Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Librat e U.Kalifornise se shpejti ne GOOGLE
aristoteli
Postuar nė: 12.08.2006, 14:23
Quote Post


voglushi i madh
*****

Posti: Antarė
Postime: 268
Antari Nr: 1010
Bashkangjitur: 12.04.2006Google Inc. pranoi qe te dixhitalizoje librat e mbi 100 bibliotekave te Universitetit te Kalifornise per ti vene ne dispozicion on-line. Per ti vene ne sherbim
te publikut Google do te paguaje per te drejten e autoreve te ketyre librave - tha zedhenesia e universitetit Jennifer Colvin.

Ky universitet ka mbi 34 milione vellime. Perdoruesit e internetit do te kene mundesine te lexojne tekste te plota dhe fragmente te veēanta per ata libra qe jane ende nen te drejten e autorit.

Universiteti i Kalifornise eshte institucioni i gjashte qe i bashkohet ketij projekti per te cilin Shoqata Amerikane e Publikuesve (Association of American Publishers) ka ngritur padine per shkeljen e ligjeve te te drejtes se autorit.


----------------------------------------
Qė flasin keq pėr mua nė mungesėn time nuk ka asnjė rėndėsi, se nė mungesė pranoj edhe tė rrahin
PM
Top
blerim fjokshi
Postuar nė: 03.02.2007, 18:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 90
Antari Nr: 5464
Bashkangjitur: 26.01.2007Flm per informacionin filozof, pyes veten do perkthehet dicka edhe per ne shqiptaret qe t'a hapim googlen ma shpesh?


----------------------------------------
ME ĒFAR TĖ MBUREM QĖ JAM SHQIPTAR!!!
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio