Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Moto GP, Rossi rremben boterorin e nente
cesc
Postuar nė: 25.10.2009, 15:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 7161
Antari Nr: 22423
Bashkangjitur: 01.06.2009Valentino Rossi eshte shpallur kampion i Moto GP nje gare perpara fundit te kampionatit edhe pse ne garen e Malajzise ka zene vetem vendin e trete.

Ky eshte boterori i nente per italianin e Yamaha-s, i cili ka zhvilluar nje gare jo shume te mire diten e sotme pasi u nis nga vendi i pare por menjehere humbi shume pozicione.

Gara nisi 40 minuta me vonese per shkak te shiut te rrembyer qe permbyti pisten e Sepangut dhe kjo ka bere qe Stoner te perfitoje duke e kryesuar garen qe nga fillimi deri ne fund. Kjo eshte gara e dyte rresht qe fiton pas rikthimit ne Moto GP per shkak te nje semundjeje.

Vendi i dyte i takon spanjollit Dani Pedrosa, ndersa Jorge Lorenzo ka zene vendin e katert pasi u parakalua ne mesin e gares nga “Doktori”. Gara e ardhshme do zhvillohet ne Valencia, por ajo nuk ka ndonje rendesi te vecante, duke pare se boterori i ketij viti tashme eshte hipotekuar nga kampioni ne fuqi.


----------------------------------------
GUNNER ' for life...

Being normal is just crazy
PM
Top
Frenki
Postuar nė: 26.10.2009, 01:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4113
Antari Nr: 18110
Bashkangjitur: 24.10.2008Simply the best....


----------------------------------------
"Live for nothing or die for something"


******Burberry******
PM
Top
Embargo
Postuar nė: 26.10.2009, 01:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 14446
Antari Nr: 18552
Bashkangjitur: 17.11.2008Si Shumi ne F1 dhe Loėb ne Rrally!!!
Te pakonkurrence jane!


----------------------------------------
Kush nuk do qė tė arsyetojė ėshtė Fanatik, kush nuk di tė arsyetojė ėshtė Budalla dhe kush nuk guxon tė arsyetojė ėshtė Skllav i tė tjerėve!
PM
Top
Dredheza
Postuar nė: 29.10.2009, 08:18
Quote Post


Įngel rebelde
*****

Posti: Admin
Postime: 15995
Antari Nr: 6
Bashkangjitur: 28.11.2004Rossi jep spektakel
Fotografi e jashtme


----------------------------------------
Sic vis pacem, para bellum!

Beneficium accipere libertatem est vendere
PM
Top
ekselenca
Postuar nė: 29.10.2009, 15:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 944
Antari Nr: 23061
Bashkangjitur: 30.07.2009rosi number 1
PM
Top
THE_DOCTOR
Postuar nė: 31.10.2009, 03:59
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 786
Antari Nr: 12156
Bashkangjitur: 23.12.2007nuk i shkrun kot pas the doctor
PM
Top
adamikuno
Postuar nė: 27.12.2010, 12:48
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 1
Antari Nr: 25820
Bashkangjitur: 26.12.2010En Ducati llevan toda la vida preparando la moto a Valentino,lo mismo que en Yamaha,en Ducati jamįs habrįn ganado ni una carrera ni un mundial antes de la llegada de Valentino,lo mismo que en Yamaha que jamįs habķa existido antes de que llegara Rossi,toda esta información me la han dado unos cuantos abogados fanįticos rossistas de esos que dicen que es Dios etc etc
PMICQAOLYahooMSN
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio