Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Valle a ka ndjenja njeriu i pasur?
blerim-blero
Postuar nė: 04.08.2006, 17:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 296
Antari Nr: 1768
Bashkangjitur: 18.07.2006Per mendimin tim atehere kur njeriu kalon ne nje pasuri te madhe atij dale ngadale i humben ndjenjat si per dashuri,per familje...
.Ai gjitmone deshiron qe te arije ne nje shkalle ku nuk deshiron te kete ,,konkurent te vet"


----------------------------------------
[COLOR=blue][COLOR=blue]
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top
Blerim
Postuar nė: 04.08.2006, 23:11
Quote Post


Ndihmės webmjeshtėr
*****

Posti: Antarė
Postime: 1117
Antari Nr: 4
Bashkangjitur: 27.11.2004Ketu mvaret edhe personaliteti i njeriut , mvaret se kush cfar personi esht, dikush qe esht fisnik, aj si i pasur si i varfur nje zemer ka :) e per ata qe saher kan pretendime pasurin ather nuk pritet me tjeter nga ata


----------------------------------------
Bal3Dimensional
PMEmail PosterUsers WebsiteMSN
Top
webm
Postuar nė: 05.08.2006, 01:47
Quote Post


Lovely Jubbly
*****

Posti: Admin
Postime: 2217
Antari Nr: 1
Bashkangjitur: 24.11.2004Nje fjale popullore thote:

"I pasuri ruan paran, ndersa i varfuri ruan fytyren"

Besoj qe kjo fjale nuk eshte thene kot...


----------------------------------------
"I am so clever that sometimes I don't understand a single word of what I am saying" - O. Wilde (Irish Poet, Novelist, Dramatist & Critic)
PMEmail Poster
Top
platinaa
Postuar nė: 07.08.2006, 15:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 142
Antari Nr: 2020
Bashkangjitur: 06.08.2006Shumica nuk kane ndjenja,sepse ata i kane te gjitha,e kane forcen e parase,saqe edhe ndjenjat i blejne me pare.Shume pak prej tyre mund te jene njerez.PO nuk mund ti kesh te gjitha,ose pasurine ose nderin e dinjitetin,se besoj qe dyjat shkojne bashk me shume pak perjashtime
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMICQAOLMSN
Top
fenomeni
Postuar nė: 07.08.2006, 18:58
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 14
Antari Nr: 2007
Bashkangjitur: 05.08.2006pershendetje

kisha per te thanur se ndjenjat e tij mvaren nga pasuria e tij,kjo d,t,th se ne cfar menyre ai ka arritur deri te pasuria e till,esht kjo nje pasuri nga puna dhe mundi i tij apo e ka te arritur me helmimin e njerezve tjer.....
keto dy sende besoj se kan dallime te mdhaja,nesee esht e qart
PM
Top
blerim-blero
Postuar nė: 09.08.2006, 17:33
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 296
Antari Nr: 1768
Bashkangjitur: 18.07.2006Pershendetje Platina ke te drejte ata edhe ndjenjat i blejne ama une po mendoje se zemergjersi nuk kane hic!

suksese


----------------------------------------
[COLOR=blue][COLOR=blue]
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top
Petriti_Ilirides
Postuar nė: 23.09.2006, 10:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1640
Antari Nr: 1563
Bashkangjitur: 03.07.2006Si nuk ka !! Keni ndegjuar per djalin e Xheme Hase Gostivarit ne mergim qe eshte !! hmmm merni vesh kush eshte dhe do shifni a ka ndenja !
PM
Top
Big Be1
Postuar nė: 21.11.2006, 14:50
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 8
Antari Nr: 4144
Bashkangjitur: 21.11.2006Per mendimin tim ekziston nje Dallim midis atij qe asht i Lindur i Pasur, dhe atij i cili e ka kerku Buken e Varferis.
PM
Top
drita_fr
Postuar nė: 21.11.2006, 22:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 274
Antari Nr: 3625
Bashkangjitur: 27.10.2006ma merr mendja qe kan ndjenja si gjdo njeri pasunik a fukara ndjenjat jon njohit po do njerz nuk din ti shprehin dhe mendojm qe nuk kan

-----------------------------
Me mir i varfur me zemer patriot se sa i pasur me zemer idiot
PM
Top
velushi
Postuar nė: 22.11.2006, 01:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 82
Antari Nr: 3737
Bashkangjitur: 31.10.2006Tung pershendetje: (KA edhe SKA) mvaret nga personat p.sh ka persona qe jon te pasur dhe kan ndjenja jon te ndershem, por ka edhe persona qe jon te pasur edhe jon primitiva nuk juintereson asgje perveq se pasuris.

tung tuuuuung.
velushi
PM
Top
saraj
Postuar nė: 22.11.2006, 08:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 255
Antari Nr: 3784
Bashkangjitur: 02.11.2006Me te mira per te gjithe. PO TE KERKOSH SHOKE PA TE META DO TE MBETESH PA TE. d.m.th se ka te tille qe nuk kane ndjenja, por sipas mendimit tim ata jan pakice, shuma e te pasurve tane e kane treguar ne momentet me te veshtira te popullit si ne Kosove ashtu edhe ne Maqedoni dhe fal Zotit qe kemi te tille.
PMIntegrity Messenger IM
Top
fato1
Postuar nė: 29.03.2007, 14:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5435
Antari Nr: 5088
Bashkangjitur: 04.01.2007Gjithcka mund te blesh me para por ama edhe ndjenjat JO valla....sikur qe eshte cekur edhe me lart varet nga personaliteti i njeriut nese ai dikushi ka hek shum per me u pasuru nuk mendoj se e haron lehte ate ndoshta e shfaq gabimisht ate tek njerzit, po ndoshta edhe jo ka lloj lloj njerzish

kaloni bukur
PM
Top
dj_style
Postuar nė: 29.03.2007, 15:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 348
Antari Nr: 4715
Bashkangjitur: 17.12.2006Cdo njeri kja ndjenja por ka dallime cdo njeri me tjetrin nuk i kane ndjenjat e njejta
PM
Top
Alina
Postuar nė: 30.09.2007, 00:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 954
Antari Nr: 9760
Bashkangjitur: 24.09.2007 Citim (A.Selmani @ 05.08.2006, 01:47)
Nje fjale popullore thote:

"I pasuri ruan paran, ndersa i varfuri ruan fytyren"

Besoj qe kjo fjale nuk eshte thene kot...

hahahha shum e vertet eshte qikjo t'pasurit jan shum t'shtrenjet njerzi


----------------------------------------
Educate a woman, and you educate the family. Educate a girl, and you educate the future
PM
Top
muzi
Postuar nė: 30.09.2007, 00:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 979
Antari Nr: 9231
Bashkangjitur: 30.08.2007Ka njerez te pasur me ndjenja edhe pse vete gjithmone kam menduar se nuk njeri te pasur me ndjenja deri sa me erdhi rasti te bisedoj me te ndjerin Bexhet Sallahun Ish drejtor i Reisbüro Prishtina, ateher kuptova se ka njeri te pasur me ndjenja edhe pse nuk ishte shume i shkolluar por Zoti i kishe dhene pasuri shume qe me ate u mundua te ju ndihmoje Shqiptareve ane e mbane, por ai vdiq dhe mundi i tij nuk humbi flas per ketu ne Zvicer qe gjithmone permendet nga bashkatdhetaret si njeri me i respektuar, gje te cilen nuk e pranonte sa ishe gjalle.

Mos te mendojm se nuk ka njeri te pasur me ndjenja sepse mendojme gabim, por ne keto ditet e sodit shumica e te pasurve nuk kane fare ndjenja dhe mundohen qe t“i blejne me pasurine qe kane.


----------------------------------------
BISMIL-LAHIRR-RRAHMANIRR-RRAHIM-Eshte Preambula e jetės
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio