Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Problemi i vizave Sllovene?
x_buli
Postuar nė: 27.10.2009, 23:07
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 15
Antari Nr: 5025
Bashkangjitur: 01.01.2007Pershendetje jam buli kam deshir te pyes dikend qe posedon viz slovene dhe nga ka udhtue prej kosove direkt ne sloveni apo si sepse une kam vizen qe kater muaj por sigurim e kto sene si kampague skam qen ne sloveni hiq juv lutem qe te tregoni se kah eshte rruga me e leht e pa problem me udhtue tung juv pershendes


----------------------------------------
[SIZE=7][COLOR=red][FONT=Courier]
PMIntegrity Messenger IMMSN
Top
Sybella
Postuar nė: 27.10.2009, 23:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 8150
Antari Nr: 18495
Bashkangjitur: 14.11.2008Nese e ke vizen, s'ke pse te brengosesh. Por, mjeti me i sigurt i udhetimit (per t'iu ikur problemeve eventuale kufitare) eshte aeroplani.


----------------------------------------
Kur ti prangat mi hodhe nė mish,
unė i putha duart tua,
ėshtė rast i pashembullt ta dish
qė xhelatin ta puth e ta dua...-D.Agolli
PM
Top
festina
Postuar nė: 27.10.2009, 23:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6417
Antari Nr: 18433
Bashkangjitur: 10.11.2008Me aeroplan mundesh me udhtu direkt nga Kosova ne Slloveni.


----------------------------------------
Nuk dua tė jem nga ata qė vetėm frymarja e tyre tė tregon se janė gjallė.

Mos mė thuaj se mė ke parė nė ėndėrr!
PM
Top
x_buli
Postuar nė: 27.10.2009, 23:31
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 15
Antari Nr: 5025
Bashkangjitur: 01.01.2007po eshte e vertet por me sa kam degjue ne cyrih nje shok e kan kthye para nje muje sepse viza eshte e punes nje vjeqare e keshtue qe per at qe shum shqiptar posedojn viza slovene e kan ndalue zvicrra sybella edhe keshtu qe une kam viz ne pasaport por nuk jam ne pun ne sloveni nuk kam adres asgje normal u desht me i pas gjitha un vizen kam qe kater muaj


----------------------------------------
[SIZE=7][COLOR=red][FONT=Courier]
PMIntegrity Messenger IMMSN
Top
alvin
Postuar nė: 27.10.2009, 23:31
Quote Post


Administrator
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008Po be,krejt e dime...ama eshte me shtrenjte.


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
x_buli
Postuar nė: 27.10.2009, 23:35
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 15
Antari Nr: 5025
Bashkangjitur: 01.01.2007kam deshir rastin me te fresket te ndegjoj ai qe ka poseduar kesi vize nga ka udhtuar


----------------------------------------
[SIZE=7][COLOR=red][FONT=Courier]
PMIntegrity Messenger IMMSN
Top
x_buli
Postuar nė: 27.10.2009, 23:37
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 15
Antari Nr: 5025
Bashkangjitur: 01.01.2007nuk asht puna te parja shoki osht puna me dal ne sloveni apo itali apo kudo qoft ne shengen sa dush let kushtoj po osht problemi se sigurimin se kam pague nuk kam qen mu lajmrue hiq sepse kam pas nje aksident per at eshte problemi se mujn met kthy se per lek ja bojm disi hehe flm gjithve


----------------------------------------
[SIZE=7][COLOR=red][FONT=Courier]
PMIntegrity Messenger IMMSN
Top
Sybella
Postuar nė: 27.10.2009, 23:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 8150
Antari Nr: 18495
Bashkangjitur: 14.11.2008 Citim (x_buli @ 28.10.2009, 00:31)
po eshte e vertet por me sa kam degjue ne cyrih nje shok e kan kthye para nje muje sepse viza eshte e punes nje vjeqare e keshtue qe per at qe shum shqiptar posedojn viza slovene e kan ndalue zvicrra sybella edhe keshtu qe une kam viz ne pasaport por nuk jam ne pun ne sloveni nuk kam adres asgje normal u desht me i pas gjitha un vizen kam qe kater muaj

Ajo vize pune (nese nuk eshte fallso) te eshte dhene bazuar ne kushtet e plotesuara qe i kerkon ambasada, domethene ne baze te ndonje vertetimit te punedhenesit nga Sllovenia, i cili ka garantuar se ti do te punosh ne X firmen, e cila gjendet ne X adresen.

Qe te mos hyjme me thelle ne ceshtjen tende personale e duke e marre parasysh se ke vize, udheto me aeroplan direkt per ne Slloveni.

P.S. Kishte nje vale te madhe te shqiptareve nga Kosova qe rregullonin letrat e tyre per ne Slloveni ne Shkup. Ne dokumentacionin e tyre kishte autorizime dhe deklarata te dhena per sllovenet, te cilet duheshin t'ua ecnin punen ne Slloveni, t'u hapnin firme e te investonin nje shume parash ne banke per te marre vizen. Prej disave kam informata se e kane marre vizen dhe kane shkuar ne Slloveni, por si kane udhetuar nuk e di.


----------------------------------------
Kur ti prangat mi hodhe nė mish,
unė i putha duart tua,
ėshtė rast i pashembullt ta dish
qė xhelatin ta puth e ta dua...-D.Agolli
PM
Top
unlimited
Postuar nė: 27.10.2009, 23:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 314
Antari Nr: 18118
Bashkangjitur: 24.10.2008Te eshte dhene vize hyrje apo? Sa di viza schengen duhet te perdoret per hyrje mbrenda 90 diteve- 3 muaj, dhe pasi qe regjistrohesh ne komunen ku te eshte dhen leja te punojshe te vazhdohet leje qendrimi.

Thua viza te eshte dhene qe 4 muaj... nuk besoj se eshte valide per hyrje ne Sloveni. Nese ke pat arsye te vecant do duhet ta deshmojsh at ne amasade. Por prap kjo eshte mendimi im. Me mire e ke te kontaktosh amabasaden, te cilet nuk kan aq shum simapti ndaj shqipetarve...

Vec per me u vertetu se a e ke valide shiqoje daten ne stiker kur te eshte dhene dhe kur te skadon afati per ta perdore ate.


----------------------------------------
Enjoying the law of attraction : )
Hakuna matata
PMUsers Website
Top
Armani
Postuar nė: 28.10.2009, 03:27
Quote Post


ALL EYEZ ON ME
*****

Posti: Antarė
Postime: 2654
Antari Nr: 14410
Bashkangjitur: 18.03.2008Nese nuk ke qen Hiq ne Slloveni, Nuk besoj se do te kesh Problem, e Nese ke qen e Nuk je i Paraqitur Askund, ateher Kot se e ke vizen, Sa per Sigurimet nuk ka lidhje, Sigurimet nese si pagun, Haroje se mund ta vazhdojsh Vizen,


----------------------------------------
« ★ Emporio Armani ☆ »
PMUsers Website
Top
PRADA_
Postuar nė: 28.10.2009, 03:39
Quote Post


NS-2511
*****

Posti: Antarė
Postime: 1652
Antari Nr: 23562
Bashkangjitur: 28.10.2009Me viz te sllovenis mund te udhetojsh kudo ne Europ, por nuk mundesh te punojsh ( ne disa raste mundesh )

Kur e mer Vizen, duhet te shkojsh ne Slloveni dhe te PARAQITESH dikund.
Masandej puna e sigurimit eshte, Duhet te paguhet se sun e vazhdojsh vizen.
Masandej, per KOSOVEN nuk japin Mė viza pune Sepse i kan keqperdor
Masandej, Kur isha ne Slloveni, ne qytetin KRANJ 400, Kosovar ishin pa pun

Buli, ti shko ne Slloveni, edhe menjeher Paraqitu dikund, nese te thun dicka ne kufi, thuj kam pas Aksident hera e par eshte qe vi.... Kur te shkojsh atje Paraqitu dhe hyn Puno dikund, me at viz neper shtetet tjera te Europes mund te dalesh, por nuk ke te drejt te punojsh.

ne slloveni 4/5 Euro oren e pagujn smil4a8acf219332d.gif Me e llogarit Mir e mir, Ma mir ne Kosov te del Hesapi..


Te Pershendes, nese te duhet ndonje ndihme per Sllovenin lirisht pyet :)

Ky postim ėshtė ndryshuar nga PRADA_ nė 28.10.2009, 03:43


----------------------------------------
Mėsojeni diturinė por kurrė nuk do tė paguheni tek Zoti nėse nuk do tė punoni me tė. (Jakup Asipi)
PMUsers Website
Top
Ulqinaku
Postuar nė: 28.10.2009, 03:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6691
Antari Nr: 5455
Bashkangjitur: 26.01.2007Buli shiqo mos e ki vizen fallco...
Se nuk ka gjasa qe te marrish vize pa mos pat sigurim.
Kete ta tregoj nga provoja se kur aplikon per me mare vize ta kerkojn sigurimin.
A nese ke marre vize pa mos patur fletsiguracion dije se viza munde te jete fallco.Andaj ne kete raste kujdes se mundesh me hanger 3muj si asgjo...!


----------------------------------------
Edhe nese jam vegjetarian nuk dmth se ha barr....!
PM
Top
x_buli
Postuar nė: 28.10.2009, 22:41
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 15
Antari Nr: 5025
Bashkangjitur: 01.01.2007flm te gjithve juve edhe ty special prada po normal une posedoj afatin dhe kam viz origjinale prej ambasades veq nuk kam qen ne slloveni hiq ama asht problemi se ndoshta ajo firma qe ma ka ber vizen une skam qen qe kater muaj sun jam shkue se kam pas aksident ajo me ka shlajmrue ma meer mendja edhe po them ndoshta si te hy ne sloveni mujn mem kthye te mbrapa ok juv pershendes gjith shiptarve nese ndokush posedon kesi vize dhe eshte ne kosov apo shipri apo maqedoni , dhe mendon me udhtue prap apo ka udhtue keto dit let lajmrohet munsisht


----------------------------------------
[SIZE=7][COLOR=red][FONT=Courier]
PMIntegrity Messenger IMMSN
Top
Ulqinaku
Postuar nė: 28.10.2009, 22:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6691
Antari Nr: 5455
Bashkangjitur: 26.01.2007Ani kur te mrrish na kallxo...!
Rruga e mbare te qoft...!


----------------------------------------
Edhe nese jam vegjetarian nuk dmth se ha barr....!
PM
Top
x_buli
Postuar nė: 08.01.2010, 01:36
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 15
Antari Nr: 5025
Bashkangjitur: 01.01.2007ju pershendes gjithve kam kalur nga shqipeia me trged ne itali me viz sllovene sen skam pas problem juvpershendes te gjithve para dy muajve kam ardh po su kam hy ne net kaloni mir gjith;


----------------------------------------
[SIZE=7][COLOR=red][FONT=Courier]
PMIntegrity Messenger IMMSN
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio