Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (5) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> PSE U BE LUFTA NE MAQEDONI...?
Atack
Postuar nė: 17.08.2006, 13:56
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 45
Antari Nr: 989
Bashkangjitur: 10.04.2006Jemi deshmitar te gjendjes politike te krijuaar ne Maqedoni pas zgjedhjeve parlamentare ku fitimtare doli VMRO-DPMNE!
Dhe ketu linde pyetja tjeter,sa fitimtare te zgjedhjeve ka ne Maqedoni?
BDI e Ametit pretendon se edhe ajo ka fituar(apsurd,du ke par se shteti i Maqedonis eshte shtet unitare dhe jo shtet federal apo binacional)
E tani del ne sken Lufta qe u be ne 2001 ka shum pytje qe kan ngelur pa pergjigje.
Nuk kam hasur ne enciklopedin boterore apo edhe ne librin Genis qe ndoje her te ishte ber lufte per tu integruar por tek ne ndodhi! UNE SI STUDENT kerkoj nga kreret e Bdi-sė dhe z.Ahmeti te jap sqarim tani kur dhe ai vet po i bje tavolines me koke se pse e beri luften dhe pse i mashtroje te ngratit Shqiptare.
Dua ta di nje gje tani se a e kan te qart Shqiptaret mashtrimi qe ju be atyre ne ate luft ku tendenca ska qen fare per te drejta por thjesht cka eshte edhe tanu me ato protesta vetem e vetem ti rujn karriget e tyre qe jan te fituara me gjak.
TURP ALI AMETI
PM
Top
jeton.akiku
Postuar nė: 21.09.2006, 10:45
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 4
Antari Nr: 2763
Bashkangjitur: 15.09.2006po jo se lufta ne maqedoni u bere per te zvogluar numri i shqiptareve ne maqedoni dhe per tu shkatru gjendja ekonomike e nje pjese shume te madhe te shqiptareve ne maqedoni ose ndryshe thonet per tu permisu jasht mase gjendja ekonomike e nje pjese shum shum te vogel te shqiptareve ne maqedoni...
PM
Top
Petriti_Ilirides
Postuar nė: 23.09.2006, 10:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1640
Antari Nr: 1563
Bashkangjitur: 03.07.2006Ky konflikt i konvenoi gjith shteteve hasem te Shqipnis por jo neve !
Sepse nese shqiptaret kan "te drejta" ateheres nuk kane arsyetim qe te kerkojne me teper dhe Shqipria ma lehte mbahet e ndare copa-copa.
Te kerkosh te drejta ne token tende !! sa keq ! ju me vetedije ju me zemer shqiptar vlersonja
PM
Top
Terroristi
Postuar nė: 23.09.2006, 20:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 189
Antari Nr: 1858
Bashkangjitur: 25.07.2006Kjo luft u ba sepse e pat te bahet dhe luften nuk e nisi as Ali Ahmeti e as kush por at naj sollen nga jasht kurse Alia Ahmeti me popullin shqiptar ne IRJM ishin aktoret te cilet e aktrun luften.Keshtu qe nuk ka nevoi te kritikoim se a u ba per shtet apo per pushtet po dijeni se edhe po te kishim ba ne at e bem per DINJITET.


----------------------------------------
LeGjIoNaRėT
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top
blerim-blero
Postuar nė: 25.09.2006, 16:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 296
Antari Nr: 1768
Bashkangjitur: 18.07.2006Te lumte Terroristi,te gjith ne ishim aktore ne kete lufte kurse dikush tjeter pregaditi kete.
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top
fancy_boy
Postuar nė: 25.09.2006, 19:32
Quote Post


Shetitje neper Mjegull
*****

Posti: Antarė
Postime: 277
Antari Nr: 9
Bashkangjitur: 28.11.2004Lufta ne maqedoni ende se din kush se pse u ba, i vetmi rast eshte qe thuhet nga shum thashethame se lufta u ba per ceshtje politike e disa thun se u ba per Legalizim te Univerzitetit e te ken shqiptaret te drejtat e barabarta.

Flm.


----------------------------------------
Mos u Mba se je, Mos u Mba se ke, Se Askush Nuk je Vetem nje Grusht DHE !
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
dajki
Postuar nė: 25.09.2006, 23:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2336
Antari Nr: 2293
Bashkangjitur: 21.08.2006Eshte turp nga ju ti thoni keto fjal.

Eshte turp te thuhet nuk e di pse luftova,sepse ne ket rast automatikisht biem ne fjalet e "sharskite bradi" qe thonin se ne 2001 nuk pati deshmor,por viktima te luftes.Sikurse te kishin dit te udheheqnin me shtetin,nuk do te kishte nevoj qe te vij deri te lufta,por te ne keshtu ndodh kur ndokush tjeter vendos per fatin ton.
Nese ne ishim aktor te 2001,bashk me Alin,ateher kush ishte Regjisori i 2001-shit. .P.D.SH ASNJEHER nuk e mori mbeshtetjen e popullit shqipetar,sepse shqiptaret kerkonin drejtesi,barazi,flamur,punesime.....etj.e nuk kerkonin qe Thaci i Cetinkes te behet milioner brenda nates.
Ajo rrug qe eshte nisur me shekuj,ne 4 vitet e fundit Alija e ofroi deri ndokund,per at duhet qe PATJETER te jet ne qeveri se paku edhe nje mandat qe tia ve kapakin corbes qe po perzihet qe sa e sa.

Me rrespekt Dajki


----------------------------------------
Pra, mallkue njai bir Shqyptari,
qė kėtė gjuhė tė Perėndis',
trashigim, qė na la i pari,
trashigim s'ia len ai fmis.
PM
Top
Petriti_Ilirides
Postuar nė: 25.09.2006, 23:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1640
Antari Nr: 1563
Bashkangjitur: 03.07.2006Gjakun dėshmorėt e derdhen pėr LIRI , e jo pėr bdi !!!!!!!!!!!!!!

Mos i ngatroni sendet ok!
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 26.09.2006, 18:47
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006Pse u be lufta...Nje pyejte qe shpesh eshte be dhe vazhdon te behet....

lufte per te drejta nuk behet.....ka metoda tjera per me fitu te drejtat...


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
Luani002
Postuar nė: 27.09.2006, 15:00
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 3
Antari Nr: 2973
Bashkangjitur: 27.09.2006PSE U BE lUFTA NE mAQEDONI PO shikoni tash se cka behet ne maqedoni sidomos ne Tetov policet krejt mangupa mafijosa une isha veres ne pushim ne vendlindjen time Tetov dhe me ndali nje polic dhe per as arsie kerkonte pasaportin une nuk ja dhash dhe nisi me bertit edish une kush jam une jam bole madh ti dush te behesh mangup une kadal njeri se nuk ta thash asgje ai prap une ti thij hunde une e shum fjal tje qe edhe me shajte dhe kur shkova te shefi policis ai ishte i njejti si ki polici edhe ai cashtu vazhdoj si ai tjetri dhe desha tje them se Luftuam per Liri po sot shqiptari shqiptarit don me ja mar Lirrin po deri ku du mrin kta polic nuk e dij se cat cka ka be shkau me parre bejn sot policet shqiptar tung kalofshi mir
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 27.09.2006, 23:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006
Tung Luani 002,

Me pare kur nuk kishim polica shqiptare, ankoheshim, tash kur i kemi nuk i respektojme. Shoku, ti qe jeton ne perendim kur mundesh me e respektu policin Gjerman, Zviceran ose Italian nuk e di pse ate shqiptare duhet me e gjyku. Rregullat jane te tilla dhe nje kontroll nga policia eshte normale apo jo? Mendoj se polici Shqiptare eshte prekur nga sjellja jote sepse i ke munguar respekt me faktin se ke refuzuar te ja tregosh pasaporten kur ai te ka ndalur per kontroll. Te kishte qene nje polic Maqedon nuk do te kishe vepruar ashtu.
Shumica e bashkatdhetareve kur vijne ne vendlindje i parkojne veturat edhe ne trotoare, kurse ne perendim nuk e bejne ate gje. Liria, o shok nuk do me thene anarki, por rregull dhe ligj apo nuk eshte ashtu prandaj nuk duhet te prekesh.
Pershendetje
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 28.09.2006, 13:15
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006Uskana

I njohim policet qe jane futur ne pune dhe per cudi ndoshta nje apo dy prej tyre i gjen te paster e tjeret krejt te perlyer jane. Nuk ke pse replikon per kot gje sepse Polici qe eshte ne regull ka sjellje shembullore dhe kur te ndalon e kryen punen si duhet.

suksese


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
Terroristi
Postuar nė: 29.09.2006, 01:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 189
Antari Nr: 1858
Bashkangjitur: 25.07.2006POLIC te mir dhe te kqij ka ku te shkosh keshtu qe sic i quan ty te perlyer jan qe te gjith se pse mos vet popr analizoe vet shoki ndersa USKANA e ka shum mir deri sa shkau ne kthehet sllavisht dhe na shan patriotat sic jan LUANI i thoni:"IZVOLTE GOSPODINE" kjo asht sjella e luanit ndaj atyre qe jan agresiv dhe qe u tutet ndersa shqiptari e din se nuk do ta reh sepse asht shqiptar Luani i kthehet me kercnime dhe e fyen apo kuta di qka........


----------------------------------------
LeGjIoNaRėT
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top
LirimShabani
Postuar nė: 29.09.2006, 15:15
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006Terroristi

po tregom kur kane treguar sjellje te mir ata ndaj neve, tregom kur ata nuk na kane sha, kur ata nuk na kane rahur, kur ata nuk na kane vrar...nuk e kuptoj perse po cani koken per dicka qe cdo here ka ndodh dhe do te ndodh...


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 29.09.2006, 17:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006Lirim
E di qe ēdo nuk eshte ne rregull, neve nuk kemi qene aty, por ē'ashtu eshte, ne rast se deshirojme shoqeri me rregull dhe ne rast se deshirojme polic te ndershem duhet edhe te sillemi si qytetare te ndershem. Mbi ligj dhe mbi rregull nuk guxon te jete askush se paraqet problem per shoqerine ku jetojme, sa mundemi ta zbatojme ate gje mvaret prej vetedijes se vete qytetareve.
PM
Top

Topic Options Faqe: (5) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio