Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (9) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Femrat dhe takat e larta
Sybella
Postuar nė: 27.09.2009, 19:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 8150
Antari Nr: 18495
Bashkangjitur: 14.11.2008Bota e femrave dhe e kepuceve te saja eshte per mashkullin nje liber, sa i cuditshem aq edhe i pakuptimte. Mesatarisht, nje femer ka 13 pale kepuce prej me te ndryshmeve. Ne mesin e ketyre, nuk guxon te mungojne kepucet me taka te larta.
Trendi i kepuceve me taka te larta (rreth 10 cm) u paraqit ne vitet e 70-ta, ne klubin legjendar te Nju Jorkut “Studio 54”, dhe eshte akoma ne mode sikur atehere.

Fotografi e jashtme

Te ecurit ne taka te larta eshte shume elgeant. Ndryshohet edhe qendrimi i trupit: vithet dhe gjoksi theksohen ne vecanti. Megjithate, per shkak te ecjes se pasigurt, ekziston mundesia per t’u perdredhur: Sa me pak qe prekim siperfaqen e tokes, aq me I madh eshte rreziku per t’u lenduar. Ecja ne taka te larta mbi 10 cm kerkon ushtrim dhe siperfaqe te pershtatshme.

Fotografi e jashtme

Mbathja e shpeshte e takave te larta, me kalimin e kohes, shkakton ndryshime patologjike te skeletit te kembes, mbingarkim te muskujve si dhe demtim te ligamenteve. Qarkullimi ne ekstremitet e poshtme keqesohet si dhe mund te lindin semundje te ndryshme ortopedike. Andaj, keshillohet qe here pas here te mbathen kepuce te rrafsheta.

-Femra, sa i mbathni dhe sa i pelqeni takat e larta? A ju ka ndodhur ndonjehere ndonje aksident?
-Meshkuj, sa I pelqeni ju takat e larta te femrat? Edhe nje pyetje tjeter, ndoshta pak qesharake, por a keni provuar nje here te vetme ne jeten tuaj taka vetem sa per te pare se si ecet me to, thjeshte, sa per te qene nen lekuren e femrave?
smil3dbd4d6422f04.gif

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Sybella nė 27.09.2009, 19:19


----------------------------------------
Kur ti prangat mi hodhe nė mish,
unė i putha duart tua,
ėshtė rast i pashembullt ta dish
qė xhelatin ta puth e ta dua...-D.Agolli
PM
Top
Sybella
Postuar nė: 27.09.2009, 19:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 8150
Antari Nr: 18495
Bashkangjitur: 14.11.2008
Fotografi e jashtme

Trik optik: Kembet ne taka te larta duken shume me te gjata

Fotografi e jashtme

Femrat ne start pozite ne garen e vapimit me taka te larta. Sport i rrezikshem!

Fotografi e jashtme

Edhe kjo ndodh!


----------------------------------------
Kur ti prangat mi hodhe nė mish,
unė i putha duart tua,
ėshtė rast i pashembullt ta dish
qė xhelatin ta puth e ta dua...-D.Agolli
PM
Top
Sybella
Postuar nė: 27.09.2009, 19:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 8150
Antari Nr: 18495
Bashkangjitur: 14.11.2008Fotografi e jashtme

Pasojat e mbuluara me fllaster.

Fotografi e jashtme

Prej me te ndryshmeve.

Fotografi e jashtme

Mbi qilimin e kuq-te domosdoshme.


----------------------------------------
Kur ti prangat mi hodhe nė mish,
unė i putha duart tua,
ėshtė rast i pashembullt ta dish
qė xhelatin ta puth e ta dua...-D.Agolli
PM
Top
the_undead
Postuar nė: 27.09.2009, 19:23
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1433
Antari Nr: 23051
Bashkangjitur: 29.07.2009 Citim (Sybella @ 27.09.2009, 20:14)
-Meshkuj, sa I pelqeni ju takat e larta te femrat? Edhe nje pyetje tjeter, ndoshta pak qesharake, por a keni provuar nje here te vetme ne jeten tuaj taka vetem sa per te pare se si ecet me to, thjeshte, sa per te qene nen lekuren e femrave? smil3dbd4d6422f04.gif

Varet.Ne raste solemne dhe me pelqejn,por kur shoh qe ecin neper rruge me taka te larta me acarojn krejt,e sidomos zhurmen qe krijojn ato,e urrej.Pergjithsisht,nuk me pelqejn femrat qe vishen elegant.

Nuk kam provuar te veshi taka.Kam frike nga lartesia smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
the_undead is back!
PM
Top
Fidaim
Postuar nė: 27.09.2009, 19:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1885
Antari Nr: 22565
Bashkangjitur: 13.06.2009Duhet m'i zevendesu dikush patkojt e kuajve.

P.s. - Wegggg kur p'jau shoh damart e kamve,tugun p'ma qojnė!

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Fidaim nė 27.09.2009, 19:26


----------------------------------------
Ne bėmė ēdo gjė nė tokė zbukurim tė saj qė Ne t’i testojmė ata qė tė shohim se veprat e kujt janė mė tė mirat. (Sure al-Kahf: 7)
PM
Top
MeeLot
Postuar nė: 27.09.2009, 19:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2512
Antari Nr: 23366
Bashkangjitur: 09.09.2009 Citim (Sybella @ 27.09.2009, 20:14)

-Meshkuj, sa I pelqeni ju takat e larta te femrat? Edhe nje pyetje tjeter, ndoshta pak qesharake, por a keni provuar nje here te vetme ne jeten tuaj taka vetem sa per te pare se si ecet me to, thjeshte, sa per te qene nen lekuren e femrave?[/b] smil3dbd4d6422f04.gif

Po m;pelqen tema se me pelqejn edhe femrat me taka jo shum te larta ktu tani osht pune per ato sa i mbathin. Ni femer qe del ne takim me mu patjeter duhet me pas mbathun taka smil4a8acf4d179b2.gif
Per her te pare edhe te fundit ne jet tem kom math mbramjen e Matures se e kom emitu ni profesoresh edhe o dasht mi math ,di me thon qe derisa kom arrit te skena i kom thy njo 7 gota ,13 pijata dhe kom bo 10 rrotullime smil3dbd4daabd491.gif Shum vshtir ish mi majt por ama femrat qe mathin me pelqejn smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
ur not an intellectual,ur not an artist,ur not a critic,ur not a poet..u just have internet access

po thojn q'i


ka mu bo mir.
PM
Top
Myself
Postuar nė: 27.09.2009, 19:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 601
Antari Nr: 23199
Bashkangjitur: 19.08.2009Ka femra qe vertet ju kane hije takat e larta, por ka prej tyre qe shtremberohen kur i veshin ato.

Me pelqejn te parat dmth, jo femrat e dyta. Por, mendoj se takat vishen per raste te vecanta jo per te ec rruges kur ben nje shetitje rutine....


----------------------------------------
"Down to you"
PM
Top
festina
Postuar nė: 27.09.2009, 19:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6416
Antari Nr: 18433
Bashkangjitur: 10.11.2008 Citim (Sybella @ 27.09.2009, 20:14)


Femra, sa i mbathni dhe sa i pelqeni takat e larta? A ju ka ndodhur ndonjehere ndonje aksident?

Une per vete nuk i pelqej shume as ti shof rrall ndonje kepuc me taka te larta qe me pelqen...E me ec nuk e kam edhe bash leht sepse nuk i perdori mund lirisht i numroj sa here kam mbath kepuc me take e lere me te larta kurr asnjiher ...Se di pse po nuk me terheqin, edhe nuk ndihna rehat se jam mesur gjith me te rrafshta me patike...ose kepuc shume te rrafshta, thash mund ti numroj sepse vetem ne rastet e vecanta kam mbathur edhe ate kur e kam menduar se nuk bene ndryshe... edhe ta theme te drejten disa femra mi kan bere kepucet me take qe te mos me pelqejn sepse kur mbathen ato lloj kepucesh i gjith qendrimi i nje femre ndryshon e disa nuk jav din rendin hiq edhe ne kete menyr t'i merzisin une do provoj te mesohem smil3dbd4daabd491.gif


----------------------------------------
Nuk dua tė jem nga ata qė vetėm frymarja e tyre tė tregon se janė gjallė.

Mos mė thuaj se mė ke parė nė ėndėrr!
PM
Top
Embargo
Postuar nė: 27.09.2009, 20:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 14446
Antari Nr: 18552
Bashkangjitur: 17.11.2008 Citim (Sybella @ 27.09.2009, 20:14)
-Meshkuj, sa I pelqeni ju takat e larta te femrat? Edhe nje pyetje tjeter, ndoshta pak qesharake, por a keni provuar nje here te vetme ne jeten tuaj taka vetem sa per te pare se si ecet me to, thjeshte, sa per te qene nen lekuren e femrave? smil3dbd4d6422f04.gif

Me pelqejne mirepo te jene pershtatur me momentin, vendin dhe arsyen per te cilen mbathen. Ketu te ne s'me bejne pershtypje sepse nga ta kthesh kryen gjate tere dites, qofte mengjes, dreke apo pasdreke sheh femra me take te larta, qe nenkupton se jane bere perditshmeri, gje e cila s'me duket e arsyeshme!

Se kam provuar asnjehere dhe s'besoj te me nxite ndonjehere kureshtja te jem ne lekuren e femrave, te pakten ne raste te ketilla si kjo puna e takeve te larta, jo per dicka po s'kam llogari te thej ndonje kembe vetem per hir te kuriozitetit! smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
Kush nuk do qė tė arsyetojė ėshtė Fanatik, kush nuk di tė arsyetojė ėshtė Budalla dhe kush nuk guxon tė arsyetojė ėshtė Skllav i tė tjerėve!
PM
Top
packs
Postuar nė: 27.09.2009, 20:43
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008Kam pesu ndryshime sa u perket te mbathurave . Nje kohe nuk kam mundur te mbathe take (ajo ka qene koha shkolle fillore- shkolle e mesme) , nderkaq tani me jam mesu. Diten nuk mund ti mbaje , naten po ( e kur flene ti oj packs smil3dbd4daabd491.gif ) .Perndryshe, e kam pase te detyrueshme te mesohem sepse kam pase provim te vecante ne shkolle "Ecje skenike" dhe aty nuk kam munde te dal me atlete . Me rrine mire dy palte dhe ndihem mire qofte me atlete qofte me taka smil4a8ad8521bc6f.gif


p.s. Tash mos te keqkuptohemi, eshte tema per taka . Kjo kuptohet qe ne Brezovice nuk shkohet me to, ama kam mendimin se femren e bejne te duken me elegante. smil3dbd4d6422f04.gif


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
Sybella
Postuar nė: 27.09.2009, 22:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 8150
Antari Nr: 18495
Bashkangjitur: 14.11.2008 Citim (the_undead @ 27.09.2009, 20:23)


Nuk kam provuar te veshi taka.Kam frike nga lartesia smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Hahah, s'ke faj! Te zgjatesh pernjehere per 10 cm, nuk eshte lehte. smil3dbd4d6422f04.gif smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Kur ti prangat mi hodhe nė mish,
unė i putha duart tua,
ėshtė rast i pashembullt ta dish
qė xhelatin ta puth e ta dua...-D.Agolli
PM
Top
botox
Postuar nė: 28.09.2009, 11:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 419
Antari Nr: 22610
Bashkangjitur: 18.06.2009memxi e gjeta temen mkish ik pej balline

o qa kam qesh niher e vdiqa tuj qesh ku tu rxu njana midis udhes hahahahah ju laku kama kish vesh do shtiklla tmdhaja po u picillavke dreqja e ngrc ra per toke hahahah

ju kisha thon qikave mos veshni kur zdini me ec smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil4a8ad8521bc6f.gif


----------------------------------------
E pyta tdashuren qa po don
tha kurgja tjeter veq silikon
i thash hajde ta jap ni boks
tha amo masnej ma jep pak botox
PM
Top
AmyLee
Postuar nė: 06.10.2009, 15:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 217
Antari Nr: 17307
Bashkangjitur: 14.09.2008
Veshi take mirepo shume rrall, kur vesh dicka elegante e qe nuk shkon me patikaa... Me pengon shume kur shoh femrat qe sdin te ecin, e veshin take, sepse ne vend qe mundohesh te rritesh 10 cm me shume, do dukesh ende ma shemtuar kur nuk nuk mund te mbash qendrim te drejte...

DOren n`zemer ka femra qe u ngjajn shume takett ......


----------------------------------------
BoRn Free -- TaXeD tO DeaTh
PM
Top
BalanCe
Postuar nė: 06.10.2009, 15:59
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1303
Antari Nr: 22577
Bashkangjitur: 14.06.2009Never...pasi qe jam 1.72 + edhe 10 cm wooow ēka bohet...


----------------------------------------
♥ . ♥
PM
Top
adora
Postuar nė: 06.10.2009, 16:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1117
Antari Nr: 8778
Bashkangjitur: 05.08.2007 Citim (BalanCe @ 06.10.2009, 16:59)
Never...pasi qe jam 1.72 + edhe 10 cm wooow ēka bohet...

kurxho zbohet,vec bohesh 1.82 smil3dbd4d6422f04.gif

veshi take te larta dhe i du shum


----------------------------------------
Jeta e budallait eshte me e keqe se vdekja...
PM
Top

Topic Options Faqe: (9) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio