Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Rally, Sebastien Loeb per te 6-en here kampion
cesc
Postuar nė: 25.10.2009, 20:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 7161
Antari Nr: 22423
Bashkangjitur: 01.06.2009Sebastien Loeb ka fituar per te gjashtin vit rradhazi kampionatin boteror te garave Rally.

Nen drejtimin e makines se tij Citroen C4, francezi ka siguruar titullin e gjashte duke fituar garen Rally te Britanise se Madhe, gara e fundit sezonale.

Ky sukses i jep mundesine Sebastian Loeb qe te kaloje ne klasifikim finlandezin Mikko Hirvonen me Ford Fokus.

Ne kalimin e finishit ai pati nje avantazh prej 1 minute e 06 sekondash ndaj rivalit te tij. Nje gare me pare Hirvonen mbante kryesimin e klasifikimit te pergjithshem, por me nje diference te ngushte me Loeb, duke i dhene mundesine pilotit francez te rimerrte kreun ne kete gare te fundit, duke u ngjitur ne kuoten e 93 pikeve kundrejt 92 pikeve te Hirvonen.

Me titullin kampion te ketij sezoni Sebastien Loeb konfirmohet si piloti me i suksesshem ne historine e garave Rally me 6 tituj kampion, pas tij renditen finlandezet Kankkunen dhe Makinen me nga 4 tituj boteror.


----------------------------------------
GUNNER ' for life...

Being normal is just crazy
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio