Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Krep me akullore
Dredheza
Postuar nė: 31.10.2009, 00:37
Quote Post


Įngel rebelde
*****

Posti: Admin
Postime: 15995
Antari Nr: 6
Bashkangjitur: 28.11.2004Pėrbėrėsit pėr 4 palpetė:

* 3 dcl ujė
* 1 vezė
* 3 lugė vaj
* afro 7 lugė miell
* 1 lugėz ēaji sheqer vanilje

Tunden pėrbėrėsit dhe nė tigan tefloni piqen krepat.

Mbushja:

* 150-200 gr dredhėza
* lėng reēeli-dredhėzash
* 1 qeskė ajkė pluhur (shllak)
* akullore
* 1 cope ēokollatė
* 1 lugė vaj


Pergatitja:

Me kaush kuzhine, nė formė shiriti, 1/4 e palpates kufizohet me ajkė tė tundur sipas udhėzimit nė qeskė. Brendia e kufizuar mbushet me dredhėza tė prera nė 4 pjesė. Mbi dredhėza hidhet pak lėng reēeli dhe njė topth akullore. Palpeta paloset. Mbi vendoset edhe njė topth akullore dhe e tėra zbukurohet me ēokollatė tė pėrzier me vaj dhe tė shkrirė mbi avull

Fotografi e jashtme


----------------------------------------
Sic vis pacem, para bellum!

Beneficium accipere libertatem est vendere
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio