politike kjo ka te beje me kulturen studentore dhe ne nuk ndermarim ndonje vendim per mbyllje pasi studentet jane e ardhmja e popullit keshtu eshte ne dobi te studentve duke mos i shkelur rregullat e forumit.

Besoj se deri tani nuk ka pasur ndonje keqkuptim ne mes antarve ne lidhje me temat ne jemi ne ndjekje te vazhdushme mos te fyhen figurat politike dhe te flitet ne menyre demokratike ashtu si i takon nje studenti.

Staffi i studentet.info ben apel te te gjith antaret qe te diskutojn me shum per problemete studentore dhe nese nuk e shiheni te arsyeshme te diskutohet per problemet politike ateher si bashkpuntor do te arijm ne nje kompromis te perbashket sepse vetem me bahkepunim do te jemi me te fort.

Me respekt


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
blerim-blero
Postuar nė: 03.08.2006, 19:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 296
Antari Nr: 1768
Bashkangjitur: 18.07.2006Pershendetje te gjitheve
Eshte per te pershendetur te gjithe ata te cilet sakrifikuan kohen per te krijuar nje web te ketille e cila mund te them se do te ndihmoje shume per mendimet e ndryshme te cilet studentet mund t'i shpallin ne kete web faqe sic eshte www.studentet.info.
per mendimin tim kisha pat deshire qe pjesmarja ne kete web faqe te jete shume e madhe

RESPECT


----------------------------------------
[COLOR=blue][COLOR=blue]
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio